Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 18:51   #9001
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Ja sam sebi kupila madrac u lesnini, dosta cesto imaju akciju na te my baby madrace i ok su, a jedtini.
Imaju tamo i posteljinu za 60ak kuna... ogradica nije ubpakiranju.

Ako hoces jeftino ogradicu u kompletu sa posteljinom pogledaj si u posteljina.hr
Hvala ti
Alexa334 is offline  
Old 06.12.2017., 19:31   #9002
mala nemirna nadam se da bude se net popravil pa da se uz pisanje na forumu mozes jos vise opustiti

ja sam dns bila u TA. i dalje zatvorena. sve se cini uredno, sim kaj nisu mogli plodnu vodu gledati pa to ne znamo. ali pratim bebu, mice se deset puta dnevno pa me to jos uvijek kolik toliko smiruje. iducu kontrolu su mi stavili za 4 dana. nisu me pustali za srijedu opet pa mi je i s te strane lakse.
5Eveline5 is offline  
Old 06.12.2017., 19:45   #9003
Quote:
Alexa334 kaže: Pogledaj post
Jel netko kupovao krevetic i madrac u Ikei? Kak ste zadovoljne? Ja imam problem s prostorom pa mi treba 60x120, nasla sam tamo neki bijeli obicni i cini mi se ok. Gdje ste kupovale posteljinu i onu ogradicu za kinderbet? Ne daje mi se 500 kn za posteljinu.
Uzeli Stuvu i najskuplji madrac jer je bio na nekoj brutalnoj akciji, djeluju mi odlično. Zadovoljna sam.

Meni se Ikea općenito ispostavila kao kvalitetna i isplativa.

Ogradicu ne planiram.
BitterSweet is offline  
Old 06.12.2017., 20:12   #9004
Quote:
Alexa334 kaže: Pogledaj post
Tnx
Nasla sam krevetic hensvik-600 kn, neki madrac sa svijetlo plavom navlakom-300 kn, i bijelu komodu sa 4 ladice-550 kn, cini mi se ok.
Potrazit cu ogradicu jos
Nas je Sundvik krevet, madrac Vinka, a komodu smo uzeli onu Stuvu koja se kasnije da kombinirati kao pisaći stol.
Volim Ikeu otkad znam za njih i rijetko kad mi se dogodi da je nesto bas lose (kvacice za ves npr.!!!!).
Ne znam ko je od cura spomenuo, jedino mi ide na zivce jer svatko ima svoje dimenzije popluna i jastuka! Lidl svoje, Ikea svoje, Bubamara svoje... užas! Tako da svw kupujem u Ikei i kraj.
*narayan* is offline  
Old 06.12.2017., 20:23   #9005
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
ja sam dns bila u TA. i dalje zatvorena. sve se cini uredno, sim kaj nisu mogli plodnu vodu gledati pa to ne znamo. ali pratim bebu, mice se deset puta dnevno pa me to jos uvijek kolik toliko smiruje. iducu kontrolu su mi stavili za 4 dana. nisu me pustali za srijedu opet pa mi je i s te strane lakse.


Mislim da ce bit tako sutra i meni s tim da ja nisam dva tjedna bila na kontroli
mislim da me vise nece ni narucivat nego kad dodjem rodit dodjem
cek kontrola ti u nedjelju?
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 06.12.2017., 20:27   #9006
Mala nemirna, kak je sad netko napisao dobro da si pod kontrolom, a sad beba kad dođe, dođe, vrijeme je povoljno. Mene pomalo plaše baš ti zadnji tjedni i nekako mi se sada isto čini da bih se u bolnici osjećala sigurnije. Znam da je doma doma, ali za taj osjećaj sigurnosti bi pretrpila i bolnicu.

Sve bu to dobro

I ja sam prvo bacila oko na Hensvik i već mislila to je to, a onda jučer otkrila u Baby centru na popustu neki medeni kindač sa žiraficom uz koji ide komplet posteljine, madrac, one bočne zaštite i to na popustu oko 1100 kn, tak nešto. Pa sam sad u nedoumici...
Mrcinica is offline  
Old 06.12.2017., 20:41   #9007
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
Mislim da ce bit tako sutra i meni s tim da ja nisam dva tjedna bila na kontroli
mislim da me vise nece ni narucivat nego kad dodjem rodit dodjem
cek kontrola ti u nedjelju?
Ne bih te htjela ubit u pojam ali ne mora biti...
ja sam prenjela 7 dana i isla sam u TA svaki dr dan i nijednom me nisu ostavili... kad sam dosla u trdnovima nakon 12h ustanovili su da nisam otvorena i skoro su me doma poslali....
ancy_20 is offline  
Old 06.12.2017., 20:43   #9008
Ipak nisam dobro...
Isla sam danas na sve zive pretrage, dosao je nalaz krvi i urina i CRP je 48 a trebao bi biti manji od pet, sto znaci upala, leukociti poviseni... Dobila sam i temp (37.5) pa je ginekolog rekao da nece cekati urinokulturu da odem odmah po antibiotik+vaginaletr, zeljezo, vitamin c. U ledima jos uvijek osjetljivo ali nije onakva bol

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
assi is offline  
Old 06.12.2017., 20:47   #9009
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Ne bih te htjela ubit u pojam ali ne mora biti...
ja sam prenjela 7 dana i isla sam u TA svaki dr dan i nijednom me nisu ostavili... kad sam dosla u trdnovima nakon 12h ustanovili su da nisam otvorena i skoro su me doma poslali....
ja sam proslu trudnocu prenijela skoro dva tjedna, zadnja kontrola je bila na sam termin i narucili me za dva tjedna dakle na 42tt, rodila na 41+5tt...dakle svega 3 puta sam bila u TA...a sad sutra cu bit 39+5tt, i mislim da me nece vise narucivat, jer prosli pregled je rekla da nema potrebe da hodocastim u TA da u principu dodjem kad porod pocne
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 06.12.2017., 21:09   #9010
Quote:
assi kaže: Pogledaj post
Ipak nisam dobro...
Isla sam danas na sve zive pretrage, dosao je nalaz krvi i urina i CRP je 48 a trebao bi biti manji od pet, sto znaci upala, leukociti poviseni... Dobila sam i temp (37.5) pa je ginekolog rekao da nece cekati urinokulturu da odem odmah po antibiotik+vaginaletr, zeljezo, vitamin c. U ledima jos uvijek osjetljivo ali nije onakva bol

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Assi, pa jesu ti rekli sta bi moglo biti? Kakva upala?

Kad citam sve ove vase pretrage dodje mi muka jer lezim vec mjesec i pol i nista od toga nisam obavila radi mirovanja i ja zapravo pojma nemam ni kakvi su mi novi brisevi ni urinokultura ni krv... Nista!
*narayan* is offline  
Old 06.12.2017., 21:11   #9011
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Nas je Sundvik krevet, madrac Vinka, a komodu smo uzeli onu Stuvu koja se kasnije da kombinirati kao pisaći stol.
Volim Ikeu otkad znam za njih i rijetko kad mi se dogodi da je nesto bas lose (kvacice za ves npr.!!!!).
Ne znam ko je od cura spomenuo, jedino mi ide na zivce jer svatko ima svoje dimenzije popluna i jastuka! Lidl svoje, Ikea svoje, Bubamara svoje... užas! Tako da svw kupujem u Ikei i kraj.
Da, svi imaju neku svoju dimenziju. Boring.

Al dobro, s Ikeom sam zadovoljna pa nemam ništa protiv da sve uzimamo tamo.

Imala sam nekih artikala koji su bili loši i nikad nisu radili probleme sa zamjenom, štoviše bez problema dobijem povrat na njihovu karticu. I to mi je mrak. Plus što nam se znalo dogoditi da nam se dio potrgao ili nešto slično i u Ikei nam samo daju novi dio.
BitterSweet is offline  
Old 06.12.2017., 21:26   #9012
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
Mislim da ce bit tako sutra i meni s tim da ja nisam dva tjedna bila na kontroli
mislim da me vise nece ni narucivat nego kad dodjem rodit dodjem
cek kontrola ti u nedjelju?
u nedjelju, da.

Quote:
assi kaže: Pogledaj post
Ipak nisam dobro...
Isla sam danas na sve zive pretrage, dosao je nalaz krvi i urina i CRP je 48 a trebao bi biti manji od pet, sto znaci upala, leukociti poviseni... Dobila sam i temp (37.5) pa je ginekolog rekao da nece cekati urinokulturu da odem odmah po antibiotik+vaginaletr, zeljezo, vitamin c. U ledima jos uvijek osjetljivo ali nije onakva bol

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
kaj se tice crp-a, mislim da nije to tak strasno jer on moze biti i preko 200 za neke jaake infekcije ko npr. mononukleoza
ali normalno, nije on sam presudan za dijagnozu, nego se gleda sve..
glavno da si napravila sve te pretrage i dobila terapiju i da si pod kontrolom. sad mozs jedino odmarati

Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
ja sam proslu trudnocu prenijela skoro dva tjedna, zadnja kontrola je bila na sam termin i narucili me za dva tjedna dakle na 42tt, rodila na 41+5tt...dakle svega 3 puta sam bila u TA...a sad sutra cu bit 39+5tt, i mislim da me nece vise narucivat, jer prosli pregled je rekla da nema potrebe da hodocastim u TA da u principu dodjem kad porod pocne
meni je ovo sad bio 4. put u TA. ja sam dns prema ZM 41tt, a prema UZV 40tt i mislila sam da ce me sad pratiti svaki dan medutim, nije svaki dan, al bar ne moram ni do sri opet cekati. zatvorena sam skroz i nisu mogli plodnu vodu gledati takk da mi je drago da me se prati jer mi nije svejedno. beba je nesto mirnija zadnjih dana tak da danas pa nadalje pratim da ima 10 pokreta dnevno. ndm se da bude to dovoljno s moje strane.
5Eveline5 is offline  
Old 06.12.2017., 21:52   #9013
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post



meni je ovo sad bio 4. put u TA. ja sam dns prema ZM 41tt, a prema UZV 40tt i mislila sam da ce me sad pratiti svaki dan medutim, nije svaki dan, al bar ne moram ni do sri opet cekati. zatvorena sam skroz i nisu mogli plodnu vodu gledati takk da mi je drago da me se prati jer mi nije svejedno. beba je nesto mirnija zadnjih dana tak da danas pa nadalje pratim da ima 10 pokreta dnevno. ndm se da bude to dovoljno s moje strane.
I ja sam zatvorena i nisu mi mogli uopce plodnu vodu gledat, ni proslu tt do pred sami porod. Tako i sad.. Nije ni meni svejedno al dokle god se mrda, a svako vecer divlja i nabija mi po mjehuru necu panicarit. Cekam strpljivo subotu tj dan termina 😁
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 06.12.2017., 22:02   #9014
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
I ja sam zatvorena i nisu mi mogli uopce plodnu vodu gledat, ni proslu tt do pred sami porod. Tako i sad.. Nije ni meni svejedno al dokle god se mrda, a svako vecer divlja i nabija mi po mjehuru necu panicarit. Cekam strpljivo subotu tj dan termina 😁
ha ni ja ne panicarim i ne budem panicarila dok god osjetim bebu i dok god ima tih 10 pkreta dnevno.. ali meni bas vise ne divlja ko sto je znala pa sam malo na iglama.
5Eveline5 is offline  
Old 06.12.2017., 22:05   #9015
CRP je i inače u trudnoći povišen, ali ne znam do koliko se tolerira. Moj zadnji je bio 12 i nitko nije ništa rekao
Snow Fairy is offline  
Old 06.12.2017., 22:17   #9016
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Assi, pa jesu ti rekli sta bi moglo biti? Kakva upala?

Kad citam sve ove vase pretrage dodje mi muka jer lezim vec mjesec i pol i nista od toga nisam obavila radi mirovanja i ja zapravo pojma nemam ni kakvi su mi novi brisevi ni urinokultura ni krv... Nista!
Ja sam escherichiu lijecila prije dva mjeseca vrlo moguce da se ona vratila, ili neki drugi urinoinfekt. Znat cemo vise kad dode urinokultura al obzirom da se pojavila temp doktor nije htio cekati do iduceg tjedna nalaze

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
assi is offline  
Old 07.12.2017., 05:14   #9017
kad dolazi ranojutarnja smjena ovdje??

pitanje: ako sam ja na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći, ima li moj muž pravo na bolovanje zbog starijeg djeteta?? vidim svega na internetu a ne znam šta je točno.
My Name Is... is offline  
Old 07.12.2017., 07:50   #9018
Zadnje sam citala da ne, osim ako nisam fulala
Snow Fairy is offline  
Old 07.12.2017., 07:56   #9019
Meni bi bilo logično da ima pravo na bolovanje, jer bi ti tehnički mogla bit na bolovanju prikovana za krevet, i kak da onda starije dijete vodis po doktorima?

5eveline5, jesu ti u bolnici rekli da je dovoljno 10 udaraca dnevno da osjetis, ili si si sama to zadala?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 07.12.2017., 08:22   #9020
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
kad dolazi ranojutarnja smjena ovdje??

pitanje: ako sam ja na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći, ima li moj muž pravo na bolovanje zbog starijeg djeteta?? vidim svega na internetu a ne znam šta je točno.
Moj muz je bio na bolovanju radi djeteta dok sam ja bila na komplikacijama.
Ustvari sam se i ja pitala je li to moguce, ali nitko nas nsita nije pito...

Situacija je bila da je mala morala lezati na zaraznoj, a ja trudna na komplikacijama i sta cu tamo?!
Onda je on iso s njom i otvorio bolovanje.
To je bilo u 9.mj ove godine... jos nitko nista nije reko.

Al pazi ovo... moja je susjeda rodila na carski rez svoje prvo dijete i njezin muz je uzeo bolovanje za njegu njih dvoje. Teoretski treba....
pa eto onda mi sve zvuci logicno
ancy_20 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.