Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 08:44   #4001
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ahahahahahahhaah!!! Pa ovo mi je jedan od boljih postova na KLJ!!!!


Zanima me :

1. gdje živiš
2. kada se u jutro namontiraš poslovno; di zaboraviš samopouzdanje? U ladici sa donjim vešom?!

sva ostala pitanja bi bila usko povezana sa ovim prethodnim a sukus je........đaba se ti montiraš kada se ne znaš držati u tim petama......


čuj, pitaju te da za šta ti je ovo ili ono......

Jedna samosvjesna namontirana persona bi fino onako koketno rekla : ah, bolje ne pitajte; ali mora biti vrhunske kvalitete.


Šta se ti imaš kome opravdavati za šta kupuješ?!

Makar, kada te pitaju za šta kupuješ, pitaju zato jer su ti kršni momci navikli da današnje ženetine namju pojma s pojmom o djelovima tijela; kako svojih tako i tuđih. Pa mahom uzmu krive komade i onda od flama recimo rade saft a but peku na naglo; ili ramstek pohaju......



Ne znam, montiram se i ja ali u mesnicama nemam problem. Nemam problema nigdje.

Quirita; majkumu, kako ti onakva prepička onda......tebi i stari kurh podvale u pekari a naplate pod cijenu friško spravljene Komiške pogače?!
Ajde baš mi je drago da se ti smiješ.

Zašto je bitno gdje ja živim? I još gluplje pitanje smatrajući da ćeš ti nešto u tome otkriti, gdje mi je samopouzdanje?!

Prvo, kakve veze ima da ja živim u Zagrebu, Splitu, Rijeci ili Vrbovcu ili Šarengradu ili Špičkovini? Što je bitno? Gdje je razlika? Čovječe,...

Drugo, gdje mi je samopouzdanje? Gdje je tebi? Samopouzdanje nije jednako pravit se pametan. Dapače, upravo obratno. I da, nađi drugu riječ u svom vokabularu osim montirati i izvedenica tog glagola.

Kao kad ideš na plac, pa te bake pitaju hoćete li to povrće staviti u juhu ili jedete sirovo, ili nešto treće. Nikakva bezobrazna pitanja, nego, ljudi pitaju koji se u to razume.

S tim tvojim pametovanjem što bih ja trebala reći kad mene pitaju, reci ti kad uđeš bilo gdje a ne meni soliti savjete nepotrebne. Kada me mesar nešto pita, pa neću odgovarati bahato ili bezobzirno.

I konačno, nije stvar u monturi. Više puta spominješ to kao da odijelo čini čovjeka. Da dođem u minjaku ili sportivo, reakcija bi bila ista.

I molim te, saberi se. Ideš previše off topic.
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 08:55   #4002
Ma sabrana sam.......

I nisam te imala namjeru vrijeđati. Šta mogu kada mi je tvoj napis bio , eto, upravo ovakav kako sam ga ja , sebi prvenstveno, dočarala. Razlika je u tome što sam se usudila isto i napisati.


Kako bilo; nemaš ti šta ikome pojašnjavati za šta kupuješ komad mesa.

A mesari, da, oni koji znaju svoj posao će rado pitati " a za šta vam treba" ; ali samo zato da ti znaju bolje preporučiti jer kako sam napisala a to je tako; danas je sve manje žena koja znaju anatomiju pojedinih životinja te kako koji dio adekvatno spremiti.


Al viš, nikada nisam doživjela da bakice na placu pitaju kaj budem s povrćem.......

No, očito su se i one unaprijedile a opet ovisno o (ne)znanju današnjih konzumenata.


A jesi li kupovala za psa već gotov barf/mješavine mesa? Ili ti to nije opcija?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:49   #4003
Danas sam joj uz obrok dala par papalina da vidim kak joj bude i samo ih je zbrckala i ostavila u zdjelici


Sent from my iPhone using Tapatalk
lydiadeetz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:04   #4004
Quote:
lydiadeetz kaže: Pogledaj post
Danas sam joj uz obrok dala par papalina da vidim kak joj bude i samo ih je zbrckala i ostavila u zdjelici
Lydia, koliko velikog psa imaš? Ja imam dvije labradorice pa im papaline režem na komade jer inače bacaju ribu po podu i valjaju se u njoj. Ovako ih prevarim.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:06   #4005
Ja svojoj bostonki također narežem papaline na komadiće širine 5-10 mm i pomiješam s ostatkom obroka.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:22   #4006
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Lydia, koliko velikog psa imaš? Ja imam dvije labradorice pa im papaline režem na komade jer inače bacaju ribu po podu i valjaju se u njoj. Ovako ih prevarim.


27kg, malo manja od labradora tj. sitnija al viša natrgala sam na komadice al budem probala na jos sitnije nasjeckati makar je jako izbirljiva i ako joj nesto ne pase nece pojesti koliko god zakamufliram. Kad mrkvu ne naribam nego nasjeckam oblize svaki komadic i pljune mrkvu natrag u posudicu... ako slucajno treba tabletu zakamuflirat nema tog speka u kojeg ju mogu zamotat, ispljune van samo tabletu Imala sam prije izuzetno prozdrljive labradore pa mi je sok imati ovakvog izbirljivog psa, prosla pesica bi sama sebi nogu pojela da je mogla.


Sent from my iPhone using Tapatalk
lydiadeetz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:11   #4007
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ma sabrana sam.......

I nisam te imala namjeru vrijeđati. Šta mogu kada mi je tvoj napis bio , eto, upravo ovakav kako sam ga ja , sebi prvenstveno, dočarala. Razlika je u tome što sam se usudila isto i napisati.


Kako bilo; nemaš ti šta ikome pojašnjavati za šta kupuješ komad mesa.

A mesari, da, oni koji znaju svoj posao će rado pitati " a za šta vam treba" ; ali samo zato da ti znaju bolje preporučiti jer kako sam napisala a to je tako; danas je sve manje žena koja znaju anatomiju pojedinih životinja te kako koji dio adekvatno spremiti.


Al viš, nikada nisam doživjela da bakice na placu pitaju kaj budem s povrćem.......

No, očito su se i one unaprijedile a opet ovisno o (ne)znanju današnjih konzumenata.


A jesi li kupovala za psa već gotov barf/mješavine mesa? Ili ti to nije opcija?
Hm, kakva potreba pisati o ženama što (ne)znaju o anatomiji tijela i kako spremaju? Imaš svoj stav, sve 5, ali ono, nema veze s temom. I zašto misliš da te bakice , tete tko već ili mesari, ribari govore nešto samo iz razloga , isključivo, jer današnji konzumenti, kako ti kažeš, ne znaju? Kako pobogu, mesar, kojem dođe XX ili XY ili XZ, zna što netko zna ili ne zna? Je li im piše na čelu ?
Svakako, gdje se ja krećem (ili možda je to do moje komunikativnosti?) ljudi imaju potrebu pitati što ćete s nečim npr. porilukom, pa ti kažu npr. stavila sam sinoć kapulu u neko jelo što se inače ne stavlja , i dalo je super okus, boju ili dodaj kap kokosovog ulja, promijenit ce se tekstura, ukus, itd ... Ne zato što umiru od želje što ću ja s tom namirnicom ili me žele nečemu podučiti, nego više kao chitchat. A vjerojatno i svojevrsna taktika da im se kupac vrati.

Što se tiče konkretnog pitanja, pa čak sam i mislila to, zgodnije je, ali mi je veterinar rekao da kupujem u mesnici, pa sam poslušala
Pas mi već duže vrijeme vuče zdravstvene probleme, pa smo tek nedavno počeli sa sirovom hranom.
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:32   #4008
Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
I zašto misliš da te bakice , tete tko već ili mesari, ribari govore nešto samo iz razloga , isključivo, jer današnji konzumenti, kako ti kažeš, ne znaju? Kako pobogu, mesar, kojem dođe XX ili XY ili XZ, zna što netko zna ili ne zna? Je li im piše na čelu ?
Ne nagađam, već pričam sa gotovo svakim mesarom, gospođom na placu, u dućanu......pa tako vele......


Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
Što se tiče konkretnog pitanja, pa čak sam i mislila to, zgodnije je, ali mi je veterinar rekao da kupujem u mesnici, pa sam poslušala
Pas mi već duže vrijeme vuče zdravstvene probleme, pa smo tek nedavno počeli sa sirovom hranom.

Južnije si , jel? Ako griješim, pa si na kontinentu možeš probati mješavinu koju radi jedan čovjek iz Bjelovara. Tu moraš kupiti 30 kg odmah pa to zahtjeva angažman poput prpakiravanja i mjesto gdje ćeš to zalediti.

Ako te interesira......javi.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 15:44   #4009
Quote:
lydiadeetz kaže: Pogledaj post
27kg, malo manja od labradora tj. sitnija al viša natrgala sam na komadice al budem probala na jos sitnije nasjeckati makar je jako izbirljiva i ako joj nesto ne pase nece pojesti koliko god zakamufliram. Kad mrkvu ne naribam nego nasjeckam oblize svaki komadic i pljune mrkvu natrag u posudicu... ako slucajno treba tabletu zakamuflirat nema tog speka u kojeg ju mogu zamotat, ispljune van samo tabletu Imala sam prije izuzetno prozdrljive labradore pa mi je sok imati ovakvog izbirljivog psa, prosla pesica bi sama sebi nogu pojela da je mogla.
Pitala sam to već, oprosti. Zaboravna sam.

Kod moje mlađe beštije isto ne prolazi štos "zamotaj tabletu u komad šunke". Negdje je Smartie napisala kako ni njezini ili jedno od njezine psetadi neće papaline pa ih mora malo ofuriti vrućom vodom da prođu kao hrana. Možda da i to probaš.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 23:19   #4010
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ja svojoj bostonki također narežem papaline na komadiće širine 5-10 mm i pomiješam s ostatkom obroka.
Moja je tamanila cjele papaline i odjednom neće ih više ni pomirisat.Nije mi palo na pamet da ih narežem na komadiće iako sumnjam al probat ću.
A ostatak obroka je...?
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 23:59   #4011
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Moja je tamanila cjele papaline i odjednom neće ih više ni pomirisat.Nije mi palo na pamet da ih narežem na komadiće iako sumnjam al probat ću.
A ostatak obroka je...?
Hermann Barf. Pola pola

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 10:27   #4012
Pozdrav!
Samo da znate. Herman barf se raspo.
U PET SHOPU na Heinzelovoj više nema originala.
Posvađali se vlasnici.
Pa kupujte di stignete.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 10:42   #4013
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Samo da znate. Herman barf se raspo.
U PET SHOPU na Heinzelovoj više nema originala.
Posvađali se vlasnici.
Pa kupujte di stignete.
LOL, ne znam zašto ali jako me ovo zabavlja. U biti znam, zbog pohlepe njihove

S druge strane nekako sumnjam da su se raspali, na fejsku su jučer objavili da su otvorili u srbiji.....
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:03   #4014
Ja kupila bez beda u prekjučer u Pet centar na Vrbanima
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:08   #4015
Govorim iz prve ruke.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:05   #4016
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
LOL, ne znam zašto ali jako me ovo zabavlja. U biti znam, zbog pohlepe njihove

S druge strane nekako sumnjam da su se raspali, na fejsku su jučer objavili da su otvorili u srbiji.....

Skoro očekivano. Ako je vlasnik onaj isti človek s početaka priče od u nazad deset godina.jezuš.....

Možda se i nebuju raspali ali budu krenuli u sive vode. Srbija, hm.....još zeru neuređenija država nek RvaCka; pda, zakaj nebi tam probali.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:45   #4017
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Skoro očekivano. Ako je vlasnik onaj isti človek s početaka priče od u nazad deset godina.jezuš.....

Možda se i nebuju raspali ali budu krenuli u sive vode. Srbija, hm.....još zeru neuređenija država nek RvaCka; pda, zakaj nebi tam probali.
Mislim da nije isti čovjek, tj. Klancir je to predao novom dečecu - Bojanu. S Klancirom sam ja imala pretty sweet deal jer sam uzimala tipa 70kg pakirno u vreće od 5kg za 10kn/kg dok je cijena u PC bila oko 25 - 27kn/kg. A uz to mi se Klancir činio baš ono, ljudina. Sjećam se da mi je 2014. po najvećoj mećavi i snijegu do koljena osobno dopeljao 30 kg jer smo tako dogovorili tjedan prije .

Nakon toga je preuzeo Bojan koji vjerojatno samo ima bolje uvo za biznis i dobru procjenu da će ljudovi kupovat i ako poveća cijenu 3x u godinu dana. Mislim oke je to, očito ima kome prodavati ali prilično mi je odurno od nove uprave što je BARF Gastro na cijeni ko suho zlato: 50-60 kn/kg. Ma mojne me batje, burag je u klaonicama doslovno otpad koji on dobiva za boga pitaj kakvu siću. Ljudi koji uzimaju Gastro uglavnom imaju bolesne ljubimce a sami ne mogu/ne znaju doći do buraga, pa kad već nemaju izbora budemo ih oderali.

Ja sam i dalje imala dost dobar deal za Bojanom di me kila koštala znatno manje nego na njihovom webu, ali i dalje mislim da ne vredi nit mi se sviđa nova politika.....
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 14:12   #4018
Animacanis nije postao taj Herman Barf?

Klancir mi niti ne znači nekaj previše kao prezime. Jesam nekaj načula negdje, pročitala....ali pojma nemam o čovjeku.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 14:41   #4019
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Animacanis nije postao taj Herman Barf?

Klancir mi niti ne znači nekaj previše kao prezime. Jesam nekaj načula negdje, pročitala....ali pojma nemam o čovjeku.
Je, postao je ali ga je preuzeo taj novi Bojan. Klancir je stariji gospon koji je počeo s Animacanis, i on je i tu na forumu bio aktivan davno davno
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 14:47   #4020
Ea, imala sam prilike pričati s gosponom, davno davno, fonski.

Ni mi se svidel; a ja slušam svoje JA kaj iz nutra govori.

Poštivam kaj si napisala, da je golgotu prošao da tebi dostavi 30 kila i tako....al, eto; ja nisam za suradnju.

A nismo se ni svadili ni niš, samo se razgovarali.

NO, ako je preuzeo spomenuti Bojan, onda više taj Klanci nema niš s time; pa nisu ni njegove krivice kaj su propali.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.