Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2017., 22:25   #1661
Lako moguće da je problem malo dublji od same socijalizacije, tj. iskustava u periodu socijalizacije, a to je zdravlje. Ne pričam o zdravlju na van već o tome da se ne zna što se dešavalo dok je bio s mamom, pa čak i prije rođenja. Svašta može ostaviti utjecaj na ponašanje, možda je neurološko nešto... tko zna. Osim ako ne napraviš detaljne pretrage, a to stvarno ne znam gdje bi mogla u Hrvatskoj jer će ti uglavnom većina reći da je pas OK.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 22:41   #1662
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Lako moguće da je problem malo dublji od same socijalizacije, tj. iskustava u periodu socijalizacije, a to je zdravlje. Ne pričam o zdravlju na van već o tome da se ne zna što se dešavalo dok je bio s mamom, pa čak i prije rođenja. Svašta može ostaviti utjecaj na ponašanje, možda je neurološko nešto... tko zna. Osim ako ne napraviš detaljne pretrage, a to stvarno ne znam gdje bi mogla u Hrvatskoj jer će ti uglavnom većina reći da je pas OK.
Šifra - svijetla budućnost. Idem ga prošetati da ne dehidrira.
A vidjet ću sad kako će se to razvijati pa ću tražiti neka druga rješenja.
Hvala ti, Smartie
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 23:17   #1663
Quote:
juventa kaže: Pogledaj post
Šifra - svijetla budućnost. Idem ga prošetati da ne dehidrira.
A vidjet ću sad kako će se to razvijati pa ću tražiti neka druga rješenja.
Hvala ti, Smartie
Jedino ako je stvarno generalno jako plašljiv i osjetljiv na zvukove, pa je možda trknuo zdjelicu (a da to ne znaš) i sad ga plaši općenito voda u bilo kakvoj posudi.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 00:17   #1664
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Jedino ako je stvarno generalno jako plašljiv i osjetljiv na zvukove, pa je možda trknuo zdjelicu (a da to ne znaš) i sad ga plaši općenito voda u bilo kakvoj posudi.
Ne znam, možda se nešto dogodilo sa zdjelicom, iako sumnjam jer je na podlošku i teško da ju je uspio pomaknuli. Ali tko zna, moguće je i to. Meni izgleda kao da ga odraz u vodi ili mreškanje vode plaši jer dotakne njuškom vodom i počne se osvrtati oko sebe. Znači jučer je pio vodu bez problema, još smo se smijali kako mu je kapalo s brade po cijeloj kuhinji, a danas ne može prići zdjelici.
Da, generalno je plašljiv i osjetljiv na zvukove, lako se stepe na zvukove. Iako je meni danas superdog kad usporedim s onim što je bio. A s druge strane, spava kad pucaju petarde, dođe do usisavača koji radi.. malo je kontradiktoran.
Nisu to strahovi koji ometaju svakodnevni život, više ne. Ako se i uplaši nečega, ja mu kažem npr. 'ja čuvam' ili ga odvedem do tog izvora straha i sve ok. Općenito se puno pouzdaje u moju procjenu situacije i traži pomoć/utjehu.
Nekad te situacije budu i (tragi)komične, npr. frajer kaki i malo drekeca mu se zalijepi za dlaku. Reakcija - rep pod guzicu, sav se stisne, polako hoda i dođe do mene i sakrije mi glavu među noge. Ono, bed totalni. Batlerica to riješi maramicom i iduće sekunde dalje jurca kao da se ništa nije dogodilo. Malo je i mimozast, između ostalog.

U zadnjih godinu dana je stvarno napredovao puno, baš smo neki dan komentirali koliko je hrabriji i odvažniji i sad ovo opet.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 01:57   #1665
Apdejt vodene krize.

U sat vremena šetnje nije popio ni iz jedne lokve, obilazio kao mačak oko vruće kaše. Doma sjedi kraj zdjelice i pilji, žedan ko graba. Neće ni iz ruke. Na kraju je popio cijelu zdjelicu vode - s tepiha. Desperate times call for desperate measures.

I sad spava snom pravednika. Sutra je novi dan.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 08:40   #1666
juventa; i meni se vidi da su to neki " dublji " problemi; vjerojatno više psiho nego fizičke prirode. Dok ne progovore, nikada nećemo moći saznati do u tanane kako se osjećaju i odakle dolaze ti njihovi strahovi/fobije.....

Do tada, spašava i njih i nas , ipak, onaj instinkt za samoodrživosti/preživljavanjem/življenjem.....pa eto, tako je i on popio vode kada je zagustilo.

Ono kaj bi ti predložila, kaj bi ja sama napravila ; je da kupiš jednu kantu, primjerenu njegovoj veličini jasno, ili uzmeš neku od posudica u koje se pakira kis.vrhnje, mileram......tog tipa kužiš.....i to neka mu bude posuda za vodu. ILi neki mali škafić/lavor....

Probaj!

Javljaj.

Nedaj se Đuro!!!!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 12:57   #1667
A gle, sa plašljivim psima često i je kontradiktorno. Ja mislim da po ovom što pišete vas dvoje super funkcionirate i pas ti vjeruje, a to je najbitnije u cijeloj priči. Ja uvijek velim ljudima - ne očekujte previše i veselite se mikro pomacima i obično te na kraju iznenade. Kad se očekuje puno (i još u kratkom roku) onda iz svega obično ispadne drek na šibici.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 16:49   #1668
@ja u kutu - I ja mislim da je problem psiho prirode, bilo bi divno kad bi jedan dan mogli proćakulati uz kavicu pa da mi što mu leži na srcu.
Ne volim dramiti oko ovakvih stvari, znam da će prelomiti kad žeđ prevlada, a do tada pokušam pomoći koliko mogu. Ustvari, bude mi ga žao. Jučer je nakon šetnje pola sata obilazio, vidiš da se hrabri da popije vode i ne ide. Onda sam mu lijevala malo po malo na tepih i tako se napio.
Ove posude od jogurta i slično ne pale kad je u frci, dobri su mu poklopci od Lino lade ili Nutelle.
Evo, sad ga je muž vodio u šetnju i normalno je vani pio iz zdjelice i iz lokvi.

@Smartie - Istina, super funkcioniramo i vjeruje mi, a do gradnje takvog odnosa je došlo tek kad sam ja smanjila očekivanja na početku i prihvatila da s njim stvari idu polako, da je takav kakav je. Tek tada su došli i ti mikropomaci. Očekivanja vode u frustraciju. Zato i kažem, meni ovo sad nije neki problem jer sam navikla na njega i ne očekujem baš ništa. Samo bih mu voljela pomoći ako ide.


Hvala vam, cure. Javim razvoj situacije.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:09   #1669
Quote:
juventa kaže: Pogledaj post
@Smartie - Istina, super funkcioniramo i vjeruje mi, a do gradnje takvog odnosa je došlo tek kad sam ja smanjila očekivanja na početku i prihvatila da s njim stvari idu polako, da je takav kakav je. Tek tada su došli i ti mikropomaci. Očekivanja vode u frustraciju. Zato i kažem, meni ovo sad nije neki problem jer sam navikla na njega i ne očekujem baš ništa. Samo bih mu voljela pomoći ako ide.
Kad bi bar pola vlasnika tako razmišljalo i postupalo. Ne sumjam da ćete vas dvoje postići još napretka.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 21:29   #1670
Quote:
juventa kaže: Pogledaj post
@ja u kutu - I ja mislim da je problem psiho prirode, bilo bi divno kad bi jedan dan mogli proćakulati uz kavicu pa da mi što mu leži na srcu.
(...)

Evo, sad ga je muž vodio u šetnju i normalno je vani pio iz zdjelice i iz lokvi.

(...)

Samo bih mu voljela pomoći ako ide.
Vjerojatno neću biti od prevelike pomoći, čini mi se da si sve već napisala. Da, glavni je problem što se moramo domišljati. Kod mene je na čuvanju do udomljenja bila kujica pokupljena s ceste koja se bojala zdjelice s hranom. Zdjelica za vodu nije bila problem jer su ona i Sita pile vodu iz iste zdjele pa kud Sita tud i ja, ali hrana jest. Trebalo mi je vremena da shvatim kako se boji odbljeska rostfrajne zdjelice. Na kraju sam i nju i zdjelicu zatvorila u boks i ugasila svjetlo. Boks je bio nužan da joj Sita ne pokaže kako se to radi.

Očito ćeš morati svašta izmišljati, možda ne ovo što Kutuša predlaže, ali nekakvu zdjelicu odmah pred izlaznim vratima. No možda bi bilo dobro napraviti detaljne pretrage, ne moraju nužno i isključivo biti neurološke,
jer kažeš da se takvo ponašanje povremeno javlja. Ili sam nešto pogrešno shvatila?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 01:48   #1671
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Kad bi bar pola vlasnika tako razmišljalo i postupalo. Ne sumjam da ćete vas dvoje postići još napretka.
Puno su mi pomogli na početku upisi nekolicine vas na forumu da formiram svoje razmišljanje i postupanje prema psima, rekla bih razumijevanje.
Ma hoćemo, napreduje on stalno uz poneku epizodu. Kao što si rekla, najbitnije je da mi vjeruje, a ostalo ćemo u hodu.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 02:04   #1672
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Vjerojatno neću biti od prevelike pomoći, čini mi se da si sve već napisala. Da, glavni je problem što se moramo domišljati. Kod mene je na čuvanju do udomljenja bila kujica pokupljena s ceste koja se bojala zdjelice s hranom. Zdjelica za vodu nije bila problem jer su ona i Sita pile vodu iz iste zdjele pa kud Sita tud i ja, ali hrana jest. Trebalo mi je vremena da shvatim kako se boji odbljeska rostfrajne zdjelice. Na kraju sam i nju i zdjelicu zatvorila u boks i ugasila svjetlo. Boks je bio nužan da joj Sita ne pokaže kako se to radi.

Očito ćeš morati svašta izmišljati, možda ne ovo što Kutuša predlaže, ali nekakvu zdjelicu odmah pred izlaznim vratima. No možda bi bilo dobro napraviti detaljne pretrage, ne moraju nužno i isključivo biti neurološke,
jer kažeš da se takvo ponašanje povremeno javlja. Ili sam nešto pogrešno shvatila?
Je, strah od odbljeska rosfrajne zdjelice ima smisla. Ali prošli put se bojao plastične zdjelice, a sad ima rosfrajnu.
Dobro si shvatila, povremeno se javlja. Zadnji put u ovoj mjeri se pojavilo u 4. mjesecu i prošlo nakon nekoliko dana. Za to vrijeme je pio vodu u dvorištu ili u šetnji iz poklopca od Linolade. Jedan stoji u dvorištu, drugi u ruksaku za šetnje i njih ljubi.
I kad dođemo kod mojih, boji se zdjelica uvijek iako su plastične i na zatvorenoj terasi u polumraku. Boji se i alufolije ako na nju stavim klopu.

Planirala sam ga uskoro odvesti na sistematski pa ću malo porazgovarati s veterinarima iako mi se ne čini da je nešto somatski, ali nikad se ne zna. Sad je otprilike napunio 4 godine.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 02:21   #1673
Quote:
juventa kaže: Pogledaj post
Je, strah od odbljeska rosfrajne zdjelice ima smisla. Ali prošli put se bojao plastične zdjelice, a sad ima rosfrajnu.
Dobro si shvatila, povremeno se javlja. Zadnji put u ovoj mjeri se pojavilo u 4. mjesecu i prošlo nakon nekoliko dana. Za to vrijeme je pio vodu u dvorištu ili u šetnji iz poklopca od Linolade. Jedan stoji u dvorištu, drugi u ruksaku za šetnje i njih ljubi.
I kad dođemo kod mojih, boji se zdjelica uvijek iako su plastične i na zatvorenoj terasi u polumraku. Boji se i alufolije ako na nju stavim klopu.

Planirala sam ga uskoro odvesti na sistematski pa ću malo porazgovarati s veterinarima iako mi se ne čini da je nešto somatski, ali nikad se ne zna. Sad je otprilike napunio 4 godine.
Dobro, plastična zdjelica može zarondati, folija ima odbljesak i zvuk, rostfrajna zdjelica isto... Vrlo lako pas može generalizirati "voda u nečemu je grozna" pa čak i "voda općenito je grozna" iako ju treba da bi preživio pa se natjera da ju popije. Možda da mu provjeriš i vid uz sve ostalo? Zadnja nekakva opcija je da kupiš fontanu iz koje curka kad dotakne njuškom, ko ono za zečeke i glodavce. Iako tog bi se mogao prestrašiti ako voda naglo krene ili nedo bog štrcne.

Treća opcija je da kupiš ili daš napraviti onaj stalak za zdjelice, ali od jako čvrstog materijala (puno drvo npr.) koji će biti dovoljno težak da ga ne može samo tako pomaknuti da ne zaronda. I onda u metalne/plastične zdjelice staviš one sklopive silikonske ili samo silikonske. Te sigurno ne ruže, a nemaju ni odbljesak. Nema smisla pojiti psa s tepiha. Divim se tvojoj kreativnosti i dobroj volji i kemijanju samo da mu olakšaš. Stvarno si primjer za mnoge!
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 06:28   #1674
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Dobro, plastična zdjelica može zarondati, folija ima odbljesak i zvuk, rostfrajna zdjelica isto... Vrlo lako pas može generalizirati "voda u nečemu je grozna" pa čak i "voda općenito je grozna" iako ju treba da bi preživio pa se natjera da ju popije. Možda da mu provjeriš i vid uz sve ostalo? Zadnja nekakva opcija je da kupiš fontanu iz koje curka kad dotakne njuškom, ko ono za zečeke i glodavce. Iako tog bi se mogao prestrašiti ako voda naglo krene ili nedo bog štrcne.

Treća opcija je da kupiš ili daš napraviti onaj stalak za zdjelice, ali od jako čvrstog materijala (puno drvo npr.) koji će biti dovoljno težak da ga ne može samo tako pomaknuti da ne zaronda. I onda u metalne/plastične zdjelice staviš one sklopive silikonske ili samo silikonske. Te sigurno ne ruže, a nemaju ni odbljesak. Nema smisla pojiti psa s tepiha. Divim se tvojoj kreativnosti i dobroj volji i kemijanju samo da mu olakšaš. Stvarno si primjer za mnoge!
Hm.. za alufoliju mi je jasno zašto neće, ali rondanju zdjelica sam u startu doskočila jer sve imaju gumu na dnu da ne kližu i stoje na gumenom podlošku koji ne kliže. Nisam nikad ni vidjela ni čula da je ijednu uspio pomaknuti (što ne znači da nije). Ali mislim da nije to jer kad mu npr. skuham nešto i stavim na tanjurić na pločice, on taj tanjur okreće, mrda, struže i nema beda. Kod staraca isto zdjelice imaju gumu, stoje na nekakvom tepihiću, a duž cijele terase je nekakav tepih sličan umjetnoj travi. Ali neki problem s vodom ima sigurno.
Nabavit ću mu taj stalak i silikonske zdjelice, dobra ideja.
I provjerit ću mu vid.

U svakom slučaju, slažem se da nema smisla da pas siše vodu iz tepiha.
Originalna ideja je bila staviti onaj tanki, prozirni poklopac s neke kantice na tepih da vidim hoće li piti iz toga, ali sam ja smotana i prolila sam malo vode po tepihu što je posaugao brzinom munje. Pa kad je bal..

Kemijanje je majka preživljavanja. Trebala si nas vidjeti prvi mjesec kad je došao. Scena kad je došlo do točke pucanja - on urla iz petnih žila na svaki jebeni zvuk u stanu, a ja sjedim za stolom, plačem i pijem rakiju. U 10 ujutro.
Ah good times...
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 08:34   #1675
Juventa, jesi mu probala davati iz boce vodu, moj u setnjama recimo dobije iz one s nastavkom za pijenje. Tu ne vidi da zubori, ne moze je trknuti ni nista a opet se moze napiti.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:16   #1676
Ja sam negdje čitala neki članak vezano uz vid psa i percepciju s vodom, al se ne mogu sjetiti točno što je bilo. Recimo ovaj jedan moj neće ući u vodu ako nije bistra i ne vidi se dno. Ili voda može biti super bistra ali je neka sjena (npr. hladovina) pa ko da bi pa ne bi... Nešto je bilo vezano uz to kako psi vide. Očito mnogi nemaju s tim problema... al neki imaju do te mjere da neće ni piti. Tko zna šta bi tu moglo biti.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 00:55   #1677
Moja pas ima upravo problem sa vodom i zdjelicama. Od upale gušterače je to jako izraženo i bilo je povezano i sa hranom. Veza sa strahom i hranom je je vjerojatno ta jer je dobijao napade bolova zbog neadekvatne hrane dok još nismo znali za upalu gušterače.
Hranu nije htjela iz posudica nego sam morala uzeti tanki podložak na kojem nema dezena ( podložak za rezati meso) i staviti direktno na tu podlogu. Tek tad bi htjela jesti.

Moj zaklljučak sa vodom je da je uvjek bila strašljiva tog „nečeg“. Zalajati na 70 kg psa ništa, a boji se posude za vodu. Prvi strah se javio kad smo se preselili, drugačija svjetlost i odraz možda pojačan. Morala sam naći položej iz kojeg će piti vodu.

Velike strahove je razvila kad je dobila upalu gušterače, a možda je tome doprinijela i poremećen rad štitnjače. Po meni okidači su bilo kakvo mrdanje zdjelice i vibracija vode ( miče joj se slika i straši je), bilo kakav zvuk ako se desi kad pije vodu razvije ekstra strah, morali semo naći zdjelicu koja po njoj neće biti opasna (tamnoplava plastika) i ne smije imati dezen i dvije boje.

Ja bi na vašam mjestu stavila različite posude na više mjesta. Paziti da se odraz što manje vidi. Micati ono čem ne prilazi, a ostaviti i 3 ako im želi prići.
Nama nije pomagalo ni najomiljeniji slatkiš na rubu zdjelice, ako u njenoj glavi je to opasno.
I kad krene na bolje opet dođe period kada se boji i nekada moram doći i uzeti zdjelicu u ruke i tek tada popije.
Ali ako nismo kući neće ni piti. Zato imam jedno 3 zdjelice ako se okuraži gucnut da su joj pri ruci kad radim.

I svaki dan je novi dan i strah. Kad pije vodu nekad je milujem po leđima i kad završi izljubim je pokažem koliko mi je drago da se napila. Mislim da pomaže.

Ali zato vani se ničega ne boji.

Ovo sa silikonskim je jako dobra ideja zbog odraza. To još nisam probala, jer mi je dućan opreme za životinje daleko.

Hranu je počela jesti iz nove bijele keramičke zdjelice. Prvo sam je malo izgladnila pa nije ni mislila iz čeg jede. Od tada klopa iz nje i iz drugih. Taj strah smo savladali.

Posudice joj odmaknem od tv i pazim na zvukove (recimo centralne peći), sjene i svjetlost moraju biti uštimani. Još jedino da joj pustim relaksirajuću muziku sa ptičicama i vodopadom.

Za sad smo dobro. Od kako mi je pas bio bolestan potpuno se promjenio i u drugima tvarima. Kad trebamo ići spavati navečer uvjek je išla prva u sobu. Sad ne dolazi nego u neko doba noći i cvili pred otvorenim vratima. Ostavim tv i vrata da može ući. Na silim je ninašto.
KAd je bila bolesna to je bio jedan od pokazatelja da nešto nije uredu, uopće nije htjela u sobu gdje spavamo. Pa makar bila u mraku u dnevnom, općenito je gledala da bude što dalje od mene kojoj je bila najprivrženija.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 13:02   #1678
Jedan od znakova poremećaja rada štitnjače je pojava strahova od raznih situacija i pojava koje do tada uopće nisu bile niti zamjećivane, a kamoli da se na njih reagiralo. Ne znam je li dovoljno pogledati samo hormon T4, ali bi svakako trebalo iskontrolirati hormone.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 13:39   #1679
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post

Ovo sa silikonskim je jako dobra ideja zbog odraza. To još nisam probala, jer mi je dućan opreme za životinje daleko.
Pa naručiš online iz nekog dućana. Ako brineš zbog cijene dostave dogovoriš se s još nekim tko naručuje pa ili podijelite troškove ili je dostava besplatna ako je iznad određene svote.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 02:42   #1680
Napokon se propio i doma!
Još uvijek s oprezom, ali je pio iz svoje zdjelice u stanu.

@Angelesss - Misliš, bocu za stan ili za šetnje? U šetnjama normalno pije iz zdjelice koju nosim (ne znam šta mu je onu noć bilo), problem bude stan. Ali mogla bih nabaviti taj nastavak za ovakve situacije pa probati.

@Smartie - Čini se zanimljivo. Ako se sjetiš čiji je članak, molim te napiši. Moj uopće neće ući u vodu, zaobilazi lokve u širokom luku, ali recimo mlaz iz šmrka ili valove oduševljeno lovi i grize, urla od sreće. Pa se onda dogodi da se val vrati i on u transu ne skuži da je do gležnja u vodi pa onda zgroženo ode u rikverc. Pa jovo nanovo.

@petra00 - A miška mala. Jel ona imala neke strahove/bila plaha odmalena ili se to pojavilo s bolešću?

@fermina-daza - Možda ja brijem u krivom smjeru i povezujem to s njegovim traumama na početku, možda je to sad nešto sasvim novo i nepovezano. Ili kombinacija. Jer meni nije neobično da on s vremena na vrijeme ispolji neki strah, s obzirom na to da ga jedino takvog poznajem. Osim te vode ne vidim nikakvu promjenu, ali možda ne bi bilo loše i tu štitnjaču čekirati.
Ono što se meni čini je da ispoljavanju novog/starog straha uvijek prethodi neki okidač, neki njemu intenzivni doživljaj ili/i zdravstveno stanje. Sjećam se kad mu je nokat napukao u igri, sav se snuždio, podvio rep i stisnuo se uz mene. Bio mi je nekako čudan ta dva dana, kao da je odsutan iako je sve normalno radio. Jeo, pio, hodao, igrao se i veselio.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..

Zadnje uređivanje juventa : 05.12.2017. at 02:52.
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.