Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2017., 14:10   #3941
Kaže Kutuša (valjda me neće ubiti što prenosim ) da je pakirano u vreću od 30 kg, friško meso, sam si raspakiravaš i smrzavaš koliko ti paše. Meni je to bolje nego da mi je unaprijed smrznuto i popakirano. Izračunaš koliko psu treba i tako si pakiraš.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:12   #3942
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Kaže Kutuša (valjda me neće ubiti što prenosim ) da je pakirano u vreću od 30 kg, friško meso, sam si raspakiravaš i smrzavaš koliko ti paše. Meni je to bolje nego da mi je unaprijed smrznuto i popakirano. Izračunaš koliko psu treba i tako si pakiraš.
e hvala

to je u biti dosta zgodno, kad potrošim zalihu mogla bi baš probati
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:28   #3943
Mene zanima šta bi trebalo još dodati u to? Kosti mu i inače dajem da glođe, al osim kostiju?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:37   #3944
Ništa nebi trebalo dodati u to , ništa animalnog podrijetla. Malo povrća, koji žumanjak friški, malo prerađevina mlječnih ponekad........

A kosti, ma kosti daj kak ti paše...

Po mome, to je to.

Netko drugi će i reći drugačije.

@neću te vubiti, hahahah

ladytoto, da, vreće su od po 30 kg, sirovo i friško. Da, furaju u Zagreb. Četvrtkom je dostava. Dogovaraš sve sa vozačem.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:47   #3945
Ma na to sam mislila, povrće i tak to. Kosti kažem dajem iovako, to inako svako po svome psu mora otkriti koliko je dosta. Moj pojede i po 3 pileća vrata pa se ne zaštopa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:49   #3946
Ako bi hranila sa ovom mješavinom onda mu ne trebaju dodatno pileći/pureći vratovi UZ to. Jer u toj mješavini ima i hrskavičnog i koštanog tkiva.


Onda mu daješ samo one veće kosti da se igra i čisti zube.

Ok, daj mu vratove; ali zasebno kao obrok. Žišku.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:51   #3947
E to nisam znala, jel ima i kostiju unutra ili su samo hrskavice. Da, goveđu mu dajem kad želim mir, s time se danima zabavlja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:05   #3948
A zasigurno ima i nekih koštanih dijelova. Mene to nikada nije točno zanimalo, pa neću na pamet govoriti. Pitaj kada nazoveš.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:28   #3949
Ma dobro, u biti nije mi to toliko bitno jer ne mislim samo sa sirovim hraniti. Bitno mi je samo da nema svinjetine jer se bojim lažne bjesnoće.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:35   #3950
Hah, ti i svinjetina. Rekla sam ti. NEMA! Ima toliko opasnijih stvari kojih , ako se već očeš bojati, se možeš bojati......
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 17:54   #3951
Kamo s 30 kg? Pa to je gotovo jednogodišnja Lunina zaliha. Jedan zamrzivač je u kuhinji. Novokupljeni je uštekan u predsoblju i čeka da ga se pozicionira negdje u kuhinji. Ovaj za 30 kg bi mogao u dnevni boravak. A na njega miljeić i televizor tako da baš ne bode oči.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma dobro, u biti nije mi to toliko bitno jer ne mislim samo sa sirovim hraniti.
Ako pitaš Lunu, sirovo i samo sirovo. Tek tu i tamo kuhano. Dehidrat samo kao nužno zlo.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 18:52   #3952
Fermina, e da! Kamo sa 30 kg?!
Cinjenica je da su mu kupci , u vecoj vecini, ljudi sa vecim psima i ljudi sa vise pasa!

Jasno, ima ekipe koja ima i male pse pa ima i skrinju samo za njih!

Al kako bilo, neovisno o velicini psa - to je kolicina koja zahtjeva poseban dio u skrinji ili cijelu skrinju! Meni su to cijele tri ladice koje imam uz frizider! A tada nis nasega ne stane!

Uskoro kupujem veliku ladicarku pa bude to to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 19:59   #3953
Cak i meni bi to bilo za nekih 20 dana. Samo 30 kg je zbilja tesko smrznuti osim ako imas onaj dodatni zamrzivac.
Ali prilicno jeftino.

Mozda sam propustila, ali o kojem se mesu/kombinaciji mesa radi?
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 20:06   #3954
Alternativni BARF (za razliku od HB-ova) kupuju ljudi koji nemaju dovoljno novaca - a tko ga danas uopće i ima? - da velike pse, pa čak i jednoga, hrane HermannBarfom. Da meni pas ne pojede više od frtalj kile BARF-a dnevno, što bi odgovaralo psu težine od pet kila, ne bi mi bilo problem kupovati ni HB u PetCentru. Moje beštije nažalost pojedu više od 200-tinjak kuna mjesečno pa ma kako se snalazila.

P. S. Baš mi se sviđa ovaj naziv 'alternativni BARF'. Ubuduće ću ga češće upotrebljavati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 21:00   #3955
Ako bi netko iz zg podjelio 30etku od gospona iz bjelovara moze u privat. Ja sam u novom zagrebu
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 06:47   #3956
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
Ako bi netko iz zg podjelio 30etku od gospona iz bjelovara moze u privat. Ja sam u novom zagrebu
Mali dodatak uz alternativni BARF iz Bjelovara. Iz praktičnog iskustva. Za one koji se dogovaraju o podjeli količine od 30 kg. Vrijedi za Zagreb, za ostale dijelove Hrvatske ne znam.

MAT ne dostavlja meso na kućni prag, nego se dogovori s vama za mjesto gdje se i oni i vi možete nakratko zaustaviti pa prebaciti vreću u auto, a otprilike pola sata prije nego što će stići na odredište zvrcne vas mobitelom. Meso nije baš doslovce pakirano, nego dolazi u otvorenim plastičnim vrećama po 30 kg, što nije problem ako sami sve uzimate, odmah vozite doma i bacate se na prepakiravanje. No pri "zajedničkoj" narudžbi morat ćete se unaprijed dogovoriti da se nađete kod jednoga od naručilaca, tamo zajedno prepakirate meso u vrećice, kako čijem psu paše, pa onda drugi svoj dio vozi doma. Osim, dakako, ako netko doma nema vagu na kojoj može izvagati više od tri kile.

Ako se nešto u međuvremenu promijenilo s isporukom, tim bolje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 08:43   #3957
Je, kako je Didi napisala a vezano uz dogovore za recimo " uzeti ćemo po pola "

Jer, i ja bih možda s nekime na pola, eto Ni Na Na, mogle bi skupa ALI....

em ja nisam baš iz Zga; em to treba odmah prepoloviti a i najkasnije sutradan dalje isporučiti ( tu polovicu , jel )

Mislim, sve se može realno; pitanje je dogovora. Temperature nisu visoke više, nema bojazni i da polovica prenoći negdje.

@Aese, ne kužim kako misliš da je to teško zamrznuti? Ja doma imam samo kombinirani frižider sa tri ladice škrinje. U te tri ladice mi taman stane tih 30 kila ( ok, lijepo moram slagati sve ) ; ali zamrzavanje nije upitno. Smrzne se ko i sve drugo.

@Didi - ja to nebih ni nazivala alternativnim barfom; jer nekako mi to nije ispravno. Meni je najdraže reći da je to mješavina sirovog goveđeg mesa .

Realno, to i je BARF, jer BARF je ( kak znamo jel ) Bilogically Appropriate Raw Food, samo kaj nije Herman Barf kojega većina zna na našem tržištu.

To je Mat BARF ajmo reći onda bez obzira što MAT nje to tako ni deklarirao.


Meso je od krava a dvije su varijante. Sa ili bez neočišćenim filekima ( burag i predželuci ) Meso sa glave, grkljani, podbradci i valjda sve ostalo kaj ne može iči dale u preradu za ljudsku prehranu.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 12:21   #3958
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Hah, ti i svinjetina. Rekla sam ti. NEMA! Ima toliko opasnijih stvari kojih , ako se već očeš bojati, se možeš bojati......
Znam da si rekla.

Uopće ne želim razmišljati šta sve mogu pokupiti i gdje (ako ćemo iskreno tu kod mene miševa ko u priči, sam čekam kad će osim pokojeg mrtvog kojeg pobere na livadi počet hvatat žive ), al ajde ovo je nešto na šta mogu koliko toliko utjecati ako izbjegavam. A i on meni ima osjetljiviju probavu pa kontam da bi mu svinjetina bila premasna, da bi se prokenjao.

Sa goveđih kostiju mu skidam tetive i žljondre jer mi dobije proljev od toga.

Jel ta klopa sa buragom jako smrdi? Mislim da bi ovom mome zbog te njegove probave bilo bolje tako nešto, ali ako smrdi neću uzet barem ne tu prvu turu (jer neću samo kod sebe u zamrzivaču držat)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 12:23   #3959
Super informacija! Relativno sam blizu Bjelovara pa bi mi to bila odlična opcija.

Zanima me samo jedna stvar, ova verzija sa neočišćenim buragom, što to znači, da ga ja moram nekako posebno još čistiti? Nemojte mi se smijati, nikada uživo nisam vidjela burag ako je neka zezancija s tim čišćenjem, onda bih bolje išla na varijantu bez

Nemam ni ja veliku ledenicu, ali ako dolazi svježe, lijepo bih popakirala po porcijama i dio odnijela kod svojih u veliku hladnjaču pa lako odem po zalihe.

Jel onda gledam količinu porcije po tablici od hermana barfa naprimjer? Jer moja psetica sada ima 17kg pa po tome ispada da joj treba više od kile dnevno

I molit ću broj gospodina u privatne poruke ako može
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 12:25   #3960
Pa ja sam računala po toj njihovoj tabeli, moje štene od 10 kg bi trebalo preko 700 g. Nekako mi to previše al dobro.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.