Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 12:54   #61
Glavna rasprava

Tužila sam za klevetu, i dobila poziv na glavnu raspravu.
Kako nikad nisam bila na sudu, osim za razvod prije puno godina, ne znam kako to izgleda, pa ako mi netko može pojasniti.
Da li će sutkinja mene i tuženu ispitivati ponaosob ili u prisustvu i jedne i druge?
Ne znam jesu li pozvani i svjedoci ili će biti pozvani na sljedeću raspravu?
Što ako mi se tužena ispriča a ja ne prihvatim ispriku?
Imam odvjetnicu, ali kako je suđenje tek za mjesec dana, još se nismo našle da mi ona to objasni, a ja nemam strpljenja biti u neizvjesnosti, pa vas molim ako tko ima iskustva, neka podijeli samnom.
Esmeralda40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 20:21   #62
Za ono prvo pitanje, vjerojatno ima osnove, ali je problem kako ćeš dokazati.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 22:47   #63
Quote:
Esmeralda40 kaže: Pogledaj post
Tužila sam za klevetu, i dobila poziv na glavnu raspravu.
Kako nikad nisam bila na sudu, osim za razvod prije puno godina, ne znam kako to izgleda, pa ako mi netko može pojasniti.
Da li će sutkinja mene i tuženu ispitivati ponaosob ili u prisustvu i jedne i druge?
Ne znam jesu li pozvani i svjedoci ili će biti pozvani na sljedeću raspravu?
Što ako mi se tužena ispriča a ja ne prihvatim ispriku?
Imam odvjetnicu, ali kako je suđenje tek za mjesec dana, još se nismo našle da mi ona to objasni, a ja nemam strpljenja biti u neizvjesnosti, pa vas molim ako tko ima iskustva, neka podijeli samnom.

jesi li sigurna da će se oni pojaviti na sudu i svjedočiti?
KAMA SUTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 07:24   #64
Quote:
KAMA SUTRA kaže: Pogledaj post
jesi li sigurna da će se oni pojaviti na sudu i svjedočiti?
Jesam! Ali nisam sigurna da će se tužena pojaviti na sudu! Stvar je čista, jer postoji i pismeni zapisnik sa sastanka na kojem je iznijela strašne laži protiv mene, a koje su ugrozile egzistenciju mene i moje djece! Imam pismene dokaze da sve što je rekla nije istina!
Esmeralda40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 19:27   #65
kleveta, tuzba

pozz svima.

znaci ovakva je situacija. u mojoj zgradi ljudi imaju obicaj drzati bicikle ispred vrata, naravno vezane lancem. i bilo je vec nekoliko slucajeva kradje, meni osobno je vec 2 puta ukralo kolo, kao i nekim susjedima. nedavno mi je pozvonila policija na vrata, tj mojim roditeljima, ja sam spavao u to vrijeme, i starci su mi kasnije ispricali da ih je netko poslao da ispitaju situaciju jer da se sumnja da ja kradem ta kola... ostao sam paf, nikad u zivotu nisam nista ukrao, nemam ni najmanje potrebe za tako necim, pa i meni je cak 2 puta ukradeno kolo... policijajci nisu htjeli reci tko ih je poslao, pa samo malo promozgali i shvatili tko bi to mogao biti.. jucer popodne sam sreo tog susjeda, i majka i ja smo ga pitali da li je to bio on, on je rekao da jest. malo smo popricali, i ispada da je lik uvjeren da sam to ja ili netko iz mog bivseg drustva... kaze da ima nekoliko razloga za sumnu a jedan od njih je to sto sam se ja nekoliko puta popeo i spustio kraj njegovog kata, kad nisam ni sam znao kuda trebam ici jer sam taman sms primio... i sad situacija je takva, on misli da sam to ja, nema nikakvih dokaza, a vjerojatno i okolo prica slicne stvari. da li je moguca tuzba za klevetu, i ako jest, sto bi u takvom slucaju mogao dobiti ja? mene je ta cijela situacija u potpunosti zgadila, kao i taj susjed kojeg sam prije uvijek uredno pozdravljao i javljao mu se...

hvala unaprijed
iag is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 22:49   #66
možeš pdnjeti tužbu za klevetu, ali trebaš imati više svjedoka.
Ti konkretno od toga možeš očekivati skoro pa ništa ako si mislio o novcu.
A on , mozda opomenu suda ili neku novčanu kaznu.
Ovo primi sve sa rezervom.
Jer koliko budeš uspio u nekom sporu zavisi o dokazima, činjenicama i o težini tih dokaza
tekst is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 23:19   #67
Sumnjam.
Mislim da nije on zvao policiju i rekao da si ti ukrao (to bi bila kletva)
Nego je zvao policiju jer mu je to ukradeno a policiji je posao pitati sumnja li on na ikoga.
Vjerujem da je policiji rekao sve istinito, dakle sumnja na tebe jer te je vidio kako se prešetavaš, nije rekao da te vidio da kradeš.
Teško da bi policija dala previše težine na to, jednostavno te moraju posjetiti.

Zadnje uređivanje HexMaster : 09.11.2008. at 23:55.
HexMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 21:43   #68
jos jedan dodatak... danas mi majka kaze da je pricala sa zenom iz zgrade koja govori da joj je kcer rekla da je nadjen lopov i da sam to ja ????

na sud cu ici sigurno... hvala svima koji su odgovorili.
iag is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 10:06   #69
Ako je tako onda bi mogao tražiti odštetu od osobe koja ti narušava ugled pogotovu ako je za njegove izjave čulo više osoba .
Sretno

PS. takvima bi stvarno trbalo stati na kraj.
A kad ga opali po džepu razmisliće drugi put kad će što reći.
Ne znam koliko ti je godina.Ali ako si mlad ili maloljetan njegov prekršaj ima veću težinu.
tekst is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 10:43   #70
Quote:
tekst kaže: Pogledaj post
Ako je tako onda bi mogao tražiti odštetu od osobe koja ti narušava ugled pogotovu ako je za njegove izjave čulo više osoba .
Sretno

PS. takvima bi stvarno trbalo stati na kraj.
A kad ga opali po džepu razmisliće drugi put kad će što reći.
Ne znam koliko ti je godina.Ali ako si mlad ili maloljetan njegov prekršaj ima veću težinu.

17.

ma netreba njega po dzepu, samo hocu javnu ispriku.
iag is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 14:17   #71
interesantno... nisam to očekivao.

Sretno ti
HexMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 00:57   #72
Quote:
HexMaster kaže: Pogledaj post
interesantno... nisam to očekivao.

Sretno ti
thx
iag is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 08:20   #73
Quote:
HexMaster kaže: Pogledaj post
Sumnjam.
Mislim da nije on zvao policiju i rekao da si ti ukrao (to bi bila kletva)
Nego je zvao policiju jer mu je to ukradeno a policiji je posao pitati sumnja li on na ikoga.
Vjerujem da je policiji rekao sve istinito, dakle sumnja na tebe jer te je vidio kako se prešetavaš, nije rekao da te vidio da kradeš.
Teško da bi policija dala previše težine na to, jednostavno te moraju posjetiti.
Na temelju toga sto je policiji rekao da sumnja na nekoga sigurno nece dobiti spor. Jedino ako uspije dokazati da je drugima pricao kako je bas on kradljivac.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:37   #74
Kleveta?

Nisam baš neki član na forumu,ne komentiram previše,al jučer mi se dogodilo nekaj nevjerojatno...

Nazvao me frajer (pravnik foruma) i reko da mi prijeti tužba zbog klevete,zato kaj sam nekaj krivo iskomentirala na forumu????

Pa evo ja prilažem svoje postove ovdje i molim nekoga da mi objasni kaj sam ja tu klevetala!

Hvala!

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=1525
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=1532
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=1534


Eto,to je to...
luda100/h is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:45   #75
A ne mislis da te netko vuce za nos? I odakle ta osoba zna tebe i tvoj nick?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:48   #76
Pa i na to sam pomislila...

I zanima me da li forum stvarno ima svog pravnika??
luda100/h is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:53   #77
ovako

u prva dva posta ne klevetaš nikoga, već iznosiš svoju intimu, što je potpuno legitimno ako se učini u skladu sa zakonom, tj. da ne iznosiš osobne podatke u ovom slučaju tvoga supruga.

utrećem postu komentiraš način na koji si dobila otkaz, ali cijeli post je moram priznati dosta konfuzan. E sada ako je to što si napisala neistina tada je to uistinu kleveta, ali ako si pisala istinu nemaš se čega bojati tim više što nisi iznosila podatke o poduzeću u kojem si dobila otkaz
JožaBistranski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:53   #78
netko se valjda našo prozvan u tvojim postovima, ccccc...
Krle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:59   #79
Quote:
Krle kaže: Pogledaj post
netko se valjda našo prozvan u tvojim postovima, ccccc...
mislim da joj je sve ostalo u bukmarkima i historiju, vjerojatno ima i autofill za username i passvord (tipično ženski) pa je šefica posle malo pogledala šta joj zaposlenica trkelji po netu

amaterka
JožaBistranski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 13:00   #80
Jedino moj dragi s kojim bi pa nebi...

A on nije zvao.

Ma zanima me samo to,za tog pravnika...
Predstavio se kao pravnik foruma,pa me zanima kak se taj striček ak postoji uopće zove,nebi sad htjela tu govorit jer nu ispalo da ga i silujem ili kaj...
Meni je reko samo cijenjeno ime...
luda100/h is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:49.