Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2008., 13:36   #101
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Svatko ima pravo na svoje mišljenje...
Bolje da te religija ne sputava u ničemu, ni mene ne sputava, al sviđa mi se vjerovanje u moć prirode... Jedino to...
Uh, koje su to samo cari i ljepote. Suglasan u potpunosti.

__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 17:55   #102
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
A mene pitaš pa nisam bila tamo. Valjda klasika, između nogu, vršak ispred, a šibe iza. Ko Harry Potter kad igra metloboj
sad ste me podsjetili da je neka udruga bijelih vještica engleske tužila producente harrya pottera, upravo zbog naopakog prikazivanja letenja na metli kao, dio kojim se mete ide naprijed
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 17:59   #103
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Svatko ima pravo na svoje mišljenje...
Bolje da te religija ne sputava u ničemu, ni mene ne sputava, al sviđa mi se vjerovanje u moć prirode... Jedino to...
Daj malo objasni to "vjerovanje u moć prirode".

Što to dovraga znači? Uopće mi nije jasno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 18:04   #104
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Daj malo objasni to "vjerovanje u moć prirode".

Što to dovraga znači? Uopće mi nije jasno.
Možda je cura iz GSS-a
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 18:33   #105
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Možda je cura iz GSS-a
Ajd, ne vrijeđaj!
Nisam...


Obrazloženje moći prirode: Da nema prirode, nebi bilo ni nas, nebismo imali hrane, vode, nebi bilo svjetlosti, tj. svijet nebi postojao...
Neznam kako da vam svima to pojednostavim da biste shvatili...
Kad pročitam ovo rečenicu meni je sve jasno, i dovoljno da shvatim da je sve oko nas prirode, i da ima moć koju mi ljudi nećemo nikad imati, koliko god će nastajati novi izumi, novi, jedan od drugog viši neboderi... Priroda će uvijek imati nenadmašnu moć...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 19:01   #106
ima li kakvih zakonskih mogućnosti da se poklonicima new agea zabrani iskrivljavanje etimologije i općenito, povijesnih činjenica?
u stilu sučeljevanja, obrazovne tribine, argumentiranog diskurza temeljenog na činjenicama?

gardnerovci bi vjerovatno žustro prelistavali svoje svježe knjižice koje još uvijek vonjaju na algoritam
Gaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 20:12   #107
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
sad ste me podsjetili da je neka udruga bijelih vještica engleske tužila producente harrya pottera, upravo zbog naopakog prikazivanja letenja na metli kao, dio kojim se mete ide naprijed
Istina.

Dio s kojim se mete (onaj sa šibljem) ide - naprijed.


V.
Vještac is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 20:17   #108
Quote:
Vještac kaže: Pogledaj post
Istina.

Dio s kojim se mete (onaj sa šibljem) ide - naprijed.


V.
to su neki koji obrću simbole, sigurno antivještičji lobi
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 20:21   #109
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Obrazloženje moći prirode: Da nema prirode, nebi bilo ni nas, nebismo imali hrane, vode, nebi bilo svjetlosti, tj. svijet nebi postojao...
Neznam kako da vam svima to pojednostavim da biste shvatili...
Kad pročitam ovo rečenicu meni je sve jasno, i dovoljno da shvatim da je sve oko nas prirode, i da ima moć koju mi ljudi nećemo nikad imati, koliko god će nastajati novi izumi, novi, jedan od drugog viši neboderi... Priroda će uvijek imati nenadmašnu moć...
Znači, ti si mišljenja da se vulkanu treba klanjati i štovati ga zato jer se njegova snaga mjeri u valjda teravatima?
Zrak treba obožavati jer djeluje lagan, a ukupna masa mu je neshvatljivo ogroman broj kilograma?

Ne kužim. Zašto želiš drhtati pred prirodom, zašto se želiš osjećati nebitnom?
Inače, ovisi što misliš pod prirodom. Postoje ogromne pojave koje smo ukrotili. I ne kažem da trebamo biti ponosni i busati se u prsa (to je socijalistički, antropocentrični pristup prirodi), nego jednostavno - zašto se uopće željeti osjećati pokornim ili ponosnim? Čemu to? Čemu žudnja za takvim osjećajima?
Tu smo gdje jesmo. Divimo se prirodi, kako je složena i zanimljiva i prekrasna. Ali išta više od toga... zašto?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 20:45   #110
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Čemu to? Čemu žudnja za takvim osjećajima?
Tu smo gdje jesmo. Divimo se prirodi, kako je složena i zanimljiva i prekrasna. Ali išta više od toga... zašto?
Tako je lakše, i usput malo sam sebe rasteretiš od odgovornosti sa život jer eto Bog/Priroda je iznad nas pa nas ono vodi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 21:17   #111
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Tako je lakše, i usput malo sam sebe rasteretiš od odgovornosti sa život jer eto Bog/Priroda je iznad nas pa nas ono vodi.
Shvaćam da tako može razmišljati osoba koja nije upućena u to kako stvari stoje, pa onda vjeruje u nešto jer ne zna za drugo.


No osoba koja zna kako stvari stoje, a odlučuje vjerovati u to nešto (a to nešto ne mora biti izvan domene znanja, nego često i pokušava kršiti ono što se zna!), očito je u nekoj gabuli u glavi, jer time traži nekakav izlaz. Nije spremna prihvatiti činjenicu, iako zna za nju.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 21:36   #112
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Znači, ti si mišljenja da se vulkanu treba klanjati i štovati ga zato jer se njegova snaga mjeri u valjda teravatima?
Zrak treba obožavati jer djeluje lagan, a ukupna masa mu je neshvatljivo ogroman broj kilograma?

Ne kužim. Zašto želiš drhtati pred prirodom, zašto se želiš osjećati nebitnom?
Inače, ovisi što misliš pod prirodom. Postoje ogromne pojave koje smo ukrotili. I ne kažem da trebamo biti ponosni i busati se u prsa (to je socijalistički, antropocentrični pristup prirodi), nego jednostavno - zašto se uopće željeti osjećati pokornim ili ponosnim? Čemu to? Čemu žudnja za takvim osjećajima?
Tu smo gdje jesmo. Divimo se prirodi, kako je složena i zanimljiva i prekrasna. Ali išta više od toga... zašto?
A ovo je isto, kad i da pitaš nekog kršćanina zašto bi se on divio Bogu, i bio mu pokoran?! Reći će ti: 'Zato jer vjerujem da on ima veliku silu...'
Ja se divim prirodi, i kroz to cijenim život ovaj na Zemlji koji imam...
I to je to... To je cijela teorija u ove 2,3 rečenice sažeta o Wicci...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 21:50   #113
ako je wicca ono što zbog čega si počela vjerovati da je priroda silna, onda žali bože i truda i novaca. vjerovati da priroda moćna je stvar tvoje percepcije a znati da je to isto je slijed logičkog zaključivanja. cijeniti prirodu i ponašati se dostojno je jedno a diviti se, biti fasciniran itd. ne sluti na dobro. znaš, ekvilibrijum, prirodna ravnoteža bez ekstremnog naginjanja.

uostalom, koji je to dio wicce koji uvodi u ljepotu prirode - kupovanje knjižica, odlazak u kojekave shopove, mantranje u stanovima, kombiniranje svakakvih nekonzistentnih i lažnih premisa?
Gaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 22:04   #114
Quote:
Gaz kaže: Pogledaj post
ako je wicca ono što zbog čega si počela vjerovati da je priroda silna, onda žali bože i truda i novaca. vjerovati da priroda moćna je stvar tvoje percepcije a znati da je to isto je slijed logičkog zaključivanja. cijeniti prirodu i ponašati se dostojno je jedno a diviti se, biti fasciniran itd. ne sluti na dobro. znaš, ekvilibrijum, prirodna ravnoteža bez ekstremnog naginjanja.

uostalom, koji je to dio wicce koji uvodi u ljepotu prirode - kupovanje knjižica, odlazak u kojekave shopove, mantranje u stanovima, kombiniranje svakakvih nekonzistentnih i lažnih premisa?
Oduvijek sam se divila prirodi, a Wicca, i knjige kojih sam se načitala o njoj još su me više privukle...
Vidim da baš i ne shvaćaš bit te religije, tako da mi se ne isplati objašnjavati sve ispočtka, šta piše u drugim postovima ove teme...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 23:09   #115
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Ajd, ne vrijeđaj!
Nisam...


Obrazloženje moći prirode: Da nema prirode, nebi bilo ni nas, nebismo imali hrane, vode, nebi bilo svjetlosti, tj. svijet nebi postojao...
Neznam kako da vam svima to pojednostavim da biste shvatili...
Kad pročitam ovo rečenicu meni je sve jasno, i dovoljno da shvatim da je sve oko nas prirode, i da ima moć koju mi ljudi nećemo nikad imati, koliko god će nastajati novi izumi, novi, jedan od drugog viši neboderi... Priroda će uvijek imati nenadmašnu moć...
Ja sam ovo naučila na faksu.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 23:14   #116
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Ja sam ovo naučila na faksu.
Ja negdje prije nego sam krenuo u školu

Uglavnom se sve svodi na jednu veliku loptu gorućeg vodika
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 23:31   #117
Pitam se da li pokretačica teme provodi quality time u prirodi, i ako da, na koji način?
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 23:59   #118


Ovo je najsilnija stvar koja je izravno odgovorna za sve na Zemlji.
Gotovo 2×10e30 kilograma bijesno usijane plazme.
I svejedno, iako se divim njenoj složenosti i snazi, ne smatram da joj se trebam klanjati i štovati je.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 00:56   #119
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Ajmo malo da čujem kakvo imate mišljenje o ovoj religiji...
Ja nemam pojma o tome ali ovo je presmjesno pa vam moram ispricati:

Prijateljica mi se furala na to kad je imala 14 - 15 godina.

Nabavila si je brdo biljaka, stavila ih u sobu i pocela pricati s njima.

Nakupovala si brdo knjiga sto imaju ikakve veze s wiccom, napravila si je neke vrecice s brdo nekih runa (na nekakve kamencice sa plaze je nacrtala nekakve simbole) i govorila mi da ih bacuka uokolo pa da joj davaju neke odgovore

Nesto je govorila da iskusni ljudi mogu micati oblake

Crtala je neke krugove po sobi pa sjedila u njima i meditirala, pocela jer kupvati mirisne stapice, svijece i takve stvari u onim cudnim ducanima.

U roku od godine dana soba joj je sva smrdila po tim mirisima, na zidovima su visile neke marame, biljaka kao u prici, svijeca da ne govorim, i onda nakon godine i pol je odlucila da joj to vise nije fora pa je vecinu stvari pobacala iz sobe i pocela se oblaciti kao metalka, slusat tu muziku i sve sto vec ide s tim. Sto ljudi sto cudi
Aminta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 01:27   #120
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Oduvijek sam se divila prirodi, a Wicca, i knjige kojih sam se načitala o njoj još su me više privukle...
Vidim da baš i ne shvaćaš bit te religije, tako da mi se ne isplati objašnjavati sve ispočtka, šta piše u drugim postovima ove teme...
znači, tebe su knjge privukle prirodi? ček, jel tu nekaj smrdi na submisivnost?

usput, wicca nije religija nego konzumerizam pod plaštom new agea.
Gaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.