Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2009., 12:29   #61
Ajd smanjite ad homineme, prettyplease.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 12:54   #62
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Slušaj gad*** Te mutave epitete lijepi nekome drugom. Otkad znam za sebe uvijek smo imali po nekoliko kućnih ljubimaca: barem jednog psa, nekoliko mačaka, tigrice, golubove, zmije, one minijaturne kokoši, hrčka, pripitomljenog vrapca, ribice. Trenutno imam samo jednog psa, tri mačke, dva mala mačića i zmiju. Prošli tjedan mi je uginuo zadnji golub. A što ti imaš? Možda nekakvog šugavog đukca koji je zbog miješanja predaka sa bliskim srodnicima doveden do karikature i to sve zato jer neki idioti imaju poremećenu estetiku i višak vremena?
to što imaš 97 životinja u i oko kuće ne čini te većim ljubiteljem životinja od nekoga tko ima samo jednu....bitna je briga o istoj a ne broj....brojke samim životinjama znače toliko koliko i informacija tko je bio prvak Tajlanda u pikadu 1968
e da,...možeš pisati postove i bez vrijeđanja....ili ne možeš
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 13:13   #63
Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
to što imaš 97 životinja u i oko kuće ne čini te većim ljubiteljem životinja od nekoga tko ima samo jednu....bitna je briga o istoj a ne broj....brojke samim životinjama znače toliko koliko i informacija tko je bio prvak Tajlanda u pikadu 1968
e da,...možeš pisati postove i bez vrijeđanja....ili ne možeš
Da, u pravu si, to što u svakom trenutku imam više kućnih ljubimaca i brinem se za njih znači da sam životinjomrzac i da glumim ljubav te tražim neki općeprihvaćeni obrazac ponašanja kako bi se stopio s masom jer mislim da su groblja kućnih ljubimaca obično prenavljanje i nenormalno stanje kako duha tako i morala

Mogu, naravno. Ali nikad nisam, niti neću gladiti percem po guzi one koji bi mene guzili Kakav post napišu takav će dobiti i odgovor.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 13:27   #64
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Da, u pravu si, to što u svakom trenutku imam više kućnih ljubimaca i brinem se za njih znači da sam životinjomrzac i da glumim ljubav te tražim neki općeprihvaćeni obrazac ponašanja kako bi se stopio s masom jer mislim da su groblja kućnih ljubimaca obično prenavljanje i nenormalno stanje kako duha tako i morala
ja nisam rekao ništa od navedenog,tako da ako ti nešto misliš zašto misliš da bi i netko drugi trebao misliti na jednaki način?

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Mogu, naravno. Ali nikad nisam, niti neću gladiti percem po guzi one koji bi mene guzili Kakav post napišu takav će dobiti i odgovor.
nisi li ti bio onaj prvi,onaj koji je čin pokapanja životinja nazvao ''van pameti''....nisi mogao niti očekivati drugačiju reakciju....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 13:30   #65
OK, oćete se vratiti nazad na konkretne stvari o grobljima kućnih ljubimaca?

Ako vam smeta "nemoral" i slično, koji vrag onda tu opće radite? Odite negdje drugdje i pustite ljude da raspravljaju o stvarima koje ih zanimaju.

Neću više upozoravati.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 17:52   #66
Groblje u Rijeci - kako do njega?

Pozdrav svima!
Evo,registrirala sam se samo zbog ovog pitanja: Može li mi netko reći gdje se točno nalazi groblje za ljubimce u Rijeci? Kako da dođem do njega?

Moj pas počiva tamo,a kad je uginuo (prije puno godina) bila sam još dijete i nikad nisam bila tamo,a imam već mjesecima potrebu da ga posjetim,uredim grob (ukoliko ga uspijem pronaći,naravno).
Gledala sam stare obiteljske slike,i na svakoj je on,leži ispod moje kolijevke i čuva me(da me netko ne ukrade)

Znam da je na Kozali,ali ne znam gdje točno. Gledala sam na netu i kartu grada,ali ništa. U busu sam pitala šofera,ali kad je čuo što ga pitam,skoro me izbacio.

Pa ako mi netko može dati upute,bila bih jako zahvalna. Prostorna orijentacija mi nije jača strana,pa ako može što detaljnije.
Išla bih busom,br.4. Znam gdje je dvorana Dinko Lukarić. Na primjer,koliko je groblje udaljeno od dvorane? Vidi li se odmah sa busne stanice ili se mora još puno hodati od kada se siđe s busa?

Puno hvala!
__________________
Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm.
Sir Winston Churchill
Flannery is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 23:19   #67
Quote:
Flannery kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Evo,registrirala sam se samo zbog ovog pitanja: Može li mi netko reći gdje se točno nalazi groblje za ljubimce u Rijeci? Kako da dođem do njega?

Moj pas počiva tamo,a kad je uginuo (prije puno godina) bila sam još dijete i nikad nisam bila tamo,a imam već mjesecima potrebu da ga posjetim,uredim grob (ukoliko ga uspijem pronaći,naravno).
Gledala sam stare obiteljske slike,i na svakoj je on,leži ispod moje kolijevke i čuva me(da me netko ne ukrade)

Znam da je na Kozali,ali ne znam gdje točno. Gledala sam na netu i kartu grada,ali ništa. U busu sam pitala šofera,ali kad je čuo što ga pitam,skoro me izbacio.

Pa ako mi netko može dati upute,bila bih jako zahvalna. Prostorna orijentacija mi nije jača strana,pa ako može što detaljnije.
Išla bih busom,br.4. Znam gdje je dvorana Dinko Lukarić. Na primjer,koliko je groblje udaljeno od dvorane? Vidi li se odmah sa busne stanice ili se mora još puno hodati od kada se siđe s busa?

Puno hvala!
ovako,ides od te dvorane naprijed nekih 200-300 metara ili mozes sici jos jedu stanicu poslije pa se spustit dolje...ali dobro da ne kompliciram kad vec znas gdje je dvorana onda ides kako sam rekla gore i ne prvo skretanje lijevo(tamo je veter stan kucni lj) nego drugo skretanje i onda samo ravno po cestici nekih 5 min hodanja i doci ces gdje su sagradjene nove kuce(vile) i vidjet ces jedan zid i pogledaj preko tog zida vidjet ces groblje..ako te zanima jos sta ili ne mozes naci javi se na pm objasnit cu ti....ja sam redovito tamo,i sad dr.tj idem moj deckic bi imao14 god da je ziv...
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 16:45   #68
Hvala! Ici cu ovaj vikend. Naš seter je imao 13 i pol godina kad je uginuo..meni i mami na rukama..Nikad ga nismo prežalili ni nećemo..ne prođe dan a da ga se ne sjetimo..moj najbolji prijatelj iz djetinjstva..ali nikad nisam bila na groblju..a svako malo čitam i slušam da namjeravaju groblje raskopati,itd. Stoga sam odlučila otići ga posjetiti,prije nego što možda bude prekasno..pa neće to valjda napraviti? nadam se da nitko nije tako lud..i ne znam što im tako smeta ta livada gdje su naši ljubimci..umjesto da se ponosimo time što imamo,i održavamo..a oni bi sve zacementirali..luđaci..
__________________
Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm.
Sir Winston Churchill
Flannery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 17:12   #69
A da nas tri odemo gore i uredimo malo to groblje?

Nije veliko, a mozda trud izmami osmjeh na lica buducih posjetitelja.
Uostalom, ako je netko vlasnik parcele tamo; nemaju pravo raskopat groblje.
Ljudi su dali novce za mjesto gdje im ljubimac moze u miru pocivati.
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 18:35   #70
groblje,tj. livada je neki dan pokosena tako da nema one velike trave,a svako toliko netko dodje tamo i uredjuje oko svog grobica ali ima grobica na kojima nije nitko godinama bio ili su vlasnici zaboravili ih ili umrli tako da ih je puno zapusteno...ja sam rekla da cu posjecivat to groblje dok sam ziva i dok me kako se ono kaze noge budu sluzile....


Flannery javi kako je bilo...a kad je pokopan tvoj seteric tamo?
ja cu ove dane ici......
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 19:29   #71
Ajme,sad cu umrijeti od sramote..Prije 18 godina. Znam da je prošlo puno vremena i da sam prije mnogo ranije trebala ici. Nadam se samo da cu uspjeti pronaci njegov grob..ima nadgrobni spomenik sa slikom i svime,ali bit ce to jedan od oni zapustenih i obraslih korovom..nadam se da cu to malo urediti..(ukoliko jos uvijek postoji,a valjda bi trebao) mozda posaditi neko cvijece i tako..jer vjernost,ljubav i prijateljstvo koje nam je pružao definitivno zavređuje da mu se uredi grobić..
__________________
Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm.
Sir Winston Churchill
Flannery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:39   #72
vjerojatno je grobic na mjestu,mozda prekriven zelenjem ali to je manje vazno..mozda se jednog dana tamo sretnemo bilo bi mi drago...
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 00:45   #73
Flannery:
http://bayimg.com/image/napjpaabc.jpg
http://bayimg.com/image/napjoaabc.jpg
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 19:47   #74
Puno hvala na slikama! Odlicne su! Precrtala sam ih i sad nema šanse da se izgubim,unatoč katastrofalnom snalaženju u prostoru. Mislim da ću se iskrcati s busa ne kod dvorane,nego na stanici gore..Manje za hodati!
__________________
Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm.
Sir Winston Churchill
Flannery is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 23:55   #75
Quote:
Flannery kaže: Pogledaj post
Puno hvala na slikama! Odlicne su! Precrtala sam ih i sad nema šanse da se izgubim,unatoč katastrofalnom snalaženju u prostoru. Mislim da ću se iskrcati s busa ne kod dvorane,nego na stanici gore..Manje za hodati!
da malo ti je blize onda ,samo se spustis dolje i onda cestica na desno i samo ravno po toj uskoj ulicici i brzo si tamo.ja sam bas veceras bila....slikala sam par fotkica pa cu kad stignem stavit ih.bili su nedavni pokosili travu i kako je brzo narasla nisam mogla vjerovat,opet je sve zeleno i obraslo....
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 12:45   #76
evo nekoliko novih slikica sa groblja nasih ljubimaca(slikano jucer).malo su neke mutne ispale,mracilo se vec pa sam na brzinu slikala.




OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 19:37   #77
Bila sam danas. Prvi put. Ali ne i zadnji. Zahvaljujem se OOOOOOO i Janici na uputama. Naravno,ne bih ja bila ja kad se ne bih izgubila unatoč svemu.
No,ipak sam pronašla i sad mi je žao što prije nisam otišla jer uopće nije daleko. A ja sam imala dojam prije kao da je na kraju svijeta.

Uglavnom,mislim da je žalosno što se više ne smiju pokapati ljubimci tamo. Jer na toj livadi bi bilo još jako puno mjesta. Mislim,pa samo je 1/4 te livade popunjena. (malo sam se nespretno izrazila) I sada na primjer moja obitelj ne može pokopati svog ljubimca (kad bismo ga imali) iako imamo 2 groba tamo. Čitala sam da je to zbog vode nešto da se ne smije pokapati. Ali,odmah ispod je ljudsko groblje na kojem se normalno vrše ukopi i još se i proširuje. Nije mi to baš jasno.
Zar je moguće da je to zbog onih viletina i dvoraca odmah iznad? (ajme majko,takvo što još u životu nisam vidjela. Imaju novaca,ali ukusa nemaju. A baš me zanima kamo će oni kad-tad sa svojim psom?)

Uglavnom,ja tamo nikad nisam bila i nisam znala na kojem dijelu je moj pas,ali kad sam stala na tu livadu kao da su me same noge nosile,skoro nesvjesno, i odmah sam se našla na pravom mjestu. Od prve. Samo sam se našla na tom mjestu.Što je čudno jer je grob bio potpuno prekriven i od njega se ništa nije vidjelo.

Evo,tu je odmah ispod zidića i sakriven stablom,pa sa dva grma lovora..znači tu gdje je zelenje..nije se ni nadgrobni spomenik vidio..i tu su Rex i Rex.. dva groba,jedan do drugog
[QUOTE=OOOOOOO;20167893]


Moram reći da je sramota u kakvom stanju su bili grobovi..ne zbog hrpe i hrpe lišća (to sam ja kriva što nisam dolazila),već zbog toga što je to postalo smetlište i ovih koji trebaju održavati teren (pobacali su potrošene svijeće i prastaro plastično cvijeće na ta dva grobna mjesta),a i ovih koji žive u toj ulici. Naime,iznad su baje (4 komada,a par kuća..ali to im očito nije dovoljno) i gospoda umjesto da bace smeće u baju,oni ga hite preko zidića na groblje..Može ih biti sram
Nemaju poštovanja prema nikome Tako sam ja na tom metru kvadratnom pronašla (i poslije bacila u smeće) cipele,hrpu najlon vrećica,pa vrećica od čipseva,čašica od jogurta,tavu,ostatke ribljih i mesnih večera,kartone
Sve sam očistila,ali bojim se da neće zadugo ostati uredno..netko će baciti smeće odozgo,prevrnuti moju vazu s cvijećem..i opet će biti grozno..
Slikala sam,ali su slike loše jer sam s mobitelom slikala..

http://i40.tinypic.com/2r3weoo.jpg
http://i42.tinypic.com/2ld7joz.jpg
http://i40.tinypic.com/t556du.jpg
http://i43.tinypic.com/jpzj92.jpg
http://i39.tinypic.com/rlw96b.jpg
http://i39.tinypic.com/213kyub.jpg
__________________
Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm.
Sir Winston Churchill
Flannery is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 14:08   #78
Flannery drago mi je sta si bila na groblju i sta si nasla..bas cu malo skicnut kad budem isla drugi put tvoje grobice,znaci ispod samog zida i lovora....uglavnom da si ti nasla i da sad znas gdje su i da ces dolazit cesce u posjet svom ljubimcu.mozda se jednom i sretnemo tamo....
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 10:38   #79
u sljedećih godinu dana će se na osam hektara “ledine” pokraj azila u Dumovcu prostirati groblje za kućne ljubimce

Članak: http://www.jutarnji.hr/j2/ljubimci/c...,20,,160108.jl

Istina?
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 13:06   #80
Quote:
fire kaže: Pogledaj post
u sljedećih godinu dana će se na osam hektara “ledine” pokraj azila u Dumovcu prostirati groblje za kućne ljubimce

Članak: http://www.jutarnji.hr/j2/ljubimci/c...,20,,160108.jl

Istina?
ako je to istina bas mi je drago neka se sagradi jos jedno groblje u nasoj drzavi,trebalo bi da svaka zupanija ima bar po jedno mjesto gdje vlsnici mogu pokopat svoje ljubimce....
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.