Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2023., 15:30   #1
FB grupe - iskustva i preporuke

Izdvajam ove postove u posebnu temu - hvala, Preveza! - jer FB sve više jača u odnosu na internetske forume, ali je i kontrola tekstova ondje vrrrrlo relativna: manje-više svatko piše što hoće - bitno je samo da ne krši vrlo dubiozne community standards. Pa izvolite: iznesite ovdje svoja iskustva, preporučite grupu o kućnim ljubimcima ili nam pak savjetujte da onamo ni za živu glavu ne idemo.


Da li neko od vas prati fb grupu ZIVOT SA SAVRSENO NESAVRSENIM PSOM?
Sta mislite o tekstovima?
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2023., 20:03   #2
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Da li neko od vas prati fb grupu ZIVOT SA SAVRSENO NESAVRSENIM PSOM?
Sta mislite o tekstovima?
Mene su iz te grupe izbacili zato što sam pokušala objasniti da iza problema u ponašanju vrlo često stoji neki medicinski problem, a gospoja kojoj sam to rekla ujedno je i mod ili admin i misli kako je njezin pas takav stvoren i samo mu ona, kao prava anđeoska dušica, može pomoći.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2023., 15:06   #3
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Da li neko od vas prati fb grupu ZIVOT SA SAVRSENO NESAVRSENIM PSOM?
Sta mislite o tekstovima?
Pokupila sam iz nje par dobrih saveta za uradi-sam igračke za mentalnu stimulaciju i zbrisala. Dok sam našla tih par normalnih tekstova prošla sam šume i šume nebuloza, izdrkavanja i pametovanja bez ikakvog pokrića. Ima užasan vajb, potpisujem da grupa (kao i većina FB grupa) služi za samoreklamiranje i izbijanje kompleksa adminima/modovima i to se ne može sakriti iako misle da su zlatne. Bila sam u još par psećih grupa dok sam imala problema sa svojim lagottom i situacija je slična - za zbljuvati se. Zaobići.
Imam prijateljicu veterinarku koju uvek propitujem za sve u vezi pasa pa sam probala u tim grupama da nađem info, kao da ne bih nju gnječila za svaku pizdariju... Uredno nastavljam da je gnječim preko poruka za svaku moguću pizdariju jer ljudi an ženeral ne znaju gde je levo i više im ništa ne verujem.
cowgir| is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 00:40   #4
Meni takodje ta grupa deluje kao samopromocija.

Uputili su me na nju iz jedne nase ( srpske) grupe koja se bavi oglasavanjem izgubljeih pasa i udomljavanjem. To bi znacilo da mi nemamo takvu grupu.( Kao sto, npr, nemamo grupu za Netflix, preporuke )

Nikako se ne osecam prijatno tamo.

Skoro sam dobila takav odgovor na jedno pitanje da sam danima u cudu, s obzirom na ono sto inace propagira.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 09:41   #5
Meni su opcenito sve fb grupe ocaj zivi. Imam osjecaj, i nadam se da se nece nitko uvrijediti sad na ovu izjavu, da ljudi koji su inteligentni, pametni i imaju pokoji dobar savjet probaju eventualno staviti post-dva i pobjegnu glavom bez obzira, a sve grupe se vise manje pretvore u leglo polupismenih, vrlo ogranicenih, neukih ljudi koji preuzmu dominaciju i pisu tolike gluposti da je to prestrasno za citati. Ne pricam sad iskljucivo o zivotinjskim grupama nego opcenito o svima.

Isto kao sto ste vec primjetile, nije samo s ovom spomenutom, ja imam osjecaj da je to sa svim grupama - da ako imaju moderatore da se to polako u konacnici pretvori u samopromociju i to toliko iritantnu da sam neke (dobre) grupe prestala zbog toga pratiti.

Spomenula bih i preporucila ipak jednu bas ok grupu u kojoj su super ljudi, super fotke, dobre ideje i korektno se moderira pa je vise-manje lisena gluposti - "Planinarenje sa psima"
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 12:42   #6
^

Potpisujem svaku reč, sem onog dela o vređanju - mene baš zabole ako nekoga istina uvredi. "Planinarenje sa psima" je fantastična grupa s nula gluposti i jako malo manekena, stvarno sjajno virtuelno mesto i chapeau adminima ko god da su.
Tužno mi je to i pretužno jer su grupe zamišljene za edukaciju i razmene iskustava a realizuju se kao sekte. Znam da bih svaki put kad povirim u pseću grupu stekla utisak da nekako sve radim krivo i da moji psi pate jer ne jedu sirovo ni barf od 20eur/kg i takve neke sumanutosti, uprkos zdravom razumu i činjenici da su moja dva prasca stvarno zdravi, srećni i zadovoljni psi - dakle, svi smo donekle podložni tome da budemo uzdrmani nekim masovno izražavanim stavovima/mišljenjima, što je sumanuto ali realno, a bome i opasno. Da nije bilo moje veterinarke da mi kaže da ne dramoserinjam i uklonim se iz grupe možda bih i poklekla pred nekim savetima. A ja eto ponešto i znam, imam grdilo iskustva jer za 9 godina s psima nema šta nisam prošla, neko neiskusan će poverovati u sve što tamo trabunjaju i od toga me jeza hvata, ali bukvalno svaki segment društva tako funkcioniše pa se tešim da je ok (a nije jbg).

Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Skoro sam dobila takav odgovor na jedno pitanje da sam danima u cudu, s obzirom na ono sto inace propagira.
Ja sam dobila upozorenje i obrisan mi je komentar u kom sam ženi koja je tražila savet za odbranu od agresivnih pasa predložila UZ aparat koji apsolutno nikome ne šteti a radi besprekorno - meni i mom psu je npr. u više navrata spasio život. Sajam mentalnih pacijenata, kunem vam se...
cowgir| is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 13:12   #7
Ja nisam u toj grupi zato što sam, dok sam bila mlađa i mogla vrludati po šumama i gorama, imala Sitku kojoj je trebala posebna pažnja, a sada smo i Jucko i ja prestare za takve avanture.Ona još bi, ali bi mene trebalo nositi.

Bila sam u jednoj američkoj grupi - velika zemlja Amerika, kuće i backyards pa psi uopće ne idu u šetnju. Pa jedna članica postavi pitanje o tome kako bi njezin dečko rado psa kojeg ne treba šetati, ali da bude velik. Meni padne mrak na oči pa velim da svi psi, i veliki i mali, moraju u šetnju, radi fizičkog i psihičkog zdravlja. Na što se svi obruše na mene, a jedna glupača napiše nešto u smislu "ona govori da psi moraju u šetnju, a vidi koliki su joj psi". Pa to ilustrira Sitkinom i Juckinom fotkom - dvije labradorice. Štajaznam. Ima svega u Meriki, valjda i labradora veličine baterijića.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 14:52   #8
Zapravo kad gledas evoluciju Inteneta skroz je razumljivo i jasno sto se dogadja - na pocetku su bile news grupe (jos se moze u google arhivama naci starih zapisa od tamo ). Bile su teske i nezgrapne za koristit, morao si biti barem malo tehnicki pismen i razvojem web tehnologija forumi su vrlo brzo preuzeli primat i news grupe su otisle u proslost. No na njima su bili zaista ljudi od znanja, voljni dijeliti tocne informacije, na specijaliziranima se zbilja moglo svasta saznati, moglo se vrlo lako upoznati istomisljenike i pretvoriti to u zivotno prijateljstvo itd. Forumi su laksi i dostupniji i vec tu se nivo rasprava srozao, ali i dalje su vrlo zivi bili specijalizirani i strucni, sa pregrst dobrih savjeta, recenzija.... Sve dok nije dosao Fb i zbog jednostavnosti koristenja privukao svu zivu populaciju pa makar i potpuno tehnicki nepotkovanu, neobrazovanu i nepismenu (koja vjerojatno ni mail ne zna poslat, al stiskat lajk i davat srceka zna od jutra do mraka). I jbg... sto je tu je.

Nije samo u toj nisi takav problem. Pogledajte samo novinarstvo na sto je spalo... od toga da su novinari nekad morali itekako znat svoj posao, da se cijenila napisana rijec i da si se mogao pouzdat u napisano do danasnje situacije u kojoj medijsku sliku kroje influenceri koji veze s vezom nemaju do toga da umjesto novinarskih clanka imamo samo skup kopipejst tekstova kombiniranih sa prikrivenim sponzorskim clancima koje je netko drugi servirao medijima na objavu. A sve sto je objavljeno bi trebalo tri put propitkivati jer je vjerojatnost da pise neistina vrlo velika.

Otisla sam u off Isprike Al bas me sve to skupa rastuzuje i ljuti
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 16:04   #9
U jednoj od psećih grupa (za prodaju opreme i sl.) koje i dalje pratim u poslednje vreme objavljivani su postovi koji pozivaju na hajku ove gospođe kojoj su juče upucali pse na pravdi boga jer da je navodno krala tuđe pse i/ili ih maltretirala. Bukvalno se pozivalo na hajku. Svaku tu objavu sam popljuvala i prijavila (naknadno bi bila i uklonjena, ali ne pre nego bi skupila desetine podržavajućih komentara) iako o ženi ništa ne znam, jer je suludo i opasno tako javno a bez ikakvog pokrića optuživati bilo koga. Ja sam sklopom ličnosti na suprotnom kraju spektra od paranoje ali da mi je zazvonilo juče - jeste, i to jako.
O ovome pričam kad kažem koliko je jebeno opasno svakoj budaletini dati pravo javno da se izrazi. Nema svako mišljenje, mišljenje je rezultat misaonog procesa za koji 70% stanovništva nema mentalne kapacitete, da ne idemo dalje.
Kad sve sagledam, ne da mi je kristalno jasno kako to da je do relativno nedavno (!) bio aktuelan i legitiman lov na veštice i spaljivanje živih ljudi pod optužbom za veštičarenje, nego sam iznenađena što se to više ne radi istim sredstvima.

Potpisujem i gornji Lein offtopic u potpunosti a to sam gore i rekla - sve sfere društva su zahvaćene jer odjednom svi imaju pravo glasa i nešto za reći, a to ne bi smelo biti dopušteno. Baš, ono, nikako. Sve se slomi na deci i životinjama, onima koji nemaju glas i ne mogu ili ne umeju se odbraniti.
cowgir| is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 17:15   #10
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Sve dok nije dosao Fb i zbog jednostavnosti koristenja privukao svu zivu populaciju pa makar i potpuno tehnicki nepotkovanu, neobrazovanu i nepismenu (koja vjerojatno ni mail ne zna poslat, al stiskat lajk i davat srceka zna od jutra do mraka). I jbg... sto je tu je.
Da i ja malo zastranim. Nisam otišla dalje od FB-a, no koliko shvaćam, na Tik-Toku i Instagramu još je gora situacija.

Što se tiče FB grupa, sve je dobro dok grupa kao takva ne preraste adminske i modovske mogućnosti, kako tehničke, tako i intelektualne. Ono, na pet hiljada članova ne možeš imati jednog admina koji se, ujedno, na grupi pojavljuje jednom u pola godine, a usto su parametri postavljeni tako da moraš čekati odobrenje za objavu posta.

Meni je osobno bila dobra grupa Život svaki dan. Kažem "bila" jer mi se sve više čini da grupa živi na staroj slavi i da tek tu i tamo netko objavi link na kakav članak o zdravlju pasa i mačaka, a u posljednje su vrijeme učestala pitanja kakva se postavljaju veterinaru. Šteta.

Quote:
cowgir| kaže: Pogledaj post
U jednoj od psećih grupa (za prodaju opreme i sl.) koje i dalje pratim u poslednje vreme objavljivani su postovi koji pozivaju na hajku ove gospođe kojoj su juče upucali pse na pravdi boga jer da je navodno krala tuđe pse i/ili ih maltretirala.
To su radosti zaštitarskog života. Zaštitari, kao, nemaju pametnija posla pa napadaju jedni druge, umjesto da se bave svojim životinjama, a najčešće uleti netko tko nema pojma o čemu je riječ, nego je samo pročitao sva-tri retka posljednjeg posta pa se drugi samo nadovežu.

U takvim se slučajevima najbolje držati pravila don't feed the troll: ako komentiraš, samo dižeš temu i povećavaš joj čitanost - tako funkcioniraju FB-ovi algoritmi. Ja prijavim adminima, a ako ne reagiraju dovoljno brzo, pošaljem im poruku.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2023., 00:08   #11
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
U takvim se slučajevima najbolje držati pravila don't feed the troll: ako komentiraš, samo dižeš temu i povećavaš joj čitanost - tako funkcioniraju FB-ovi algoritmi
Palo mi je na pamet ali bila sam toliko šokirana i zgrožena da sam morala nešto napisati... Jezivo mi je sve to skupa

Da ne bude da samo mračim, Crap pet photography je daleko najjača grupa na FB i jedini razlog što još imam nalog
cowgir| is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2023., 09:29   #12
Meni je FB općenito poprilično dojadio i u posljednje vrijeme zalazim onamo najviše radi prodaje i / ili poklanjanja raznoraznih stvari jer se u neko skorije doba kanim preseliti u manji životni prostor, a samo knjiga imam za omanju seosku knjižnicu. Prestala sam čak i slikati Jucku i objavljivati fotke. No ima jedna zabavna grupa pod nazivom Psi Gospe, na kojoj zapravo nemam što raditi jer se Jucko ne zavlači po kutovima i ispod namještaja. Možda već slutite: fotografije prikazuju pse kojima preko glave vise kojekakvi zastori, stolnjaci i prekrivači odnosno koji ispod tga proviruju. Pa ako to nekome ne vrijeđa vjerske osjećaje, neka zaviri. Mene posebno vesele nazivi. Primjerice, Gospa od točkastog vinilnog stolnjaka. Ne moram vam ni opisivati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.