Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih pjesama The Pretendersa moglo bi biti:
Stop Your Sobbing 1 12.50%
Kid 2 25.00%
Tattooed Love Boys 1 12.50%
Brass in Pocket 4 50.00%
Precious 0 0%
Talk of the Town 1 12.50%
Message of Love 1 12.50%
Day After Day 0 0%
I Go to Sleep 4 50.00%
Back on the Chain Gang 5 62.50%
2000 Miles 3 37.50%
Middle of the Road 2 25.00%
Show Me 0 0%
Thin Line Between Love and Hate 3 37.50%
Don't Get Me Wrong 2 25.00%
Hymn to Her 2 25.00%
My Baby 1 12.50%
Never Do That 0 0%
Sense of Purpose 0 0%
I'll Stand by You 2 25.00%
Night in My Veins 0 0%
Human 1 12.50%
Popstar 0 0%
You Know Who Your Friends Are 0 0%
Lie to Me 0 0%
Boots of Chinese Plastic 0 0%
Break Up the Concrete 0 0%
Holy Commotion 0 0%
Let's Get Lost 1 12.50%
Gotta Wait 0 0%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 01:05   #1
Tjedan s glazbenim legendama: THE PRETENDERS

THE PRETENDERS


"Alternative rockers, led by Chrissie Hynde,
whose melodic, intelligent sound straddled
punk's rawness and the ear candy of new wave."
allmusic

Osnovani 1978. godine u Herefordu, Engleska

Albumi:
Pretenders (1980) UK 1; US 9
Pretenders II (1981) UK 7; US 10
Learning to Crawl (1984) UK 11; US 5
Get Close (1986) UK 6; US 25
Packed! (1990) UK 19; US 48
Last of the Independents (1994) UK 8; US 41
Viva el Amor (1999) UK 32; US 158
Loose Screw (2002) UK 55; US 179
Break Up the Concrete (2008) UK 35; US 32
Alone (2016) UK 40; US 150

Članovi: Chrissie Hynde, Martin Chambers, Pete Farndon, James Honeyman-Scott, Robbie McIntosh, Malcolm Foster, T. M. Stevens, Blair Cunningham, Adam Seymour, Andy Hobson, Eric Heywood, James Walbourne, Nick Wilkinson, Jim Keltner, Bernie Worrell, Zeben Jameson

Žanr: New Wave, Pop Rock, Rock, Punk Rock, Alternative/Indie Rock

video stream
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:56   #2
Chrissie je ženski Tom Petty. I ovo kažem kao kompliment. Nisam ih nikada detaljnije slušao, osim kad ih uhvatim na radiju. Prije nego što sam preslušao listu, mislio sam da znam 4-5 njihovih pjesama, sad sam skužio da znam duplo više. Radili su kvalitetan pop rock, ponekad ne obraćam puno pažnje na takvu glazbu. Uzmem je zdravo za gotovo i to je greška s moje strane.

Inače, već sam više-manje odabrao 5 pjesama koje su trebale dobiti glasove, ali pokolebala me ova Let's Get Lost s kraja liste. Prvi put je čujem, duet s Neilom Tennantom. Odlična pjesma, pravi mali dragulj. Morat ću je ubaciti među 5 kad budem glasao.




E da, još samo da dodam da su im spotovi užasni. Sve do jednog. Ne sjećam se da je netko napravio takav niz loših spotova. Ovaj klip što sam stavio nije službeni spot, ali barem je netko od youtubera napravio dobar spot spojivši glazbu s animacijom.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 00:13   #3
ni ja ih nisam nikad slušala, nije došlo na red...znam tek nekoliko pjesama koje su mi ok...evo mi sad prilike da preslušam...baš me zanima...
nevenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 20:25   #4
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:45   #5
Otkud su ovi Persuaders ovde zalutali? Imaju li oni kakve veze s Pretendersima? pjesma? nešto drugo? nezzz...

ja još nisam išla preslušavati...možda sutra stignem...

htjedoh tek podići temu na vrh...možda neko vidi, pa komentira ili glasa...lako se pogubi puno toga zanimljivog...
nevenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 00:13   #6
Quote:
nevenna kaže: Pogledaj post
Otkud su ovi Persuaders ovde zalutali? Imaju li oni kakve veze s Pretendersima? pjesma? nešto drugo? nezzz...
To je njihova originalna pesma koju su, između ostalih, obradili THE PRETENDERS. Mogu izneti svoje mišljenje da je to jedan od sjajnih covera koji je primer kako treba uneti neku svoju viziju a da pri tome se ne naruši integritet originala. S druge strane, to je jedan od pokazatelja kvaliteta same pesme.

Obradila je i Annie Lennox


Btw, drago mi je ako sam te podstakao da pogledaš i ovu temu. Sjajni su izvođači bili na repertoaru, takav je i bend Chrissie Hynde...nadam se da će se nastaviti tema gde ima dosta kvalitetnih izvođača koji nisu bili poput Cocteau Twins (nisam ih slučajno naveo ), Motorhead, Zappa, The Drifters, The Platters, Siouxsie and the Banshees, Faith no More, Judas Priest, Saint Etienne...i da ne nabrajam još stotinak imena koji su zaslužili mesto među legendama. Ipak sve zavisi od svežih forumaša poput tebe koji bi mogli da otkriju neke nove (stare) glazbene žanrove, šteta bi bila da se ugasi tema.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 13:19   #7
Dao sam glasove gotovo isključivo zato da se anketa makne i da prijeđemo na neku drugu priču.

No ne samo zato - u mom su izboru I Go to Sleep i Stop Your Sobbing, dvije obrade Kinksa koje zorno pokazuju koja to "tanka linija" dijeli solidne od ingenioznih umjetnika.

I još sam odabrao 2000 Miles i to zato jer ju je majstorski obradio Mark Kozelek. Ha!
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.