Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 18:38   #5881
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Inspiracija uvijek dobro dode. Meni cak i nije prioritet zivjeti preko sto, prioritet mi je zivjeti tako da se osjecam najbolje sto mogu, najduze sto se moze. Jos ako znam da mogu utjecati na to, nista mi nije tesko uciniti da tako i bude
živtoni moto: ispravni & uspravni

nije ni meni cilj doživjeti stotu. nego da sam što više oslonjen na vlastite snage. sirova hrana daje nadu. još da neko oće maknut ove švercere s placova. da normalni proizvođači dobiju pristup... trebaju nam web camovi na svakom placu da ih gledamo od doma dok u 6 ujutro raspoređuju robu sa zelene tržnice.

Quote:

PAPARAZZO PLAC
OTKRIVAMO VELIKU PREVARU NA TRŽNICAMA: OPG-ovi na Dolcu prodali su nam luk, salatu i mrkvu s oznakom 'täglich frische' kunući se da su iz njihova vrta
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-vrta/6113423/
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 20.09.2017., 18:38   #5882
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
ako se već konzumira kukuruz a nije iz vlastitog uzgoja treba tražit mađarski. kod njih je zabranjen gmo. rusku i sirijsku hranu bumo malo teže nabavljali (isto zabranjen gmo). pa je jasnija konstantnma demonizacija u medijima obje navedene zemlje
Moj tata je godinama imao svoj kukuruz, sjeme je cuvao iz godine u godinu, sve dok ga susjedi nisu nagovorili da su kupovni kukuruzi veci, bolji, zdraviji..

Ista stvar i sa sveki....imala je sjeme one predivne zute, mesnate rajcice, od prije valjda 20g i svake godine je skupljala i susila i prosle godine ju takoder susjeda nagovori da je kupovno sjeme kvalitetnije.....katastrofa, ni okusa, ni mirisa, ni izgleda....
avelina is offline  
Old 20.09.2017., 18:51   #5883
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Hmm....hvala ti na odgovoru. Nije bas da me usrecio
Ono sto je meni vrh priotiteta, da se osjecam zdravo, mocno i zadovoljno u svome tijelu...
Ja imam skoro pa musku probavu i uvijek mi je lakse skinuti kile neho ih dobiti. Ako ih i izgubim, tesko ih vratim. Zato sam se i bojala ovakvog odgovora. Jer ne bih voljela gubiti kilograme. Makar, ne treba ni cjepidlaciti, ionako ne bih odjednom presla na sirovu hranu, nego pomalo.
Nekako sam uvijek smatrala da je lakse takve oscilacije podnositi osobama koje rade i zive mirnije, bez puno kretanja i fizikalija.
A ja bih voljela da i s tom prehranom mogu sve sto i do sada i jos vise.
markusa si prostudirala? gđa ide prema 50, sad izgleda mršavije ali u prijašnjim video-ima skroz ok. istina njihova prehrana je high end što se tiče troškova ali koliko košta dijaliza bubrega?


Markus Rothkranz

https://www.youtube.com/user/MarkusRothkranz/videos
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 20.09.2017., 20:32   #5884
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
markusa si prostudirala? gđa ide prema 50, sad izgleda mršavije ali u prijašnjim video-ima skroz ok. istina njihova prehrana je high end što se tiče troškova ali koliko košta dijaliza bubrega?


Markus Rothkranz

https://www.youtube.com/user/MarkusRothkranz/videos
Ok, ako cu izgledati kao ona u tim godinama, nema frke:klap:
Salim se, zena izgleda jako dobro za svoje godine, ali mozda malo premrsava za moj ukus, ali nisam ni ja puno dalje od nje. Sve sto je nabrojala da treba izbaciti, ja sam takoder izbacila, jos samo da se mesa rijesim. To mi jedino tesko pada, opet kazem, ne zbog toga jer ga obozavam, bas suprotno, nego zbog straha od anemije ili nekakve slabosti.
Jucer i danas ga nisam jela, za sada sam ok, ali ta iscrpljenost zbog neke lose ishrane ili nedostatka kvalitete osjeti se ionako tek kroz par dana.
Mislim u pocetku taj jedan mesni obrok u danu zamijeniti jajima da mi prijelaz bude bar psihicki laksi. Ostalo je sve pod kontrolom.
Hvala ti na linku, volim poslusati i pogledati takve stvari, idem sada otrcati jedan krug, a onda cu ih jos malo prouciti i javiti ti dojmove
avelina is offline  
Old 21.09.2017., 00:31   #5885
@avelina


U biti se kod alergija radi o pretjeranoj reakciji našeg imuno sustava na alergen. Sad si dobila dosta savjeta, ali ne možeš znati hoće li djelovati, kako veli snith. Sve se svodi na eksperimentiranje.
Kao svejed sam imala groznu alergiju na ambroziju i nisam mogla živjeti bez kapi za nos. Ovo ljeto otkako sam na biljnoj prehrani skoro da ju nisam ni osjetila.
E sad možda je slučajno, a možda nije. Kako god, sigurna sam da ne treba biti samo na povrću ili samo na voću jer nema konkretnih pokazatelja i argumenata da baš ti oblici prehrane djeluju protiv alergija.

Za anemiju pij smoothie od cikle, mrkve i jabuke te čajeve od koprive. Mnogima je pomoglo.

Ja bi na tvom mjestu uz ulje crnog kima (počni par mjeseci ranije, ako nisi), uvela jedan smoothie na dan i to taj od cikle, mrkve i jabuke radi anemije. Ostali obroci u danu isključivo biljni, ne nužno sirovi. Od termički obrađenog biljnog obroka osjećat ćeš se energično (i sama vježbam redovito pa mogu to potvrditi), a nećeš morat trčat svako malo na wc.

Kad se ostave mesa mnogi spadnu na par krumpira i salatu odnosno ne dopune taj dio na tanjuru gdje je bilo meso. I onda kažu da veganstvo nije za njih i da se osjećaju loše.
Pa ti preporučam pogotovo sad kad tek počinješ da umjesto mesa na tanjuru bude slanutak, leća, grah, mahune, tofu, kvinoja čak ako ti je fina (ona ima kompletan aminokiselinski profil) I uz takav obrok ja prakticiram što više sirovog dakle što više salate.
I nema šanse da nakon takvog jednog obroka osjećaš slabost.
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Old 21.09.2017., 07:45   #5886
Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Ovu godinu posadio samo 5 kukuruza u vrtu, zao mi je sto nisam 5x vise posadio.
Sjeme mi kupila Sestra negde, neznam gde, a sigurno neki dobar ducanek, valjda nesto kao Bio ili slicno. Zna da volim prirodno i ne jedem zivotinje, i ni jednu stvarcicu od zivotinja. Kukuruz je bio odlican ! vrlo ukusan i to cak sirov/ nekuhan, mekan jer sam ga pojeo prije nego je cisto zreo i otvrdil.
Ma nemozes vjerovati kako je bio fin slatki, sam jos ne svacam.
Moja baka je imala neko sjeme za kukuruz, to su tamo u Podravini zvali "starinska kuruza", vjerojatno neka stara sorta. Sjećam se da sam to i kao dijete jeo jer su ona i djed sadili tu sortu, a zadnji put sam jeo prije 2 godine i mogu reći da NIKAD nisam jeo ni približno tako ukusan kukuruz, doslovno je savršen.
Također, može se uredno jesti i sirov, vrlo je ukusan i slatkast.
Moguće da se i kod tebe radi o toj sorti.
Recimo, prema ovom kukuruzu, bilo koji drugi je skroz bez veze, a npr. onaj razvikani šećerac je potpuno bezličan u usporedbi s ovim.

Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
10000% GMO.
Ni pas nije hteo ni jedno zrno.
Kako ce onda njihovim svinjama dobro biti? Zbog svinja i zivine posadiju taj sasavi kukuruz. Fuijjj, siroto zivotinja, koja ce na kraju biti pojedena od ljudi.
Sjetio sam se sad jednog pokusa kojeg su radili s kravama. Istoj grupi krava dali su u jednoj posudi obični kukuruz, a u drugoj gmo. Nijedna krava nije ni pogledala gmo kukuruz, kao da ne postoji, sve su jele obični, čak i kad su bile jako gladne.
Mislim da ovo svakom pametnom dovoljno govori. Žalosno je da, eto, i krave od kojih se smatramo naprednijima i pametnijima, znaju da gmo nije za jelo.
Inače, mnogi ljudi koji jedu meso, nažalost ne znaju da se gmo još uvijek pretežno koristi u mesnoj industriji za prehranu životinja. Prema mnogim izvorima, oko 90% svjetskog gmo-a se koristi za prehranu životinja koje ljudi jedu.

Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Danas mi opet jedan kaze, pa sta da imam od zivota ako ne zivim !
Bolje da je zivot kratak i ziveo , nego da ne zivim i to dugo...koje su to logike i znanje?
Čovjek koji razmišlja na način da je "život" samo se najesti, meni nije na nimalo višem rangu od životinje kojoj je to također osnovni smisao života.
Međutim, još je žalosnije da su takvi ljudi doslovno robovi okusnih pupoljaka koji čine manje od 0,01% naše tjelesne mase...i sad zamislite, ako dan ima 24 sata i ako jedemo 3-4X na dan i na to potrošimo otprilike 1 sat dnevno, za tih jedan sat užitka mi smo stavili u drugi plan svih ostalih 23 sata u danu i sve ostale životne užitke i zadovoljstva... i to da bi udovoljili dijelu tijela koji čini 0,01% tijela, na štetu ostalih 99.99%.

I neki još to nazivaju "životom"... Pa zbilja im je moćan život...


Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Znaci, uzivaju u tome sto jedu mesa i mesa, a ne raste na drvu.
A mi koji se drze povrca i voca, mi ne zivimo/uzivamo?
Ne razumjem takvo misljenje.
A tko to može razumjeti? Ja samo mogu reći da nikad u životu nisam jeo ukusnija jela otkad sam prestao jesti mrtva životinjska tijela i ostale "proizvode" proizvedene od tih pokojnih životinja.

Quote:
snith kaže: Pogledaj post
ali obzirom da sam dugo na ovoj ishrani ne mogu bas da razlucim sta je to mocan osjecaj...ne ocekuj cudo od ove prehrane jer taj mocan energican osjecaj ovisi od vise faktora.
.nekada osoba jede dovoljno ali ne spava dovoljno i eto odma. pada energije...
Slažem se s ovim podebljanim 100%.
Ja sam puno puta osjetio taj predobar osjećaj u tijelu kao rezultat jedenja sirove hrane, ali je isto tako točno da ako npr. jedem 100% sirovo, a ne naspavam se dovoljno ili spavam u krivo doba (već dio po danu, manji dio po noći) ne osjećam se toliko dobro kao da jedem čak i preko 50% kuhanog, ali da se onako baš dobro, dobro naspavam. To bi bilo nekih 7-8 sati, isključivo po noći, bez prekida.
Sve tada funkcionira savršeno, i tijelo i um, a ako sam neispavan, čak ni sirova hrana ne pruža mi toliko dobar osjećaj.
Idealna je kombinacija kvalitetan san + sirova hrana.
I naravno, još neki faktori.

Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
ja zaista vjerujem u sirovojelstvo jer mi je to nekako logicno i sasvim prirodno ! zbog tog mi se to cini velik i jak korak ka zdravlju nasuprot ovih pomodarstva .. za uspjeh uvijek treba vjerovati u to sto radiš.. da bi vjerovao moras dobro znati zasto nesto radis .. sa spoznajom se uvjeriš !
Mislim da odlično razmišljaš.

Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
ako se već konzumira kukuruz a nije iz vlastitog uzgoja treba tražit mađarski. kod njih je zabranjen gmo. rusku i sirijsku hranu bumo malo teže nabavljali (isto zabranjen gmo). pa je jasnija konstantnma demonizacija u medijima obje navedene zemlje
Da , u Mađarskoj su čak spaljivali polja s gmo smećem.
Mislim da je zabranjen i u Italiji, no nisam 100% siguran, a mislim da je i u Poljskoj, znam da su bili još prije prosvjedi protiv toga.
Da, Rusi su krenuli u dobrom smjeru, svaka čast.
A EU psići slušaju svoje gazde.

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Je li potrebno raditi to praznjenje crijeva ako ponekad idem tri i vise puta kroz dan, ponekad iza svakog obroka, ovisi i o hormonima i pms u taj mjesec? Zar to nije dovoljno ciscenja za jedan dan?
U principu je, ali kad ne bi na stijenkama crijeva bilo ostataka od prije... Problem je što ih ima doslovno kod svakoga tko se godinama hranio nepravilno, dakle, pretežno termički obrađenom hranom, industrijskom i prerađenom hranom i u velikoj mjeri hranom životnjskog porijekla. Ako to ispiranje nije nikad radio, svatko tko se hranio na taj način trebao bi to napraviti za vlastito dobro.
Kad se počneš hraniti pravilno ili najvećim dijelom pravilno, organizam će se čistiti vjerojatno potpuno, ali da se očisti zaostali dugogodišnji otpad obložen i slijepljen na stijenkama crijeva, trebat će dugo vremena.
Zato se ovo preporuča.

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Ili zar nije onda dovoljno uvesti umjesto tog namjernog praznjenja, neko priciscivanje crijeva u vidu nekih kapi ili ulja ili ne znam ni ja cega.
Norman Walker, a i drugi autori knjiga o zdravoj prehrani i životu, preporučaju ovakvu metodu. No, ima i drugih metoda; možeš npr. popiti ricinusovo ulje i nećeš iz wc-a izlaziti satima...iako ne znam koliko će to naslaga skinuti u jednom danu...
Ali to je laksativ, iako prirodni, i ja ga ne bih uzimao osim ako nije baš zabrinjavajuća situacija.
Također, rekla mi prijateljica prije par mjeseci da ima neka metoda čišćenja, mislim da se koristi neka sol ili tako nešto i da to čisti i tanko i debelo crijevo i da je praktičnija od ovoga jer se uzima oralno.
Morao bih pronaći taj njen mail pa ti mogu proslijediti taj dio teksta jer ni ja sad ne znam točno napamet.
Ja sam radio ovu metodu po Walkeru i to je skroz ok.

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Nisam to proucavala pa mi nije najjasnije koja je svrha tog ciscenja osim praznjenja crijeva i zaostataka hrane.
Skidanje stvrdnutog, skorenog i slijepljenog fekalnog otpada sa stijenki debelog crijeva koji je nastao kroz dugogodišnju nepravilnu prehranu. Da bi se to temeljito učinilo, potrebno je raditi ispiranje svaki drugi dan dok se to ne riješi.
Za više detalja o ovome, svakome toplo preporučam knjigu Normana Walkera "Zdrava probava bez začepljenja". Sve će ti biti jasno.

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Jos jedno pitanje, ako bih ujutro stsrtala sa nekim vocno-povrtnim smoothijem ili kasicom, za uzinu pojedem npr ajvar, sad na pamet smisljam, rucak neka bude kuhani, to je oko pola tri, i ja poslije jedem jos jednom oko 4 sata popodne i to mi je uglavnom dnevni raspored obroka, taj obrok u 4 sata takoder bih zamijenila kasicom ili smoothijem, bi li to recimo bilo dovoljno nutritivno za jedan dan, ako ukljucimo tri puta ili cetiti puta tjedno trening od sat vremena?
Nutritivno će sigurno biti više nego dovoljno. Jedino je moguć taj osjećaj nedovoljne napunjenosti želuca i želje ze težom hranom.
Međutim, na to se, ako se baš odluči, navikne relativno brzo i uskoro budeš sita od 4 voćna i povrtna obroka dnevno, kao što sam ja bio nedavno na mjesec dana sirovog. Nakon par dana osjećaj gladi se smanji i zbilja ti je dosta.
Ali najbolje da sama isprobaš, no nutritivno ti ništa neće faliti.
Ali jedna važna napomena: napisala si da ti je ručak u pola 3, a taj zadnji obrok u danu u 4 popodne.
Nemoj u 4 jesti nikakvo voće i nikakav smoothie ako ti je kuhani ručak bio u pola 3, ni slučajno. Voće se uvijek i isključivo treba jesti na prazan želudac.
Drugi put mogu ovo detaljnije obrazložiti jer već i sad sam se previše raspisao, a nemam vremena, ali to je zlatno pravilo.
Doista je voće bolje uopće ne jesti nego dopustiti da se istovremeno nađe u želucu s drugom hranom koja nije voće. Osim sa zelenim lisnatim, to može.
Može i s povrćem, iako to nije idealno, ali nije kritično, međutim, s hranom koja sadrži škrob, složene ugljikohidrate, bjelanćevine, voće se ne smije jesti istovremeno niti istovremeno naći s tim u želucu.
A od pola 3 do 4 je prekratko vrijeme i obrok koji si pojela za ručak, ako je pravilno kombiniran, zadržat će se u želucu 3-4 sata, tek nakon toga možeš jesti voće.
Ako je nepravilno kombiniran, sam Bog zna koliko se može zadržati, doslovno može i po 10 i više sati, i to je onda hrana moju neki smatraju "jakom" hranom koja daje snagu, a od nje su jedino sposobni zavaliti se u naslonjač i snagom svojih nahranjenih mišića upaliti njima najdraži stroj.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 21.09.2017., 11:43   #5887
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Ok, ako cu izgledati kao ona u tim godinama, nema frke:klap:
Salim se, zena izgleda jako dobro za svoje godine, ali mozda malo premrsava za moj ukus, ali nisam ni ja puno dalje od nje. Sve sto je nabrojala da treba izbaciti, ja sam takoder izbacila, jos samo da se mesa rijesim. To mi jedino tesko pada, opet kazem, ne zbog toga jer ga obozavam, bas suprotno, nego zbog straha od anemije ili nekakve slabosti.
Jucer i danas ga nisam jela, za sada sam ok, ali ta iscrpljenost zbog neke lose ishrane ili nedostatka kvalitete osjeti se ionako tek kroz par dana.
Mislim u pocetku taj jedan mesni obrok u danu zamijeniti jajima da mi prijelaz bude bar psihicki laksi. Ostalo je sve pod kontrolom.
Hvala ti na linku, volim poslusati i pogledati takve stvari, idem sada otrcati jedan krug, a onda cu ih jos malo prouciti i javiti ti dojmove
ja ne jedem meso oko 20 godina, prvo samo odbacio svinjetinu jer mi bilo mučno, pa teletinu, pa polako i piletinu i ribe. jaja još pojedem samo ako nađem domaća, sir isto (sir i vrhnje, mljac), svojedobno mi jedan rođak rekao da u usporedbi s jednim vegetarijancem kod njega na poslu izgledam ok jer je ovaj izgledao ko smrt na dopustu (to je opet diskutabilno jer on nije mogo znat da li j etip od nečega bolestan pa se liječi ili kaj.) negdje sam gledao neki video da vegetarijanci koji jedu samo kuhanu hranu jedu najnezdraviju hranu pa eto.

za sebe ne mogu baš reći da sam najzdraviji, međutoa probavi problemi su počeli kako mi je puko čir na dvanaestercu davno prije nego sam prestao jest meso.

a ako se bojiš slabosti imaj ovo na umu: prije su ljudi na selu radili ko konji a meso se jelo samo jednom tjedno, bile su velike familije, mali posjedi za držat stoku, sve po brdima itd. istina prije se hrana nije "agrotehnički" tretirala pa je bila i zdarvija.

dakle imamo jednu suprotnu teoriju iskustvu kuhane biljne hrane. pa eto... nije sve za svakoga pa najbolje po vlastitom nahođenju...
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 21.09.2017., 12:18   #5888
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post

A tko to može razumjeti? Ja samo mogu reći da nikad u životu nisam jeo ukusnija jela otkad sam prestao jesti mrtva životinjska tijela i ostale "proizvode" proizvedene od tih pokojnih životinja.

kak si ono napisao prije kojih x stranica: da na meniju za juhu piše "voda u kojoj se kuhala mrtva kokoš" niko ne bi naručio
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 22.09.2017., 00:05   #5889
Umjesto ispiranja crijeva, što je preporuka za najbolesnije, i to kavenim klistirima ( razlozi, metode, mehanizmi i postupci su navedeni u knjigama i predavanjima Charlote Gerson, Richarda Shulzea ugl. literatura prirodne medicine), no međutim i problem i prepreka mnogima iz više razloga, a najviše psih.
Naveo bih jedan prirodni postupak za solidno proćišćavanje probavnog trakta :
Na tašte, pomješati i popiti sok 3 limuna, 3 žlice pijeska(popiti sa malo vode), medicinski aktivni ugljen, par kapsula magnezija, i nakon pola sata ćaj ili tinkturu od sene.
Sve će ubrzo izaći van, i pokupiti mnogo toga sa sobom, ako ima.

Nakon cca 3 sata šljive ili grožđe, i npr. lješnjake za uspostavu normalne flore.
Rorion is offline  
Old 23.09.2017., 18:41   #5890
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
@avelina


U biti se kod alergija radi o pretjeranoj reakciji našeg imuno sustava na alergen. Sad si dobila dosta savjeta, ali ne možeš znati hoće li djelovati, kako veli snith. Sve se svodi na eksperimentiranje.
Kao svejed sam imala groznu alergiju na ambroziju i nisam mogla živjeti bez kapi za nos. Ovo ljeto otkako sam na biljnoj prehrani skoro da ju nisam ni osjetila.
E sad možda je slučajno, a možda nije. Kako god, sigurna sam da ne treba biti samo na povrću ili samo na voću jer nema konkretnih pokazatelja i argumenata da baš ti oblici prehrane djeluju protiv alergija.

Za anemiju pij smoothie od cikle, mrkve i jabuke te čajeve od koprive. Mnogima je pomoglo.

Ja bi na tvom mjestu uz ulje crnog kima (počni par mjeseci ranije, ako nisi), uvela jedan smoothie na dan i to taj od cikle, mrkve i jabuke radi anemije. Ostali obroci u danu isključivo biljni, ne nužno sirovi. Od termički obrađenog biljnog obroka osjećat ćeš se energično (i sama vježbam redovito pa mogu to potvrditi), a nećeš morat trčat svako malo na wc.

Kad se ostave mesa mnogi spadnu na par krumpira i salatu odnosno ne dopune taj dio na tanjuru gdje je bilo meso. I onda kažu da veganstvo nije za njih i da se osjećaju loše.
Pa ti preporučam pogotovo sad kad tek počinješ da umjesto mesa na tanjuru bude slanutak, leća, grah, mahune, tofu, kvinoja čak ako ti je fina (ona ima kompletan aminokiselinski profil) I uz takav obrok ja prakticiram što više sirovog dakle što više salate.
I nema šanse da nakon takvog jednog obroka osjećaš slabost.
Mali update za ovih nesto manje od tjedan dana bez mesa.

@Lorelei hvala ti sto si se javila jer takav upis sam cekala cijelo vrijeme
Kupila sam quinou, za sada je mijesam sa kuhanim jabukama ili sa svojim kiselim pekmezom od visanja, sutra cu raditi povrtne popecke s quinoom.
Otisla sam na razgovor u tvornicu zdrave hrane, cure su stvarno odlicne i predlozile su da se vidimo jos koji put i prodemo zajedno plan prehrane.

Za sada sam jos uvijek na kuhanoj hrani, za rucak radim mjesavinu povrca ili kuhanu pa sa tamnom rizom ili solo,kao varivo ili sa jajima, ugl, srecom nisam pala na kilazi, ako mi se jede bas nesto teze, napravila sam humus i namazem ga na snitu kruha. Jedem puno vise obroka nego do sada, prva tri dana bila sam uzasno napuhnuta, ali sada polako dolazim sebi.
Za sada mi se ne vrti i mogu trenirati bez iscrpljenosti i osjecaja umora.
Plan za drugi korak, je, umjesto rize ubaciti heljdu, proso ili nesto drugo sto bi me zasitilo. I mozda ne sasvim izbaciti, ali prorijediti i konzumaciju jaja.
Meso mi za sada ne fali, dapace osjecam se kao da ga nikad nisam niti jela, samo jos ponekad zbunjeno znam pogledati u namirnice s onim osjecajem da je nesto novo i drugacije, dok mi mozak ne procesuira odakle taj osjecaj
Kad se naviknem sasvim na taj nacin prehrane, nadam se kroz tjedan ili dva, pocet cu sa prvim sirovim obrokom ujutro.

@benny, @tihi05
I svi ostali koji su se javljali, ulje crnog kima se uzima nakon obroka.
Pijenje ulja crnog kima, znaci ne kapsule,nego bas ulje, nataste, bila je najveca greska koju sam napravila, takvu mucninu, proljev i nadutost u zivotu nisam osjetila niti probala. Za sada sam ga prestala piti, zeludac mi se dize od same pomisli da bih ga opet trebala uzeti. Curka iz tvornice zdrave hrane, rekla mi je da mi je dovoljno uzeti i jednu zlicu dnevno iza najjaceg obroka u danu, ali za sada ne mogu ni pomisliti na tako nesto. Uzimam linexe dok se probava ne vrati u normalu. Ne znam jeste li vas dvojica uzimali to ulje nataste, ali ako jeste i bilo vam je ok, svaka cast. Kad sam to spomenula curama u tv zdrave hrane zijevale su ko da su duha vidjele.

@Ibrahim i ostali koji ste predlagali ispiranje crijeva, HVALA, NE BIH vjerujte mi, dosta mi je trckalica, praznjenja i ispiranja crijeva u zadnjih dva ili tri tjedna, narocito od kada sam uzimala zlje na taste. Ako me to nije ocistilo, nece nista.
Za sada nesmijem jesti niti ajvar kojeg obozavam, niti ista sto potice rad crijeva, sve dok ne dodem sebi.
Ostale sve vase upise procitala sam i po nekoliko puta, i drzat cu se vasih provjerenih savjeta.

Ono sto mi za sada najvise fali, je, za cudo,salica toplog kakaa. Mlijeko sam vec ranije ostavila i nije me vuklo da ga pijem, sve do sada.

Javit cu se jos kroz koji dan kad uvedem jos malo promjena.
Za pocetak, prehrana mi je puno bogatija sada, i sada tek vidim da sam se mozda previse oslanjala na "snagu" mesa, a prehrana mi je u stvari bila uzasno jednolicna. U ovih par dana izvrtjela sam deset puta vise namirnica, od gljiva i povrca samo, nego prije u dedet dana.
Ne znam je li to slucajno ili stvarno, ili sam umislila, ali cini mi se da su mi zubi bjeliji od kada sam presla na ovu hranu.
Opcenito, nalazim se u pmsu trenutno, to je za mene izuzetno i nevjerojatno iscrpljujuce razdoblje, obavezno imam temperature i sve simptome gripe, svaki mjesec, a od bolova i raspadanja i u kostima i misicima da i ne pisem. Za sada toga jos nema, mada ono najgore tek treba doci.
Puno sam pozitivnija u razmisljanju, sto naravno moze biti i placebo, zbog euforije uvodenjem neceg novog...

Eh da....naravno, moji doma su moju odluku docekali vrlo negativno, na svim razinama, od zdravstvene do financijske strane, ocekuju da cu padati u nesvijest i da sam skroz prolupala i jos k tome da cu potrositi sav novac, na nesto sto ce na kraju propasti
I zbog njih bih voljela da sve ispadne dobro i da se s vremenom i oni okrenu takvoj prehrani.

Za sada vas sve lijepo pozdravljam, javit cu se nakon ove bure koja mi se trenutno dogada, ako uspijem prevaliti ovu promjenu prehrane u kombinaciji s probavnim smetnjama i pms om, onda sam vec odradila ogromni dio posla.
Sory na pretjeranoj otvorenosti, mozda nekom smeta, ali polazem velike nade u ove promjene i nadam se dovesti u red stanje organizma, i bila bih najsretnija da se kroz neko vrijeme mogu javiti i pohvaliti da sam se preporodila, ali zadovoljna sam vec i sa malim pomacima
avelina is offline  
Old 24.09.2017., 07:14   #5891
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
nije ni meni cilj doživjeti stotu.
Meni je nekad bio, ali onda mi je ta brojka postala smiješna pa sam shvatio da su moje mogućnosti daleko veće.
A i kad pomislim kako nakon 110 godina još uvijek na forumu navodim svjedočanstva i iskustva izliječenja raka sirovom hranom, a nema mi tko kontrirati...fora je.

Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
još da neko oće maknut ove švercere s placova. da normalni proizvođači dobiju pristup... trebaju nam web camovi na svakom placu da ih gledamo od doma dok u 6 ujutro raspoređuju robu sa zelene tržnice.
Da, korov treba iskorijeniti, slažem se. Ne znam kako je na kraju završila ona "afera" sa Severom?
Je li kriv, nije kriv...?...pojma nemam...
Lako moguće da su mu pokušali smjestiti, ali ako je muljao onda je zbilja glup ko k. jer uništiti si tako dobro izgrađen posao kakav je on imao na tako jadan način, to može samo iznimno glup čovjek. Ja ne vjerujem da je toliko glup, ali nikad se ne zna...

Zapravo, sama kratica OPG ne znači ništa. Odnosno, znači - "obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo". Nitko ne kaže da je ekološko. Iako ima i takvih, ali sam OPG je OPG.
Naravno, ako preprodaju robu koju nije uzgojila njihova draga obitelj, onda je to prevara.

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Ista stvar i sa sveki....imala je sjeme one predivne zute, mesnate rajcice, od prije valjda 20g i svake godine je skupljala i susila i prosle godine ju takoder susjeda nagovori da je kupovno sjeme kvalitetnije.....katastrofa, ni okusa, ni mirisa, ni izgleda....
Da, to je tzv. "Plastičnjak rajčica". :klap:
Najgora je po zimi, iz Španjolske i Nizozemske; prilično skupa, a ne vrijedi četvrt lule duhana.
Moguće je i da se radi o GMO sjemenu. Ja sam skužio da mnogi ljudi koji se bave poljoprivredom uopće nemaju blage veze što je to GMO. Oni kupe sjeme u dućanu i to posade i to je "domaće".
Pa i je - uzgojeno je "doma".

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Ok, ako cu izgledati kao ona u tim godinama, nema frke
Ovakvom izgledu moraš težiti.
Na ovom videu, ova žena koja 28 godina jede samo sirovo, ima 70 godina.

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Sve sto je nabrojala da treba izbaciti, ja sam takoder izbacila, jos samo da se mesa rijesim.
Jedno vrlo ozbiljno pitanje: hoćeš li da ti pomognem da se riješiš mesa?

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
To mi jedino tesko pada, opet kazem, ne zbog toga jer ga obozavam, bas suprotno, nego zbog straha od anemije ili nekakve slabosti.
2. studenog ove godine bit će punih 17 godina kako ga ja ne jedem i nemam baš nikakvih simptoma ni problema o kojima se obično priča, baš naprotiv. Da ima imalo istine u tome, davno, davno bih već šetao vječnim lovištima...
A i kad pogledaš logično, može li na tijelu mrtve životinje biti ičega što je potrebno čovjeku za postizanje zdravlja?

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Kad se ostave mesa mnogi spadnu na par krumpira i salatu odnosno ne dopune taj dio na tanjuru gdje je bilo meso. I onda kažu da veganstvo nije za njih i da se osjećaju loše.
Podsjetilo me ovo...često sam čuo pitanja, a znam da nisam jedini - kako se mogu najesti samo zelene salate ili samo miješane salate? Ili samo jabuka?
Pa kad bih jeo 3 i pol lista salate u obroku, kao što oni jedu kao prilog uz komadićak pokojne životinje, ili kao što se poslužuje u restoranima, ne znam tko nakon toga ne bi bio gladan?
Prije su pojeli skoro kilu hrane u jednom obroku, a sad samo par listova salate. Normalno da su gladni i da se osjećaju slabo.
Ali zato moji obroci imaju preko pola kile zelene salate, prepuna velika i duboka zdjela.
Miješane salate nekad bude i preko kile i naravno da se od toga može najesti i biti sit prilično dugo, a istovremeno se osjećati odlično, poletno i pun energije, a ne tromo, trulo i bezvoljno kao od "mesa", bijelog kruha i pommes fritesa.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 24.09.2017., 13:29   #5892
@Avelina


Možeš i dalje piti kakao, samo zamjeni sa biljnim mlijekom. Jeftinija i najukusnija opcija bi bila da sama napraviš kokosovo mlijeko.

Veganstvo definitivno utječe na psihu, ja sam to prvo primijetila. Taj osjećaj smirenosti, manje toga te se dotiče nekako. Osim u pms-u, ali to nećemo računati :P Vezano za to, nadam se da će ti se simptomi smanjiti. Ja imam samo jedan, podnošljiv...

Naviknut će se tvoji, isto je bilo i sa mnom. Reakcije na početku mog veganstva su bile maltene kao da se drogiram, totalno nerazumijevanje, umrijet ću bez mesa, svi jedu meso kaj ti moraš biti posebna, doktori jedu meso. Još ako spomeneš da meso i nije najzdraviji izbor, napadaju. Tako da preporučam da veganski aktivizam u obitelji ostaviš po strani, da ne prigovaraš, ne praviš otpor, već da na tvojem primjeru vide da je biljna prehrana ukusna, da se od nje ima energije i samo tako, njihove predrasude bit će razbijene.


Evo ti jedna zanimljivost u vezi vježbanja i konzumacije soka od cikle prije početka vježbanja.


http://www.webmd.com/fitness-exercis...runners-time#1


P.s. ako jednom kreneš putem sirove prehrane, please, nemoj da te razne ekstremističke struje odvedu s puta jer kako danas svatko ima internet, pa i nečija polupismena baka, taj isti svatko širi svoju istinu kao jedinu istinu i to je onda opasno. Jer nema znanstvenih argumenata, ma zapravo nema zdravog razuma. Tako da čim dalje od toga
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Old 24.09.2017., 14:35   #5893
ZAŠTO MI NE ŽIVIMO 150 GODINA? 1. dio

ZAŠTO MI NE ŽIVIMO 150 GODINA?

А. Рыкунов

U divljini mi ne vidimo životinje koje bi pola života živjele bolesne sa puno bolova. Ciklus starenja i smrti im je dovoljno kratak. To može govoriti o tome, da divlje životinje, za razliku od čovjeka, prolaze kroz kompletan ciklus svog razvoja ("program razvoja u svom tijelu"), tako da je smrt kod njih relativno laka.

Većina sisara živi 7 perioda rasta (uzrast završetka razvoja organizma x 7). Ljudsko tijelo je također dizajnirano za trajanje života - period rasta x 7, i onda je to 150-170 godina. Penzioneri ne žele umrijeti, jer osjećaju da je ta smrt preuranjena i program razvoja u tom tijelu još nije završen.

Zašto smrt stiže u uzrastu od 70-80 godina?

Glavni razlog prijevremene smrti je - termički obrađena (mrtva) hrana koja ne sadrži enzime - katalizatore (usporivače) kemijskih reakcija. Pošto su na proteinskoj bazi, onda oni počinju nestajati već pri zagrijavanju iznad 42 °C. Upotreba takve hrane izaziva potrošnju rezervi enzima, naslijeđenih iz djetinjstva. Sa godinama kod čovjeka ova radnja se završava i do 50. - 60.ete godine jetra počinje propadati i počinje propuštati u krv prljavštine (kolesterol i druge naslage u krv). Ova prljavština, popunjava krv mozga i smanjuje protok krvi do stanica mozga. Kako na to reagira mozak? On daje komandu srcu da podigne pritisak kako bi davalo istu količinu krvi preko suženih krvnih žila. Da li ste primijetili da svi penzioneri imaju visoki krvni pritisak? Ako čovjek nastavlja jesti mrtvu hranu, presjek krvnih žila se smanjuje toliko da srce dobija naredbu iz mozga da se nadoknadi visokim pritiskom manjak krvi, koji zidovi krvnih žila mozga jedva izdržavaju. Ovo se završava tužno - jedna od žila u mozgu ne može izdržati pritisak i puca - dobija se prvi moždani udar. Ili komad prljavštine u žili u toku kretanja zatvori presjek male krvne žile - određen prostor mozga koji prehranjuje ova žila ne dobija krv i umire - također se dobija moždani udar. U oba slučaja čovjek postaje invalid. Ako čovjek i dalje jede mrtvu hranu, onda dobija drugi moždani udar, a zatim i treći, koji se obično završava grobljem.

Ako čovjek lijekovima snižava pritisak (a tako rade skoro svi penzioneri), onda on može živjeti (izbjegavajući moždane udare) do faze "staračke senilnosti" - TO je KADA SE NE MISLI NIŠTA - žile u mozgu su začepljene prljavštinom, tako da nema dovoljno krvi za prehranu mozga a povišen pritisak krvi "uspješno"se snizuje medicinskim preparatima, tako da mozak počinje gašenje razumnih aktivnosti, kako bi bar na minimumu podržao rad dijelova mozga koji su odgovorni za upravljanje disanjem i radom srca. Ovdje smrt dolazi kada zbog stalnog pristizanja prljavštine iz mrtve hrane mozak više nije u stanju osigurati i ove funkcije - događa se srčani udar ili respiratorni zastoj. U ovom slučaju najbliži rođaci čak i sa olakšanjem dočekuju smrt svoga rođaka, jer je do tada on već vodio "biljni" način života i nije mogao sam brinuti o sebi.
Rak i sve ostale bolesti (dijabetes, problemi sa jetrom, kamen u bubregu, žuč, itd), također se razvijaju sa nedostatkom enzima u organizmu. Kao što je već rečeno, enzimi u hrani nestaju na temperaturi iznad 42 °C. Također i pri niskoj PH vrijednosti krvi (ph ispod 7,35 je bolest, a ph krvi 6,8 - smrt). Ispod nivoa ph 7,35 enzimi gube svoja katalitička svojstva (za referencu: ph 7,0 - destilizirana voda). Mi smo alkalna bića (ph krvi bebe dojenčeta je - 8,5, a ph njegovoga urina - 8,0 - najviši nivo zdravlja).

Odmah alkalizirajte sebe ( podignite ph krvi iznad 7,35) može sa sodom - kutiju sode bikarbone u kadu tople vode i ležite tamo 1-2 sata. Kroz kožu se soda apsorbira u tijelo.

Živa hrana je alkalna, a mrtva hrana zakiseljuje organizam.

Rak - je jednostavna bolest - liječi se kao lakša prehlada - dovoljno je dati organizmu 100% živu hranu, i on "će pocijepati na komade" tumor vrlo brzo. Rak mozga liječi se na ovaj način u roku od mjesec dana (poslije toga tragovi tumora čak i ne budu otkriveni). Tumor - to je gljiva-parazit, koji svojim rastućim tijelom mehanički pritiska žile i živce, cijepa tkiva iznutra, što je vrlo bolno, zato su mnogi pacijenti na drogama i umiru od banalnog predoziranja. Kada tumor stisne vitalne žile ili živce čovjek umire. Metastaze su rast micelija u oslabljenom tkivu organizma. Kemoterapija (uvođenje otrova) i izlaganje zračenju i tako već slabog tijela - siguran je put na groblje.
Marec is offline  
Old 24.09.2017., 14:38   #5894
ZAŠTO MI NE ŽIVIMO 150 GODINA? 2. dio

ZAŠTO MI NE ŽIVIMO 150 GODINA? 2. dio

А. Рыкунов

Enzimi se nalaze u zrelom voću i njihovim suhim plodovima, ako se osuše bez zagrijavanja, odnosno na prirodan način.
Najlakši način da se ocijeni sušeno voće sa sjemenom (košticama) je po rastu sjemena (koštice) - zasadite sjeme (sjemena) u posudu - ako raste, onda proizvod nije sušen u pećnici, već na prirodan način, tako da je on ŽIV.

Pri upotrebi suhog voća treba dodatno piti vodu, jer je to previše koncentrirana hrana za organizam i na koži se može pojaviti crvenilo. Sve prolazi ako pijete dovoljno vode pri upotrebi suhog voća.

Piti toplu vodu treba 15 minuta prije obroka, da se ne razvodni želučani sok sa vodom, inače je moguć proljev, jer oprati od prljavštine 100% sušeno voće nije moguće. Topla voda brzo proleti kroz prazan želudac u crijeva, a hladna ostane tamo dok se ne zagrije do temperature tijela – 36,7 °C. To se mora uzeti u obzir.

Ljudsko tijelo hrani samo meso ZRELIH PLODOVA: voće, bundeve i suho voće.

Pokušaj da se jedu sjemenke, orasi i zrnca, ili korijenje (same biljke) dovodi do, kao minimum, do demineralizacije organizma, jer su puni fitinske kiseline - 1-3 % po masi (1 molekula fitine kiseline izvlači iz crijeva i prevodi u neusaglašeno stanje do 6 atoma minerala - P, Mg, Ca, Zn, Fe, Co, Cu, itd.). Nedostatak minerala dovodi do toga da je organizam za popunjavanje gubitka minerala primoran da dostavi minerale iz zuba (karijes) i da smanji potrošnju minerala za rast kose (u početku tijelo onemogućuje proizvodnju boje - sijedi kosa, a zatim i zaustavlja rast kose - ćelavost). Zubobolja pri odsutnosti zapaljenja, prema mojim zapažanjima, izaziva "demontiranje" zuba, koju vrši sam organizam za pokrivanje manjka minerala, Karijes - je samo posljedica tog "demontiranja". Uz upotrebu sira zubobolja brzo prolazi - tijelo prelazi na drugi izvor minerala - sir sadrži mnogo minerala. Kada ponestane zubiju i kose, tijelo će početi izvlačiti ove minerale iz kostiju (osteoporoza i dr.). To je ceh za jedenje onoga što biljke ljudima NE NUDE.

Penzioneri uzalud pokušavaju nadoknaditi kalcij upotrebom termički i kemijski obrađenoga mlijeka i sira iz njih - tamo nema enzima, a kalcij se bez njih ne apsorbira. Štoviše, kuhano mlijeko, i sir od njega, zakiseljuju organizam, a za alkalizaciju krvi tijelo ponovo troši kalcij iz kostiju. Kao rezultat toga, takvo mlijeko i sirevi povećavaju osteoporozu. Kalcij se apsorbira samo iz svježeg mlijeka (nekuhanog), koje sadrži enzime, ali gdje da ga pronađemo u gradu?

Također, čovjek gubi minerale uslijed konzumiranja čaja i kave koje sadrže 1 - 2% tanina od suhe težine čaja ili kave. Tanini se u medicini koriste u slučaju trovanja bakrom i cinkom, jer ih uspješno apsorbiraju upravo ovi elementi. Stalna demineralizacija organizma dovodi do njegovog slabljenja i pojave sijede kose. Mlijeko, dodano u čaj ili kavu, samo djelimično smanjuje štetu, blokiranjem tanina. Demineralizacija organizma, izazvana žitaricama i korijenskim plodovima, može se prevazići "crnom solju" (pepeo od drveta + sol, 60/40).

Crna sol je bijeli drveni pepeo (iz peći u selu, ostaci uglja) + soli. Miješaju se u odnosu 60/40 i melju u mlinu za kavu, a okus je kao dimljena kobasica. Da li se zato čovjek vuče k mesu, da bi odatle dobio nedostajuće mineralne materije? Na internetu je puno materijala o crnoj soli, ona se još prije revolucije prodavala. U tim receptima peče se crni kruh do stanja pepela, ali ja sam probao pepeo i od kruha i pepeo od drveta - suštinski nema razlike. Terapijski efekt se objašnjava dopunjavanjem tijela mineralima koji se nalaze u pepelu.

Ali crna sol je samo prinudno sredstvo za smanjenje štete od žitarica i korenja, koji na početku nisu namijenjeni za prehranu. Bolje je ne naškoditi tijelu na početku.

Sijeda kosa je počela nestajati poslije odbijanja korjenastog povrća - sirove mrkve - prije toga sam je jeo u velikoj količini u večernjim satima kao salatu (mrkva + luk + biljno ulje) zajedno sa kuhanim obrokom.

Prije toga je približna prehrana bila ovakva (sa varijacijama):
1. Doručak - 100 g suhog grožđa + voda (ili u paru jabuke i banane).
2. Ručak: - isto.
3. Večera - malo kuhane hrane + mnogo salate od mrkve.
Rezultat: sijeda kosa se aktivno počela širiti.

Nakon shvaćanja što predstavlja korijenje (apsorberi minerala u crijevima), prešao sam na ovakvu prehranu:
Doručak - 100 g suhog grožđa + voda (ili u paru jabuke i banane).
Ručak: - isto.
Večera - malo termički obrađena hrana + salata od ZRELIH plodova (rajčica, bundeva) + 100 g suhog grožđa.
Rezultat: sijeda kosa je počela nestajati, poslije 10 mjeseci u frizerskom salonu ošišali su mi ostatke sijede kose. Izgubljeno je također prilično ružno na izgled "nabiranje kože vrata", navodno od starosti (49 godina). Koža vrata povratila je svoju elastičnost.

Kuhani obrok za večeru je trening organizma za moguću katastrofu, kada voće i suho voće mogu postati nedostupni. Iako naravno ovakva hrana ne hrani tijelo potpuno - želudac je ispunjen, pojavljuje se lažni osjećaj sitosti, a energija tijela ne raste (snaga se ne dodaje). Konzumiranje voća ili suhog voća odmah daje rezultat u rastu energije.

Kada se ide na prehranu voćem i suhim voćem naglo padne količina potrebne hrane. Kroz nekoliko mjeseci takve prehrane zaboraviti ćete na bolove, ali nastaje još jedno neugodno pitanje: A što raditi dalje, ako se horizont života širi, kao najmanje, do 150 godina? Odgovor je, po mom mišljenju je - dalje spoznavanje svijeta i osobnog razvoja. "Učiti, učiti i naučiti!".
Marec is offline  
Old 24.09.2017., 14:46   #5895
Prijedlog u vezi teme sirove hrane

Jako dobri i korisni postovi u ovoj temi

Mislim da bi radi preglednosti, dakle da bude śto korisnije za forumaśe, trebale biti barem dvije teme u vezi sirove hrane (kao mod napravio bih to 100%, ali może i neki forumaś -ja ne, jer sam ovdje/u ovoj temi "novodośao" , pa je to prvenstvo "starosjedioca" ili moda).
Na primjer:
1- Sirova hrana -informacije -gdje bi se stavljali zanimljivi materijali i npr opće preporuke i npr "recepti" u vezi sirove hrane.

2- Sirova hrana -pitanja i odgovori -gdje bi forumaśi mogli postavljati pitanja i dobijati/pisati odgovore.

Ovo je dobroćudan savjet, pa napravite s njime śto żelite
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 24.09.2017., 15:28   #5896
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post


P.s. ako jednom kreneš putem sirove prehrane, please, nemoj da te razne ekstremističke struje odvedu s puta jer kako danas svatko ima internet, pa i nečija polupismena baka, taj isti svatko širi svoju istinu kao jedinu istinu i to je onda opasno. Jer nema znanstvenih argumenata, ma zapravo nema zdravog razuma. Tako da čim dalje od toga
Ovaj post ispod je savršeno objasnio na što sam mislila s ovime.
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Old 24.09.2017., 16:39   #5897
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
ZAŠTO MI NE ŽIVIMO 150 GODINA?
Veću budalaštinu nisam već dugo pročitao.
Hvala na dobroj šali.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 24.09.2017., 16:42   #5898
zanimljiv članka na logicno.hr o suhomesnatim proizvodima i aditivima u njima.

...a još zanimljivija je rasprava nekih komentatora o eko uzgoju...

Quote:
Koba

Proizvodnja, uzgoj isti đava. Ja sam proizvodio (plastenici) i plasirao na tržište i još i danas proizvodim za sebe (mini plasetenik-otoreno), pa imam dobar pregled stvari “kako se to, i kako tko radi”. Uglavnom kod relativno manjih proizvođača idete na povjerenje, kontrole su nemoguće. Kod uzgoja na otvorenom ii uz izbjegavanje “otrova” idete na urod od max. 50 do 0% zasađenog. Svako nekoliko godina se pojavljuju nove bolesti (npr. takozvani pauk), na koje se treba prilagođavati, i uz vlažnu godinu rezultati mogu biti porazni. Ali kako bilo preporučujem svakom, tko može, da se okuša sam u proizvodnji domačeg povrća, voća i mesa. Ja sam imao višegeneracijsko iskustvo, ali vrijedi pokušati i iz ničega (uz savjet lokalnih pojoprivrednika s vašeg područja). To je jedini način da saznate kakvog je okusa prava paprika i pravi paradajz, i vjerujte poslije nećete natrag na staro.
https://www.logicno.com/life-and-sty...ju-mediji.html

i uz sve navedeno ne zaboravit kamiondžiju koji se izliječio sokovima od voća i povrća. iz dućana. čak ne piše da su eko. možda jesu ali kaže da je i vozio kamion i blendirao. istina, prodavaonice zdrave hrane su kod njih na svakom čošku.

Quote:
Obese trucker weight loss before and after on raw vegan diet doing green juices and juice cleansing.
https://www.youtube.com/watch?v=a8-IIb4nqWU
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 24.09.2017., 16:48   #5899
Ja sam danas ručala carpaccio od gljiva
Begemotica is offline  
Old 24.09.2017., 17:25   #5900
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Veću budalaštinu nisam već dugo pročitao.
Hvala na dobroj šali.
Naućnici sami tvrde da bi ćovjek mogao żivjeti dosta dulje uz ispunjavanje nekih uvjeta.
Oni se isto śale?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.