Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 02:50   #1801
Quote:
horatius kaže: Pogledaj post
Isuse bože, najbolji Nolanov film uz Inception. 3/10



A iskreno sam se nadao će mu nedostatak dijagrama, previše flashbackova i ostalih scenarističkih kompleksnosti pomoći da snimi napokon dobar film, jer oko za vizualno ima.



Užas. od ovog bi George Miller napravi totalni spektakl


O kojem filmu pričaš?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Old 08.12.2017., 11:01   #1802
Quote:
fugazi kaže: Pogledaj post
O kojem filmu pričaš?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Dunkirk
ulceroz kolitis is offline  
Old 08.12.2017., 11:15   #1803
Kingsman: The Golden Circle

Prvi je bio ugodno iznenadjenje i po mom misljenju jedan od boljih akcijskih filmova u zadnjih par godina. Nastavak zeli biti veci, luđi i zabavniji ali nazalost ne uspijeva. Kad je dobar, onda je ok i relativno zabavan akcijski film. Ali kad je los, onda je brate bas uzasan i jedva podnosljiv film. Vise na temi.

4 / 10
ulceroz kolitis is offline  
Old 08.12.2017., 13:35   #1804
Singularity

Dakle nakon sto ljudi uspiju proizvesti umjetnu inteligenciju ona unisti ljudsku civilizaciju. Nakon 100 godina par prezivjelih pokusava doci u mitsko posljednje ljudsko utociste.
Jako zanimljivo izgleda ali osim par puno puta prozvakanih filozofija o samoj ideji umjetne inteligencije ne nudi nista spomena vrijedno. Gluma losa, vizualno nelose, atmosfera osrednja. Jako dosadan i nezanimljiv film, a ja volim tematiku.

4/10




Killing Them Softly

Nakon pljacke mafijaske kuce u kojoj kockaju nastaje nered u kojem se traze krivci.
Jako dobar film. Zanimljivi likovi, atmosfera odlicna, vizualno dobro, par vrhunskih scena i nekoliko dobrih dijaloga. Takodjer je tu dobra glazba i vec prozvakanu pricu sve to dize na jednu solidnu razinu. Preporuka za pogledati.

7/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 08.12.2017., 16:55   #1805
The Hitman’s Bodyguard

onako, gledljiv i umjereno zabavan film ... osrednji scenarij i glumacke izvedbe, humor isforsan, dobre akcijske scene ... salma hayek uzasna... vise na temi...

5 / 10


Wind River

meni se ovo dosta svidjelo ... nije prica sad nesto extra posebno ali je dobro ispricana i nije mi bio predvidljiv film... dobra prica, scenarij i dijalozi, dobro napisani likovi s jasnim motivacijama, vrlo dobre glumacke izvedbe, prelijepi i depresivni krajolici...

7 / 10
ulceroz kolitis is offline  
Old 08.12.2017., 23:56   #1806
Big Driver

Poznata spisateljica se precicom vraca sa nekog predavanja i na putu naleti na manijaka koji ju siluje i pokusa ubiti.
Ok filmic. Scene uvjerljive, gluma dobra, lik solidno razradjen. Atmosfera mi je bila dobra, prica ok. Dobro, film je maksimalno predvidljiv i nema tu neke napetosti ali za sat i pol vremena sasvim ok.

5,5/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 09.12.2017., 10:37   #1807
happy end. hanekeov ovogodisnji film je ogromno razocaranje. kao 'cache' bez videokazeta
V
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 09.12.2017., 16:43   #1808
thelma. znadose englezi imati nekad ovakve filmove...nesto se cudno dogodi, pa tri kile drame ko u svakom obicnom filmu, pa jos malo misterije, i na kraju pojeo vuk magare
V
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 09.12.2017., 20:29   #1809
^Malo je cuspajz, ali meni je bio bas gust za gledanje. I divan lik! Ocekivala sam da ce ti sjest jer volis Blind, a pisao je isti lik, ima dobru atmosferu... meni je oko sedmice.
Inconnu is offline  
Old 09.12.2017., 23:24   #1810
The Party

Upravo izabrana ministrica poziva par prijatelja na malu proslavu. Odjednom svi najavljuju neke svoje stvari koje nisu uvijek bas najbolje i zabava krene u krivom smjeru.
Zanimljiv film, to moram napisati. Sniman je u crno-bijeloj tehnici i cini mi se da je to dobro odabrano, nekako bas slici filmu i temi. Glumci su odradili odlican posao iako ima malo preglumljavanja. Prica je ok, ima par zanimljivih prevrata. Film jako kratko traje, tek nesto vise od sat vremena ali sve vise bi bilo previse. Na momente film gubi pozornost gledatelja i iako volim filmove kad je nekoliko ljudi u jednom prostoru tu mi nisu bas bili dobri dijalozi, mogo je to puno bolje. Ima nekoliko duhovitih scena, film nije naporan i preozbiljan.
Sve u svemu nije lose ali nije ni nesto ekstra. Drugacije od konfekcije ali ne nudi previse.

6/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 10.12.2017., 08:47   #1811
The Florida Project (2017) - dobar film, dosta sličan American Honey iako malo dosadniji. Dirljiv kraj nagrađuje svako strpljenje. 7.5/10
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Old 10.12.2017., 09:57   #1812
Kino Otok, Je letrika ubila štrige

Ovaj prvi je nostalgični dokumentarac o kinima na otocima za vrijeme Juge. O značaju kina u to vrijeme pričaju mještani raznih otoka. Meni je ovo bilo prekrasno.

Drugi je isto dokumentarac, a pripovijedaju Istrijani o raznim mitskim bićima - štrigama, štrigunima i morama. Odlično je bilo slušati njihov govor, uz titlove, naravno

Oba odlični dokumentarci
earthsea is offline  
Old 10.12.2017., 17:00   #1813
Better Watch Out

http://www.imdb.com/title/tt4443658/

Čudan film, ali glediv
atoni is offline  
Old 10.12.2017., 17:04   #1814
The Paper (1994)

24 sata u životu urednika jednih novina. Fascinantno mi je kolko se u 90-ima dobro radilo na pričama u uredskom ambijentu, čineći pomalo skučene i natrpane prostore dinamičnima i životnima. Hrpetina likova, odlični dijalozi, višeslojna problematika svedena u zaokruženu humornu dramu koja u cjelini dosta dobro funkcionira. Simpatičan film pogodan za nedjeljno poslijepodne.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Old 10.12.2017., 17:16   #1815
@inconnu
ha sta ces, blind mi je bio dobro napisan, znao sam sta pisac zeli reci, al' ovo...
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 10.12.2017., 19:43   #1816
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Kino Otok, Je letrika ubila štrige
to u sv filip i jakovu bilo ? vidija sma najavu na portalu, svaka čast. jel na nivou, koliko se ljudi skupi?
Yurinov is offline  
Old 10.12.2017., 23:36   #1817
Beach Rats

Ne znam kak uspiješ napravit dosadan film na ovu temu, al eto ga. Znači, sjebani tinejdžer isklesanog tijela ne zna što bi od dosade i očaja pa se, redefinirajući svoj seksualni identitet i maskulinost, počne ševiti s nepoznatim muškarcima s neta.
U biti, većinom mi sve to štima u teoriji, tok radnje, čak i motivacija neka, sve je to zamislivo, ali sama izvedba je loša, neuvjerljiva, počevši od interakcije muškog društva. I fali mu neke sirovosti, 'pomaknutosti' u svakom aspektu, sve je nekako mlako, nedefinirano, tako da u konačnici brzo prestanem mariti za sve što gledam...

Tickled

Jeziva, nevjerojatna priča koja istražujući bizarni fetiš 'izričito heteroseksualnog muškog natjecanja u škakljanju' zagrebe u zbilja duboke sfere ljudske patologije i sadizma. Sad dok sam u Nathan Fielder svemiru i s friško pogledanim Mindhunterom (ravnatelj škakljić), ovo mi je još jedan sloj na spoznaju da ljudi mogu biti beskrajno kreativni i inovativni kad je riječ o ostvarenju poremećenih ciljeva.

Wise Blood

Pravi nedjeljni film, tragikomična priča o antireligijskom fanatiku i ideji smrtno ozbiljnog shvaćanja vlastitih uvjerenja. Bila sam znatiželjna jer je riječ o ekranizaciji romana sjajne Flannery O Connor, a premda mi jest njeno najmanje zanimljivo djelo, film je, iako manje slojevit i više šlampav, puno zabavniji i pitkiji od knjige. Odlično pogođen cast i ton filma.
P.S. Enoch Emery je u knjizi opisan kao ružnoća, a u filmu je nerdy bombon!
P.P.S. Na uvodnoj špici redatelj je potpisan kao Jhon Huston kako bi se pojačao infantilni dojam
Inconnu is offline  
Old 11.12.2017., 07:27   #1818
Don't Breathe

Tri mladja kriminalca upadaju u kucu slijepog vojnog veterana zeleci mu ukrasti neki novac koji je ovaj dobio.
Osim cinjenice da mi se tesko pomiriti sa idejom filma u kojoj su mulci nesposobni rijesiti jednog slijepca sve drugo je ok. Vizualno dobro, gluma ok, atmosfera filma je jako dobra. Ima i napetosti a neke scene su jako dobro odradjene. Ocekivao sam neke nadnaravne pojave jer je pisalo da je film horor ali od horora tu nema nista. Uglavnom, meni se ovo svidjelo.

7/10


The Villainess

Neka cura pobije par stotina mafijasa i onda ju regrutira neka tajna sluzba da za njih radi poslove. Nesto kao Nikita.
Ima tu dobrih stvari ali ima i bezveznog pretjerivanja koje se oduzi na minute negledljive akcije koja nema nikakvog smisla. Sama prica nije losa ali pomalo se izgubila u filmu i na kraju gledatelja apsolutno nista nije briga nego da film zavrsi. Meni nije sjelo, netko mozda ovakav film voli i bude mu odlican. Meni je bio dosadan.

4/10


The Limehouse Golem

U Londonu prije 100 i nesto godina dodje do serije ubojstava i ljudi krive nekog misticnog golema, valjda neku njihovu legendu, neko bice.
Radnja je osrednja i puno puta vidjena, odmah se zna kraj filma i tko je kriv. Gluma je najbolja tocka filma i ona je odradjena korektno. Vizualno film izgleda uvjerljivo. No na kraju se sve svodi na pricu koja je eto nista novo i nikakav novi element nisu ubacili. Na kraju dodje kao neki tvist kojeg su svi ionako predvidjeli i to je to. Moze se pogledati ali film ne pruza previse.

5/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 11.12.2017., 08:44   #1819
Quote:
Yurinov kaže: Pogledaj post
to u sv filip i jakovu bilo ? vidija sma najavu na portalu, svaka čast. jel na nivou, koliko se ljudi skupi?
Jes, jes. Imaju fora kino tamo. Bilo je čak 15ak ljudi Ako nisi pogledao Pijat bit će ti 17.12.
earthsea is offline  
Old 12.12.2017., 23:05   #1820
Valerian and the City of a Thousand Planets

Prica prati dva agenta koji pokusavaju doci do nekog cudnog misolikog bica, jedinog u svemiru.
Vizualno jako lijep film. Gluma losa, likovi losi, radnja osrednja, atmosfera nikakva. Dakle, lijep film za vidjeti ali nazalost to je to. Na momente zabavan, nije predosadan. Navuci cu ocjenu jer volim zanr iako mi se cini da je ovo film za djecu sto prije gledanja nisam znao.

6/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.