Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2008., 06:45   #1
Pas se stalno češe

pas mi se luđački češe oko vrata uglavnom ,a nema ništa ,niti buhe nit ništa.... sad kaj da napravim?
od čega bi to moglo biti zapravo?
jel ima kakav sprej,šampon il nekaj da kupim da mu bude bolje jer ovak je neizdrživo? hvala
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 08:01   #2
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
pas mi se luđački češe oko vrata uglavnom ,a nema ništa ,niti buhe nit ništa.... sad kaj da napravim?
od čega bi to moglo biti zapravo?
jel ima kakav sprej,šampon il nekaj da kupim da mu bude bolje jer ovak je neizdrživo? hvala
lako moguce da se radi o analnim zlijezdama. odi veterinaru da to pogleda.
__________________
- negdje usput ja sam te izgubila, ni jedan nema to sto sam u tebi ljubila - n.b.
dove_zena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 09:36   #3
Quote:
dove_zena kaže: Pogledaj post
lako moguce da se radi o analnim zlijezdama. odi veterinaru da to pogleda.
Uff to je bilo mom cucku, krepao je skoro dok su mu to sređivali.
Prokleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 11:23   #4
možda je alergija na neku hranu dečkov pesonja se isto stalno češkal a nije nikaj imal i promjenili prehranu i sve ispalo ok
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:10   #5
sve si je raskopao po vratu ima rane i krvavo.
da mu možda ne smeta čip? jel može taj čip izaći van il kaj pa mu možda smeta?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:23   #6
sumnjam da mu smeta čip, nije ti to veliko da bi mu smetalo.. da probaš otić veterinaru ?
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 15:52   #7
rekla mi veterinarka da naprašim sa neo-pitroidom, i to sam napravila. baš me znaima hoće li to pomoći
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 16:16   #8
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
rekla mi veterinarka da naprašim sa neo-pitroidom, i to sam napravila. baš me znaima hoće li to pomoći
Neopitroid se koristi za nametnike, pa nece pomoci ako se pas ne cese zbog toga - nema nametnike, kako si sama rekla.

Uzroka moze biti par, od alergije na nesto do iritacije na sredstva protiv nametnika (jel' nosi mozda neku ogrlicu protiv nametnika?)... ne kuzim zasto jos niste otisli vetu, a pas si je to iscesao do krvi .
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 17:34   #9
Nama je naša veterinarka rekla da je od hrane. Prestali smo mu davati Chapi i sve je u potpunom redu. :kuca u drvo:
Što ti jede pas?
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 20:25   #10
Mojem dermatitis se smanjio od kad je na hill's sensitive skin hrani.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 20:33   #11
Quote:
frikuscha kaže: Pogledaj post
Nama je naša veterinarka rekla da je od hrane. Prestali smo mu davati Chapi i sve je u potpunom redu. :kuca u drvo:
Što ti jede pas?
on tu i tamo jede hranu iz vreće, ali ne jako često tak da od tog sigurno nije.
budem vidjela kako će se razvijat situacija, već se manje češe, a sad kako bude dalje,ak bude opet isto,nazvat ću vet
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 03:14   #12
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
on tu i tamo jede hranu iz vreće, ali ne jako često tak da od tog sigurno nije.
budem vidjela kako će se razvijat situacija, već se manje češe, a sad kako bude dalje,ak bude opet isto,nazvat ću vet
Pa kad je pas bio na čišćenju žlijezda,to je tako jednostavno pitanje;vetica ti je prva liga;da neo-pitroid,a da ga malo odfuraš vetici da vidi dal mu treba neo-pitroid;ako ti sama već ne vidiš
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 03:31   #13
kavog to ti psa imas??

 
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 13:02   #14
Ja isto znam za pse koji su se od Chapija češali i štoviše još bi im dlaka ispadala. To je ona najgora hrana za pse valjda.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 18:08   #15
pomagajte!
ja sam svog shih tzua danas odvela kod veta, jer se uzasno cese pogotovo ispod lijevog uha. nema buhe, redovno je pelcovan protiv svega, ishrana mu je uobicajena, pro -plan.
veta mu je dao neku inekciju, kao protiv alergije i antibiotik u nogicu, pas mi ne moze na noge cijeli dan. zvala sam i rekao mi da ga izmasiram, sto sam i uradila, al mi je pesek jadan nikakav, tuzan, i ne moze na nogu.
opet sam zvala, al je gospodin vet kuci otisao.
jel to normalna reakcija ili?
liliput99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:33   #16
ah, evo i moja labica (6 mj.) se non stop češe grozno za gledat. cijelo tijelo joj je bilo prekriveno nekim grbicama, sva je bila izobličena. kaže vet da je alergija na hranu, prebacili smo se na veterinarski RC + klaretine tablete za alergiju
mada, izgleda da je alergična na neku biljčetinu, jer čim se vrati sa nužde, dobije taj osip i počne češanje. stavljamo joj hladne obloge, i to nakratko pomaže.

imam par pitanja za iskusne

budući da ispovrača tu supa-dupa skupu hranu, što mi preporučujete? navodno da ništa što ima piletine u sebi nije dobro za alergije. naravno, i skuhano dolazi u obzir, pa ako znate nešto fino što pomaže...

kolko su učinkovite klaretine? kad će pesica moći voditi normalni pseći život, u parku i prirodu?

ima li netko da se susretao sa istim problemima?
unaprijed zahvaljujem svima na pomoći
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 14:11   #17
Quote:
malikali kaže: Pogledaj post
................mada, izgleda da je alergična na neku biljčetinu.................
ima li netko da se susretao sa istim problemima?
:diže dva prsta:

baš smo jučer bile kod veta, dobila je inekcije i tablete za po doma
i neki losion za mackat 2 put dnevno

kaj se tiče specijalne hrane, imaš ju od više proizvođača
problem je kaj je večina puna ribljeg ulja pa em pes smrdi kak kuga od nje, em mu je zlo ako ima osjetljiv želudac a navodno da niti ne pomaže extra u takvim slučajevima
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 15:15   #18
Analke!!!!
K vetiću da ih istisne pa onda dalje (ako ne prestane).
__________________
Bila pa opet došla
žofa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 15:17   #19
Quote:
malikali kaže: Pogledaj post
klaretine
jesu li to ljudske claritine, ako jesu vjerujem da je isto kao i kod ljudi, ne uspavljuju, sve je normalno kad ih popiješ
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 16:37   #20
analke su očišćene odmah.
a i počela se stravično linjati, pa je i za to neki preparat dobila.

@Tatsha: da, klasične ljudske claretine; daje se četvrtina tablete na 20kg. zasad je ok, samo mi je dilema koliko da ju držim doma, dok to ne počne stvarno djelovati (ne ide čak van ni na nuždu )
claretine ne uspavljuju?
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.