Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 15:23   #9141
Post

Quote:
Ana Niko kaže: Pogledaj post
Vidjela sam na jednom klipu kako mama sa spricom i fizioloskom
Bebi nosic cisti i to par puta i beba mrtva ladna stoji jos se smije,i tada nisam bila pametna sta je bolje to ili taj usisavac...?
Meni se čini da što su bebe manje da sve lakše prolazi. Što su stariji neće dati da im bilo čim čistiš nos.
Moja s 4.5godine nije htjela ni blizu inhalatora, trebalo je vremena da shvati da to nije ništa.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 08.12.2017., 15:25   #9142
Btw jel imate nekad filing ko da se beba protrese u trbuhu? Ko da zadrhti, vibrira, ne znam kak bi to opisala i slično kojem prirodnom pokretu bi to bilo
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 08.12.2017., 15:30   #9143
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Ja i sebi nos ponekad očisti usisivačem jer baš jedino tako izvučem sve što ne mogu samo ispuhati tako da mi ovo ne stoji.
Sva sreća u prvoj godini smo joj možda par puta čistili nos,u početku smo imali onu ručnu pumpicu i čim se prvi put nosić malo više začepio kupili smo nastavak za usisivač.prvu godinu se toga nije bojala, kasnije s nekih godinu i pol je, al smo svejedno čistili tim jer mi je to bilo najučinkovitije da joj se sve to ne spusti na pluća.
Kad se prvi put prehladila s godinu dana, ono bas jako, pokusavali smo i mi s usisavacem ali bi joj se brzo opet zacepio nos.
Onda smo zavrsili u Vinogradskoj i sestra mi je pokazala to spricanje fizioloskom, vjeruj mi da je kolicina smrkljica daleko veca i učinkovitija.
Kazem, sve ovisi, nisam nazi protivnik usisavaca ali mojoj je to puno vise pomagalo i vise jednostavno ne koristimo usisavac.
*narayan* is offline  
Old 08.12.2017., 15:44   #9144
cure moje, kad krene harati rsv (virus) koji odrasli niti ne osjete, a male bebe strpaju na respirator ili gore, nece vam bit vazno je li sauger traumatican.

moja druga je s dva mjeseca dobila rsv. simptomi - mrvicu vise uspavana pa je mrvicu manje jela. to je sve. na sve cudno (u sezoni gripe i rsva) bi trebali reagirati. mi dojurili na rebro, dobili atb i 5 dana i noci sam je svakih dva sata inhalirala pa saugala. i izbjegli smo bolnicu (ni u jednoj zgb bolnici vise nije bilo mjesta za bebe, sve prepuno). nije sala.
cvexter is offline  
Old 08.12.2017., 15:52   #9145
Hvala iskusnim mamama na iskustvima.iduci tj idem na trudnicki tecaj pa cu vidjet kaj ce mi tamo rec i onda vodim mma u zavrsni shopping

Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Btw jel imate nekad filing ko da se beba protrese u trbuhu? Ko da zadrhti, vibrira, ne znam kak bi to opisala i slično kojem prirodnom pokretu bi to bilo
Meni se to zna desiti,najviše me podsjeca na ono kad tones u san pa se streses
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 08.12.2017., 16:03   #9146
Cvexter, ma vjerujem ti, moja je bila godinu dana zdrava ko dren i onda od nekoga pokupi virusnu upalu pluca, zavrsile u bolnici, tamo joj procurio nos u potocima, zavrsila na kisiku, infuziji... Ma strasno!
Tamo sam naucila sprica/fizioloska sistem i meni osobno je to bilo kasnije puno ucinkovitije. Svatko svom djetetu pomaze kako god zna, samo kazem da je meni ovo bilo bolje.

Scissors, da, kako ne, ja to zovem Hawaii cagica, doslovno ko da protrese guzom!

Profesorka, i meni se cini da bolje prolazi kad su bebe manje, onaj nas period od godine dana do druge godine mi je bio najbezvezniji po pitanju bolesti.
*narayan* is offline  
Old 08.12.2017., 16:08   #9147
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Scissors, nisam ni ja protivnik dude ali ju nisam kupila obzirom na mirovanje pa cu poslati mm-a ako bude uzbune.

Snow puno mama ce reci da ih je usisavac spasio ali meni se nije svidio taj sistem, ona prestravljena, a efekt je puno losiji od sprice i fizioloske. Usisavac povuce ono na pocetku, a ono u sinusima mozes samo spricom.
I puno, puno manje traumaticno od usisavaca!
Ali ok, znam da puno ljudi koristi usisavac ali za male bebeke ja u svakom slucaju ne bi.
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Da me sad nazovu s posla i daju otkaz, ne bi me previše trznulo. Kod mene baš počelo vrijediti ono što su mi svi govorili, da se prioriteti promijene i da te vise ne mogu izbaciti iz takta stvari ko prije (dakako, firmu bih tužila da mi sad to naprave, al ne bi si previše život skracivala zbog zivciranja ko prije)

I meni svi govore za taj usisavače, al mi manje traumatično (ne znam za bebe, al za mene svakako) zvuci fiziološka. Isto sam vidjela filmic gdje se beba smije i nis ne kuzi, i ja bi tak!
Ja cvikam za trudnocu jednostavno sam pi...ka! Evo recimo u Rijeci je bio pred sat vr potres... mali doduse,ja sam mjenjala boje. Za posao ne cvikam trenutno,sto ti kazes tuzila bi ih sad u ovom momnetu ali nakon toga bi se snasla,vjerovatno brzo. Ali za bebicu i porod e to ne ide iz glave taj strah. Jucer sam se sjetila jednog doktora sta mi je rekao...”drzi kako god znas i unijes bebu do 34 tt a onda je pjesma i nema sikiranja” zato mi je vjerovatno i ova moja doktorica sugerirala da se pokrenem i aktiviram. Odlucila sam do 19.12 bit na miru i onda ae aktivirat pa ako krene nek nam Bog pomogne.
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 08.12.2017., 16:10   #9148
i meni je bolje fizioloska/sprica, popularno zvan smrkljoskok.
ali i sauger bome moze posluzit svrsi.

isuse, kad se samo sjetim tih beba. zao mi je da ste i vi to prosli ;(
cvexter is offline  
Old 08.12.2017., 16:40   #9149
Quote:
vienne kaže: Pogledaj post
Da, neda se ni meni sve sad prepakiravat, a isto sam stavila nuzne stvari na vrh, pa ak ce dramit lako izvadimo.




U tom setu su škarice, grickalica, silikonska cetkica za masiranje desni kaj se stavi na prst, digitalni toplomjer, češljić, četka za češljanje, rašpice i ona mala pumpica za vadit šmrkljiće. Puna cijena je negdje oko 240kn. Mi smo ga uzeli jer me mm nagovorio. Kolko bi nas sve to došlo pojedinacno ne znam, meni su npr četke koje sam vidjela djelovale grube i tvrde, ova mi je ok...a cijene su oko 30kn. Na kupon imas 40kn popust, i mi smo jos uzimali ostalo kaj nam je trebalo sve, pa smo dali i kupon za 15% na cijelu kupnju, tak da je ispalo jos i jeftinije.
za torbu preporučam samo ono najnužnije, neki dan je jedna trudnica dobila jezikovu juhu zato jer nije imala dodatnu vrećicu za jaknu i cipele, a išla je hitno u rađaonu, došla je u noći i trebala je ujutro na porod a niko od njezinih nije bil blizu da pokupi stvari pa je sestra dramila

ja sam sav višak dala mužu da nosi doma

taj set za bebe smo i mi kupili, i isto tak uz bonove, a računala sam da kupujem svako posebno da mi dođe otprilike na isto

danas su dva smotuljka išla doma iz rodilišta
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 08.12.2017., 16:41   #9150
Evo mene cure, cijelu su me ispregledali, sve je ok. Trebam cesce kontrolirati plodnu vodu jer je ima nešto manje od preporučenog, tako u ponedjeljak idem opet na pregled. Drago mi je sto sam išla i sad mogu mirne duše uživati u vikendu. Hvala cure na podršci
yenna89 is offline  
Old 08.12.2017., 16:42   #9151
Quote:
yenna89 kaže: Pogledaj post
Evo mene cure, cijelu su me ispregledali, sve je ok. Trebam cesce kontrolirati plodnu vodu jer je ima nešto manje od preporučenog, tako u ponedjeljak idem opet na pregled. Drago mi je sto sam išla i sad mogu mirne duše uživati u vikendu. Hvala cure na podršci
Bravo! Sad uzivaj
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 08.12.2017., 16:49   #9152
Quote:
yenna89 kaže: Pogledaj post
Evo mene cure, cijelu su me ispregledali, sve je ok. Trebam cesce kontrolirati plodnu vodu jer je ima nešto manje od preporučenog, tako u ponedjeljak idem opet na pregled. Drago mi je sto sam išla i sad mogu mirne duše uživati u vikendu. Hvala cure na podršci
neka si ti sada mirna a beba sigurna.
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 08.12.2017., 16:53   #9153
polagano mi odlazi sluzni cep...samo da sutra izdrzim onda mogu rodit jer inace bi isla pjeske doma iz rodilista sto mi bas nije zgodno, ic Zet-om sa novorodjencetom dok svi uokolo kaslju,kisu...
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 08.12.2017., 17:22   #9154
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
polagano mi odlazi sluzni cep...samo da sutra izdrzim onda mogu rodit jer inace bi isla pjeske doma iz rodilista sto mi bas nije zgodno, ic Zet-om sa novorodjencetom dok svi uokolo kaslju,kisu...
Ajde, ajde odi po bebu.
Ima taksija koliko god hoćeš....
BondWannabe is offline  
Old 08.12.2017., 17:24   #9155
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
polagano mi odlazi sluzni cep...samo da sutra izdrzim onda mogu rodit jer inace bi isla pjeske doma iz rodilista sto mi bas nije zgodno, ic Zet-om sa novorodjencetom dok svi uokolo kaslju,kisu...

Stize jos jedna bebica!
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 08.12.2017., 17:37   #9156
Ana Niko svoju Prvu rodila sam sa 34+1, hvala Bogu, sve je dobro zavrsilo ali inkubator 2 dana, pa postintenzivna... sve radi predostroznosti ali vjeruj, posteno te to uzdrma i (logicno) nitko od doktora ti nece reci da li ce ili nece sve bit ok. A onda godinu dana te gledaju pod povecalom za svaki korak ili pokret jer je rodjena ko nedonosce. Izgurati cemo mi jos 10ak dana pa prst u uho i sve ce bit ok!

yenna :klap:

dana, drzim palceve! Ma kakav Zet, taxi ili dobra dusa koja ce te dovesti kuci!
*narayan* is offline  
Old 08.12.2017., 17:48   #9157
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
cure, nesto ste pisali ovih dana o muzu koji ne moze na bolovanje za dijete kada je zena na komplikacijama ili porodiljnom? to je stvarno tako?
neradnička banda u HZZO mi nije ništa odgovorila od jučer pa još uvijek ne znam.
My Name Is... is offline  
Old 08.12.2017., 17:51   #9158
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Ana Niko svoju Prvu rodila sam sa 34+1, hvala Bogu, sve je dobro zavrsilo ali inkubator 2 dana, pa postintenzivna... sve radi predostroznosti ali vjeruj, posteno te to uzdrma i (logicno) nitko od doktora ti nece reci da li ce ili nece sve bit ok. A onda godinu dana te gledaju pod povecalom za svaki korak ili pokret jer je rodjena ko nedonosce. Izgurati cemo mi jos 10ak dana pa prst u uho i sve ce bit ok!

yenna :klap:

dana, drzim palceve! Ma kakav Zet, taxi ili dobra dusa koja ce te dovesti kuci!
Ajde neka nam svima bude tako! Razveselis me kad tako napises , hvala ti
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 08.12.2017., 18:04   #9159
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
neradnička banda u HZZO mi nije ništa odgovorila od jučer pa još uvijek ne znam.
What a surprise!
Probaj nazvati HZZO u npr. Samoboru ili Zapresicu pa ih pitaj jer uvjeti su isti, a to mi je u zadnje vrijeme postala dobra taktika za dobit neku informaciju od drzavnih sluzbi!

Ana Niko, sve sto sam ti rekla, rekla sam iz vlastitog iskustva!
*narayan* is offline  
Old 08.12.2017., 18:07   #9160
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
What a surprise!
Probaj nazvati HZZO u npr. Samoboru ili Zapresicu pa ih pitaj jer uvjeti su isti, a to mi je u zadnje vrijeme postala dobra taktika za dobit neku informaciju od drzavnih sluzbi!

Ana Niko, sve sto sam ti rekla, rekla sam iz vlastitog iskustva!
anenene, priznam samo crno na bijelo, ovo preko telefona rekla kazala
My Name Is... is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.