Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2013., 21:19   #2081
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Taj rok je za osiguranika.

Zapravo je naknada štete neka vrsta "kazne" za prekid police prije njena isteka.
Pa znam, to sam im i rekla danas. Da sam znala ne bih ni prekidala. Ali ženska mi je mogla objasniti kako sve ide kad sam joj donijela otkaz. Znam da sam bila u bolnici i sve i skužila bih šta će biti. Ne mogu kriviti nju, ali i da sam pročitala te uvjete kad sam potpisala 2010.tko kaže da bih ih se sjećala do danas?? Sve je smišljeno samo da poraze malog čovjeka.
lady.godiva003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 21:26   #2082
Obično ljudi ne čitaju ta sitna slova (Opće uvjete), niti su educirani da ih razumiju, a djelatnici ih ne pojašnjavaju i eto nesuglasica i problema kao što ti imaš.

U svakom slučaju napiši prigovor i osobno ga dostavi. Moraš dobiti pisani odgovor i pojašnjenje.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 21:59   #2083
lady.godiva003 @ Ti si dobila 2010. g. policu?

Meni su rekli na šalteru da će mi polica doći poštom doma, i dan danas je još nema. Već mi ide treća godina bez otkaza i nema police. Zar ne treba pri svakom isteku godine, poslati novu policu s obzirom da se produžuje automatski? I kako da ja sad pročitam sitna slova, a teta koja radi na šalteru ne želi pojasniti uvjete? Čemu onda one služe, samo za tipkati po kompjuteru?
morčić_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 23:05   #2084
Polica je jedna, kao i iskaznica (prijašnjih godina su se svake godine slale nove police i nove iskaznice), bez obzira ako na njoj piše da je istekla.

Ako nisi dobio policu možeš tražiti na šalteru da ti je isprintaju. Ako imaš važeću iskaznicu, nije potrebno da ti se printa polica.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 12:41   #2085
dakle, može li mi netko reći , budući mi je istekla zdravstvena, jesu li mi je oni trebali poslati automatski poštom ili šta?
jesam ja trebala ići tamo tražiti novu?
i treba sad imati dvije zdravstvene?
i gdje točno na HZZO stranici se ukuca OIB da se vidi status osiguranika?
__________________
dani30 Foto
dani30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 12:46   #2086
meni su rekli da ne izdaju nove zdravstvene, već koristim tu staru (meni istekla prije 3 godine), bitno je samo da imam zdravstveno...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 12:47   #2087
znači, bez obzira što ti je istekla, normalno je primaju doktori?
i imaš samo tu jednu, onus taru, crveno bijelu?
__________________
dani30 Foto
dani30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 12:53   #2088
Normalno je koristis, oni vide status osiguranja u programu.

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 12:55   #2089
oni je provuku kroz kompjuter i vide da imaš zdravstveno, ne gledaju što piše na iskaznici, bitno je samo kakav je tvoj status osiguranika u sustavu....imam 2 - obvezno (crveno-bijela) i dopunsko (narancasta)

ovdje možeš provjeriti status - http://www.hzzo-net.hr/status_osiguranja_NOVO.htm
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 12:57   #2090
ok, hvala ti.
znači gledam kategoriju i osnovu , jeli tako?
jelis vejedno koja je kategorija i osnova?
ja nemam dopunsko, ali to samo znači da za bilo što moram platiti participaciju?
__________________
dani30 Foto
dani30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 13:34   #2091
Nije svejedno koja je osnova i kategorija osiguranja, svaka ima svoj smisao.
Ako nemaš dopunsko, plaćaš sudjelovanje (participaciju) pri korištenju zdr.usluga.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 23:00   #2092
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Istina je da nezaposleni plaćaju dopunsko 80 kn mjesečno (od 1.10. svi plaćaju 70 kn). Nije istina da moraš plaćati jer je dopunsko osiguranje dobrovoljno. Znači možeš ga imati ili ne.
a zdravstveno da li moram placat
campel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 23:10   #2093
Nisi opisao svoj slučaj pa ne mogu odgovoriti.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 23:13   #2094
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Nisi opisao svoj slučaj pa ne mogu odgovoriti.
ovak neki dan sam bio kod zubara i reko mi je da mi je isteklo osiguranje sad neznam zdravstveno ili dopunsko i da cu morat placat pregled i tablete 10kn tak da mi više nije ništa jasno
campel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 23:14   #2095
po ovome ti je isteklo dopunsko, jer plaćaš participaciju...to se i meni dogodilo u 6.mj. (skroz zaboravila da mi je polica istekla), pa sam odmah išla produžiti...da nisam bila kod doktora, ne bih se ni sjetila tko zna dokad...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 23:20   #2096
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
po ovome ti je isteklo dopunsko, jer plaćaš participaciju...to se i meni dogodilo u 6.mj. (skroz zaboravila da mi je polica istekla), pa sam odmah išla produžiti...da nisam bila kod doktora, ne bih se ni sjetila tko zna dokad...
i sad ja kad produzim dopunsko morat cu placat svaki mjesec 80kn ili ne?
campel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 23:22   #2097
napisala ti je zikomid već odg - 70 kn od 1.10.
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 23:58   #2098
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro razumjela, ako 1.10. uzme odjavnicu s faxa, ima zdravstveno još do 31.10...ako ne uzme odjavnicu, onda ga nema....

Kako će se HZZO naplatiti od osobe koja nema prihode, osim stipendije A kategorije (800 kn). Smještaj u domu plaća 300 kn, ostane joj 500 kn. Na studentski ugovor nema pravo, pa prema tome ostaje i bez posla. Jedino što ima je tih 500 kn. Roditelje nema, što je i razlog zašto je fax upisala s 23 godine. Kako će HZZO to naplatiti, napraviti ovrhu kad ona nema ni imovine ni novaca

Razumijem da je zdravstveno obvezno i da su svi obevzni imati po nekoj osnovi, ali da je baš obvezno plaćati u ovako ekstremnim slučajevima gdje neke osobe nemaju ni za hranu, nije mi baš jasno
pa ja ga moram placat makar nemam poso para ni ništa skoro to je strasno
campel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 00:02   #2099
campel - kako ti kao nezaposlena osoba moraš plaćati zdravstveno...osim ako nisi propustio rokove, pa su ti uslijedile sankcije...ovdje je riječ o tome da netko nema nikkave osnove za besplatno zdravstveno, pa ga mora plaćati, iako nema nikakve prihode niti mogućnost stjecanja prihoda, jer kao redovni student ne može biti zapsolen, a ne može ni raditi preko studenstkog, ako nije osiguran....

zikomid - hvala na info, zasad će čekati...kad je krajnji rok da uzme odjavnicu s faxa...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 00:04   #2100
campel najvjerojatnije miješa osnovno i dopunsko.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.