Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2017., 11:36   #1
Question Kukavičluk ili nešto drugo....

U vezi smo 4 godine. Ona taman napunila 30, ja imam 34. Kliknuli smo fantastično, sve se lijepo razvijalo. Ona me jako voli. Pitanja okoline se svode na ''kad je vjenčanje?''.

Međutim, prije amo reći 2 godine ja sam uvidio stvari koje me smetaju u vezi nje, stvari koje su takve kakve jesu i na njih se ne može utjecati. Pod krilaticom 'nitko nije savršen' trpam to pod tepih i gradim vezu dalje. Prije godinu dana ipak odlučujem da ću je ostaviti ali kad 'bude pogodan' trenutak. U međuvremenu ja sam cijelo vrijeme u toj vezi kao da je sve 100% u redu. A njena ljubav raste. Moram napisati i to da sam i ja nju jako (za)volio ali mislim da su se moji osjećaji pretočili u nešto ne definirano.

Zašto nisam skupio hrabrost da joj kažem da je kraj?

Jer ne mogu nositi s činjenicom da ću joj nanijeti enormnu bol, sažaljenje
Jer je bila uz mene kad sam bio u velikom problemu
Jer će moja obitelj sasuti drvlje i kamenje po meni, svi će me osuditi
Jer ona sad ima neki problem i nije zgodno otići
Jer sam kukavica
Jer ne bi bilo normalno napraviti prekid iz čista mira, odjednom, bez ikakvih naznaka da se sa mnom nešto događa
Jer je volim na neki poseban način
Jer me ona jako voli
Jer ona nije spremna

Pišite mi nešto, samo da mi nekako bude lakše. Kako 'na van' sve dobro izgleda, kukavički skrivam pravog sebe, ja nema kome ovo povjeriti, zato sam i došao ovdje izjadati se….
zbunjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 11:40   #2
Morat ćeš nam reći za početak reći koje su to stvari koje te kod nje smetaju pa ti možda pomognemo uvidjeti da to i nije tako nerješivo.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 11:46   #3
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Morat ćeš nam reći za početak reći koje su to stvari koje te kod nje smetaju pa ti možda pomognemo uvidjeti da to i nije tako nerješivo.
Smeta me nešto što je jako specifično i ne može se promjeniti. A specifično je toliko da me strah da će to netko ovdje pročitati i obznaniti ljudima koje poznajem. Znam da ta informacija nedostaje u uvodnom postu, ali naprosto ne smijem je obznaniti a ne želim nešto izmisliti pa da se forumaši uhvate toga a izmišljena je činjenica.
zbunjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 11:51   #4
Pricajte iskreno.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 11:52   #5
Iz kukavičluka, nešto empatije jer je i mene muž jako volio i nije bio spreman (niti bi ikad bio btw.) i bla bla bla, uglavnom, jednom rječju kukavičluka, ostala sam u mrtvom braku 10 godina predugo i na kraju se ipak rastala.
Ako je već sada ne voliš kak spada nego zbrajaš koliko je prikladan materijal za brak, a ta varijanta te ne privlači inače ne bi ovdje pisao, tja...
Udahni, ostavi je, istrpi koji mjesec suza, osude okoline i grižnje savjesti, svi će preživjeti ovako ili onako, a ostankom s njom nikome ne praviš uslugu niti si bolji čovjek. Jebga.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:02   #6
Samo odgađaš neminovno pa učini to čim prije jer ona sada ima 30 i ako ju sad ostaviš ima priliku pronaći nekoga uz koga će biti sretna.
U svakom slučaju, zaslužuje istinu. Nema goreg od pomisli da je netko s tobom iz sažaljenja. Nekoga ili voliš ili ne voliš i nisi ti kriv za to (jbg, događa se da prestanemo voljeti ljude ili ih zapravo nikad nismo voljeli), ali zavlečeći ju postaješ kriv.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:48   #7
Prekini to, nema smisla. Ona vjerojatno zalužuje nekog tko je voli kao što ona voli tebe, a moguće i ti zaslužuješ voljeti nekog jednako tako. Nisi sretan, ne želiš biti s njom u vezi - to su više nego dobri razlozi.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:49   #8
Po meni si bio nefer onih godinu dana kada si pustio da njena ljubav raste ,a tebi je već bilo gotovo
Ne znam gdje ti je bilo srce ,ni kako si se mogao pogledati u ogledalo a kamoli njoj u oči

Sve ostalo što pišeš je ljudski i ne možeš narediti srcu da nekog voli. No način na koji si postupio je prilično ružan i ( meni ) govori puno o tebi.

Jedi što si skuhao , meni je jako žao nje i svega što je čeka- no ruku na srce ,zaslužuje nekog boljeg od tebe ,a to joj neće biti teško naći ( po ovome što si napisao )

Zadnje uređivanje lara79 : 04.12.2017. at 13:01.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:58   #9
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
U vezi smo 4 godine.
Međutim, prije amo reći 2 godine
Dvije godine jadnu ženu zavlačiš dok ona vjerojatno samo čeka kad ćeš je zaprosit

Svaka ti čast... Moraš bit stvarno majstor. Da nisi kukavica i da si prekinuo kad si odlučio da ona nije za tebe, mogla te prebolit i nać boljega sto puta. Ne čekaj više, ne upropaštavaj ženi život i presjeci dok ne napraviš još veće zlo.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:03   #10
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
Smeta me nešto što je jako specifično i ne može se promjeniti. A specifično je toliko da me strah da će to netko ovdje pročitati i obznaniti ljudima koje poznajem. Znam da ta informacija nedostaje u uvodnom postu, ali naprosto ne smijem je obznaniti a ne želim nešto izmisliti pa da se forumaši uhvate toga a izmišljena je činjenica.
Ne mogu si pomoći, sada zamišljam da je možda riječ o nekoj vrsti invaliditeta.
Ali pustimo to, nije ni važno.

Znam da ti nije lako, očito ti je do nje stalo, ali jednostavno nisi zaljubljen i ne voliš ju na "onaj" način.
Imaš već dovoljno godina pa razmisli gdje se vidiš u budućnosti, kakvu vezu želiš i što bi te usrećilo.
Odgovoran si za svoju sreću, a pritom dopusti i njoj da jednog dana bude sretna.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:18   #11
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Ne mogu si pomoći, sada zamišljam da je možda riječ o nekoj vrsti invaliditeta.
Ali pustimo to, nije ni važno.

Znam da ti nije lako, očito ti je do nje stalo, ali jednostavno nisi zaljubljen i ne voliš ju na "onaj" način.
Imaš već dovoljno godina pa razmisli gdje se vidiš u budućnosti, kakvu vezu želiš i što bi te usrećilo.
Odgovoran si za svoju sreću, a pritom dopusti i njoj da jednog dana bude sretna.
Nažalost TO NEŠTO je pokvarilo našu bajku.
zbunjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:21   #12
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
Nažalost TO NEŠTO je pokvarilo našu bajku.
Taman da je TO NEŠTO najbanalnija stvar za ostatak svijeta, a tebi totalni turn off i nema teorije da to prestane biti, veća si faca ako je ostaviš i spasiš sebe i nju muke, nego da ostaneš jer je politički korektno.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:23   #13
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
Nažalost TO NEŠTO je pokvarilo našu bajku.
Da li je ona svjesna toga nečega
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:26   #14
Garantiram da će biti spremna, čim budeš iskren prema njoj.
Pomaže i kad ti partner kaže da te voli na poseban način zadnje dvije godine.

Nisi ti kukavica, ti si samo sebičan.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:34   #15
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
U vezi smo 4 godine. Ona taman napunila 30, ja imam 34. Kliknuli smo fantastično, sve se lijepo razvijalo. Ona me jako voli. Pitanja okoline se svode na ''kad je vjenčanje?''.
U godinama ste i u dužini veze, gdje su zaruke, vjenčanje i djeca sljedeći koraci OSIM ako ste obje freelanceri, hippijevci kojima "papir ništa ne znači". I dok se tvoja draga na svakom spešl eventu pita kad ćeš je zaprositi (rođendani, Valentinova, Božići, putovanja, godišnjice, pun mjesec i šetnja po plaži), ti smišljaš način kako je ostaviti..doduše, mislim da čak kalkuliraš je li prekid vrijedan i hoćeš li izvisiti i ostati sam. Ti si sad u fazi kad čekaš da dođe "neka bolja" pa da je spucaš, a ovako dok se nisi uhvatio za drugu granu, nemaš muda otići. Da se ti ne bojiš za svoju malenkost, ne bi dvojio niti sekunde i glumio empatiju za ženu koju baš i ne voliš.

U vezi ste 4 godine, a pola od toga je ne voliš kako spada. Umjesto da ljubav i emocije sve više rastu, tebi već dvi godine skoro ravna crta. Pa iskreno, osobno bi mi bilo draže da me sa 28.g. spuca momak, jer me ne voli pa da se do 30 stignem i oporaviti i možda naći nekog novog, nego da saznam kroz svoje 30-e da me netko godinama zavlačio i mislio se bi li piškio ili kakio. Vjeruj mi, većini ljudi ego tu dosta pomaže u preboljevanju..jer ne možemo vjerovati da bi netko nas ne volio. I tu se automatski pali obrambeni mehanizam kad postanemo svjesni da nekom nismo napeti i mi se hladimo..
A sad, dok ti gledaš šta je tvom dupetu pogodnije i šta bi te manje povridilo, ona će dobro tresnuti na svoje dupe kad joj saopćiš da umjesto prstena dobiva nogu. Krasno...ajd, ostavi je sad pred blagdane, tako da do Nove prođe 5 faza tugovanja i možda za doček bude u nekoj pijanoj, osvetničkoj fazi i nađe nekog rebound lika. Pa do valentinova možda i nađe tvoju zamjenu or something

Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Ne mogu si pomoći, sada zamišljam da je možda riječ o nekoj vrsti invaliditeta..
Ne bih se čudila, na ovom forumu smo se uvjerili da ima zbilja ogavnih ljudi. Ne osuđujem ljude koji ne mogu biti u vezi s nekim ko ima neki invaliditet, ali ući u vezu pa zavlačiti tu osobu, to osuđujem..

Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
Nažalost TO NEŠTO je pokvarilo našu bajku.
Da nisi saznao da je neplodna ili ima dijete iz mladih dana pa se ti s tim ne možeš pomiriti?

Nedavno smo na forumu imali lika, koji nije htio ući u brak sa ženom koja je imala problema sa štitnjačom, a u njegovoj poremećenoj glavi to je značilo da je ona 100% jalova..a nije ima muda ostavit je, jer uvijek se pitamo ŠTO AKO GRIJEŠIMO? Tako da, možda i ta tvoja ima nekih hormonalnih problema, koji ti se ne uklapaju u sliku vaše bajke..
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:45   #16
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
Nažalost TO NEŠTO je pokvarilo našu bajku.
Misli li i ona tako? Rekla bih da ne misli...ili...
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:01   #17
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Taman da je TO NEŠTO najbanalnija stvar za ostatak svijeta, a tebi totalni turn off i nema teorije da to prestane biti, veća si faca ako je ostaviš i spasiš sebe i nju muke, nego da ostaneš jer je politički korektno.
da, treba biti iskren
pa će biti prvo oluja, ali će kasnije svi moći nastaviti, dalje....najbolje po sebe..
ovako zavlači osobu koja ga voli i troši joj vrijeme
kao i svoje
za što?

za ..što će ljudi reći
__________________
rolling in the deep
dadana22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:08   #18
Quote:
dadana22 kaže: Pogledaj post
da, treba biti iskren
pa će biti prvo oluja, ali će kasnije svi moći nastaviti, dalje....najbolje po sebe..
ovako zavlači osobu koja ga voli i troši joj vrijeme
kao i svoje
za što?

za ..što će ljudi reći
Pa ljudi će uvijek nešto reći.
Ak je ostavi reći će, sram ga bilo, budala, tako divna, pametna, poštena cura, a ak je oženi cerit će mu se iza leđa jer cura ima, ne znam kriv nožni palac ili joj je brat peder.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:09   #19
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Pa ljudi će uvijek nešto reći.
Ak je ostavi reći će, sram ga bilo, budala, tako divna, pametna, poštena cura, a ak je oženi cerit će mu se iza leđa jer cura ima, ne znam kriv nožni palac ili joj je brat peder.
Ili hashimoto
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:11   #20
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ili hashimoto
Ma dobro, to se ne vidi dok hodaš po cesti.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.