Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2004., 23:55   #21
Quote:
Lorelai kaže:
p.s mislim da ne želim gledat ekranizaciju u film,jer ne vjerujem da će to dobro ispast,a sigurno neće biti hit jer puno ljudi nije nikad ni čulo za Pullmana,a kamoli trilogiju,pa ako im se ne svidi film,nikad ni neće knjigu pročitati-a to je šteta.
Na NOSFu je bila vijest o ekranizaciji, kao produkcija je trebala biti vrhunska (http://www.nosf.net/), onda je doslo do zamjene redatelja (navodno neki tip poznat po tinejdzerskim komedijama) pa se sada ocajava ali nista nije konacno... jos ima nade
__________________
Life is far too important to be taken seriously.
DadoM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 01:39   #22
Njegove Tamne Tvari

Ima li fanova? Je li tko pročitao trilogiju?
Luda sam za tim... I jedva čekam film sljedeće godine
Nadam se samo da je ova mala koju su odabrali za ulogu Lyre dobra... bojim se da mi ne pokvare knjige filmom. Ma neće, nema tog što će ih pokvarit.
Lyra Belacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 02:02   #23
Ja sam pročitao sve tri i prehebene su. Ali mislim da će film biti još jedan film tipa "lemony snickett" ili "Charlie and the chocolate factory" - samo vesela bojanka bez pravog mesa, a knjiga stvarno ima mesa - Harise Lončareviću (Heri Poter) pokrij se klokom of invisibilitija negdje i odi naganjat malene loptice! Film će biti šarena bljuzga i mislim da ga neće dobor napraviti. Ako ga i naprave kako spada - što se mene tiče - zuakon - možda naprave cijelu triologiju. Zanima me i kako će napraviti transformacije daemona i kako će uopće prikazati poovezanost gospodara i daemona.
__________________
Majkl Dudikofffffffffffffff!!!!!!!!!!!!!!
Al Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 09:45   #24
Meni su knjige bile okej dok pisac nije dobio napad antikršćanske bjesnoće. Mislim, konc-logori za djecu? Zli fanatični špije kaj radije umru nego da im pagani pomognu? Ludi retardirani bog? Ma daj.

Ne volim romane koji agitiraju ko forumaši na Religiji.

Zadnje uređivanje Glupinickname : 04.08.2006. at 10:23.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 13:55   #25
Quote:
glupinickname kaže:
Meni su knjige bile okej dok pisac nije dobio napad antikršćanske bjesnoće. Mislim, konc-logori za djecu? Zli fanatični špije kaj radije umru nego da im pagani pomognu? Ludi retardirani bog? Ma daj.

Ne volim romane koji agitiraju ko forumaši na Religiji.
Nije riječ o antikrščanskoj bjesnoći, kako već to nazivaš. Prije bih rekao da je Pullman htio baciti protutežu C.S. Lewisu i Narnijskim kronikama (sad, ima tu mala hrpa stvari zbog kojih je on alergičan na Lewisa, ne samo religijskih...).

Jedino se bojim ekraniziranja ovog predivnog djela, jer se dobro zna kako izlgedaju takve ekranizacije

Odgovor Lyri: da, ima još Pullmanovih fanova
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 14:23   #26
Quote:
Gravity_Rainbow kaže:
Nije riječ o antikrščanskoj bjesnoći, kako već to nazivaš. Prije bih rekao da je Pullman htio baciti protutežu C.S. Lewisu i Narnijskim kronikama
A ono: nije govno nek je drek. Moj problem nije niti u Pullmanovoj motivaciji niti u činjenici da je odabrao baš kršćanstvo kao metu. Problem je kaj ja puno ne volim kada pisac svoje likove koristi prvenstveno kao avatare za svoje propovijedi ili mi pak gura u facu vulgarnu simboliku (KONC LOGORI! KASTRACIJA MALE DJECE!) sve dok mi nos ne prokrvari.

Možda je Pullmanov roman čista reakcija na Lewisovo kršćanstvo, no reakcija mu je sve samo ne suptilna. Ako je fakat htio debatirat sa Lewisom ili kršćanima općenito, trebao je pisat po forumima ili pak objavljivat eseje. Ironično je kaj sam čitao i kršćanske fantastike koja je bila podjednako (pa i puno više) patronizirajuća prema čitatelju, propovjedajuća i sa crno-bijelom podjelom stavova.

Tolkien se u predgovoru "Gospodaru prstenova" zgraža nad bilo kakvim alegorijskim tumačenjem njegova djela. Jorge Luis Borghes pak u pregovoru zbirci priča Nathaniela Hawthornea općenito kritizira pisanje priča kao alegorija. Kad vidim romane poput Pullmanovog, shvaćam i zakaj.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 16:46   #27
Pa... dvije bitne stvari koje je Pullman zamjerao Lewisu:

1. lažne nade (lijek za rak iz 'Čarobnjakovog nećaka')
2. rasizam (prikaz Kalormenaca kao prljavih, zlih, korumpiranih; a Kalormenci svojim imenima, načinom odijevanja i arhitekturom dosta podsjećaju na islamsku civilizaciju).

Usput, jeli tko čitao ostala Pullmanova djela (npr Butterfly Tattoo ili tetralogiju o Sally Lockhart)?
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 19:20   #28
Quote:
Gravity_Rainbow kaže:
2. rasizam (prikaz Kalormenaca kao prljavih, zlih, korumpiranih; a Kalormenci svojim imenima, načinom odijevanja i arhitekturom dosta podsjećaju na islamsku civilizaciju).
Nisam čitao Lewisa, ali vjerujem ti na riječ.

Zbog nekog razloga fantasy je dosta otvoreniji za kulturne i rasne predrasude. Edgar Rice Burroughs u "John Carter & the Princess of Mars" opisuje rasu barbara koji žive na Marsu a koji u sebi utjelovljuju sve one najgore predrasude zapadnjaka prema domorocima: nemoralni su, prljavi, okrutni, kanibali... Burroughs ih čak uspijeva i optužit za komunizam:

"Why, oh, why will you not learn to live in amity with your fellows, must you ever go on down the ages to your final extinction but little above the plane of the dumb brutes that serve you! A people without written language, without art, without homes, without love; the victim of eons of the horrible community idea. Owning everything in common, even to your women and children, has resulted in your owning nothing in common. You hate each other as you hate
all else except yourselves.


Navodno je i Howard isto znal biti teški rasist u pričama o Konanu i Solomonu Caneu al ne bi znao jer nikad nisam čital Konana. Lovecraft je uglavnom pisao horor ali on je bio užasan mrzitelj rasnih manjina i siromašnih imigranata u SAD-u. Nedugo sam probao ponovo čitati priču "Horror at the Red Hook" al sam popizdio nakon kaj se HPL po peti put krenul zgražati da kak su imigranti prljava i pokvarena sirotinja.

No, ni ljevičari nisu puno bolji. Fakat volim čitati romane China Mievilea: njegovi steampunk romani poput "Perdido Street Stationa" su mi zakon. No, on pak, ko ljevičar ima sklonost dehumanizirati opresivni desničarski režim do te mjere da policajci i vojnici prestaju biti ljudska bića nek postaju više poput zvijeri koje smiješ ubijat bez žaljenja i pardona.

Koliko ću toga biti spreman potrpjeti ovisi o tome kolko mi je roman zabavan ali i o tome kolko mi pisac neke svoje fiks ideje utjeruje u glavu.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 16:03   #29
back on subject.....izabrali su malu, slike joj još nisu objavili na internet, mrs. coulter je nicole kidman, lord asriel je vjerojatno paul bettany, a serafina pekkala je eva green (nova bond djevojka, kraljevstvo nebesko). redatelj i koscenarist je chris weitz - ujedno redatelj američke pite 1, redatelj i scenarist about a boy i scenarist filmova antz i nutty professor 2.... mada lik tvrdi da je veeeeeeeliki fan trilogije i da nema boljeg od njega za posao ......ne znam.....al bojim se
__________________
Some people never go crazy... What truly horrible lives they must live - Bukowski.
daenerys stormborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 16:25   #30
Quote:
daenerys stormborn kaže:
back on subject.....izabrali su malu, slike joj još nisu objavili na internet, mrs. coulter je nicole kidman, lord asriel je vjerojatno paul bettany, a serafina pekkala je eva green (nova bond djevojka, kraljevstvo nebesko). redatelj i koscenarist je chris weitz - ujedno redatelj američke pite 1, redatelj i scenarist about a boy i scenarist filmova antz i nutty professor 2.... mada lik tvrdi da je veeeeeeeliki fan trilogije i da nema boljeg od njega za posao ......ne znam.....al bojim se
Jedino što nikako ne mogu doći do podataka o Lee Scoresbyju. Postojala je glasina da će ga glumiti Samuel L. Jackson (navodno je čak i sam Pullman bio oduševljen idejom) ali te su vijesti 'potonule'...

...i stvarno, prekopavao sam po netu, ali nemoguće je doći do slika Dakote Blue Richards...
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 16:45   #31
ja sam pozaboravljala skoro sve, davno čitala, al svidjelo mi se. stalno sam ispitivala tetu u knjižnici jel stigao drugi/treći dio.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 01:11   #32
samo da nije nekakva mulica :?
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 16:18   #33
ma mala ima 12 godina i to je sve šta se zna o njoj osim imena...eeee sve me strah da će maestralno zasrat i ovaj filmtako da ću bit presretna i ako bude samo ok...
__________________
Some people never go crazy... What truly horrible lives they must live - Bukowski.
daenerys stormborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 14:44   #34
ajd, možda neće
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 23:05   #35
dokle god ne pokušaju amerikanizirati i pojednostaviti radnju za američku dječicu biti će dobro...
LordShaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 23:17   #36
In other words, we're in deep *peep*.
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 00:28   #37
yep
LordShaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 14:05   #38
Imajući u vidu što se dogodilo Gospodaru prstenova i Narnijskim kronikama, nisam optimist... ipak, dobro je što je i sam Pullman donekle uključen u filmski projekt, tako da će imati kakvu-takvu mogućnost upliva na scenarista i redatelja.

Bojim se nečeg drugug. Vidjeli ste kako je Crkva napala serijal filmova o Harryju Potteru. Ukoliko se Crkva i Oblation Board prikažu vjerodostojno, kao i u romanu, film bi mogao imati gadnih problema. Mislim da će u tom pogledu biti nekih popuštanja i izmjena radnje.

PS. ima li tko informacije o tome tko glumi Lee Scoresbyja?
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 14:10   #39
Obožavam ovaj serijal.. Mislim da sam nekoć davno i topic o tom otvorio..

evo ga
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 17:48   #40
Čini mi se da sam negdje pročitao da uloga Crkve i Oblation Boarda neće velika u filmu...mada je Pullman izjavio da što se tiče adaptacije "All the important scenes are there and will have their full value."
LordShaper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.