Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2017., 12:42   #981
Sta, licence u g+ kondiciji po 5kn po komadu?
WCPatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 13:39   #982
Quote:
WCPatka kaže: Pogledaj post
Sta, licence u g+ kondiciji po 5kn po komadu?
Pfff...ne znam prodaješ li ti takve ploče ali
Rolling Stones, sealed, 15 eura... Zendik Farm (znaš tko je to?) 10 eura...
Bio sam na jednom sajmu ploča gdje je bilo 50 dilera s 50.000 ploča... Bila je velika gužva pa mi se sve zgadilo...
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 16:29   #983
hehe, aha ok, ma cinilo mi se da si ti jedan od onih koji ne voli davati neku lovu za ploce, mozda sam zabrijo. Jer pisao si nesto sjecam se kako jeftino nadjes ovo pa ono itd...

Evo ja ubo Josefus, numero group izdanje albuma 'dead man', koje je official reizdanje, izgleda identicno originalu sa tvrdim omotom... na sajtu od Josefus je to izdanje. Nisam pretjerano zadovoljan zvukom, neki kazu da je izvor bio original Lp a neki master tapes, ne znam ko laze. Problem je sto nemos doci do prvog izdanja pa bi usporedio. Inace su pedantni ti iz Numero Group, problem je sto od 2011 stampaju ploce u jeftinoj tvrtki (zaboravio ime), ploce mogu biti malo spigane, sto se tice pucketanja ne znam, to ce vrijeme pokazati, ali ono..... Prvi taj album je i sniman na njihovom privatnom label-u 'hookah', tako da ne znam.

Onda sam ubo njihov drugi album koji se zove Josefus, Mainstream label e to je vec druga prica, ipak veca firma, zvuk na svom mjestu.

Ubo sam i Killing Floor 'Out Of Uranus' na Sommor label-u, to je dio Guerssen label-a, spanjolsko izdanje. Sluzbeno licencirano, 500 primjeraka, vrlo dobar zvuk, onako fino sve sredjeno. Naravno, onaj koji je radio omot zajebo je dio taamo gdje pisu sta koji muzicar svira; za gitaristu napisali da svira bass, gitariste ni nema... ali inace i zvuk i sve ostalo izlgeda profesionalno, Guerssen su i relativno poznati. Sve su bile ploce zapakirane.
WCPatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 16:32   #984
E da, u mocvari je sad u nedelju sajam, iako ne znam koja poanta. Nisam bio ali cujem da su tamo uglavnom ekipa koja ima svoje ducane, ako je tako ne vidim poantu.
WCPatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2018., 10:37   #985
Zanimljiva aukcija, koja traje još tri dana, pa će cijena definitivno još odletjeti u visine...
A mislio sam da više nema ovisnika o gramofonskim pločama...
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2018., 20:25   #986
Ima li tko preporuke za dobre a ne preskupe stranice ili sellere(ebay) sa indie rock glazbom,novijom i starijom a koji ne deru sa poštarinom previše,hvala.
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 18:30   #987
Malo sam si podebljao fonoteku. Vinili, naravno, 1 euro komad, EX.
Ništa spektakularno ali me raduje...

Fats Domino - Cookin' with Fats (dupli njemački UA)
Joan Baez - The First 10 Years (dupli njemački Vanguard)
Peter, Paul and Mary - The Best Of (američki zeleni Warner Bros)
Ella Fitzgerald & Louis Armstrong - Starportrait (dupli francuski crni Verve)
Four Tops - Soul Spin (engleska, front laminated Tamla Motown)
Diana Ross & the Supremes - Join The Temptations (engleska crna, front laminated Tamla Motown) VG+
Barclay James Harvest - Live Tapes (dupla, njemački Polydor
Various Artists - England's Top 12... 70/5 (VG)
Various Artists - Chestnut Mare (engleska, crveni CBS special Products)
Cher - Cher Superpak (američka UA 1972)
John Denver - Farewell Andromeda (njemačka orange RCA)
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 23:30   #988
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
Zanimljiva aukcija, koja traje još tri dana, pa će cijena definitivno još odletjeti u visine...
A mislio sam da više nema ovisnika o gramofonskim pločama...
zar ne znaš da je neizlječivo ... sretniče

meni je stric u Njemačkoj prigovarao pa što će ti tolike ploče ...
sad mi je žao što neke nisam kupio .... mada imam dosta rariteta.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2018., 04:28   #989
https://youtu.be/Ewrr85XF94s

Joj, zaljubila se.

Retrodesign i dobra tehnika.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2018., 17:35   #990
malo podebljao fonoteku...
Vinili, njemačka izdanja, EX, 2 eura komad...

Mick Fleetwood - The Visitor
Jerry Harrison - The Red and the Black
Elvis Costello & The Attractions - Armed Forces
Stevie Wonder - Songs In the Key of Life (s bookletom i singlicom!)
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2018., 18:41   #991
42. MOČVARIN SAJAM PLOČA I STRIPOVA
NEDJELJA 28.10 • VRATA 11:00 • POČETAK 11:00 • KRAJ 18:00
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2019., 20:59   #992
Naletih na jedan relativno stari članak o propasti diskografske industrije ...

"... Početkom 1980-ih Siniša Škarica otvorio je vrata Jugotona new wave bendovima, koji su također prodavali po 100-200 tisuća primjeraka..."

"... a Ante Glibota je najprije ugasio proizvodnju vinila, a vrhunska preša zbog koje europski diskofili i danas pasionirano skupljaju Jugotove licencne ploče preko noći je rastavljena i prodana maltene kao stara krama...."
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2019., 06:21   #993
A što reći na to, ne možeš danas ljudima tako lako objasniti tu car.
Mislim kada se sjećam da sam sa 15/16 godina zicala prva 2-3 sata škole da bi u 9 ujutra bila izpred dućana da kupim i LP i kazetu, jer tko će čekati do kraja škole da posluša Album i već sam ga odmah stavila u Walkman, tako bi ovisno o dužini albuma ušla oko 9:50-10:20 u razred, sa 2-3 neopravdana više ali sretna.
Danas fali taj doživljaj dodira i čitanja teksta u bookletu ili na omotu.
Postalo je sterilno.

Ali ima i ta promjena svoju dobru stranu. Ljudi troše više na muziku na koncertima i tako nam neki velikani prošlosti koji bi inace živjeli o prodaji back kataloga danas moraju uživo nastupati i tako zarađivati svoj kruh ili održati svoj stil života.
Bolje mi je za Human League platiti 42€ nego da ne nastupaju uopće.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2019., 20:39   #994
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
A što reći na to, ne možeš danas ljudima tako lako objasniti tu car.
Mislim kada se sjećam da sam sa 15/16 godina zicala prva 2-3 sata škole da bi u 9 ujutra bila izpred dućana da kupim i LP i kazetu, jer tko će čekati do kraja škole da posluša Album i već sam ga odmah stavila u Walkman, tako bi ovisno o dužini albuma ušla oko 9:50-10:20 u razred, sa 2-3 neopravdana više ali sretna.
Danas fali taj doživljaj dodira i čitanja teksta u bookletu ili na omotu.
Postalo je sterilno.

Ali ima i ta promjena svoju dobru stranu. Ljudi troše više na muziku na koncertima i tako nam neki velikani prošlosti koji bi inace živjeli o prodaji back kataloga danas moraju uživo nastupati i tako zarađivati svoj kruh ili održati svoj stil života.
Bolje mi je za Human League platiti 42€ nego da ne nastupaju uopće.
Ma ne da je sterilno, nego besmisleno. Nema čari. Ja nikada nisam mogao razumjeti kako biti veliki fan muzike a ne skupljati ploce i cd-ove? I ne slusati mjuzu sa linije nego sa laptopa. Meni je svijet muzike neodvojiv od fizickog formata ploce i cd-a. Ovi koji to ne kuze, meni su oni kao ekipa koja recimo nebi skupljala fizicki format slikara, znaci slike, nego bi skupljali fajlove slika pa imali na kompu ili na sticku. I sad bi takvi bili sta? Ja to ne kuzim. Fizicki medij nije samo informacija, nego je kod mnogih i omot umjetnicko djelo. Bilo je vise izlozbi omota autora. Uopce imati nesto poput virtualnog fajla i original fizicki u rukama je neusporedivo.

Zato i jest besmisleno kad je na fajlu. Kad imas plocu ili cd u rukama, k tome jos mali tiraz pa rijetko izdanje, to je nesto posebno.
SevaMirogojcek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2019., 21:25   #995
Dobro ali kao sto kazem, koliko zvijezda nebi nikada vidili da je sve ostalo kako je bilo nekada bolje?

Ja ovu godinu dodajem listi "tears for fears" i "Tony hadley"...
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2019., 21:36   #996
Malo sam se nagradila:

Boa -Govor tijela
ITD Band - Plavi vojnik
Josipa Lisac - Boginja

Cindy Luper - She´s So Unusual
Eurythmics - Be Yourself Tonight
Eurythmics - Touch
John Lennon - Imagine
The Beatles - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
The Beatles - Rubber Soul
Rain Man (Original Motion Picture Soundtrack)
Cocktail (Original Motion Picture Soundtrack)
Smile Everyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2019., 23:34   #997
Quote:
Smile Everyday kaže: Pogledaj post
Malo sam se nagradila:

Boa -Govor tijela
.....to me asociralo.....

Boa - Ritam Strasti - 1982

.....jos se zivopisno sjećam omota......koliko ti znači drzati takvo što u ruci, kad se sjećaš toga 36+ godina kasnije......
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2019., 23:58   #998
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Dobro ali kao sto kazem, koliko zvijezda nebi nikada vidili da je sve ostalo kako je bilo nekada bolje?

Ja ovu godinu dodajem listi "tears for fears" i "Tony hadley"...
Je, internet je vise donio koristi nego stete, pogotovo za informacije i kupovinu. Jedino su nekako od pocetka trebali napraviti da se ne moze skidati i slusati online mjuza. Nek ljudi kupuju albume kao nekoc. Nisu trebali niti izmisliti mp3, streaming itd.. Onda bi to bilo jos bolje nego nekoc.
SevaMirogojcek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2019., 00:20   #999
Quote:
SevaMirogojcek kaže: Pogledaj post
Je, internet je vise donio koristi nego stete, pogotovo za informacije i kupovinu. Jedino su nekako od pocetka trebali napraviti da se ne moze skidati i slusati online mjuza. Nek ljudi kupuju albume kao nekoc. Nisu trebali niti izmisliti mp3, streaming itd.. Onda bi to bilo jos bolje nego nekoc.
A informirao bi se kako ako moraš kupiti prije slušanja? Taj elitistički stav je u suprotnosti s tvojim socijalističkim svjetonazorima, n'est-ce pas?
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2019., 00:25   #1000
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
A informirao bi se kako ako moraš kupiti prije slušanja? Taj elitistički stav je u suprotnosti s tvojim socijalističkim svjetonazorima, n'est-ce pas?
Ne kuzim.

Mislis internet opcenito ili da treba cuti prije kupovine? Ja jesam za internet ali nisam za online mjuzu. Pa prije smo slusali preko radija, tv-a, a bome masovno kupovali napamet. Nemam nist protiv tog. A ako bi postojalo da se cuje online onda samo kao sto ima na amazonu 40-tak sekundi svake pjesme i bok.

Ali ako se moze cuti 40-tak sekundi onda ce negdje procuriti sve. Bolje onda samo radio i tv kao info o albumu. Znaci pricamo kako vratiti onu čar od prije. Evo ovo je jedno od rjesenja, samo brijem da je kasno. Trebalo je o tome pocetkom 90tih. Sad je previse mp3-ca u opticaju po planeti.
SevaMirogojcek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.