Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2017., 14:18   #4321
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Ne pričamo tu o popravcima i servisiranju...
.... pričamo o setupiranju sustava.....tu se znaju osnove..
Ne, ovdje pričamo o kvarovima. Pogledaj malo bolje naziv teme. Ne spominje se ni HIFI ni psihoakustika ni položaj zvučnika.

Umjesto da okolišaš oko problema kao mačak oko vruće juhe mijenjajući pojačalo, izvor zvuka i zvučnike, u jednom potezu osciloskopom provjeriš ulaz i izlaz na receiveru i tako si automatski odredio u čemu je točno problem ukoliko uopće postoji, a ako je sve ok s ulazom i izlazom onda su tek zvučnici i njihov setup na redu. Čemu nepotrebno komplicirat? Ok, možeš i tako na tvoj način tj. dužim putem mijenjat sve živo osim napast problem odmah "u sridu" ali nemaju svi doma rezervni set zvučnika, rezervno pojačalo itd. Na temi o kvarovima i samopomoći je vjerojatnije da imaš doma osciloskop ili ga planiraš nabavit uskoro nego da imaš drugi set zvučnika, pojačala itd. Ili sam nešto pobrkao?

Najvjerojatnije problem nije ni u izvoru zvuka ni u receiveru ni u zvučnicima nego u funkciji extra basa koju je OP nenamjerno uključio na receiveru. Na mojem se to zove "pulse bass", a pulsirajući bas je upravo ono na što se OP žalio.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 15:27   #4322
Da, o problemima i kvarovima govori ova tema....

Da, na temi o problemima i samopomoći je najvjerojatnije da svaki ili barem svaki drugi korisnik ima doma Osciloskop i to samotakav.....
...ili sam ja nešto pobrkao.....

A kod onih tzv. "Audiofila" iliti "Hifista" ili "kajvećjesu"; je normalno da si kod setupiranja posude (ak već nemaju doma) minimum bar jedan Osciloskop...zlu ne trebalo...

Da...čemu komplicirati; odmah idemo na osciloskop....
...ionako mi npr. prijatel prije ima doma osciloskop nego zvučnike/receiver/amp koji more dovleči k meni.....ziher...

...i da....vjerojatno korisnik do sada još nije vidio da mu je uključena neka funkcija "extra basa"...uhhh.....nejde mu baš snalaženje s uputama ...

Osnove setupiranja sustava (prostor, položaj zvučnika, dobar izvor, stalci/Šiljci....) ćemo kasnije,, nakon grafike prikaza uaznog signala iz izvora i njegovog izgleda iz izlaznog dijela receivera....
...a niš....more i tak.....

No, ajd za ozbiljno...
...dakako da ne bi bilo loše, da se uptrijebi i osciloskop, ali bi se onda morala imati neka referenca (graf) za usopredbu, a toga baš i nema na netu za taj receiver....
...dakle; opet bi trebalo uz navedeni imati pri sebi i neki drugi (provjereni) amp/receiver za usporedbu...

A ako idemo pojednostaviti stvari; teško da će receiver (ispravan dakako) i zvučnik tog nivoa dati neki baš kvalitettan odziv u basu, čak i u bitno boljim uvjetima sobne akustike.

Zadnje uređivanje olif : 10.12.2017. at 16:15.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.