Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 12:05   #1
Prodaja nekretnine na kojoj imam prebivalište

Pozdrav,

Nas nekoliko naslijedilo (tj. ostavinska rasprava nam tek slijedi) je roditeljsku kuću, no kako tamo nitko više ne živi, odlučili smo je prodati.
Ja još uvijek tamo imam prebivalište iako mi je boravište već godinama u iznajmljenom stanu.

Sad se ja pitam mogu li ja uopće prodati tu nekretninu budući da mi je tamo prebivalište i u tom slučaju gubim boravište ...

I drugo pitanje jel moguće odreći se nekretnine u ostavinskom postupku, tj. što ako je nitko od nasljednika ne želi .. je li to uopće moguće?

Hvala na odgovorima
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 22:53   #2
Quote:
gordan72 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Nas nekoliko naslijedilo (tj. ostavinska rasprava nam tek slijedi) je roditeljsku kuću, no kako tamo nitko više ne živi, odlučili smo je prodati.
Ja još uvijek tamo imam prebivalište iako mi je boravište već godinama u iznajmljenom stanu.

Sad se ja pitam mogu li ja uopće prodati tu nekretninu budući da mi je tamo prebivalište i u tom slučaju gubim boravište ...

I drugo pitanje jel moguće odreći se nekretnine u ostavinskom postupku, tj. što ako je nitko od nasljednika ne želi .. je li to uopće moguće?

Hvala na odgovorima

Od kakvog bi uopće značaja bilo tvoje prebivalište u toj nekretnini za njen pravni promet? Ni od kakvog. Nekretnina ima novog vlasnika, to ne utječe na tvoje prebivalište.

Naravno da se je moguće odreći nekretnine u ostavinskom postupku. No ne možeš birati što hoćeš a što nećeš od ostavine. Ili sve što ti pripada, ili ništa.

Ako se svi suvlasnici odreknu nasljedstva, nekretnina postaje vlasništvo grada ili općine na čijem se području nalazi.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 00:25   #3
nekretninu uobičajeno prodaješ oslobođenu pokretnina, a drugo, možeš je pokloniti ili ustupiti gradu ili općini
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 11:59   #4
Hvala vam na odgovorima
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.