Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 01:42   #361
Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
Baš tako. Svaki put se smijem kako mi je brat na selu znao jest brabonjke od ovaca jer sam ga uvjerila da su čokoladice
Aaaaaaaaaaahahahahahahaha!!!! Luđakinjooooo! Odvratna si hahahahaha
Ja i buraz smo se pikulali s brabonjcima od kunića hahahaha

Quote:
Skupljala sam krepane mačke iz kontejnera misleći da ih mogu oživiti (zamisli materine sriće kad bi naša raspadnute mačke u stanu)


Ja kad se sjetim svog djetinjstva... isto stalno zmazana, podrapana ko siroče, blatna do grla, flekava, štrkljave noge uvijek prepune šljiva, krastava koljena, zderani laktovi, odrasla na konjskim drekima, putovala tramvajem (skupa s ostalima) i smrdila na štalu, puna dlaka kojekakvih živinica... Milsim, ni dan danas puno ljepše ne izgledam obzirom da sam konstantno s cuckima i trpim dlake, šmrklje, blato i ostalo kaj s tim ide
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:12   #362
Molim pomoć. Mačku sam preventivno dala tabletu protiv glista i izašla je glista sa stolicom. Imam malu djecu i strah me da su se i ona zarazila jer joj tabletu nismo davali neka 2-3 mjeseca. Ima li tko iskustva?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:39   #363
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Molim pomoć. Mačku sam preventivno dala tabletu protiv glista i izašla je glista sa stolicom. Imam malu djecu i strah me da su se i ona zarazila jer joj tabletu nismo davali neka 2-3 mjeseca. Ima li tko iskustva?
Ako te strah nosi dječji drek na analizu ili pitaj dr. za recept za lijek protiv glista za ljude.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 10:30   #364
Usisavač za dlakavu kuću

Iako strogo tehnički, ovo nije tema za ovaj podforum, mislim da bih tu trebao dobiti najbolje informacije.

Imam u stanu tornjaka, silom prilika sam se morao preseliti nakon što je pas bio u dvorištu dobrih 9 godina. Pas kao takav se linja propisno kroz cijelu godinu, na šapama redovno donosi dobru količinu prašine.

Ima li tko sličnog linjavca doma, i kakvi su se usisavači vama pokazali najbolji? u kombinaciji sa metlom i krpom za pranje naravno.

Gledam one vodene, da smanjim količinu sitne prašine koja izlazi iz usisavača na minimum. Jesam li na dobrom tragu ili da tražim nešto drugo? volio bih, ako ide, da ne izlazim iz klase 1-2 tisuce kuna.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 04.04.2018. at 11:12. Reason: perichu, pogledati popis tema prije otvaranja nove :)
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 10:49   #365
ELECTROLUX Ultra Power EER77MBM, ima opciju da sam ocisti dlake zapetljane na cetku genijalno
plus roomba, ona za kucne ljubimce.
s vodoenima nemam iskustva, nismo to nikad ni gledali jer nemamo alergicara
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 10:52   #366
Što se tiče metle, svakako nabavi onu gumenu frizersku. Ne elektrizira dlake nego sve lijepo skupi na hrpu.

Usisač ja imam neki Bosch na kojem su nacrtane životinje, ali najviše je u upotrebi ta metla.
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 10:57   #367
e da, kad je spomenut alergičar, kćer mi je na grinje alergična, pa je to bio primarni razlog sto sam gledao vodeni.
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 11:03   #368
Meni osobno, Philips FC8726. Usisavam svaki dan, nekada i dva puta, vec vise od 4 godine i nikada problema. Niti se pregrije, pokupi sve ( kako bi rekla moja frendica, skinuo bi i tocke sa dalmatinera )
U kucanstvu imamo i SAO i totalno kuzim ovo sa opadanjem sa njih. Sve se samo osusi i padne, kao oklofani tepih
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 13:45   #369
Mi dlake od labradorice uspješno kontroliramo s Miele Complete C3 Cat&Dog PowerLine - SGEF3. Ima normalnu četku za podove i rotirajuću četku za tepihe, a oni mali nastavci za kauč i sl. su jako praktično posloženi i uvijek pri ruci u samom usisavaču.
Prezadovoljni smo jednostavnošću korištenja i održavanja. Prije smo imali usisavač bez vrećice, nikad više.
Jedino što mu je cijena preko 2 tis. kn.
anaiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 16:24   #370
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Usisač ja imam neki Bosch na kojem su nacrtane životinje, ali najviše je u upotrebi ta metla.
Cats se nakon gubljenja živaca s usavačem vratila staroj provjerenoj metli.

Ja sam nabavila neki Electroluxov usisivač s četkom za pseću dlaku i sad godinama čekam da se Luna napokon počne linjati.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 17:44   #371
Bok,, ja sam ovdje nova kako bi se reklo biciklom...

Pa ovako interesira me kako se rijesavate macjih dlaka?
Ja se borim sa tim i kako god pocistila uvijek su dlake tu.
__________________
Dont go around tonight,
Well. its bound to take your life,
Theres a bad moon on the rise.
Raz Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 20:04   #372
Quote:
Razocara kaže: Pogledaj post
Bok,, ja sam ovdje nova kako bi se reklo biciklom...

Pa ovako interesira me kako se rijesavate macjih dlaka?
Ja se borim sa tim i kako god pocistila uvijek su dlake tu.
Nikako. Imamo 4 macke i odustali smo od ideje da ce nam prostor biti bez dlaka.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 20:40   #373
robot usisavač + hrpa lint removera, a i navikneš se s vremenom
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 23:01   #374
Uvijek ponavljam, razviješ selektivno sljepilo na dlake i problem riješen.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 23:04   #375
S posteljine i deka se najbolje skidaju s onim kao samtastim crvenim četkama za odjeću. Kozmo i Bipa ih drže u Hr.
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 10:41   #376
Obićna gumena namočena rukavica, čudo jedno koliko mi dlaka izvuče sa namjestaja i deka.

Žmiriš na jedno oko i praviš se da upravo sa tanjura ili iz šalice nisi skinuo dlaku. Bude mi jedino bed ako netko od gostiju nađe negdje, ja sam već oguglala, ne mogu ih se riješiti 100 posto jer se uvuče i upika svuda.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 17:27   #377
Moj frend, kad očekuje goste, kupi cvijeće i stavi u vazu na stol. Onda se, kaže, svi dive cvijeću i nitko ne gleda dlake.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 21:05   #378
Neko vrijeme imali smo tri bijele perzijske mace. Dosao mi je prijatelj u pauzi posla, popio kavu i vratio se u ured. Nakon nekog vremena me je nazvao. U uredu je sjeo na svoj tamni stolac. Digavsi se, vidio je nesto poput bijelog tepiha na stolcu. Kod mene je sjedeci pokupio hrpu bijelih dlaka, a nisu bile uocljive na svjetlijim hlacama. Umrli od smijeha.
Nije da nisam cetkala kako stolice tako i mace, ali, dogodilo se je.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 22:48   #379
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Ima li tko sličnog linjavca doma, i kakvi su se usisavači vama pokazali najbolji? u kombinaciji sa metlom i krpom za pranje naravno.
Šarplaninac + dva dlakava meleza + 2 mačke. Jesmo u kući, ali živinčad je s nama unutra. Imam Mileta (Muelle). Dobro siše, zadovoljna sam. Doduše moji se niti jedan ne linja baš jako. Redovito četkanje, kvalitetna hrana (moji su svi na sirovom i duplo manje se linjaju nego kad su bili na granulama), svaki dan usisavanje i problem riješen. Al očekivati da baš nikada neće biti pokoje dlake je nerealno. Doduše, ja sam u dlakama od kad znam za sebe pa mi ni ne smeta.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 06:26   #380
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
... (moji su svi na sirovom i duplo manje se linjaju nego kad su bili na granulama)...
Tko si može, a svojoj zvijeri želi priuštiti sirovu prehranu (ili ima puno novaca pa kupuje PalmerBarf ili izdvaja puno vremena pa sam kombinira), ovo je najbolje sredstvo za smanjivanje količine dlaka po kući. Svatko tko god je upoznao Sitku zna kako izgleda njezino linjanje - jednom godišnje, ali 365 dana u godini: češljaš je, češljaš i češljaš pa nikad kraja, a nakon pola sata samo se oko nje digne oblak dlake. Sada se linja gotovo kao i Jucko, što će reći minimalno, dakako, uz redovito iščetkavanje i češljanje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.