Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2017., 08:39   #341
Quote:
algebra21 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Zanima me vaša preporuka za TV 49".
Cijena 5000 do max. 5500 kuna.
Gledaju se većinom zemaljski kanali, DVD, a uskoro ce se glasati i nešto od IPTV-a, vjerojatno Max tv.

Hvala.
Da ja uzimam, ja bi isao na jako hvaljeni Samsung 7002 ili na veci Sony 55inca.
No obavezno sta god zelis kupiti idi isprobati TV s USBom uzivo. Sve televizije na UHD filmicima rade impresivno, a bas ti SD materijali su poprilicno upitne kvalitete kod reprodukcije.
I spremi novce na sacekusu, sada ce ti opet biti novi krug popusta...
Ali ne nasijedaj na savijete, procitaj recenzije modela koji te zanima i idi isprobati uzivo sam.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Old 10.12.2017., 10:49   #342
LED TV Sony Bravia KD-55XE8505 4K

trenutno je u ponudi LED TV Sony Bravia KD-55XE8505 4K i LED TV Sony Bravia KD-55XE8577 4K po cjeni od 8500 kuna.
Nisam mogao vidjeti u cemu je razlika kod ova dva modela jer je cjena ista.
Po testu model je jako solidna srednja klasa.
Ima li nesto bolje za kupiti UHD 55" za tu cjenu.
Mogao bi cak ici do 9000-10000 kuna. Hvala
__________________
Captain James Cook Senior osobno, without prejudice
Captain James Cook is offline  
Old 10.12.2017., 10:53   #343
@Cook: samo u dizajnu
MytByte is offline  
Old 10.12.2017., 10:57   #344
Ako se ne varam 8005 ima crni okvir a 8077 ima srebrni, i to je valjda jedina razlika. Inače ja bih vrlo rado uzeo taj model umjesto 7005 koji sam mislio ali je razlika 350 € a u ovom trenutku mi je to velika razlika , pa sam sad u dilemi da li da uzmem 7005 ili da se nadam da će biti nekih popusta pred svetsko prvenstvo u fudbalu, ili još bolje pred zimske olimpijske igre za manje od dva mjeseca. Zna li neko mogu li se očekivati takvi popusti, i koliko oni obično budu veliki?

Oba ta modela imaju VA panel a serija 8000 ima IPS sam njega preskočio u razmatranju.
Vader is offline  
Old 10.12.2017., 10:58   #345
Quote:
Captain James Cook kaže: Pogledaj post
trenutno je u ponudi LED TV Sony Bravia KD-55XE8505 4K i LED TV Sony Bravia KD-55XE8577 4K po cjeni od 8500 kuna.
Nisam mogao vidjeti u cemu je razlika kod ova dva modela jer je cjena ista.
Po testu model je jako solidna srednja klasa.
Ima li nesto bolje za kupiti UHD 55" za tu cjenu.
Mogao bi cak ici do 9000-10000 kuna. Hvala
Što se tiče razlika između ta dva modela, je uglavnom kod kozmetičnih detajla..
Ovdje imaš bolji model Sonya.
https://www.nabava.net/televizori__2...-led__39529451
majstor2 is offline  
Old 10.12.2017., 10:59   #346
@vader: Zimske olimpijske igre - tko to gleda (osim mene)? Ne očekuj ništa, ali vjerojatno bude još nekih sniženja do Božića...
MytByte is offline  
Old 10.12.2017., 12:40   #347
Pozdrav svima,

planiram kupiti LG 32LJ610V pa imam dva pitanja tehničke prirode:

1. Do sad sam gledao bnet preko ubačene kartice u ci slot, a vidim da ovaj tv ima nekakav ci+ 1.3 pa me zanima dali je to kompatibilno tj. dali ću morati kupovati novi modul da bi normalno mogao gledati programe.

2. Isto tako navodi se da ovaj lg ima DVB-T2/C/S2, a nigdje se ne spominje trenutno aktualni DVB-T pa me zanima jel to ok.

Moguće da su pitanja glupa, ali stvarno se ne kužim pa bih molio pomoć.
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
pomahnitali_nosorog is offline  
Old 10.12.2017., 23:28   #348
Quote:
ZinedineZidane kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi.

Tražim TV sljedećih karakteristika:

Cijena - okvirno 3.000,00 kn, malo dolje-gore (išao bih do 3.500 ako je baš neka dobra vrijednost za novac)
Način plaćanja i trgovina - svejedno
Veličina - 42 ili 43 inča (edit - vidim da Panasonic ima samo 40 inča, pa mogu i ti u obzir)
Koji signal će se i sadržaj gledati - 99% MaxTV, na njemu dosta sporta
Rezolucija ekrana - Full HD mislim da je dosta
Tuner i priključci- 2 HDMI-ja, tuner za naše digitalne programe
Smart sustav - ako može putem WIFI-ja super, no nije apsolutni uvjet

Eto. TV je za starce koji imaju jednostavne prohtjeve od TV-a, za HD ih boli briga a za smart TV-e možda još nisu niti čuli.

Po gornjim specifikacijama inicijalna i rudimentarna pretraga mi je izbacila sljedeće kandidate:
Philips 43PFS4001
Philips 43PFS5302
SAMSUNG LEDTV 43M5572
LG 43LH630V
Samsung UE43M5522
Panasonic TX-40ES500E

Svakih 5 godina kad kupujem nekakav televizor je sve gore i gore

Hvala svima na savjetima.
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
Ja bi ti za takve pare preporučio taj model.
https://www.nabava.net/televizori__2...rved__44860251
Quote:
leo kaže: Pogledaj post
Ja bih ti preporučio jedan od ova dva televizora. Ovaj drugi čak ima i Ultra HD rezoluciju
https://www.emmezeta.hr/multimedija/...ull-hd-led-tv/
https://www.emmezeta.hr/multimedija/...tra-hd-led-tv/

Skyworth ima najbolji omjer uloženo-dobiveno. Npr. slika na Skyworth 55E2000S zapravo i nije toliko lošija od SONY KD-55A1 a pet-šest puta je jeftiniji ovisno o trgovini.

Dakle, ako sam dobro shvatio, mastor preporučuje samo Phillips, a ovo drugo je fake savjet?
ZinedineZidane is offline  
Old 11.12.2017., 08:09   #349
Quote:
pomahnitali_nosorog kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

planiram kupiti LG 32LJ610V pa imam dva pitanja tehničke prirode:

1. Do sad sam gledao bnet preko ubačene kartice u ci slot, a vidim da ovaj tv ima nekakav ci+ 1.3 pa me zanima dali je to kompatibilno tj. dali ću morati kupovati novi modul da bi normalno mogao gledati programe.

2. Isto tako navodi se da ovaj lg ima DVB-T2/C/S2, a nigdje se ne spominje trenutno aktualni DVB-T pa me zanima jel to ok.

Moguće da su pitanja glupa, ali stvarno se ne kužim pa bih molio pomoć.
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
1. 99% da će raditi ako podržava CI+ standard

2. Ako podržava T2, podržava i T. S tim da će ti za koju godinu biti bitan i HEVC ako ćeš gledati običnu zemaljsku tv...

Quote:
ZinedineZidane kaže: Pogledaj post
Dakle, ako sam dobro shvatio, mastor preporučuje samo Phillips, a ovo drugo je fake savjet?
Tako nekako

Dajte ljudi, ne mora svaki drugi post biti o majstoru i Philipsu.
Tiki is offline  
Old 11.12.2017., 08:21   #350
Slazem se Tiki.
100%.
No ne mora ni svaki drugi post biti majstorova preporuka za P. TV kada svi znamo sta je to!?
Da skrenem temu, a i jako me zanima ta prica o tim C+ cam modulima.
Zna li netko nesto o tome?
Danas vecina TVa ima utor za C+ modul.
U t-com centrima nemaju blage veze oproblematici.
Dobio sam xxx modul da ga isprobam s t-com ovom karticom, no to ne radi.
Ocito ima neku elektroniku u sebi.
Sada cekam da se javi majstor za odrzavanje iz t-coma da mi t-comov satelitski prijemnik zamijeni sa njihovim cam c+ modulom...
I cekam vec neko vrijeme.
Nitko se ne javlja...ijako su me vec dva puta zvali da li sam zadovoljan uslugom?!?!?!?!
...i da li cu u firmi preci na t-com!?!?!?!

Evo idem nazvati 08009000 da vidim gdje je zapelo.

Ako netko zna nesto vise o ovome, bilo bi lijepo cuti jer su svi tvi s utorom o kojem se ne pise uopce tj poznat je samo kao dio laptopa.

Tiki..ako sam omasio topic...sorry.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Old 11.12.2017., 08:36   #351
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
No ne mora ni svaki drugi post biti majstorova preporuka za P. TV kada svi znamo sta je to!?
Pa neka onda svaki treći post bude preporuka od vas drugih znalaca pa će biti manji udio preporuka Philipsa na forumu. Na žalost spamanjem i prozivanjem se neće ništa promijeniti, ali ako ljudima date alternativu, bacite link na koju recenziju i lijepo objasnite (bez svađe i prepiranja) onda će s vremenom i doći do promjena. Ima vas tu stručnih, pismenih koji se razumiju u tematiku pa radije svoju energiju usmjerite prema tome da pomognete ljudima, a ne ju usmjeravati prema tome da blatite majstora i određenu marku televizora.
Tiki is offline  
Old 11.12.2017., 09:29   #352
Quote:
ZinedineZidane kaže: Pogledaj post
Dakle, ako sam dobro shvatio, mastor preporučuje samo Phillips, a ovo drugo je fake savjet?
Što se tiče preporuka. 43" televizore više od više od deset tv marki s gotovo nepostojećom razlikom u kvaliteti slike kod nas možeš naći za 2.500-3.000 kn. Generički tv panel, stavi se par led trakica, nešto kontrolne elektronike i imaš tv. Komponente koje idu na matičnu ploču vjerojatno nisu testirane da li će raditi i godinu dana u normalnim okolnostima. Ali recimo smanje se naponi, pozadinsko osvjetljenje ide na max. 250 nita i sl. pa se pretpostavi da bi to moglo raditi. Ako imaš sreće televizor tako može raditi godinama. Kako je razlika u kvaliteti slike mala, kod ovih televizora radi sigurnosti ideš na što veću garanciju. Neznam dali bi ikakva razlika trebala biti ako se TV sklapa u Hrvatskoj (Vivax), Srbiji (Tesla) ili negdje drugdje.

Glavni problem je što su svi veliki proizvođaći gotovo odustali od manjih dijagonala. Proizvodne linije koje su proizvodile komponente za njihove televizore proizvode nešto drugo. Za 3.000 u 43" dijagonali njih možeš naći samo kao prošlogodišnje modele (i imaš dosta veliki izbor do pred kraj ljeta), zbog blagdanskih akcija, prije sportskih prvenstava (zapravo samo OI i nogomet), kao izložbene primjerke ili radi rješavanja robe na skladištu.

Ja bih na tvom mjestu pričekao desetak dana da vidim da li će biti nešto za ove blagdane. U međuvremenu odvoji dva popodneva i proleti malo po dućanima. Ukoliko bude akcija sigurno će to biti postano tu na forumu.

Zadnje uređivanje Tiki : 11.12.2017. at 10:30. Reason: Pobrisan nepotreban dodatak postu
leo is offline  
Old 11.12.2017., 10:15   #353
Zahvaljujem!

I pretpostavio sam da u tom cjenovnom razredu nema nekakvih svemirskih razlika, no rekoh, idem provjeriti.
ZinedineZidane is offline  
Old 11.12.2017., 10:31   #354
U principu da, gledaj da je što duža garancija, nakon kupnje smanji pozadinsku rasvjetu da ne radi na 100% i to je to
Tiki is offline  
Old 11.12.2017., 15:19   #355
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
U principu da, gledaj da je što duža garancija, nakon kupnje smanji pozadinsku rasvjetu da ne radi na 100% i to je to
Tako je i meni je bilo na 100 % i riknulo nakon godinu i pol možda nije zbog toga ali preporučeno je da se to smanji.
zekee is offline  
Old 11.12.2017., 17:27   #356
No koliko ja vidio u principu se skida na 5 kod mene, a ako je na visim vrijednostima bijela boja "vristi". Kada pogledas u sunce na ekranu kao da ga gledas uzivo...
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Old 11.12.2017., 19:59   #357
Zahvaljujem na preporukama.
algebra21 is offline  
Old 12.12.2017., 14:28   #358
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
No koliko ja vidio u principu se skida na 5 kod mene, a ako je na visim vrijednostima bijela boja "vristi". Kada pogledas u sunce na ekranu kao da ga gledas uzivo...
Molim te, ako ti nije teško da podijeliš tvoj sadašnji setup (picture mode, brightnes, contrast, colour itd)...thanks
bess is offline  
Old 12.12.2017., 17:34   #359
Quote:
bess kaže: Pogledaj post
Molim te, ako ti nije teško da podijeliš tvoj sadašnji setup (picture mode, brightnes, contrast, colour itd)...thanks
B 5
C 75
BL 50
C 50
H 0
CT expert1
S 50
RC off

Movie imam na auto, sve ostala procesiranja iskljucena.

No los signal je los signal i ovo je postavka za mix...no ako gledas movie stavis cinema sport na sport itd
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Old 12.12.2017., 20:14   #360
Znalci pomoć

Kupujem neki Samsung,odluka je pala na 43'' (109 cm)

Imam neke dvojbe UE43M5672 našao za nekih 3700
UE43M6122 3800
UE43M5572 3900

Unaprijed zahvaljujem na svim odgovorima.Hvala.
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:10.