Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2017., 00:31   #381
Pokušao sam naći listu "nepravednih" filmova no bezuspješno.

Kriminalci i ubojice uvijek nadrapaju ili je u najmanju ruku diskutabilan kraj.
Djeca općenito ne stradavaju u filmovima

Ima li koji film da nije kliše, okej, ne mora sada biti Cannibal Holocaust, Pink Flamingos i sl. preporučite neki film koji bi me iznenadio, čisto da pogledam nešto nepravedno.
Po mogućnosti kvalitetno.

Dosta mi je kliše pravednih filmova, a posebno takvih trilera

Thnx
Runeberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 00:38   #382
Funny games, ali austrijski original.
Pada mi napamet još jedan film s jeffom bridgesom i timom robbinsom, ne znam ime, ali Google ce ga sigurno odmah izbaciti
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 00:56   #383
Quote:
klaudio kaže: Pogledaj post
Funny games, ali austrijski original.
Pada mi napamet još jedan film s jeffom bridgesom i timom robbinsom, ne znam ime, ali Google ce ga sigurno odmah izbaciti
Evo, za podsjetnik

Funny Games (orig.)
Arlington Road (Građani opasnih namjera)
Runeberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:48   #384
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Meni je jedna od gorih stvari kad se u prvom dijelu filma spomene neki nacin da se nesto postigne a nije opcepoznato, npr. neka tekucina rastopi celik ako se ubaci neka druga tekucina. Odmah znas da ce se na kraju filma dogoditi najvaznija stvar za preokret i da ce najveci faktor biti to sto ce se glavni junak prisjetiti te stvari koju je vidio/cuo/procitao i to upotrijebiti.
To je uvijek prikazano onako znacajno, kao da se topla voda otkriva, a u gorim filmovima se cak glavnom junaku javlja flashback sa scenom kada je to objasnjeno.
Prikazivanje nekog nedostatka negativca na najmanji moguci nacin i zna se kako ce zavrsiti. Dobri gube borbu i onda se shvati da se moze pobijediti na taj nacin iskoristavajuci manu negativca

U GoT je primjerice prikazano da ako ubijes Night Kinga umiru svi njegovi.

Uvjeren sam da ce tako i zavrsiti
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 16:49   #385
Quote:
klaudio kaže: Pogledaj post

Predsjednik Amerike uvijek ima kći, nikad sina.
Za ovo nisam čuo, ali sada kada razmislim, ima tu nešto...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 17:13   #386
Treniranje borilackih vjestina na vrhu nekog brda ili tvrdave.
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 09:13   #387
Učitelj borilačkih vještina je stari kinez koji živi sam i svi ga smatraju čudakom
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 09:17   #388
Quote:
klaudio kaže: Pogledaj post
Učitelj borilačkih vještina je stari kinez koji živi sam i svi ga smatraju čudakom
Često radi kao domar, u tom slučaju može biti i crnac.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 09:26   #389
Ako je kinez, onda bude vrtlar na imanju glavnog negativca
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 14:19   #390
I ima dugu sijedu bradu.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 15:36   #391
I prepun je poučnih životnih poslovica.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 15:45   #392
U potjerama po gradu se uvijek netko zabije u stand pun naranci.
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 15:48   #393
Quote:
klaudio kaže: Pogledaj post
Kad negativac bježi kroz grad i vidi prvo auto koje čeka na semaforu, otvorit će vrata auta, izbacit vozača kao lutku i nastaviti vozit. Vozač neće pružiti nikakav otpor, samo će širit ruke i vikati "what are you doing, give me my car"
Ako se u istoj situaciji nađe pozitivac, on neće izbaciti vozača, već ga pomaknuti na mjesto suvozača. Ovaj neće pokazati nikakve znakove panike već će uživati u utrci i lomljavi, bez obzira šta će mu auto bit uništeno.


Mislim da ste već napisali, pozitivac koji jedini uspijeva spasiti stvar je u valjda 99 % slučajeva neki neprilagođen lik, bilo alkos, bilo narkić, nešto između autista i genija, cinik/čudak i sl. Ogledni primjerak je, recimo, Dr. House.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:26   #394
Na tv se prikazuju samo crno bijeli filmovi
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:51   #395
Quote:
klaudio kaže: Pogledaj post
Na tv se prikazuju samo crno bijeli filmovi
za to postoji i dobar razlog.
nema smisla da netko gleda npr. Batmana pa da moraju
drugom redatelju platit ogromna autorska prava.

crno bijeli filmovi vjerojatno imaju jefina autorska prava,
a neki ih nemaju uopće.

iako , vidiš, pravi redatelj bi snimio film i u tom filmu bi bio neki njegov filmić,
takav bi mogao biti u boji.

takav primjer je bio npr. u Sam u kući,
[iako je i taj bio crno-bijeli, al to su bile 90-e]
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 13:20   #396
Zar ne mogu snimiti neke fake scene i uvalit ih na mali ekran kao film?!
S druge strane, nisam bas siguran u to s autorskim pravima. Seinfeld se cesto referencirao na supermana i star wars - khanovu srdzbu. U jednoj epizodi su čak zajedno gledali melrose place. Je li Larry David platio spellingu za to?
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 13:25   #397
Kad netko neprikazani pokuca liku (obično ženi) na vrata uvečer, ona otvori vrata, izađe van i gleda po terasi i trijemu i obično nema nikog, i sad vrati se unutra a kad ono - lik je nekako već ušao i gleda ju i izgovori kao "Hello Sharon!"
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:00   #398
Quote:
klaudio kaže: Pogledaj post
Zar ne mogu snimiti neke fake scene i uvalit ih na mali ekran kao film?!
S druge strane, nisam bas siguran u to s autorskim pravima. Seinfeld se cesto referencirao na supermana i star wars - khanovu srdzbu. U jednoj epizodi su čak zajedno gledali melrose place. Je li Larry David platio spellingu za to?
To ne spada u autorska prava - jedno da su u Senifeldu ubačeni isječci iz supermana i star warsa (vjerojatno si mislio star treck, btw), a drugo je referenciranje unutar snimljenog materijala, nije to isto.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:09   #399
Quote:
klaudio kaže: Pogledaj post
Zar ne mogu snimiti neke fake scene i uvalit ih na mali ekran kao film?!
S druge strane, nisam bas siguran u to s autorskim pravima. Seinfeld se cesto referencirao na supermana i star wars - khanovu srdzbu. U jednoj epizodi su čak zajedno gledali melrose place. Je li Larry David platio spellingu za to?
To se upravo i desilo sa Sam u Kuci. Film koji Kevin gleda nije pravi, vec postojeci film, nego su to upravo snimili za taj film.
Eartwormjim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:25   #400
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
To ne spada u autorska prava - jedno da su u Senifeldu ubačeni isječci iz supermana i star warsa (vjerojatno si mislio star treck, btw), a drugo je referenciranje unutar snimljenog materijala, nije to isto.
Star treck, naravno, mea culpa
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.