Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2002., 17:25   #1
Gastro ponuda u Istri

Naime šta!?

Nakon hrpetina i hrpetina kojekakvih restorana gdje sam se hranio, shvatio sam da me Istrijanske konobice nekako uspiju najviše zadovoljit. Bez obzira na svoju šturu i gotovo siromašnu ponudu, gotovo uvijek ostanem ne zadovoljen već prezadovoljen...

Ono najvažnije, hrana, je gotovo uvijek zavidne kvalitete (a osobu kao što sam ja ipak nije lako zadovoljit, bar ne kad se o domaćoj hrani radi...), ambijenti nikada nisu ''umjetni'' i pretenciozni, a dobrom raspoloženju uvijek kumuju i fantastični mali izleti koji se daju iskemijati lagano se vozeći Istarskom zemljom. Naravno, nezaobilazni Istrijanski teran uvijek pospješi učinak ostalog...

Kad razmišljam o Istri, gotovo uvijek mislim na konobice u njenoj unutrašnjosti. Samo riba u Istri mi je gotovo nezanimljiva jer toga imam i doma (sa izuzetkom Limskog Kanala i tamošnjih školjkica... mmm...).

Moja osobna top lista:
1. - Konoba Kotle u Kotlama
2. - Jedan mali restorančić pored Istarskih toplica (ne znam kako se zove )
3. - Dopolavoro na Učki
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2002., 18:12   #2
Toklarija Sovinjsko polje.

Ne znam shto je bolje, ambijent ili klopa.

Kome se ne da toliko vozit - Poljanice ili Roch.

Kotle mi nisu neshto mozhda je bio krivi dan.

Dopolavoro u praznichne dane prekomercijalan i prepun.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2002., 18:32   #3
Quote:
magic kaže:
Toklarija Sovinjsko polje.
Di je to?
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2002., 20:27   #4
Konoba u Vrhu (preko puta crkve) i konoba u Humu (jedina).

Ocjena:
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2002., 20:28   #5
Pakleni, Sovinjsko polje ti je blizu Sovinjaka, sredisnja Istra, Buzestina.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2002., 20:40   #6
Kao shto su mnoge stvari neuobichajene u Istri, tako je i ta ~ Sovinjsko polje je IZNAD Sovinjaka. Prije Buzeta skrenesh lijevo, ima tabla, cesta je nezgodna dosta serpentina, pazite na povratku ...a sela se zovu... jedno od njih je Germanija

Inache u Toklariji imash i jednu malu posebnu prostoriju s otvorenim ognjishtem, mozhesh tamo rezervirati stol za dvoje...prekrasno...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 01:20   #7
Vrh i Roč su mi po kvaliteti tu negdje, ali porcije su mi jedva dovoljne. U Kotlama se dobije puno više, a gulaš i fuže serviraju odvojeno što nije slučaj u Vrhu. U Roču se bolje osjećam jer imaju i otvoreno ognjišće, a i nije problem vratit se na glavnu cestu ko u Vrhu. Tamo sam bio 5, 6 puta i SVAKI put bi se uspjeli izgubit za natrag i po mraku završit na nekakvom kozjem putu usred šume...
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 02:46   #8
Quote:
magic kaže:
Inache u Toklariji imash i jednu malu posebnu prostoriju s otvorenim ognjishtem, mozhesh tamo rezervirati stol za dvoje...prekrasno...
Ma, magic, totalno si me raznjezila spomenom Toklarije.

Meni se posebno svidjelo vise stvari ~ od stava vlasnika, koji se svakom pojedinom gostu obraca individualno i fakat upuceno daje preporuke za hranu i jelo, pa sve do cinjenice da su svi sastojci uvijek svjezi, nikad iz dubokog zamrzavanja i/ili iz masovne proizvodnje. Jednom je moja frendica narucila neko jelo s tartufima i vlasnik joj je mrtav-hladan rekao da nema, jer je potrosio cjelokupnu ovogodisnju zalihu od svog nabavljaca, da ce iduca berba biti na jesen, a da on u medjuvremenu ne zeli puniti svoj jelovnik tartufima za koje nije siguran jesu li dobri.

Svaka cast!
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 02:48   #9
A da ne spominjem vrt u kojem se ljeti jede...
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 17:09   #10
Quote:
pakleni_patuljak kaže:
... SVAKI put bi se uspjeli izgubit za natrag i po mraku završit na nekakvom kozjem putu usred šume...
Pa...chuj...to i nije tako loshe ako si u pravom drushtvu

Probaj ti Toklariju, evo i princeza i ja imamo jako lijepe uspomene
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 23:45   #11
Dobro bi bilo telefonom rezervirati,cesto znaju biti pune,a put je los.

Dobra je konoba Buscina,cca 1 km udaljena od Sv.Marije na krasu,to je selo blizu Umaga.Imaju odlican domaci kruh,svoje kolace.Ne valja samo sto je cesto guzva i previse Talijana.

Nije losa Istarska konoba u Klostru,selu nedaleko Vrsara.Hrana je ok,samo gazda ponekad davi svojim trikovima,bavi se amaterski ili mu je hobi magija,nisam skuzila.

Cula sam da je dobra i konoba Margerita kod Fazane,nisam bila.Ne smije ju se pobrkati sa Vilom Margerita kod Pule.Puno sam pohvala cula i za pojedina seljacka domacinstva koja se bave agroturizmom,no nisam niti jedno osobno isprobala.
Mare is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 11:40   #12
Najbolje mjesto u kojem sam ja bila su Paladnjaki. Mjesto se deklarira kao seoski turizam i prima samo grupe. Hrana je izvrsna, sve je domace i jako ukusno spremljeno, obroci obilati i preobilati, posluzuje cijela obitelj jako nenametljivo a i cijene su niske. Peka im je famozna. Pljukanci (frkanci) radjeni rucno, vidi se jer su razlicite velicine. Kcerka zasvira i harmoniku za goste. Ugodjaj je starinski sa starim baladurom i kaminom. Treba prije nazvati i prijaviti se, a broj mozete naci na internetu.
Informacije o nizu mjesta seoskog turizma i konoba mozete procitati na
http://www.istra.com/gastro/home.asp?j=cro
ljutika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 02:27   #13
Istarske konobe i agroturizmi u Istri

Obožavam ih. Živim za subotu kada se naš šestoro pokupimo put Istre, vozimo čak i šumama ne bi li došli do agroturizma po našem čefu.

Sve je započelo jedne subote kada smo se uputili ka Roču.
Toplo preporučam konobu "Kolinasi" - Kolinasi br.13., Roč, tel:052/666-655.
Konoba se nalazi pa skoro bogu iza nogu, kad idete za Hum, ali skrenete, mislim, prvom cesticom ulijevo i vozite doslovno kroz šumu.
Uvijek su prebukirani i treba se najaviti.
Klopa domaća, fantazija, ... cijene presmiješne - želim reći niske, prostor - pa kao da ste zalutali u prošlost.
Prostor se sastoji iz dva dijela, velikog uz nezaobilazni kamin, drvene klupe i sve ono što prava istarska konoba mora imati,
i manjeg dijela - odmah iznah šanka se penjete strmim drvenim stubama na tobož verandu - tu su četiri stola.
Društvo vam pravi porodica od čak 5 puhova.
To treba doživjeti

Drugi agroturizam je agroturizam "Zgrablić" u Blatnoj vasi - idete istom cestom, ali ne skrećete za Kolinasi, već vozite do kraja asfalta pa onda 2 kilometra doslovno kroz šumu makadamom, onda se bacite na jedan putić, još cca 100 metara i ugledati će te na maloj uzvisini privatnu kuću. Maldi dečko Davor, duge plave brade, ako dolazite noću (kao mi) iznenaditi će vas na prozoru - nemojte se uplašiti
Davor će vas uvesti u malu konobu i ponuditi izvrsnim delicijama koje spravlja njegova mama, no na početku počastiti će vas rakijama: medenicom, biskom i rakijom od dunje.
Obavezno probati sve tri, uostalom pune boce vam ostavlja na stolu.
Nas šestoro je sve ispraznilo, bili smo pijani ko letve , a opet dovoljno živi da uz toplu vatru iz ognjišta slušamo zanimljiva Davorova iskustva sa gostima iz Bijelog svijeta. Tako su se na njegovom domaćinstvu našli i jedan svjetski poznati virtuoz na gitari, koji je domaćinima u znak zahvale na gostoprimstvu svirao sve moguće stvari od Mozarta i Bacha i to četiri sati uz ispriku što nije svirao 4 dana.
Možete li to zamisliti

Davor ima konja za kojeg veli da je mrak, to mu je rekao renđer iz Texasa koji i sam posjeduje stado takvih mračnih konja. Davor veli da mu je srce bilo O V A K V O !! kada je čuo pohvalu za svog konja od takvog iskusnog i bogatog konjušara.

Joj, imam još masu, masu pričica, zato mi je želja da si međusobno ovdje preporučamo konobe i agroturizme u Istri koje se mora posjetiti.

Imam i nešto slika, pa ako stignem i kad stignem...
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 08:54   #14
Agriturizam u Gologoričkom dolu. Najava obavezna.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 11:06   #15
E tamo se spremam ići sljedeći mjesec
Naši frendovi su bili i ful su oduševljeni, vele da za 400 kn imaš noćenje za dvije osobe i hrane koliko možeš pojesti. Zvući mi jako primamljivo
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 11:07   #16
a neko ime, telefon, mail? kad je vec najava obavezna
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 11:10   #17
Quote:
Paw kaže:
E tamo se spremam ići sljedeći mjesec
Naši frendovi su bili i ful su oduševljeni, vele da za 400 kn imaš noćenje za dvije osobe i hrane koliko možeš pojesti. Zvući mi jako primamljivo
Mi nismo noćili nego smo bili u siječnju na jednom nedjeljnom ručku.

Magic, broj tel i adresu ću provjerit kod tate
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 11:44   #18
Quote:
Kyra kaže:
Mi nismo noćili nego smo bili u siječnju na jednom nedjeljnom ručku.

Magic, broj tel i adresu ću provjerit kod tate
provjeri pa postaj i mene zanima
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 12:27   #19
Ovako;

seoski turizam "Dol" u vlasništvu obitelji Stojšić,
nalazi se u Gologoričkom dolu kraj Pazina,
adresa: Lukačići 6, Cerovlje
tel: 052/684-625.

Frendica mi je javila da je uzela i prospekt, pa ako stignem bacim ga na sken da vidite i sličice.

Inaće po njenom pričanju imaju puno domaćih životinja, imaju i nekakvo jezerce u blizini, ljeti je čak moguće i kupati se u njemu.
Hrana je 100% domaća, sve sami rade.

E da, imaju 5 soba po starinski uređene, a zovu se po 5 njihovih krava. Za podivljat
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 12:48   #20
Dalje;

Konoba "Taj" u Valdebeku u Puli,
adresa: Škokovica 3, (prije Valdebeka kad idete po Medulinskoj cesti, malo dalje od crkve imate tabelu, skrenete na desno u usku ulicu i još jednom skrenete desno sljedeću prvu ulicu - na kraju ulice je konoba).
tel: 052/211-900

Ulazite u dvorište kroz velika drvena vrata, odmah vas omami miris domaće hrane. U dvorištu se nalaze klupe čiji hlad čini vinova loza iliti ruza, u desnom kantunu je mali istarski kažun.
Sam ulaz u konobu je napravljen kao ulaz u kažun sa masivnim crnim drvenim vratima. Dolazite do šanka gdje vas dočekuje glazba harmonike, i to ne bilo kakvih svirača - to su pravi virtuozi.
Pretprošle subote je svirala jedna gospođa, a ove jedan gospodin.
Sviraju gotovo bez prestanka, lagano od istarskih narodnih do francuskih šansona do ruskih poskoćica.
Ulazite kroz "bar" vratašca u glavni prostor konobe. Ispred vas je najveći kamin koji sam u životu vidjela. Proteže se od poda do vrha stropa, također cijeli zid je u istarskom kamenu, i u njemu se uvijek ispod čripnje nešto fino peče. Ove subote bila je to janjetina.

Prostor ima oko 6 klupa, svaka klupa ima oko 6 sjedećih mjesta.
Cijeli ambijent odiše prošlošću. Nasuprot kamina upadljiva je starinska vetrina sa vinima.

Ako sam igdje pojela pravi domaći šugo sa njokima, to sam pojela ovdje uz obvezni parmezan iliti po domaću sir.
Cijene su presmiješne, nemojte me hvatati za riječ, ali zaista bogata porcija šuga sa njokima + sir+još topli domaći kruh košta ne više od 30 kn.
Vino crno ne propustiti!

Što još?
E da, probajte zaobići predjelo tj. pršut i sir jer su jako skupi. Mi smo 30dkg pršuta platili 180 kn, a sir je ovčji i jako je jak, pa tko nije navikao, ne će mu se sviđati.
Znaći sve je u igri osim sira i pršuta - (a bit će da na ovome zarađuju, kad je sve ostalo jeftino).

Ako želite, uz zvukove harmonike možete s guštom zaplesati.

Živjeli
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.