Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2017., 12:27   #3961
I meni se čini puno 1200gr dnevno za nju, ali vjerujem da bih kroz par dana sama prepoznala koliko joj je dovoljno pa prema tome davala porcije. Možda krenuti sa manje za početak pa vidjeti jel pas traži još ili ne
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 12:32   #3962
Ma mislila sam da je tesko naci mjesta za 30 kg


Mladi psi ce vam puno vise jesti. Znaci odrasli pas 2% svoje tezine a stene 8%. Mladi pas ce biti negdje izmedu vjerojatno. Uglavnom negdje do godine dana im se smanji koliko jedu.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 12:35   #3963
Ma znam, al opet mi se to čini nekako puno.

Ja kad mu dajem mokru hranu, dam konzervu od 400 g i nešto sitno suhe hrane kad mu dajem nagradu kod dresiranja i ne buni se da je gladan. Niti vidim po njemu da mu fali i da je mršav, dapače mislim da ću morat kad prestane rasti dosta paziti da se ne zdeblja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 12:45   #3964
Moram priznati da nisam nikada vagala koliko joj dajem hrane (lospasoimatelj ).
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 12:48   #3965
Ovo je naravno samo smjernica. Ima pasa koji ce vise i koji ce manje jesti. To putem prilagodis.

Ja sam recimo sigurna da bi mali mrknuo 8% bez problema. S tim da je smanjio kolicinu hrane u zadnjih mjesec - dva.

Ako je stene preko 6 mjeseci probala bih s nekih 6-7% tezine i prilagodavala.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 13:57   #3966
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
svinjetina bila premasna
To o "masnosti" svinjskog mesa je takva zabluda.....

But svnjski nije masan. Svinje su tako sirote stigmatizirane životinje. Em žive, em mrtve. Čvarci se mogu raditi i od goveđeg mesa.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Sa goveđih kostiju mu skidam tetive i žljondre jer mi dobije proljev od toga.
Pa siroti pas. Tako kratko kod tebe a već je sav usran. Najbolje djelove ne dobije.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel ta klopa sa buragom jako smrdi
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
(jer neću samo kod sebe u zamrzivaču držat)
ahahahhaha, kak si ti meni simpa........pa ni zamrznuti raspadnuti leš koji je bio u vodi mjesec dana ne smrdi.

Kada je nekaj zamrznuto to ne smrdi.

Al fakat, ovo ne smrdi. Smrdi kada se posere netko tko se loše hrani. Čovjek neki jel. E to smrdi.

Quote:
raverica kaže: Pogledaj post

Zanima me samo jedna stvar, ova verzija sa neočišćenim buragom, što to znači, da ga ja moram nekako posebno još čistiti?
A malo sam se smješkala. Upravo se to i traži. Da pas pojede neočišene fleke ( burag = želudac ) Govedo ima četiri predželuca, jedan od njih je i burag. U buragu se odvija prava kemija.

Quote:
raverica kaže: Pogledaj post
nikada uživo nisam vidjela burag
Pogledaj malo fotke na googletu


Quote:
raverica kaže: Pogledaj post
Nemam ni ja veliku ledenicu, ali ako dolazi svježe, lijepo bih popakirala po porcijama i dio odnijela kod svojih u veliku hladnjaču pa lako odem po zalihe.
Odlično!

Quote:
raverica kaže: Pogledaj post
Jel onda gledam količinu porcije po tablici od hermana barfa naprimjer?
Možeš; jer sve je to isti drek.

Quote:
raverica kaže: Pogledaj post
I molit ću broj gospodina u privatne poruke ako može
Evo, šaljem ti......
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:39   #3967
raverica i leeloo, koliko vam psi jedu dnevno suhe hrane?

Gledam tablice Orijena i Brit Carea, po njima bi moja psica trebala jesti 120, 130 g dehidrata. No, jede svaki dan 250 g HB-a ili pola/pola HB/papalina. Čisto da vidite odnos.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:40   #3968
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
To o "masnosti" svinjskog mesa je takva zabluda.....

But svnjski nije masan. Svinje su tako sirote stigmatizirane životinje. Em žive, em mrtve. Čvarci se mogu raditi i od goveđeg mesa.
Eh, al oni ne dobiju but i krmenadle.

Quote:
Pa siroti pas. Tako kratko kod tebe a već je sav usran. Najbolje djelove ne dobije.
Šta ću mu ja, usran je od prvog dana. Iz azila je, jeo je tamo što bi ovi dobili kao donaciju, nije baš da je mogao birati. Tek mu se nedavno sredila stolica, inače sam muku mučila, nisu ni kosti pomagale.

Ma dobije, nisam ja to bacila već sam narezala na kockice i smrzla i vadim mu po malo i dajem uz drugu hranu. 2 puta sam mu dala da jede skupa sa kosti pa sam se šetala svakih 2 sata s njime jer je imao sraćku, ovako kad mu dam nekoliko kockica nema problema.

Quote:
ahahahhaha, kak si ti meni simpa........pa ni zamrznuti raspadnuti leš koji je bio u vodi mjesec dana ne smrdi.

Kada je nekaj zamrznuto to ne smrdi.

Al fakat, ovo ne smrdi. Smrdi kada se posere netko tko se loše hrani. Čovjek neki jel. E to smrdi.
Čuj moram pitati, uvalit ću mesinu u tuđi zamrzivač pa da mi ne psuju sve po spisku. A čitala sam negdje da onaj gastro barf smrdi ko kuga, a u njemu ima burag.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:45   #3969
Ma to sa "smradom" je zbilja individualno. Onak, to nje niš pokvareno pa ja ne volim koristiti za takvo što izraz "smrad"

Smrdi, recimo, odbačena i trula utroba srne koja trune već tjednima na našem nasipu....to smrdi.

Ili kokoš koju bace u riječicu pa se napuhne od plinova, pa ju pas izvadi van, pa koža pukne, sadržaj iscuri van....pas presretan jede ko da sutra ne postoji a ti nemaš kaj nego plitko disati i gledati sa sigurne udaljenosti.


Friko samljeveno meso ne smrdi, bez obzira jeli je u pitanju i neočišćeni burag .
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:50   #3970
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
raverica i leeloo, koliko vam psi jedu dnevno suhe hrane?

Gledam tablice Orijena i Brit Carea, po njima bi moja psica trebala jesti 120, 130 g dehidrata. No, jede svaki dan 250 g HB-a ili pola/pola HB/papalina. Čisto da vidite odnos.
Joj nemam ti pojma, rijetko kada mu dajem čitav dan samo suhu, najčešće kombiniram.

Na tabeli piše da je za pse (10-20 kg odrasle dobi) potrebno 120-210 g. Recimo neka mome treba 150 g, ne vjerujem da će biti neka mrga jer sad ima 7 mjeseci i 9,5 kg.

AKo tvoja jede 250 g, moj jer je štene neka treba jesti pol kile, opet je to puno manje nego mi izbacuje onaj kalkulator. Još koju kilu ako dobije pisat će mi da kilu sirovog moram davati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:53   #3971
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ma to sa "smradom" je zbilja individualno. Onak, to nje niš pokvareno pa ja ne volim koristiti za takvo što izraz "smrad"

Smrdi, recimo, odbačena i trula utroba srne koja trune već tjednima na našem nasipu....to smrdi.

Ili kokoš koju bace u riječicu pa se napuhne od plinova, pa ju pas izvadi van, pa koža pukne, sadržaj iscuri van....pas presretan jede ko da sutra ne postoji a ti nemaš kaj nego plitko disati i gledati sa sigurne udaljenosti.


Friko samljeveno meso ne smrdi, bez obzira jeli je u pitanju i neočišćeni burag .
Ajme Kutušo.

Ne znam šta im je toliko napeto u tim crkotinama, ja sam čupala crknute miševe koji su se već omekanili koliko su se raspali i neda đubre iz usta.

I onda kažu vodite pse gladne u šetnju, ja vam ne želim opisivati našta liči moja šetnja ako moje pseto nije jelo par sati prije toga. Ko manijak usisava sve živo što nađe.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 15:02   #3972
Sirova prehrana za pse (BARF)

Meni burag ima miris stale, a neocisceni je bit price jer se u njemu nalazi trava, zelicani sokovi i sve ostalo.

Neocisceni burag je sirovina za fileke.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 15:10   #3973
Pa to je to Andrej; tak i treba bti. Jedan malo teži miris štale, jer ipak moramo uzeti u obzir da se to "varilo" nutra.

Ma točno je meni šmek kada pretrpavam taj mješung; ko da sjedim u šali sa tridesetak krava kojima taj dan još nitko štraju nije promjenio.

NIš strašno. U takvim sam štalama ionak obitavala od malih nogu.

Nego...za fileke se burag čisti. I to itekako. Filek je fina čista opna želuca.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 15:54   #3974
Meni to nimalo ne smrdi, opcenito se obozavam se motati po slovenskim-austrijskim brdima i bez tog mirisa bi se izgubio veliki dio atmosfere
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 16:08   #3975
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
raverica i leeloo, koliko vam psi jedu dnevno suhe hrane?

Gledam tablice Orijena i Brit Carea, po njima bi moja psica trebala jesti 120, 130 g dehidrata. No, jede svaki dan 250 g HB-a ili pola/pola HB/papalina. Čisto da vidite odnos.
Moja je u zadnje vrijeme smanjila, preporuceno joj je oko 300-400gr, ali ne pojede ni priblizno toliko pa vjerujem da ni barfa nebi trebalo puno.
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 16:28   #3976
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
I onda kažu vodite pse gladne u šetnju, ja vam ne želim opisivati našta liči moja šetnja ako moje pseto nije jelo par sati prije toga. Ko manijak usisava sve živo što nađe.
Sitko može jest i pet minuta prije izlaska iz kuće, nema razlike.

Nego, već sam u nekoliko navrata napisala da sam se ja ravnala prema Dog Food Calculatoru i potpuno zanemarila i HB-ov kalkulator i ostale preporuke na vrećama. Uvjet je, dakako, da se zna kalorijska vrijednost. Za BARF je Animacanis svojevremeno napisao da ima 2000 kcal/kg pa moje sve sirovo jedu prema tome, s time da odoka odbijem kalorijsku vrijednost poslastica. Dok sam Sitku hranila TOTW-om s okusom lososa, također sam se ravnala prema deklariranoj kalorijskoj vrijednosti od 3600kcal/kg. Ostalo sam rješavala u hodu.

Jucko je do godine dana žderala kao nespašena, dotjerala do kile dnevno, a onda smo počeli smanjivati. To je uravo ovo što je Aese napisala - otprilike 8% tjelesne težine za štene, a za manje pasmine još i više.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:56   #3977
Zašto za manje pasmine više?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 18:00   #3978
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Zašto za manje pasmine više?
Nemam pojma. Našla sam negdje na netu taj podatak. Uzmi s rezervom. Ja sam to sebi objasnila tako da se njihov razvoj brže odvija.

P. S. Recimo, ovdje imaš i gradaciju postotka.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:39   #3979
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Zašto za manje pasmine više?


Manje pasmine brze rastu i imaju brzi metabolizam tako da prije ulaze u pubertet. Negdje s 4 godine usporavaju i tu ih veci pocnu prestizati. Zato je normalno da je mali prcvoljak s 14-15 godina vrlo vitalan.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 05:05   #3980
Pozdrav svima. Prešla bih na H Barf, sa kuhane hrane. Da li da u početku miješam pola-pola ili mu odmah mogu dati cijeli Barf? Koliko dana nakon čišćenja od parazita mogu početi s Barfom?
persifuks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.