Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2016., 13:26   #141
Maksimum je 5 dana, mozda si pogresno shvatio.
Radi nalaze na testosteron i idi urologu da ti vidis kakva je situacija sa prostatom.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:33   #142
6 dana apstinencije je previše. preporuča se 3 do 5 dana, idealno 4. sve manje od 3 i više od 5 neće dati vjerodostojan rezultat.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 13:55   #143
Nastavak, bio sam kod urologa i na lijevoj strani mi je dijagnosticirana varikokela. Preporuka je operacija, ali vidim dosta komentara da ta operacija baš i ne pomaže. Kvragu, što sad napraviti?!?!
demaraveo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 14:18   #144
Nekima je operacija pomogla, odvagni sam za i protiv te odluci.
I napravi spermiogram s 3-4 dana apstinencije, pa vidi onda stanje. Mozda ti nalaz pomogne u odluci.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:17   #145
I kod mog muža je dijagnosticirana varikokela, niti urolog sa Rebra niti mpo doktor nisu preporučivali operaciju. Prvi spermiogram je pokazao oligoastheno, zatim pregled kod urologa, dijagnosticira varikokelu, šalje ga ponoviti spermiogram, napraviti kariogram, mikrodelecije y kromosoma i uzv cd testisa. Urolog je preporučio mpo i da ne čekamo dugo i tako smo otišli na mpo konzultacije sa svim nalazima koje smo imali.
Mpo doktor nam je rekao da se nakon operacije varikokele trećina nalaza spermiograma popravi, trećina ostane ista, ali trećina bude gora i ta trećina njega brine. Muž je pio ProxeedPlus na preporuku urologa i nalazi su bili malo bolji, ali zbog varikokele ne mogu biti puno bolji. Na operaciju se naravno nismo odlučili jer nam doktori nisu preporučivali, nismo htjeli riskirati da sa nekakvim šansama za trudnoću dođemo na to da uopće nemamo šanse (ako se nalazi pogoršaju). Ja sam nakon pola godine od prvih mpo konzultacija trudna i presretni smo. U slučaju da muž bude imao kakvih problema zbog varikokele, bolovi, urolog mu je preporučio jedan zahvat pa da mu se tad javi. Jako dobro razmislite o odluci za operaciju!!
alegra4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:21   #146
Quote:
demaraveo kaže: Pogledaj post
Nastavak, bio sam kod urologa i na lijevoj strani mi je dijagnosticirana varikokela. Preporuka je operacija, ali vidim dosta komentara da ta operacija baš i ne pomaže. Kvragu, što sad napraviti?!?!
moj muž je imao varikokelu i operirao. obzirom na stanje spermiograma prije odlučio je da nema niš za izgubit a ima kaj za dobit
ak imate kakvih pitanja,tu sam
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 17:35   #147
Pozdrav, da li nam može netko objasniti nalaz spermiograma:

Apstinencija: 2 dana
Volumen: 2,4 mL
Koncentracija: 51,44 mill/mL
Grade A motility: 12%
Grade B motility: 6%
Grade C motility: 22%
Grade D motility: 60%
pH: 8,4
Leukociti: 0,3
Morfologija (30%): 14
Vitalnost: 50

Dijagnoza: Asthenozoospermia

Da li ići odmah kod doktora ili napraviti nakon 2-3 mjeseca još jedan spermiogram?

Da napomenem kako je spermiogram rađen danas (ponedjeljak), a u petak se dosta popilo, pušilo, neispavanost (svadba) i stres danas kod doktora. Da li to puno može utjecati na spermiogram jer inače ne pušim (možda preko vikenda 10ak cigareta), ne pijem (koja piva prek vikenda, preko tjedna ništa), vježbam 4-5 puta tjedno, trudim se paziti na prehranu koliko mogu.
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 18:17   #148
Bok! Nalaz spermiograma uvijek upucuje na teratozospermiju. Muz je radio dodatne pretrage koje su sve ok jedino sto su hormoni LH i FSH na samoj donjoj granici. Moze li to biti razlog loseg spermiograma?
vanesssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 11:44   #149
Željela bih podijeliti naše iskustvo sa poboljšavanjem spermiograma pa možda nekome pomogne....

Prvi spermiogram 11mj./2015 je pokazao oligoastenozoospermiju sa 32% progresivno pokretnih spermija.
MM pije PROfertil 3 mjeseca.

U 2mj./2016 idemo na naš prvi IVF i spermiogram na dan postupka opet pokazuje oligoastenozoospermiju sa 42,86 % progresivno pokretnih spermija
Uspije se oploditi samo jedna stanica (od 5 dobivenih).Druge ne, zbog loše kvalitete spermija (kaže biologica).
Naručujem čaj od gospodina Mije iz Solina (čitala puno o njemu pa rekoh da probamo...čaj za tri mjeseca nas je došao 120 kn dok kutija PROfertila za isto razdoblje dođe 100 eura i to akose naruči izvana. U Hr. je preko 1000,00 kn). Uz čaj pije vitamin E i cink.

U 6mj./2016 idemo na naš drugi IVF i spermiogram na dan postupka pokaže oligozoospermiu sa 50% progresivno pokretnih spermija
I iako sam ja lošije reagirala na stimulaciju i dobila samo 2 jajne stanic, obje su se uspjele oploditi.
Rezultate postupka još čekamo ali su poboljšanja spermiograma evidentna!
__________________
Sanrio
sanrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 11:57   #150
El Nino ja ti preporučujem da spermiogram napraviš za tri mjeseca a da to vrijeme iskoristiš za neku vitaminsku suplementaciju koja ti može utjecati na spermiogram.
Buran i stresan vikend je svakako mogao loše utjecati na nalaz spermiograma tako da samo nastavi sa svojim dosadašnjim načinom života, ubaci neke čajeve i vitamine i napravi kontrolni spermiogram za tri mjeseca...po mogućnosti u približno isto doba dana kao i ovaj prvi. Navodno i to igra ulogu u usporedbi nalaza.
__________________
Sanrio
sanrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 09:26   #151
Sanrio na koji broj ste dobili g. Miju? Ja bi ga pokusala vec danas nazvati!
vanesssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 16:56   #152
Mijo Katurić, 098/434-453

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk
__________________
Sanrio
sanrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 22:03   #153
Ima li tko da je dobio klomifen kao terapiju za poboljsanje spermiograma i jeli pomoglo? Nuspojave?
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 13:47   #154
Mi smo sgram sa oligoasthenoteratozospermia za 3 mjeseca popravili na Normospermiu.Pio je Biastin 4 tbl dnevno,Havajsku spirulinu 6 tbl dnevno,Cink,Selen od Solgara,kuhali smo čajeve Matičnjak,Zdravac i Piskavicu 3x dnevno.
Nama je pomoglo ali nakon prestanka uzimanja nalaz se pogoršao na Oligo.Iza nas je jedan IVF/ICSI u prirodnom postupku,jajna stanica se oplodila ali beta 0 . Ponovno smo krenuli sa tom terapijom i spremamo se na IVF U 11.mj.
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 15:13   #155
Dobili danas mužem spermiogram.
Kako se ja u to baš ne razumijem, molim vas za tumačenje:

apstinencija: 4 dana
volumen: 1,1mL (ref.vrije. 1,5mL)
ph: 8,1
broj spermija u mL: 17 000 000 (ref. vrij. 15 000 000)
broj spermija u ejakulatu: 18 700 000 (ref. vrij. 39 milijuna)
živih spermija: 70%
ukupno pokretnih: 70%
od toga progresivno pokretnih: 60%
treperavo na mjestu: 10%
tromo pokretnih: 10%
pokretnih u cik-cak liniji: 10%
pokretnih na mahove: 10%
pataloških oblika: 20%
sluz: +


Koliko gledam prema referentnim vrijednostima, volumen je premali, PH previsoki, broj spermija u ejakulatu također premali.
Ipak pozitivno je da su spermiji pokretni.

Da li je možemo biti zadovoljni ovakvim spermiogramom?
espinada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 23:18   #156
Da li uzrok loseg nalaza spermiograma(astenozoospermia) moze biti ureaplazma ili infekcija urinarnog trakta (manifestirana ucestalim mokrenjem)?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 00:17   #157
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Da li uzrok loseg nalaza spermiograma(astenozoospermia) moze biti ureaplazma ili infekcija urinarnog trakta (manifestirana ucestalim mokrenjem)?
Svašta može utjecati na loš nalaz spermiograma.
Dobra stvar je da se sperma obnavlja u roku od 70-ak dana, tako da nalazi mogu varirati.
Svakako bi bilo dobro ponoviti spermiogram neko vrijeme nakon popijene terapije.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 10:14   #158
U nalazu pise da je povećan broj leukocita u ejakulatu i da se preporuca napraviti mikrobioloska obrada urina i ejakulata.

Gdje se privatno u Zg mogu te pretrage raditi da ne gubimo vrijeme sa cekanjem po bolnicma?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 10:25   #159
Quote:
espinada kaže: Pogledaj post
Dobili danas mužem spermiogram.
Kako se ja u to baš ne razumijem, molim vas za tumačenje:

apstinencija: 4 dana
volumen: 1,1mL (ref.vrije. 1,5mL)
ph: 8,1
broj spermija u mL: 17 000 000 (ref. vrij. 15 000 000)
broj spermija u ejakulatu: 18 700 000 (ref. vrij. 39 milijuna)
živih spermija: 70%
ukupno pokretnih: 70%
od toga progresivno pokretnih: 60%
treperavo na mjestu: 10%
tromo pokretnih: 10%
pokretnih u cik-cak liniji: 10%
pokretnih na mahove: 10%
pataloških oblika: 20%
sluz: +


Koliko gledam prema referentnim vrijednostima, volumen je premali, PH previsoki, broj spermija u ejakulatu također premali.
Ipak pozitivno je da su spermiji pokretni.

Da li je možemo biti zadovoljni ovakvim spermiogramom?
Nalaz je jako loš..
Najprije jako mala količina ejakulata.. prosjek je u granicama od 2-5mL, ovo je zaista premalo, savjetujem da pije dosta tekućine i napravi bar 24 sata pauze od posljednjeg ejakuliranja..na taj način će povećati količinu ejakulata.

Broj spermija u ejakulatu je jako mali, na granici plodnosti što se smatra referentna vrijednost od 15 milijuna, iako je za umjetnu oplodnju teoretski dovoljan i jedan zdravi spermij.

Bitan je broj zdravih i pokretnih spermija, naročito brzonapredujučih, kod ovog uzorka broj nije loš, stim se da raditi. Prije uzimanja uzorka sperme bitno je da nije prošlo mnogo vremena od posljednjeg ejakuliranja, ne više od 3 dana..jer ako dugo nije ejakulirao pada kvaliteta uzorka..

Sa ovim uzorkom ne gine vam umjetna oplodnja, jer je šansa za oplodnju prirodnim putem relativno loša...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 15:06   #160
Pozdrav svima!
Evo i mene na ovom podforumu.

Naime MM ima jako loš nalaz
Grade A motility 2 %
Grade B 7 %
Grade C 33%
Grade D 58 %

Volumen je bio poprilično mali 0,8 ml
U napomeni piše da je u ejakulatu povećan broj leukocita i da se učini mikrobilo. obrada urina i ejakulata.

Odmah sam s tim nalazom išla kog svog ginića zajedno sa brisevima koje sam radila i nalaz isto nije dobar. Imam ureplazmu, što znači da nije ni cudno da je kod MM povećan broj leukocita.
Stavio me na antiobiotike i vaginalete. MM ide kod svoje dr. u pon da i on obavi te pretrage. ( da li se one rade i u Beta Plusu? )

Ginekolog mi je rekao da kada odradim kuru antibiotika da ću ponoviti bris i da će me onda poslati na daljnju obradu u bolnicu jer da je “mala šansa sa ovim spermiograma začeti prirodnim putem”

Vidim da imate lijepa iskustva s ovom poliklinikom pa razmišljam da odem tamo na inseminaciju i da preskočim bolnicu.

Ovdje spominjete da se postupak tamo može obaviti preko HZZOa ? Na šta se to točno odnosi i kolika je lista čekanja?

Hvala svima na čitanju.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.