Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2004., 19:47   #1
Wes Anderson

Ne znam da li je bila ova tema, mislim da nije, no dobro.

Po meni jedan od boljih filmasa proizaslih iz Amerike u zadnjih desetak godina. Prvi film, Bottle Rocket, sam gledao samo jednom, davno na TV1000 i nije me bas nesto odusevio, ali sa svoja zadnja dva filma zato je. Rushmore i Royal Tenenbaums su jedni od onih filmova koje mogu uvijek pogledati i svaki puta se iznova diviti tome kako su dijalozi odlicni, scene besprijekorne. Wesu Andersonu se scenaristicki u oba filma pridruzio i Owen Wilson i njih dvojica zbilja znaju posel. Kakva su Vasa razmisljanja o ovom reziseru?
michael_jackass is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 19:52   #2
meni se sviđaju Tenenbaumi, a ostalo još nisam pogledala
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 01:17   #3
Mladac je brzo stvorio prepoznatljiv stil i napravio vlastitu nišu u suvremenom filmu.

Jedino mislim da ima još puno toga za učiti.
I kod Rushmorea i kod Tennenbauma ( Bottle Rocket nisam gledao, iako je izdan na VHS-u još prije ohoho godina ) filmska konstrukcija mu se u drugoj trećini jednostavno počela urušavati.

Izgleda da ne možeš napraviti film koji se sastoji samo od ekscentričnih likova obučenih u začudne šarene obleke i njihovih međusobnih problema.


...
Vidim da se na IMDb-ovim message boardu prepucavaju da li je novi film Davida O. Russela I (Heart) Huckabees ripoff Tennenbauma.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 14:01   #4
Quote:
kozz kaže:


Izgleda da ne možeš napraviti film koji se sastoji samo od ekscentričnih likova obučenih u začudne šarene obleke i njihovih međusobnih problema.



To stoji, ali kod Tenenbaumsa je prica vec malo konkretnija i ne gubi se tolko. Vidjet cemo slijedeci uradak, pa zakljucit vise.
michael_jackass is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2005., 00:13   #5
meni su jedini problem kod Andersona krajevi


tip jednostavno ne zna kada treba završiti neki film


tako je bilo Rushmoreu, Royalima i najnovijem Aquaticu


umjesto da napravi jedan rasplet koji će okončati sve on napravi hrpu malih krajeva koji samo dodatno kompliciraju stvari, ne znam kako bi to drugačije opisao oni koji su gledali njegove filmove znaju na kaj mislim

tako da mu je klasično svaki film predug nekih 20 tak minuta


eto to je jedino kaj bi mu ja zamjerio
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 19:45   #6
Arrow Wes Anderson

wow ,stvarno sam se nadao da je ovo življa tema:
evo jednog božićnog mini filmića Wesa Andersona:





u iščekivanju njegovog crtanog Isle of Dogs

__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 23:28   #7
Je, pred 13 godina je još uvijek bio mlad i perspektivan redatelj Danas tek potvrđuje ono po čemu je i stekao reputaciju.

Meni je s vremenom sve bolji i bolji. Zato se Isle of dogs željno i iščekuje
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 14:33   #8
Najbolji Honest trailers dosad

Bar meni
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 14:47   #9
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Najbolji Honest trailers dosad

Bar meni
Definitivno jedan od najboljih
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 15:25   #10
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Najbolji Honest trailers dosad

Bar meni
Već sam komentirao na chatu, vrhunski su to odradili
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 15:47   #11
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Već sam komentirao na chatu, vrhunski su to odradili
Vidio sam i ja kad je izašlo, al reko, zaslužilo je to bit i na ovoj temi
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 21:24   #12
neki filmovi su mu stvarno dobri, npr. već spomenuti the royal tenenbaums, ili the grand budapest hotel, dok su mi neki bili bezveznjikavi (fantastic mr fox ili the darjeeling limited), a ostali koje sam gledala tak-tak, osrednji (the life aquatic with steve zissou i moonrise kingdom). sve u svemu, zanimljiv mi je i jako mi se sviđa njegov štih, i likovi. možda mrvicu prehipster. zna netko nekog sličnog?
Star Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 21:36   #13
Bill Murray Najgenijalniji u wesovim filmovima. Obožavam njegov ples

https://www.youtube.com/watch?v=URZcbVEizOM
Star Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 13:53   #14
Wes Anderson nije redatelj za mene: njegovi filmovi su mi mahom dosadni (Rushmore, Panika pod morem...), nezanimljivi i ne nude mi ikakve posebne doživljaje ili neka promišljanja. Čak nisam niti odgledao do kraj Obitelj čudaka - što mi je, kad se sjetim, doista čudno jer mi se to ne događa često. (Odgledam i gore filmove do kraja).
Naravno, on u svojem filmskom svijetu savršeno funkcionira, pa su mu filmovi bogato koloritni (vizualno su mu filmovi izvrsni), beživotni likovi začudni i ekstravagantni i s uvrnutim osjećejam za humor ali u svemu tome ja ne nalazim za sebe išta posebno. Hajde, u Darjeelingu sam se par puta nasmijao, Budapest Hotel? više očekivao a malo dobio...
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 14:12   #15
Meni su Bottle Rocket i The Darjeeling Limited malo lošiji, ali sve ostalo mu je odlično. Sviđa mi se kako koristi boje, pogotovo crvenu i žutu. Odličan mi je onaj suptilni smisao za humor. Uz Paul Thomasa sigurno najbolji Anderson A obojicu bi smjestio među top 10 redatelja.
Zyzx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 19:58   #16
Mene je onaj s izviđačima ubio u pojam. Prestao sam gledati nakon nekih pola sata. Overdose centralne kompozicije. I nekako mi se čini da bi bilo bizarno kad ne bi u nekom filmu inzistirao na bizarnosti. I zasićenom koloritu.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 08:24   #17
Jel itko igdje spomenuo budžet za "Isle of Dogs"?

Tražio sma za svoju box office temu i nigdje nisam našao.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2018., 11:55   #18
Znači Isle of Dogs samo na Animafestu i to je to? Vidim da je maknut iz Cinestar najava.
itoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2020., 17:12   #19
Nisam ni znao da (sn)ima novi film. The French Dispatch. Vani je na ljeto, a taman izašao i trailer (koje nikad ne gledam jer mi ne treba previše insighta u neki film da bih ga pogledao).

U svakom slučaju željno se iščekuje
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2020., 18:22   #20
Bome glumačka postava je strašna, trailer tipičan Wes Anderson.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.