Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 20:46   #81
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
...ali jednako tako skroz kuzim nekoga tko auto nema i manje-vise je nezainteresiran za isti.
pošteno. ako se netko boji, ima fobiju - razumijem. nema problema. ali to ovdje nije slučaj, koliko vidim: momku bi auto dobro došao. ne mora ga kupiti, može ga uzeti na leasing ili slično. spominje se i novac, ali tip koji sebi dopusti padati propise (pizdarija od ispita) nekoliko puta (a svaki novi ispit moraš platiti 200 kuna) - takav tip para ima.

uopće nevezano za autoricu i ovaj konkretan slučaj, nevjerojatno je da se ljudi ČUDE kriteriju “mora imati vozačku dozvolu”, a ti isti bi potencijalnim partnerima dali nogu u guzicu jer ima dlaku pogrešne boje na glavi.

to uopće nije nerazuman kriterij, dapače. ako imam auto i stan, onda si tražim nekoga tko mi može parirati. tema je zapravo dokaz kako velike razlike u materijalnom rijetko kada idu skupa... pogotovo u ovakvoj situaciji, kada se tip ni ne trudi previše oko toga da napravi nešto konkretno u smjeru zajedničke budućnosti.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 20:53   #82
Zato joj je i rečeno, nek traži nekoga tko joj može parirati jer ovaj očito ne može, a možda ni ne želi.
Gadno je kad čovjek upadne u neke navike, kojih se u određenim godinama teško odreći. Žene uvijek imaju neka očekivanja, ali vrlo često je to od pogrešnih osoba.
Po meni je bolje ne ući uopće u vezu s nekim tko ti na prvo po nekim kriterijima ne odgovara, nego ući pa divljati kad shvatiš da ti to ipak ne odgovara.
Ulaziti u vezu, s mišlju da ćeš određene stvari promijeniti kod dečka, kao što je u ovom slučaju - vozački je jadno.
Sjećam se jedne koja je rekla da ona svakog svog dečka prekroji po sebi i onda ju tip ostavi - pitam se zakaj!
Ono - imaš stan, posao, auto su stvari koje možeš saznati na prvim izlascima i vidjeti želiš li dalje ili ne...
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 20:57   #83
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
vozačka i JEST životna potreba - od toga da se bez vozačke na mnogim pozicijama zaposliti ne možeš do toga da ti je s autom život 10x lakši.
Život je lakši i ako imaš kuharicu i batlera, ali to ne znači da su kuharica i batler životna potreba, i ženu koja bi se zgražala jer joj dečko nema poslugu i sam kuha vjerojatno bi smatrala retartkom.

Legitimno je da cura želi nekog ambicioznijeg tko zarađuje i troši više od njenog šljakera pješaka, nema potrebe da to maskira u tvrdnje da se bez auta ne može odvesti dijete pedijatru niti da druge žene koje cijene ambicioznost i solidne stabilne prihode drže njenu stranu u situaciji s izmišljenim problemom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 20:57   #84
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
pošteno. ako se netko boji, ima fobiju - razumijem. nema problema. ali to ovdje nije slučaj, koliko vidim: momku bi auto dobro došao. ne mora ga kupiti, može ga uzeti na leasing ili slično. spominje se i novac, ali tip koji sebi dopusti padati propise (pizdarija od ispita) nekoliko puta (a svaki novi ispit moraš platiti 200 kuna) - takav tip para ima.

uopće nevezano za autoricu i ovaj konkretan slučaj, nevjerojatno je da se ljudi ČUDE kriteriju “mora imati vozačku dozvolu”, a ti isti bi potencijalnim partnerima dali nogu u guzicu jer ima dlaku pogrešne boje na glavi.

to uopće nije nerazuman kriterij, dapače. ako imam auto i stan, onda si tražim nekoga tko mi može parirati. tema je zapravo dokaz kako velike razlike u materijalnom rijetko kada idu skupa... pogotovo u ovakvoj situaciji, kada se tip ni ne trudi previše oko toga da napravi nešto konkretno u smjeru zajedničke budućnosti.
Ma nije mi kriterij sam po sebi tako strasno neobican, pa ljudi svakakve kriterije imaju, i sto onda, nikom nista.

Evo meni bi smetalo da netko zivi u ruralnom kraju i hoce da se ja k njemu doselim. A nemam nista protiv sela, no jednostavno tamo ne bih htjela zivjeti
- niti biti prisiljena voziti. Mozda ja preuvelicavam voznju opcenito, ali eto, ja obozavam pustiti mozak na pasu na podzemnoj svako jutro i mislim da bi me bas gnjavilo do zla Boga da moram paziti za volanom. Kao sto rekoh, mi placamo podosta da bi imali luksuz nevoznje.

Slazem se da je u biti problem ta razlika u materijalnom. Ona smatra da je dosad on morao vise steci, ne vidi da se trudi da postigne vise, i to je ono sto je svrbi.

Moje misljenje je da ce ga tesko usmjeriti k ambicioznijem stavu u zivotu. Ljudi obicno ili jesu ili nisu ambiciozni, pogotovo s 3 banke u dzepu. Po meni, nema tu kruha.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 21:10   #85
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Život je lakši i ako imaš kuharicu i batlera...
potpuno promašena usporedba. koliko ljudi ima kuharicu i batlera, a koliko ih ima vozačku dozvolu?

Quote:
Legitimno je da cura želi nekog ambicioznijeg tko zarađuje i troši više od njenog šljakera pješaka, nema potrebe da to maskira...
joj, daj molim te! ne maskira ona ništa.

žena želi da joj momak položi vozački kako bi im oboma bilo lakše. nema potrebe da se ljudi bez auta uzjebu i taj uzjeb maskiraju u lažno moraliziranje i zgražanje nad navodno nemogućim kriterijima kojima gospodična navodno maltretira sirotana. bokte mazo, samo čekam kad ćeš napisati da je golddigger jer se usudila poželjeti da joj muškarac ima i.......... wait for it........ posao.

nedajBože da poželi stan!!!
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 21:11   #86
Moram se uključiti u ovu raspravu. :-) Nekada se skrivamo iza nečega, jer se bojimo priznati nešto drugo. Sjećam se kad sam ja stalno kukala da moram oribati kuhinju i moram oribati kuhinju i ne stignem, a ustvari me mučilo nešto sasvim drugo, a priča o kuhinji mi je služila da ne mislim na taj strah koji me jako mučio u to vrijeme...

Ovo s autom i vozačkim i jel vozi ili ne vozi i sve to...ustvari je ta moja priča o ribanju kuhinjskih ormarića...pravi strah koji se krije iza toga je strah postavljačice teme od siromaštva...jer suživot s tim čovjek ne daje baš nadu u dobre materijalne uvijete...i to je ono što nju muči...postavlja si pitanje želi li s takvom osobom kreirati život...i jeli spremna živjeti na relativno niskom standardu...

Mislim da bi bilo pošteno da si odgovori - nisam. I nadje drugoga.
petrafeeling is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 21:16   #87
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
žena želi da joj momak položi vozački kako bi im oboma bilo lakše.
Njemu bi sasvim bilo lakše da ima kredit i troškove goriva i održavanja, to obično jako popravi kvalitetu života ljudima koji žive u centru grada i sve im je na pješkometu te nemaju ušteđevinu niti redovne i pouzdane prihode.

Quote:
zgražanje nad navodno nemogućim kriterijima kojima gospodična navodno maltretira sirotana
Nisu to nemogući kriteriji, žena hoće nekog tko je financijski potkovaniji od ovog tipa. Kao što rekoh, to je sasvim legitimno.

Ako ovaj tip položi vozačku htjet će da kupi auto, pa će htjeti da traži drugi posao, pa... možda da radije nađe nekoga tko joj već sad odgovara nego da pokušava promijeniti čovjeka od 33.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 21:22   #88
Nadam se da će on sebi naći bolju, jer ova ga ne zaslužuje.
petrafeeling is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 21:24   #89
Quote:
petrafeeling kaže: Pogledaj post
Nadam se da će on sebi naći bolju, jer ova ga ne zaslužuje.
Kako znaš? Tip je možda kreten. To što nema baš para ne čini ga dobrom osobom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 21:28   #90
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post

nedajBože da poželi stan!!!
Ma dobro, pa stan je stvarno potreba, ne mozes na cesti zivjeti. Iako shvacam da ti vidis i auto kao manje-vise poprilicno potreban, u cemu si mozebitno u pravu -ja ne znam kako ide sa svakodnevnim zivotom ako je covjek ovisan o javnom prijevozu po RH, pa ti tu necu oponirati.

No autorica jest rekla da je decko u centru i da mu je sve na pet minuta, ako se ne varam, zbog cega mi se ucinilo da je imao dosta poslozenu logistiku dok nije s njom poceo hodati.

Ja sam jedan kratak period s bivsim zivjela u suburbiji gdje je strasno tesko bez auta, on me svuda vozikao. Tada sam bila pocela uciti za vozacki i spremali smo se da kupimo drugi auto za mene jer je stvarno bilo napor ovisiti o njemu da me vozi posvuda. On se nije zalio, vec je meni ta nesamodostatnost strasno smetala (ovo je bilo prije ere Ubera i Lyfta ).

Da sam tada bila skroz nezainteresirana za auto, i da ga je to zasmetalo, to bi mi bilo razumljivo. Jer i jest dokaz odredene pasive karaktera ako nekome ne smeta ovisiti konstantno o drugom da ga vozi uokolo (ja ni na banku samostalno nisam mogla, npr.).

No opet kazem, ovdje mi se ucinilo da je doticnom sve pod ruku i da je zato (opravdano, po meni) dosta nezainteresiran za voznju.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 21:35   #91
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Njemu bi sasvim bilo lakše da ima kredit...
kredit...? upisao je autoškolu bez kredita - prema tome, može položiti vozački i bez kredita. i do auta može bez kredita.

Quote:
...žive u centru grada i sve im je na pješkometu...
kakav pješkomet? tip se đuska busom do posla i još ga cura stigne skupiti kada zaspe... ne, nije mu sve na pješkometu.

Quote:
...te nemaju ušteđevinu niti redovne i pouzdane prihode.
aha, aha... ali ima dovoljno za upis u autoškolu i za dodatnih nekoliko stotina kuna jer nije u stanju položiti propise. sirotinja.

Quote:
Nisu to nemogući kriteriji, žena hoće nekog tko je financijski potkovaniji od ovog tipa. (...) Ako ovaj tip položi vozačku htjet će da kupi auto, pa će htjeti da traži drugi posao, pa...
bla, bla, bla. nebumo temu gradili igrajući se Freuda ili babe Vange.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:04   #92
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ma dobro, pa stan je stvarno potreba, ne mozes na cesti zivjeti.
mahhhhhh! kakav stan?! stan, auto, kuharica, batler... koja je uopće razlika? da je spomenula još i stan i činjenicu da se ne može jebati u miru jer on ima cimera (što bi valjda prvo spomenula da joj je do nekoga tko financijski stoji bolje) tek bi tada bila označena kao okorjela sponzoruša koja si zapravo želi milijardera pa tu nama maže oči vozačkom.

Quote:
...ja ne znam kako ide sa svakodnevnim zivotom ako je covjek ovisan o javnom prijevozu po RH.
javni prijevoz u RH je zlo. tko kaže da uživa voziti se javnim prijevozom na dnevnoj bazi, taj laže.

Quote:
No autorica jest rekla da je decko u centru i da mu je sve na pet minuta, ako se ne varam...
nije razjasnila... ili ja možda nisam shvatila dobro - ali spomenula je da ga vozi na bus kada prespava, na posao. dakle, busom ide do posla što će reći da mu nije sve na pet minuta.

uostalom, znam to po sebi, život u centru ne garantira da ti je sve na pet minuta. što tebi znači da živiš na Zrinjevcu, a radiš u Dubravi - primjera radi?

meni je dokaz pasive karaktera da frajer 4 puta polaže propise. zapela sam za to, znam... ali to mi je dokaz lijenosti velik kao šaka u glavu. dakle, potrošio je dodatnih 500 kuna da položi nešto što se bez problema položi iz prve - jer ima se, može se? a dobro onda.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:10   #93
Vozi ga na bus kad prespava jer lik nije kod sebe doma da dođe brzo na posao, već mora doć do grada, ne vozi ga zato jer možebitno radi Bogu iza nogu

Lik joj još čini uslugu time kaj spava kod nje preko tjedna, ja da sam na njegovom mjestu ne bih... a pogotovo ako mi je posao blizu di živim!

Što se tiče polaganja propisa.. kako ni sama nemam vozačku, ne znam kako je to, ali znam sigurno da postoje ljudi koji imaju problem s učenjem u oš, sš.. kamoli tek kad izađeš iz tog djira, prođeš 30 pa sad ti uči...
Meni je muka sad bubetati nešto, a završila sam fax ''jučer'', daj zamisli kako je osobi nakon 15g početi učiti nešto.. ako pretpostavimo da je lik odmah nakon srednje krenuo šljakati, bez odlaska na fax...
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:14   #94
Strah od voznje je zajeb... Stvar.

Jako.

S autom je bitno lakše kad imaš djete. Mislim da bi bez vozačke i auta pukla ko kokica pogotovo tu u RH koja nije NY i daleko je od NY.a i ovi koji su se napenalili pričat o Americi su mi van pameti. Daje ljudi. Udahnite prije.



Auto je u RH potreba. Nije luksuz. Kako god okrenete.
Ja ne zivim na selu, nit zivim u vukojebini. Ali za otići doktoru, za odvest klince nekud, otići na izlet, u posjet nekome, na posao jer vjerujem da ne zove svi pet metara od posla. A ni da busevi voze ko u Americi.

I ja i muz vozimo, prvenstveno radi sebe i radi vlastite fleksibilnosti, a potom radi praktičnosti, lakše mi je ujutro kad je hladno djecu u auto i u vrtić nego ih navlačit odjećom i dodatcima da se ne smrznu. Ako neko tvrdi drugačije ili djecu nema ili nije pokušao nikad vozit ih autom.

Nije sramota ne vozit ili otići pješke na posao ili etc pod uvjetom da je to blizu, nije sramota ni bojati se, sramota je od izgovorom da ti nije potrebno i bitno ne napredovati. U bilo čemu, a ovo je jasna slika.

Recimo mene zanima kako bi pojedine osobe bebu vodile ma prve preglede s mjesec dana i manje, busom? Bakterije, virusi i to?

I sad, jel meni samo čudno da osoba od 33 godine nije postigla ništa.
Jebemu miša, kako? Zasto? Di je problem?
S 33 godine glumiti studenta ili 20-ogodišnjaka mi je pomalo bolesno.
Oke, tetak zivot, grebanje za svaku kunu i etc prolazi kad imaš 20 i treba ti start da kreneš. S 30 se boriš sam i nemaš više razloga za govoriti kako ti je cijeli život bio tezak i kako si iz siromašne obitelji. Imaš dovoljno godina da kreneš sam i sam se boriš.

Relano gledajući, to su ljene osobe. Znam masu ljudi koja su iz nule do 30 i neke stvorile super zivote, a nisu nikog opljačkali ni ukrali ni bogato se udali.
Zašto prozivati autoricu da je ovakva i onakva jer joj smeta nečija ne zainteresiranost za stjecanje temelja za dobar zivot?

Jebiga, da moj muz s 30 i nekom kad smo se upoznali nije postigao ništa vjerovatno bi ga smatrala glupim i nesposobnim. Ne zato jer nije stekao nego zato jer se vjerovatno takva osoba mi ne trudi.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:20   #95
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kako znaš? Tip je možda kreten. To što nema baš para ne čini ga dobrom osobom.
Ne voli ga. A i ti bez para zaslužuju nekoga da ih voli.

Ona je s njim samo zato što se boji da ne može naći bolje, pa bolje išta nego ništa.

Nikad mi nije bio problem financirati muškarca kojeg sam voljela. One koje nisam voljela - te mi je bio problem i gledati, kamoli financirati. Život nije bajka. Može se njoj lako desiti da ostane i bez para i bez auta i bez zdravlja...
petrafeeling is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:23   #96
Quote:
petrafeeling kaže: Pogledaj post
Nadam se da će on sebi naći bolju, jer ova ga ne zaslužuje.
Ako ne bolju onda bar neku koja brije na očuvanje zemlje, zagađenje iz auta, dužničko ropstvo, u lošu karmu, uzivanje u kruhu i vodi kao jedinoj ispravnoj hrani.


Savršena spika za one koj ne zele ništa postići.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:24   #97
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
...prođeš 30 pa sad ti uči...
da, imaš pravo. propisi su kvantna fizika, a ljudi izgube sposobnost usvajanja novih informacija čim navrše 30. nije učio 15 godina, jadan... nabubati sličice raskrižja je fakat jako kompliciran zadatak. polaganje vožnje će definitivno biti težak ispit za osobu koja je propise dala iz četvrtog puta, ljosnut će vožnju minimalno deset puta - a za svaki novi ispit treba pljunuti 800 kuna.

sreća Božja da živi u centru.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:25   #98
Quote:
petrafeeling kaže: Pogledaj post
Ne voli ga. A i ti bez para zaslužuju nekoga da ih voli.

Ona je s njim samo zato što se boji da ne može naći bolje, pa bolje išta nego ništa.

Nikad mi nije bio problem financirati muškarca kojeg sam voljela. One koje nisam voljela - te mi je bio problem i gledati, kamoli financirati. Život nije bajka. Može se njoj lako desiti da ostane i bez para i bez auta i bez zdravlja...
Nije problem kad imate 20 i kusur. Nije da imate neke velike ciljeve i to.

I nije tu stvar novca nego očito lik ne zeli izborit se.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:27   #99
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post

nije razjasnila... ili ja možda nisam shvatila dobro - ali spomenula je da ga vozi na bus kada prespava, na posao. dakle, busom ide do posla što će reći da mu nije sve na pet minuta.
Ma jest ona rekla da ga vozi na bus, jer ako propusti jedan, nema drugog za dva sata. A to stvarno jest nezgodno.

No nije kazala jel' mu takav raspored i kad od kuce ide. To mene zanima, pa sam malo zapela na toj tocki.

Evo npr. da ja odem vidjeti frendicu u suburbiju, namucila bih se kao blesava dok dodem u ured iduce jutro. Pa morala bih skociti na bus, pa na vlak, pa s vlaka na podzemnu. :klap: I da zivim na njenoj adresi, nema sanse da ne bih naucila voziti (pa se slepala nekako - s nekim drugim po mogucnosti - kad padne snijeg posto sam strasno fobicna na voznju u zimskim uvjetima).

No iz mog stana je bas jednostavno. Samo skocim na podzemnu, i eto me u uredu zacas. U mom susjedstvu ljudi koji rade u downtownu i ne voze na posao (iako ih dosta ima auto inace, ovdje parking nije uopce problem) jer je promet grozomoran, a podzemna ne mora "trpjeti" semafore, itd. Doslovno je brze podzemnom. (Auta imaju za opcenitu fleksibilnost, sto je naravno skroz legitimno.)

E sad, mene zanima da li on cuci dva sata i kad od kuce ide ukoliko taj bus propusti. Ali mislim da smo autoricu otjerali.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:30   #100
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
da, imaš pravo. propisi su kvantna fizika, a ljudi izgube sposobnost usvajanja novih informacija čim navrše 30. nije učio 15 godina, jadan... nabubati sličice raskrižja je fakat jako kompliciran zadatak. polaganje vožnje će definitivno biti težak ispit za osobu koja je propise dala iz četvrtog puta, ljosnut će vožnju minimalno deset puta - a za svaki novi ispit treba pljunuti 800 kuna.

sreća Božja da živi u centru.
Uključite logiku. I to minimalno, čak ni bubat ne moraš toliko. Bar za raskrižja.

Nije da je toliko komplicirano 80 posto prometnih znakova ti jasno govori sto je na njima.
Ostalo pročitaš dva puta i ubereš sto je sto. Nije da operiraš čovjeka.

Ja znam osobu koja je propise ponavljala tri četiri puta, voznju iz prve. Jebiga. Neko je u praksi neko na papiru bolji.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.