Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2017., 20:29   #161
Kad sam prije ohohoho godina pitala veterinara za barf, bio je odlučno protiv sirove hrane, jer kao može biti kobno za Lunu. Od tad je prošlo, evo, 9 godina, a Luna se odlično drži.

Jako sam se iznenadila kad me je jedna mlada veterinarka uvjeravala da sirova hrana nije 'kompletna', za razliku od dehidrata. Nije pomagalo ni to da je Luna već dugo godina na sirovoj hrani i da osim alergije na ugriz buhe nema drugih problema, a koji bi se sigurno pojavili kroz godinu dvije da je došlo do deficita bilo kojeg nutrijenta.

Kao što liječnici nisu nutricionisti, tako nisu ni veterinari. Kao što donosimo odluke za sebe i svoje zdravlje, isto moramo činiti i za svoje ljubimce.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 13:03   #162
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Kao što liječnici nisu nutricionisti, tako nisu ni veterinari. Kao što donosimo odluke za sebe i svoje zdravlje, isto moramo činiti i za svoje ljubimce.
Da, ali bi trebali biti, barem znati osnove ili raditi u kompi s nutricionistima. Meni je famozno bilo kad sam bila u posjetu u bolnici, a bolesnicima s karcinomom (i bilo kakvom bolesti zapravo) serviraju junk food (hrenovke i sl.). Moja mama je dijabetičar i njezin "meni" koji su doktori sklepali je naprosto grozomoran. Ali ona ih sluša jer eto... oni su doktori.

Problem s veterinarima je što oni edukaciju o nutricionizmu ili uopće ne dobiju ili dobiju od velikih kompanija tipa Hills i sl. Dakle, sve se vrti oko love. Fuj.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 15:56   #163
Slažem se u potpunosti s tobom, samo konstatiram zatečeno stanje.

Kad sam prije devet godina pitala veterinara što kuhati Luni, a da bude kompletan obrok, čovjek otišao po knjigu (na engleskom), pročitao mi popis namirnica jednog jelovnika i dva OBAVEZNA suplementa uz to. Uz to je rekao da će konzultirati dog nutricionisticu, pa da mu se javim za koji dan.

Smatram da bi nutricionizam trebao biti predmet i na medicini i na veterini. Besmisleno je govoriti o zdravlju, a ne znati koja ga hrana može održavati. Nije dovoljno reći - mediteranski tip prehrane je najzdraviji. Isto tako, većinu bolesti prati i određeni režim prehrane (dijabetes, štitnjača, tromboza, hepatitis, upala gušterače, osteporoza...) i svaka od ovih bolesti zahtijeva specifičnu prehranu koju bi liječnik trebao 'ordinirati' uz liječenje.

Iz veterinarskih stanica bi trebalo maknuti prodaju dehidrata.




Uf, opet ovi u off!
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 16:48   #164
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post

Iz veterinarskih stanica bi trebalo maknuti prodaju dehidrata.
To bi trebalo maknuti općenito
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2018., 04:58   #165
Nama je trebala godina dana da nademo klopu koju ce madam jesti, doma sam vec imala mini pet shop, pa preko kuhanja njima dopustene hrane
Sad je na Britu i kuc kuc super jede, uz to kapnem lososovo ulje

Takoder, slazem se za prodaju u vet. stanicama, javna je tajna da dobiju postotak od prodanog + dignu cijene...s tim da mi je jednom ponuden “tester” rekoh ok, na kraju sam platila dvije male vrecice koje nije ni pomirisala..pas kod bake ih je s gustom pojeo

No, javljam se nakon dosta vremena na temu kako smo rijesili da ne klopa svoj izmet (bila je stene jos)
Ananas..manja kolicina se izdrobi vilicom i pusti da odstoji, zatim ponudi psu..ako nece pojesti, umjesa se u hranu, vec nakon nekoliko dana problem rijesen, za budimo sigurni jos sam joj desetak dana davala i od tada nije ni jednom konzumirala svoju kakicu wuuuhu
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2019., 21:27   #166
Pozdrav,
trebala bih savjet ako netko mozda ima slicno iskustvo. Pas ima 12 godina, nikad nije jeo izmet i odjednom je krenuo. (rijec je o tudem izmetu vani koje pronađe čim ga pustim s lajne).
Hranu mu nisam mjenjala , dakle jede uobičajenu hranu kao i uvijek do sad kada nismo imali problema. Jedina promjena u njegovom životu jest što je u 7mj imao operaciju. (jedenje izmeta je počelo u 10mj).
Prije operacije su napravljeni apsolutno svi pregledi, od ultrazvuka, rentgena , analiza krvi pa isključujem mogućnost neke bolesti. Operacija je bilo uklanjanje zaostalog testisa.
Ima netko ideju o cemu bi se moglo raditi ili sto ja mogu napravit da on prestane?
zvonchica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 00:31   #167
Da li i inače želi više jesti?
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 08:20   #168
Quote:
zvonchica12 kaže: Pogledaj post
Ima netko ideju o cemu bi se moglo raditi ili sto ja mogu napravit da on prestane?
Bojim se da je u pitanju dob. Moja je Sitka uvijek bila fina dama - nikad se ne bi uvaljala u crkotinu ili je nedajbože požderala, a drekece bi zaobilazila u širokom luku. Hrana je nešto drugo. Prije par mjeseci navršila je 11 godina pa je povremeno šukne u glavu i počne žderati drek ako naiđe na njega. Možeš psu staviti brnjicu i prati je svaki put kad dođeš doma ili napraviti neurološki pregled. Za prvu ruku pokušaj mu davati Neurobion.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 09:37   #169
O kojim se govnima radi?

Pitam zato što tuđa pseća baš i neće jesti, mačja već kako koji pas (moj je dok je bio manji, sad ne dira), ali zato od divljači je delikatesa. Ili se uvaljaju ili požderu.

Možeš mu uzeti neke vitamine (recimo VPM, ti su malo bolji vitamini) pa probati davati, dosta mi je ljudi kad je moj žderao govna ko štene i kad sam pitala šta da radim reklo da su riješili taj problem sa vitaminima. Znaju kad im fali nešto početi jesti govanca.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 10:42   #170
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Znaju kad im fali nešto početi jesti govanca.
Napisala je da su prije operacije obavili sve pretrage. Psu je 12 godina.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 10:56   #171
Da, biokemiju i kks. Meni su biokemija i kks uredni pa da mi vidiš nalaze od recimo b vitamina, d vitamina i sl. mal bi se čudila ko što se čudi ova moja opće prakse. Neće uvijek osnovne pretrage pokazati da nešto fali, to treba proći određeni period da razmrda i sve ostalo.

Ništa ju ne košta da proba sa vitaminima, ako pomogne super (nekad su takve neke banalne stvari u pitanju), ako ne onda možda tražiti uzroke negdje dalje. Kod starijih pasa se javlja demencija, koliko sam skontala jedan od simptoma su neka neuobičajena ponašanja, možda nije loše istražiti i u tom smjeru, a vidim da si i to ti savjetovala.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 11:18   #172
Hvala svima na odgovorima.
Da odgovorim na vaša pitanja : Da li i inače želi više jesti? - od operacije malo vidim povecanu zelju , pa mu i dajem malo vise ali pazim posto me veterinar upozorio da se znaju udebljat , ali malo se i je udebljao.
O kojim se govnima radi? - rekla bih pseca ili macja , sigurno nije od divljaci posto kod mene divljaci nema.
Popodne cu do pet centra po VPM tablete koje ste sugerirali i uzet cu Pratel jer me strah da ne pokupi neke parazite iz izmeta . Probat cu sa tim neko vrijeme pa ako ne vidim promjene opet cu do veta

Da li ako su mu vitamini u tijelu ok, davanjem vpm tableta mu mogu nesto poremetit, pitam jer me strah posto ionako stalno se borimo i sa gastritisom.
zvonchica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 13:16   #173
Pa ako je nedavno bio na operaciji vjerojatno mu je malo oslabljen i imunitet, vitamini mu mogu samo pomoći. Gle, ako ne bude cca za mjesec dana poboljšanja nije do vitamina. Meni bi se već nakon 2 tjedna smirili neki simptomi kad bi počela uzimati vitamine (fali mi b vitamin pa mi znaju trzati mišići i znam imati trnce, nakon 2-3 tjedna mi se povuku simptomi)

edit: sad vidim da je u 7. mjesecu bio i to na kastraciji. Možda mu stvarno nešto fali, hormoni malo tu znaju zbrčkati sve. probaj s vitaminima, ako nema poboljšanja kopaj dalje jer kastracija kod nekih pasa sa sobom povuče neke probleme kad opadne nivo hormona.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.