Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2010., 15:22   #41
http://zagreb.hks.hr/

i računaj da BIS počinje oko 15:30, a izložba ne završi prije 18 h
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 15:34   #42
Quote:
rotti kaže: Pogledaj post
Idem na izložbu pasa 27.28.2 u zagreb ali nemogu nigdje naći u koliko sati počinje i završava pa jel mi možete reci? Hvala unaprijed.
Suđenje pasa počinje u 9 i 30, oba dana, s tim da se na izložbeni prostor, može doći već oko 8.

Izložba završava kasno popodne, ali kad pas bude ocjenjen, možeš otići, ako ne ostaješ za revijalni dio izložbe, tj. BIS (Best in show)

Čini mi se da imaš rotweilera, po nicku.

Suđenje u subotu za rotove počinje po satnici tek u 11 00, u ringu broj 12, a u nedjelju u 11 i pol, u ringu broj 11, tako da ne moraš juriti i biti tamo u 9 i pol ujutro,jedino ako želiš upecat bolje mjesto bliže ringu.

Izložba se održava u hali broj 5, zg. velesajma. Parking je ispred zapadnog ulaza, jer se tuda ide u halu 5 i ne ulazi u halu broj 6, za ništa na svijetu, jer je tamo izložba mačaka u isto vrijeme!!!
numa-ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 21:49   #43
Quote:
kukuriza kaže: Pogledaj post
nebi se ja nadao nekom uspjehu na natjecanju
Zašto ?
Dado007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 11:53   #44
Jel znate kolko će biti ulaznice za gledatelje?

Jel slodobno mogu doći sa svojim pesekom iako on neće nastupiti?

I jel će biti malih jorkića, da mi se pesek može malo i podružiti?
The_Tea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 16:53   #45
sumnjam da će ti vlasnici malih izložbenih jorkića dozvoliti da se
malo poigrate
libera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 17:45   #46
Znam da neće izložbeni, nadam se da će biti gledatelja koji će ponjeti svoje jorkiće i ostale male pasmine peseka
The_Tea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 23:01   #47
Quote:
The_Tea kaže: Pogledaj post
Jel znate kolko će biti ulaznice za gledatelje?

Jel slodobno mogu doći sa svojim pesekom iako on neće nastupiti?

Za Winter CACIB Zagreb 2009 je ulaznica bila 20kn. I možeš ući sa pesom iako se ne natječe, bilo je raznih pasa tamo al očekuj jako veliku gužvu i pasa i ljudi, i miris po mokrom psu kaj je i normalno jer se psi tamo pripremaju i feniraju.

Evo jedne prošlogodišnje slikice sa ocjenjivanja chow chowa, da malo vidiš kako izgleda ring i to, sudac ima plavu rozetu na sakou:

Cacib Chow Chow BoB 1(1,43MB)
Cacib Chow Chow BoB 2(1,47MB)


Ocjenjivanje se vrši po ringovima i to istovremeno, pa bi bilo dobro saznat raspored onih pasmina koje te interesiraju. Izložbeni psi su ti inače jako mirni i nisu mi baš izgledali zainteresirani za igru, oni koji nisu bili na feniranju su odmarali tak da ne očekuj puno igre.

Zadnje uređivanje pizza : 23.02.2010. at 23:15.
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 00:29   #48
obaevzno ponesi knjižicu cijepljenja, jer provjeravaju je li cijepljen protiv bjesnoće

i nema baš nekog druženja na izložbi, ugl su svi u žurbi
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 11:24   #49
Evo, da i ja kažem par stvari, ali kao promatrač: bila sam prošli vikend na Velesajmu na izložbi pasa. Nemam psa, ali imala sam dugo godina tako da nekog pojma o pesima imam :-)

Ljudi koji izlažu pse su različiti, i po mojoj procjeni vrlo lako vidiš tko tamo voli svoje pse a tko ne..iako mi prijatelj kaže da nisu izlagači uvijek vlasnici pasa, nego uzgajivačnica izlaže pse iz svog legla koje je prodala vlasnicima, pa oni daju pse da ih ovi izlažu, al za to nemam pojma..

Vidjela sam jako puno predivnih pasa, i jako puno šokantnih stvari:

- neki ljudi s yorkijima su lickali svoje pese, frizure i mašnice, a psi stoje jadni ukipljeni satima (znam jer sam satima onuda bauljala). znam da pas mora bit sređen za izložbu, ali yorki je terijer, treba mu kretanja, neprirodno je da taj pas stoji miran satima, al satima ni trc ni mrc..baš mi ih je bilo žao..

- chihuahue..to je bilo najgore, talijani su ih izlagali..potrpali su ih u zatvoreni box, njih puno, nisam uspjela izbrojati..pesi su se unutra počelu tuč, al ono, prava šora, i talijanka se na njih dere, lupa im svom snagom rukom po boxu da se smire..to mi je bilo grozno, psi u boxu, niš ne vide jer je preko natkriven i vide samo sa strane, a ona kao sumanuta lupa po boxu..grozno..kao da meni netko ogroman udara po krovu kuće, pa umrla bi od straha..

- i treće, žena licka nego psa, ne znam koja pasmina, nisam prepoznala, a pas u isto vrijeme piša po onom stolu za uređivanje i onda se ona na njega dere..pa mogla ga je prije odvest da obavi nuždu, jer pas nije ispustio par kapi, neg je to bilo pišanje kao da siroče nije pišalo 2 dana..

Uglavnom, da se razumijemo, podržavam izložbe, ali ako se psi drže u normalnim uvjetima, što manje stresnijim za njih, jer sam tamo vidjela baš dosta lošeg ponašanja prema psima.

Neka cura je gore napisala da bi svoju yorkicu odvela na izložbu na druženje s drugim yorkijima - not gonna happen..ti su psi sa frizurama i ne smije im se dlaka pomaknut, kamo li da se igraju onuda..brijem da bi te izlagači sterali da im upropastiš frizuru koju su slagali pol dana..
*najTanja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 12:15   #50
Thumbs down

Quote:
*najTanja* kaže: Pogledaj post
Evo, da i ja kažem par stvari, ali kao promatrač: bila sam prošli vikend na Velesajmu na izložbi pasa. Nemam psa, ali imala sam dugo godina tako da nekog pojma o pesima imam :-)

Ljudi koji izlažu pse su različiti, i po mojoj procjeni vrlo lako vidiš tko tamo voli svoje pse a tko ne..iako mi prijatelj kaže da nisu izlagači uvijek vlasnici pasa, nego uzgajivačnica izlaže pse iz svog legla koje je prodala vlasnicima, pa oni daju pse da ih ovi izlažu, al za to nemam pojma..

Vidjela sam jako puno predivnih pasa, i jako puno šokantnih stvari:

- neki ljudi s yorkijima su lickali svoje pese, frizure i mašnice, a psi stoje jadni ukipljeni satima (znam jer sam satima onuda bauljala). znam da pas mora bit sređen za izložbu, ali yorki je terijer, treba mu kretanja, neprirodno je da taj pas stoji miran satima, al satima ni trc ni mrc..baš mi ih je bilo žao..

- chihuahue..to je bilo najgore, talijani su ih izlagali..potrpali su ih u zatvoreni box, njih puno, nisam uspjela izbrojati..pesi su se unutra počelu tuč, al ono, prava šora, i talijanka se na njih dere, lupa im svom snagom rukom po boxu da se smire..to mi je bilo grozno, psi u boxu, niš ne vide jer je preko natkriven i vide samo sa strane, a ona kao sumanuta lupa po boxu..grozno..kao da meni netko ogroman udara po krovu kuće, pa umrla bi od straha..

- i treće, žena licka nego psa, ne znam koja pasmina, nisam prepoznala, a pas u isto vrijeme piša po onom stolu za uređivanje i onda se ona na njega dere..pa mogla ga je prije odvest da obavi nuždu, jer pas nije ispustio par kapi, neg je to bilo pišanje kao da siroče nije pišalo 2 dana..

Uglavnom, da se razumijemo, podržavam izložbe, ali ako se psi drže u normalnim uvjetima, što manje stresnijim za njih, jer sam tamo vidjela baš dosta lošeg ponašanja prema psima.

Neka cura je gore napisala da bi svoju yorkicu odvela na izložbu na druženje s drugim yorkijima - not gonna happen..ti su psi sa frizurama i ne smije im se dlaka pomaknut, kamo li da se igraju onuda..brijem da bi te izlagači sterali da im upropastiš frizuru koju su slagali pol dana..
Slažem se sa tobom.

Bila sam na CACIB-u u Subotu, i to mi je prva izložba peseka na kojoj sam bila, i zaista, ne znam jesu li i ostale izložbe ovakve, nadam se da nisu, ali ja sam šetala okolo i srce me steglo kad sam vidla neke peseke zatvorene u kavezima koji su točno njihove veličine, znači bez imalo prostora čak i da bi pesek mogao stajati
Grozno, i prestrašno, neki vlasnici uopće nisu bili uz svoje pse, pesek se pokaka u kavez i onda još legne u svoju kakicu jer vlasnik nije to htio pokupit, ma mislim prestrašno.
Dapače bilo je vlasnika koji su zaista vodili brigu o svom psu, i nisu ga držali u kavezima, i baš su se brinuli o njima i pazili ih, i davali im vodice i papice, te nisu sjedali u kafić dok im je pas bio zatvoren.
Prestrašno, prva izložba i odmah tolko razočarana.

Imam jorkija, nisam ga ovaj put vodila na izložbu, i dobro da nisam, bio bi prenabrijan od svih tih mirisa tamo, i mislim da bi ga stalno morala i na rukama nosit. Uglavnom ti mali jorkići tamo, meni je njih tolko žao, da ja to riječima ne mogu opisati, točno kako si navela, morali su satima stajati ukipljeni dok ih se friziralo, peglalo - za Boga miloga, prestrašno, bila sam van sebe kada sam to sve vidjela.

Moje razočaranje je ogromno, pogotovo od stranaca koji su izlagali, i koje sam vidjela kako svoje pse vuku na velikim kolicima i u kavezima, i sigurno su in na taj način, znači u kavezima, prevozili sebi nazad bilo Italiju, Njemačku, gjde god.

Ja svom obožavanom peseku ne bi nikad, pa ni tad, priuštila takvo nešto.

Zgrožena sam, užas

Zadnje uređivanje The_Tea : 03.03.2010. at 12:20.
The_Tea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:06   #51
ja sam bila u nedjelju na izložbi i ono što sam primjetila jest da je odnos vlasnika malih i velikih pasa dijametralno suprotan
na donjem katu su u većini bile male pasmine, a vlasnici su ih uglavnom držali u kavezićima ili gnjavili friziranjem.
gore na galeriji su bile većinom velike pasmine, i moram priznati da su ti psi bili nekako opušteniji, sa gazdama na lajni, rijetko koji u kavezu.
a zajedničko svim vlasnicima pasa na izložbi je da ne čiste izmet iza svojih pasa degutantno... cijeli velesajam je bio minsko polje, jadne tete čistačice koje su to morale čistiti....
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 14:33   #52
Ja sam na izložbi bio u subotu i zakoder mi je bila prva izložba. Bio sam skoro cijeli dan i bio sam zadivljen u nako lijepim psima. Ali kad sam vidio kako 2 boxera stoje u jednom malom kavezu jedva svoje veličine-katastrofa. A neki vlasnici svog psa šetaju onuda jer ga jednostavno ne zele stavit u kavez. ili neki staffovi kojih je bilo jako puno dosta ih je bilo po kavezima
rotti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 09:06   #53
The_Tea

sada ti je jasnije zašto sam napisala da sumnjam da će ti se psić igrati na izložbi nema tamo igre i zabave za pse , meni ih je tako žao kada ih vidim u onim boxovima a da ne spominjem pse koji satima moraju stajati na stolu da bi ih se uredilo
ako se malo ide gledati izlagače rijetko se tamo naiđe na ljude koji se iskreno druže , puno više je zlobe i odmjeravanja
libera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 11:49   #54
Quote:
libera kaže: Pogledaj post
The_Tea

sada ti je jasnije zašto sam napisala da sumnjam da će ti se psić igrati na izložbi nema tamo igre i zabave za pse , meni ih je tako žao kada ih vidim u onim boxovima a da ne spominjem pse koji satima moraju stajati na stolu da bi ih se uredilo
ako se malo ide gledati izlagače rijetko se tamo naiđe na ljude koji se iskreno druže , puno više je zlobe i odmjeravanja
Da, itekako jasnije, nisam očekivala takvu izložbu, vjerojatno sam razočarana jer sam i previše očekivala..

Slažem se, nema tu ljubavi prema psima, ti psi su njima trofeji, pretužno
Gledam si te male jorkiće sa dlakom do poda i mislim si jel ta vlasnica pusti svog peseka da se igra na livadi, da se druži i igra sa drugim pesekima, mislim da teško, jer tu dlaku je teško za održavat, nedo Bog da joj se zapetlja, imam osjećaj da su pod staklenim zvonom, i jel to onda ljubav prema svom ljubimcu?

Ne želim sve ljude stavljati u isti koš, čast iznimkama, ali rijetki su!
The_Tea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 13:57   #55
Izložbeni jorkići su zamotani ako idu van a neki su i po doma tako sređeni , dlaka bi im se uništila da ih ne motaju, sigurno ima pasa koji se i druže sa drugim psima ali ima i onih drugih koji idu samo do izložbe a ostalo su po kući,
probaj ići na neku izložbu koja je na otvorenom, meni su te puno draže
libera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 17:36   #56
Quote:
libera kaže: Pogledaj post
Izložbeni jorkići su zamotani ako idu van a neki su i po doma tako sređeni , dlaka bi im se uništila da ih ne motaju, sigurno ima pasa koji se i druže sa drugim psima ali ima i onih drugih koji idu samo do izložbe a ostalo su po kući,
probaj ići na neku izložbu koja je na otvorenom, meni su te puno draže
Ajme meni, mišeki mali, žao mi ih je

Da, definitivno, trebala bi i to pogledati, jel ima kakva izložba na otvorenom u skorije vrijeme?
The_Tea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 22:57   #57
http://www.hks.hr/ tu pogledaj

Varaždin i Zadar su lijepe, a i Split jer su noćne, 4 dana za redom, bude puno pasa (i pasmina)

slažem se da je bilo užasno što se tiče drekeca, ali nažalost i po parkovima je slično
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 13:01   #58
Split mi je , ni u Zadru nije loše,
ma sve samo da je na otvorenom onda je nekako drugačije i ljepše
libera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 15:22   #59
Imam štene bostona, sad ima 4 mjeseca, htio bi ga voditi na izložbu zagreb u 11. mjescu jer ima dosta dobru rodovnicu, on če tad imati 7 mjeseci. Mogu li ja njega izlagati u "normalnom" djelu ili ono što tek kasnije počinje za štence od 6-9 mjeseci i junior hendling jer ja imam 16 god pa bi ga i tu izlagao. Do sad sam bio na 4 izložbe i gledao kako se izlažu psi posebno bostonski, na što još trebam prepaziti kod izlaganja?
rotti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 15:30   #60
Quote:
dagmar_ls kaže: Pogledaj post
nije meni neki cilj bit uspjesna na izlozbi, vec da se druzim s novim ljudima i cisto zbog iskustva...kad sam ga kupovala bilo je jasno da nije izlozbeni primjerak (malo je 'poveci' )
Ako ti je ovo cilj, OBAVEZNO na izložbu na otvorenom, OBAVEZNO pregledati teren tjedan dana prije šoua....

Ja bih izložbe zabranila, osobito one na zg velesajmu, mučionica pasa - bolje da ga daš 1 dan u Dumovec pa se druži i upoznavaj s volonterima...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.