Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2008., 23:35   #1961
[QUOTE=hajr
AMIN, da se i tebi smiluje. Stvarno si faca, ja nevidim nigdje ovdje da mi nismo složni I ti tako došao nas kritizirat, eto ti ko kanam pametan došao nama kazat da nismo naormalni da izazivamo srdzbu Allahovu. Za svaku pohvalu.
a je me naljuti
a eto ja cu biti vjernica pa ću ti halaliti
selam


Esselamu alejkum sestro ili brate nisam mislila nista lose al koliko ja mogu da zakljucim da muslimani nigdje u svijetu nisu slozni samo se nesto respravljaju pa i ovdje. U Islamu rasprave nema, jer je to šejtanski posao, kako kaze Boziji poslanik a.s. ne bih da vrijedam il da kritikujem pa eto kako hoces, ta je sestra upravu isto sto ti je to rekla, hajr insaAllah ,da nas Allah dž.š. ucvrsti ,da nam se smiluje, oprosti i da nas zajedno sve vjernike muslimane uvede u džennetske bašće. AMIN!!!
Nedžm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 00:45   #1962
Quote:
Adura kaže: Pogledaj post
Eh moj Crno&Bijeli, ne zamjeri mi na 'momce' , samo sam ti htio skrenuti paznju na to da nije sve 'crno-bijelo',ima tu i sarenolikosti.(ps vratit cu se josh na post koji si napisao , pokusati ti naci link na Sujutija i njegove knjige, znash li arapski?engleski?)
Nazove se bratu selam prije svega, a i poslije svega
Naravno da nije sve crno i bijelo.
Ali u Akidi je baš tih boja.
Koja nijansa u tumačenju ostalog može gore-dole.
Nijanse su radi iskušavanja naših srca....
Oba jezika ne znam dovoljno za neko ozbiljno prevođenje, a ti znaš da se šejtan krije u sitnicama...

Selam...
crno&bijelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 00:46   #1963
[QUOTE=Nedžm;14598138][QUOTE=hajr
AMIN, da se i tebi smiluje. Stvarno si faca, ja nevidim nigdje ovdje da mi nismo složni I ti tako došao nas kritizirat, eto ti ko kanam pametan došao nama kazat da nismo naormalni da izazivamo srdzbu Allahovu. Za svaku pohvalu.
a je me naljuti
a eto ja cu biti vjernica pa ću ti halaliti
selam


Esselamu alejkum sestro ili brate nisam mislila nista lose al koliko ja mogu da zakljucim da muslimani nigdje u svijetu nisu slozni samo se nesto respravljaju pa i ovdje. U Islamu rasprave nema, jer je to šejtanski posao, kako kaze Boziji poslanik a.s. ne bih da vrijedam il da kritikujem pa eto kako hoces, ta je sestra upravu isto sto ti je to rekla, hajr insaAllah ,da nas Allah dž.š. ucvrsti ,da nam se smiluje, oprosti i da nas zajedno sve vjernike muslimane uvede u džennetske bašće. AMIN!!![/QUOTE]

selam alejkum sestro, sestra je. Halali i ti meni možda nisam trbala onako ali mi smo t na forumu da iznosimo svoja mišljenja. Kao što vidiš ima nas svakakvih i svak ima nešto svoje. To neznači da nismo složni. Nevidim ništa loše u tom. Nije to rasprava tipa treba li se klanjat ili ne kao što vidiš i sama tu su punokompleksnije stvari. niko ne raspravlja u Islamu već eto upućivamo jedni dr na neke stvari. ja sam ovdje puno toga čula pametnog i nemislim da je to šejtanski posao. Na kakvu je Poslanik raspravu mislio točnije bi bilo pitanje. Kako onda razmjeniti mišljenja i zašto onda ulema raspravlja.
hajr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 00:52   #1964
Quote:
Nedžm kaže: Pogledaj post
Selam dragi brate mogu li ti ja dati jedan nasihat, da tebe Allah nagradi za tvoj trud al o Sujutiju mozes naci u knjizi velikani tefsirskih znanosti, a usput ukratko on se zove Dželaluddin Es-Sujuti ako si mislio na tog Sujutija masaAllah naisao je svoj tefsir i mnoge druge knjige i pravo je priznat od uleme kao i mnogi drugi alimi npr.:Ibn Abbas, Ibn Džerir Et-Taberani, Ševkani, Ibn Umer Ez-Zamahšeri, Muhammed Rešid Rida, Sejjid Kutb, Se'id Havva itd...

Selam svim muslimanima širom svijeta
Selam i tebi brate i hvala na nasihatu.
Nisam ništa rekao ni za ni protiv Sujutija.
Samo kažem da nisam čitao ništa njegovo do sad.
Ja nisam mislio ni na jednog Sujutija. Drugi ga spominju a koji je u pitanju ne znam.
U svakom slučaju da te Allah dž.š. nagradi za trud.

Selam...
crno&bijelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 04:36   #1965
Quote:
crno&bijelo kaže: Pogledaj post
Nejse, suština je da je sufizam kao u onoj pjesmi "nikad go - vazda stativa".
P.P.S.
Halali što sam te malo orezilio...i ti si mene
Usput, ni ja nisam sufija niti vehabija.

Selam !!!
Ma da ti nisi selefija?
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 13:47   #1966
Pisati o sufizmu je čisto gubljenje vremena, posebno na forum.hr, ma kakav dokaz da doneseš, bilo šta da zatražiš da ti donesu, sufije to jednostavno ignorišu.

Bilo šta da im dokažeš, bilo kako da im pokažeš, za njih to nije argument, oni žive u svom svijetu i u svojim predrasudama. Bilo kako da 'uništiš' te predrasude i pokažeš da nisu u pravu, u nedostatku argumentacije, oni se opet 'toga lačaju'.

Da Allah pomogne, ali 'mi smo' za njih nevjernici i licemjeri, mi smo za njih otpadak, mi smo za njih asocijacija za nešto prljavo, jadno i lažno. Molio bih forumaše da čitaju ranije postove na ovoj temi, vidjet će i sami da nema koristi s njima raspravljati.

Što je najgore, razgovaram sa sufijskim šejhom nije ovakav, pa šta on uči ove svoje muride, koliko su oni dosljedni i svojih (batil) pravila??
Sve se to pitam i ne nalazim odgovora, ali helem nejs, radite šta vam volja, krivite nas za tekfir (mada to nikada nisam uradio), a tekfirite nas, krivite nas za laži, a sami lažite, krivite nas za nedolično ponašanje, a sami se tako ponašajte, pozivajte se na svoj dobar ahlak, a znajte da ga nemate, pozivajte se na slijeđenje Poslanika, to se kod vas ne primijeti, radite šta vam volja.

Samo mi je žao što sam morao ovako generalno da govorim, ali kako drugačije da vam se obratim, kada neki od vas su sada 'kultura i primjer', a ti isti za nekolio dana uvrijede više od drugih, kao kameleoni. Jedno vrijeme jedna priča, drugi put druga, bez ikakvih uzroka. Nemojte samo da odgovarate na ovaj post, sve je ranije rečeno u vašim postupcima, Allah zna da li ćete ikada halala od mene dobiti (pojedini), toliko laži i uvreda teško ko zaboravlja. Vi se samo zabavljajte u 'svojoj ispravnosti', to i 'nama' pripisujete a vi se ovdje najviše 'prsite', kao da vam je Džennet obećan, tako ostale gledate, ko god ne misli kao vi!

Žalosno, nemam više ništa da kažem, nije offtopic, tema je sufizam, nije trol, jer je konstruktivno.
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 13:58   #1967
Quote:
crno&bijelo kaže: Pogledaj post
Selam i tebi brate i hvala na nasihatu.
Nisam ništa rekao ni za ni protiv Sujutija.
Samo kažem da nisam čitao ništa njegovo do sad.
Ja nisam mislio ni na jednog Sujutija. Drugi ga spominju a koji je u pitanju ne znam.
U svakom slučaju da te Allah dž.š. nagradi za trud.

Selam...
Alejkumu selam
Sujuti je jedan učenjak kojeg sufije nekad cijene, nekad ignorišu, tako je i sada.
Primjer ti je hadis o muzici koji se nalazi u Buhariji, tu sufije nalaze neke greške (oslanjajući se na Ibn Hazma i na njegove prigovore za taj hadis), a zanemaruju činjenicu da je upravo taj Sujuti istraživao (zajedno sa još nekim velikim hadiskim stručnjacima) sve 'kritične hadise' u Buhariji i došao do zaključka da su svi vjerodostojni i da nema nikakve 'pogreške' u njima.
Naravno, njima to ne godi i jednostavno tu njegov sud ignorišu. A što se tiče njegovog odobravanja mevluda, poštivanja Ibn Arebija, tu oni uzimaju od njega, šta ćeš, kao u supermatketu, uzimaš šta ti volja, i od koga ti volja!

Iznenađuje me Adura, koje se smatra učenim, kako sebi dopušta takvo ponašanje (halali, nemoj se uvrijediti, ali to mi je nepojmljivo), da 'spada' pod niske igre ovdje nekih sufija, a da zaboravi i na druge stavove po nekim pitanjima.

Žalosno!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 14:28   #1968
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Pisati o sufizmu je čisto gubljenje vremena, posebno na forum.hr, ma kakav dokaz da doneseš, bilo šta da zatražiš da ti donesu, sufije to jednostavno ignorišu.

Bilo šta da im dokažeš, bilo kako da im pokažeš, za njih to nije argument, oni žive u svom svijetu i u svojim predrasudama. Bilo kako da 'uništiš' te predrasude i pokažeš da nisu u pravu, u nedostatku argumentacije, oni se opet 'toga lačaju'.

Da Allah pomogne, ali 'mi smo' za njih nevjernici i licemjeri, mi smo za njih otpadak, mi smo za njih asocijacija za nešto prljavo, jadno i lažno. Molio bih forumaše da čitaju ranije postove na ovoj temi, vidjet će i sami da nema koristi s njima raspravljati.

Što je najgore, razgovaram sa sufijskim šejhom nije ovakav, pa šta on uči ove svoje muride, koliko su oni dosljedni i svojih (batil) pravila??
Sve se to pitam i ne nalazim odgovora, ali helem nejs, radite šta vam volja, krivite nas za tekfir (mada to nikada nisam uradio), a tekfirite nas, krivite nas za laži, a sami lažite, krivite nas za nedolično ponašanje, a sami se tako ponašajte, pozivajte se na svoj dobar ahlak, a znajte da ga nemate, pozivajte se na slijeđenje Poslanika, to se kod vas ne primijeti, radite šta vam volja.

Samo mi je žao što sam morao ovako generalno da govorim, ali kako drugačije da vam se obratim, kada neki od vas su sada 'kultura i primjer', a ti isti za nekolio dana uvrijede više od drugih, kao kameleoni. Jedno vrijeme jedna priča, drugi put druga, bez ikakvih uzroka. Nemojte samo da odgovarate na ovaj post, sve je ranije rečeno u vašim postupcima, Allah zna da li ćete ikada halala od mene dobiti (pojedini), toliko laži i uvreda teško ko zaboravlja. Vi se samo zabavljajte u 'svojoj ispravnosti', to i 'nama' pripisujete a vi se ovdje najviše 'prsite', kao da vam je Džennet obećan, tako ostale gledate, ko god ne misli kao vi!

Žalosno, nemam više ništa da kažem, nije offtopic, tema je sufizam, nije trol, jer je konstruktivno.
Kobi, 'prisilio' si me da se javim, iako mi se ne javlja, al eto.

Razumijem da si isfrustriran, ali ne razumijem da opet se vraćas nekim starim načinima, a to je u prvom redu generaliziranje i uopćavanje. Kako možeš govoriti da su te forumske sufije nazivale licemjerom, nevjernikom, da te smatraju lašcem, prljavim i lažnim. Nemoj tako, to ide tebi na dušu. I, molim te, nemoj mi sada donositi postove i citate gdje te netko nazvao ovako ili onako, jer i ti si zgriješio i ja sam i svi smo.

U žaru rasprave zna se dogoditi da netko kaže ovo ili ono, pa katkada i ono što ustvari ne misli, ljudi smo, nismo melekčići. No, iznositi generalan stav da forumske sufije generalno tako o tebi (vama? kojim vama?) misle... nemoj Kobi, sebe radi. Ne želim dalje ulaziti u raspravu i detalje, želim ti mir i svako dobro, a ponajviše da slušaš svoje srce. S mozgom se može manipulirati, sa srcem ne. Znamo zašto.

Selam alejkum
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 14:57   #1969
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
Kobi, 'prisilio' si me da se javim, iako mi se ne javlja, al eto.

Razumijem da si isfrustriran, ali ne razumijem da opet se vraćas nekim starim načinima, a to je u prvom redu generaliziranje i uopćavanje.

Selam alejkum
Alejkumu selam, samo da te sestro napomenem da sam i ovo rekao:
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Samo mi je žao što sam morao ovako generalno da govorim, ali kako drugačije da vam se obratim,

Osjeća se ko tu ne spada, osjećaju ti na koje ne mislim, ne javi se ti bez razloga, znaš i sama.

Ne mogu ti opisati koliko me ljuti to što neki uvijek koriste iste metode vrijeđanja i omalovažavanja (mislim na sufije), kako im nije dosta, kako samo mogu, a sebe smatraju muslimanima??
Na sve ovo nikada odgovore neću dobiti, svakim danom sve više shvatam da su oni koji imaju najgrublje stavove prema sufijama, u pravu (nisam jedan od njih), a sve nekako sebe uvjeravam da ne treba da bude tako, da treba prema svima lijepo i dobronamjerno.

Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
Kako možeš govoriti da su te forumske sufije nazivale licemjerom, nevjernikom, da te smatraju lašcem, prljavim i lažnim. Nemoj tako, to ide tebi na dušu. I, molim te, nemoj mi sada donositi postove i citate gdje te netko nazvao ovako ili onako, jer i ti si zgriješio i ja sam i svi smo.
Ma dobro, znaš i sama da jesu, nisam baš toliko 'uzak' da ne shvatim nečija promišljanja i nečije namjere. Ako je laž, neka mi ide na dušu, a Dragog mi Allaha, nije laž.
Svi griješimo i to je tačno, ali krupne su stvari ovdje u pitanju, njih nije teško shvatiti i vidjeti!

Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
U žaru rasprave zna se dogoditi da netko kaže ovo ili ono, pa katkada i ono što ustvari ne misli, ljudi smo, nismo melekčići.
Nije to žar rasprave, to je bilo kao motiv za šalu, daleko od rasprave, a nije se ni moglo raspravljati, jer je riječ o 'monolozima' (mislim na jednu stranu).


Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
No, iznositi generalan stav da forumske sufije generalno tako o tebi (vama? kojim vama?) misle... nemoj Kobi, sebe radi. Ne želim dalje ulaziti u raspravu i detalje, želim ti mir i svako dobro, a ponajviše da slušaš svoje srce. S mozgom se može manipulirati, sa srcem ne. Znamo zašto.
Ogradio sam se od strogog generaliziranja stvari, ranije sam ti objasnio to, a i shvatila si odmah da ne mislim na sve. Da je većina u pitanju, to je istina, da većina sufija isto razmišlja o onim ljudima koji ne misle kao oni, to je istina.
Kada pitaš 'vama? kojim vama?', znaš i sama da 'tvoja' strana želi da napravi razliku. Ali eto helem nejs, inšaAllah, Allah je svemu svjedok!

I upravo ovo govorim od srca, ne bih želio da umislite da je meni možda krivo što vi tako postupate, ma vi radite šta je vama volja, krivo mi je samo radi nepravde, ne onog ko čini nepravdu, nego radi čina samog. Ali eto, Allaha Dragog molim da pomogne sve nas.

Imao bih govoriti 'do sutra' o ovome, ali ne želim, ionako sam odužio!
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
Selam alejkum
Alejkumu selam, sestro, da nas Allah uputi na Pravi put!


Offtopic:
Imaš li ti ikakve veze sa zbirkom pjesama 'Kap', Amina Kupusović, izdanje Edeba?
Sve me to nekako na tebe podsjeća, ako hoćeš da odgovoriš. Tvoj avatar, tvoje zanimanje za poeziju, ma skoro sve me 'tjera' da pomislim... (ma nema veze, ako hoćeš odgovori i na PM)
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 15:03   #1970
Sve ovo meni loše sjeda, umjesto da se na razlikama dižemo, mi na razlikama padamo. Isa će doći, nadam se što prije. Ode ja u patetiku i zato da ne duljim, još jedam selam i čuvaj svoje srce.
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 15:16   #1971
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
Sve ovo meni loše sjeda, umjesto da se na razlikama dižemo, mi na razlikama padamo. Isa će doći, nadam se što prije. Ode ja u patetiku i zato da ne duljim, još jedam selam i čuvaj svoje srce.
Alejkumu selam, inšaAllah, hoću.
A nemoj ti ni sebe zaboraviti kada je u pitanju čuvanje srca.
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 21:50   #1972
[QUOTE=hajr;

selam alejkum sestro, sestra je. Halali i ti meni možda nisam trbala onako ali mi smo t na forumu da iznosimo svoja mišljenja. Kao što vidiš ima nas svakakvih i svak ima nešto svoje. To neznači da nismo složni. Nevidim ništa loše u tom. Nije to rasprava tipa treba li se klanjat ili ne kao što vidiš i sama tu su punokompleksnije stvari. niko ne raspravlja u Islamu već eto upućivamo jedni dr na neke stvari. ja sam ovdje puno toga čula pametnog i nemislim da je to šejtanski posao. Na kakvu je Poslanik raspravu mislio točnije bi bilo pitanje. Kako onda razmjeniti mišljenja i zašto onda ulema raspravlja.[/QUOTE]


selam sestro ma halalosum greska nije u nama nego u prokletom šejtanu koji odma ubaci vesvese među vjernike, ma hajr insaAllah ne zamjeri ,a necu ni ja tu smo da se podpomažemo. selam
Nedžm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 21:54   #1973
[QUOTE=crno&bijelo;
Selam i tebi brate i hvala na nasihatu.
Nisam ništa rekao ni za ni protiv Sujutija.
Samo kažem da nisam čitao ništa njegovo do sad.
Ja nisam mislio ni na jednog Sujutija. Drugi ga spominju a koji je u pitanju ne znam.
U svakom slučaju da te Allah dž.š. nagradi za trud.

Selam...

selam brate nisam ja brat nego sestra al hajr samo sam htjela dobro djelo da uradim halali mi ako sam te nesto uvrijedila selam
Nedžm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 22:02   #1974
selam evo vjerojatno ste sad svi sretni????
primjetila sam i ja ovo šta piše Kobi samo šta nije bilo upućeno meni pa se nisam mješala. Ne bih ni ja htjela generalizirat ali istina je da pojedini ljudi ovdje te svoje nesimpatije na jako ružan način ispoljavaju. Ja se nadam da će to prestat.
Kobi pomalo, znam da ti je puko film al pomalo. Polako, sabura.
selam
hajr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 22:06   #1975
Quote:
Nedžm kaže: Pogledaj post
selam sestro ma halalosum greska nije u nama nego u prokletom šejtanu koji odma ubaci vesvese među vjernike, ma hajr insaAllah ne zamjeri ,a necu ni ja tu smo da se podpomažemo. selam
tamam tako. Ma drago meni šta si ti s nama malo nas je žena.
hajr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 23:32   #1976
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Ma da ti nisi selefija?
Zini da ti kažem.
Al' dobro zini.
crno&bijelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 00:12   #1977
Quote:
crno&bijelo kaže: Pogledaj post
Zini da ti kažem.
Al' dobro zini.


Što? Pa ne slušam ustima

Osim toga jes' čito gore šta uvaženi Šejh kaže za usta?
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 00:22   #1978
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Pisati o sufizmu je čisto gubljenje vremena, posebno na forum.hr, ma kakav dokaz da doneseš, bilo šta da zatražiš da ti donesu, sufije to jednostavno ignorišu.

Bilo šta da im dokažeš, bilo kako da im pokažeš, za njih to nije argument, oni žive u svom svijetu i u svojim predrasudama. Bilo kako da 'uništiš' te predrasude i pokažeš da nisu u pravu, u nedostatku argumentacije, oni se opet 'toga lačaju'.

Da Allah pomogne, ali 'mi smo' za njih nevjernici i licemjeri, mi smo za njih otpadak, mi smo za njih asocijacija za nešto prljavo, jadno i lažno. Molio bih forumaše da čitaju ranije postove na ovoj temi, vidjet će i sami da nema koristi s njima raspravljati.

Što je najgore, razgovaram sa sufijskim šejhom nije ovakav, pa šta on uči ove svoje muride, koliko su oni dosljedni i svojih (batil) pravila??
Sve se to pitam i ne nalazim odgovora, ali helem nejs, radite šta vam volja, krivite nas za tekfir (mada to nikada nisam uradio), a tekfirite nas, krivite nas za laži, a sami lažite, krivite nas za nedolično ponašanje, a sami se tako ponašajte, pozivajte se na svoj dobar ahlak, a znajte da ga nemate, pozivajte se na slijeđenje Poslanika, to se kod vas ne primijeti, radite šta vam volja.

Samo mi je žao što sam morao ovako generalno da govorim, ali kako drugačije da vam se obratim, kada neki od vas su sada 'kultura i primjer', a ti isti za nekolio dana uvrijede više od drugih, kao kameleoni. Jedno vrijeme jedna priča, drugi put druga, bez ikakvih uzroka. Nemojte samo da odgovarate na ovaj post, sve je ranije rečeno u vašim postupcima, Allah zna da li ćete ikada halala od mene dobiti (pojedini), toliko laži i uvreda teško ko zaboravlja. Vi se samo zabavljajte u 'svojoj ispravnosti', to i 'nama' pripisujete a vi se ovdje najviše 'prsite', kao da vam je Džennet obećan, tako ostale gledate, ko god ne misli kao vi!

Žalosno, nemam više ništa da kažem, nije offtopic, tema je sufizam, nije trol, jer je konstruktivno.
Ajoj Kobi, duša moja literarna, pa ti mene haman rasplaka...

Nemoj brate više ovako emotivno da se izražavaš, insan dodje na forum da se odmori, a ne da se nasekira.

Fakat će ispast da si Kobi zle kobi...

Haj ti fino budi opet onaj stari Kobi, de nam malo rastabiri one ćitabe vaše vehabijske, malo nas brate nasmij...

Selami tebe tvoj FMN.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 00:32   #1979
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post

Što? Pa ne slušam ustima
Osim toga jes' čito gore šta uvaženi Šejh kaže za usta?
Ne slušaš ti nikako.
Prvo se ponašaj fino i kulturno.
Ne vrijeđaj okolo (vidim ti postove).
Svoje podjele čuvaj za sebe.
Ko je šija, sufija, vehabija, selefija...itd...furaj u svojim filmovima.

Izvuci pouku iz onoga što je "uvaženi Šejh" rekao za usta.

"Riječ je zarobljenik čovjeka dok je ne izgovori. Kad je izgovori onda čovjek postaje zarobljenik riječi"

Vrlo si netrpeljiv prema svima koji ne misle kao ti.
A stihovi tipa u "jednoj ruci čaša a u drugoj Kur'an" je blasfemija drug.
O grijehu da ne govorim.
Onda to poslije još i dodatno pravdaš da se "mnoge istine nalaze u čaši".
Pa, traži ti svoje gdje misliš da ćeš naći a mene zaobiđi lagano.
Bolje će nam biti obojici.
crno&bijelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 00:39   #1980
Quote:
crno&bijelo kaže: Pogledaj post
Zini da ti kažem.
Al' dobro zini.
Selam alejkum.

Da ti čika dervo nešto kaže. Onaj moj opširni post, ako se sjećaš, nije bio post na kojeg bi se repliciralo. To je bio post parodija na tvoj post. To nisu bili argumenti unutar rasprave pa da se sa njima možeš služiti u bilo koju svrhu.
Ovaj forum ima svoja pravila pisana, a puno ih je više nepisanih.
More bit da ti nešto znaš, more bit da si učen, pa čak da si i u pravu, u konačnici, glede i unatoč sufizmu, ali brate, važan je pristup. Ti dolaziš na temu sufizam koja tu stoji već duže vrijeme i na kojoj pišu ljudi koji vole pisati o sufizmu i donosiš nekakve tekstove protiv sufizma. Znaj da nikom ovdje nije stalo da ulazi sa tobom ( ili bilo kim drugim ) u raspravu o legitimitetu samog sufizma. Izmeđuostalog što smo siti takvih rasprava. Bilo ih je na ovom forumu ihihiiiiiiiiiiii....Da si pratio znao bi i gdje i kako i sa kim se raspravljalo. Ovako ispadaš padobranac i samom sebi rušiš forumski rejting. More bit da ti do njega nije ni stalo. U redu, nije ti stalo i to je OK. Ali ako pišeš o Islamu onda ti rejting ( kredibilitet ) mora biti na prvom mjestu. Jer ovdje je itekako važno ko je šta rekao a ne šta je rekao.
I nisi ti jedini padobranac. Ima njih ohohooooojjjjjjjjj...

Može bit da smo mi sufije u zabludi. Vjeruj mi na riječ, mene nikad nećeš odvratiti od sufizma načinom na koji nastupaš. Jer koliko se god ti i tebi slični pozivali na kojekave dokaze, ostaje slika vas kao rezultat vašeg vjerovanja.
Pejgambera s.a.v.s su svi voljeli ( osim teških munafika i nevjernika ). On nam je primjer i uzor u svemu. Ako mene ljudi ne vole, znači da nisam dobar musliman.
Selam.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.