Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 17:50   #5901
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Naućnici sami tvrde da bi ćovjek mogao żivjeti dosta dulje uz ispunjavanje nekih uvjeta.
Oni se isto śale?
Kojih uvjeta?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 24.09.2017., 17:54   #5902
Hebi ga, mislim da nitko ne zapamti sve śto ćuje ili proćita, pogotovo ako ga to ne interesira previśe -ne bih htio żivjeti "predugo".
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 24.09.2017., 18:09   #5903
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Hebi ga, mislim da nitko ne zapamti sve śto ćuje ili proćita, pogotovo ako ga to ne interesira previśe -ne bih htio żivjeti "predugo".
benny, nisu ljudi kornjače pa ne mogu živjeti dosta dulje.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 24.09.2017., 22:10   #5904
Izvinjavam se śto ću si dozvoliti protiviti Tvojem neogranićenom znanju sa svih polja ali u tom artiklu pisalo je sigurno preko 130 godina (jer sada ćovjek żivi ćak do 120 -naravno da malo njih) a koliko neću izmiśljavati.

Neću ni spominjati da je neki naućnik istrażivao na tom polju, da kada bi ćovjek izbacio neśto iz svoje dijete, da bi mogao żivjeti par puta dulje.

A sada Te molim da se s eventualnim reklamacijama obratiś njima, jer evo prenosim śto oni każu a sada sam napadan, da smijem "povjerovati" naućnicima. Kada im ne vjerujem isto nije dobro.
Nikad da se Vas neke ovdje zadovolji.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 25.09.2017., 00:15   #5905
=Marec;
Quote:
ZAŠTO MI NE ŽIVIMO 150 GODINA
Uz sirovu hranu, mnoge šumske biljke se nazivaju "biljkama koje daruju dugovječnost" , jedna od njih je Anđelika. u Lici su stari pradjedovi žvakali lišće te aromatične i ukusne biljke mjesto duhana i redovo živjeli 90-120 god.
Quote:
Pri upotrebi suhog voća treba dodatno piti vodu, jer je to previše koncentrirana hrana za organizam i na koži se može pojaviti crvenilo. Sve prolazi ako pijete dovoljno vode pri upotrebi suhog voća.
Ovo sa vezom crvenila kože i suhoga voća mi nije jasno.
Zna li tko objašnjenje.
Zimi redovno tamanim velike kolićine, ali velike suhih šljiva i lješnjaka (uz koju kockicu dark chocholate hbga..) , no nisam primjetio kožne probleme.
Quote:
Piti toplu vodu treba 15 minuta prije obroka, da se ne razvodni želučani sok sa vodom, inače je moguć proljev, jer oprati od prljavštine 100% sušeno voće nije moguće. Topla voda brzo proleti kroz prazan želudac u crijeva, a hladna ostane tamo dok se ne zagrije do temperature tijela – 36,7 °C. To se mora uzeti u obzir.
Pijenje hladne vode nije loše po zimi, ali po malo, ko na kapaljku, i grijati je u ustima, nikako eksirati hladnu vodu. Onaj koji navikao.piti samo topli ćaj i mlaku vodu, od pijenja hladne vode lako dobije upalu grla.
A vezano iz to je i izlaganje niskim temperaturama cjeloga organizma-hidroterapija, čelićenje i prekaljivanje.
Quote:
Ljudsko tijelo hrani samo meso ZRELIH PLODOVA: voće, bundeve i suho voće.
Pokušaj da se jedu sjemenke, orasi i zrnca, ili korijenje (same biljke) dovodi do, kao minimum, do demineralizacije organizma, jer su puni fitinske kiseline - 1-3 % po masi (1 molekula fitine kiseline izvlači iz crijeva i prevodi u neusaglašeno stanje do 6 atoma minerala - P, Mg, Ca, Zn, Fe, Co, Cu, itd.). Nedostatak minerala dovodi do toga da je organizam za popunjavanje gubitka minerala primoran da dostavi minerale iz zuba (karijes) i da smanji potrošnju minerala za rast kose (u početku tijelo onemogućuje proizvodnju boje - sijedi kosa, a zatim i zaustavlja rast kose - ćelavost)
.
Boldano, ima raznih mišljenja i teorija.
Ovo napisano bi podržavalo frutarijansku teoriju, kojoj bismo trebali težiti, no ja osobno nisam uvjeren da je to baš tako, osim eventualno kod onih koji žive i borave u subtropskim i tropskim krajevima, gdje ima sezonskog voća kroz cjelu godinu.
Kod nas sezonskog voća uglavnom nema od 10.-tog do 5-tog mj. Nešto malo mušmula, zimskih kasnih jabuka, kruški.., no opet period od 12-tog do 4-tog je dug, bez sezonskog voća.
Zatim, oprećna su mišljenja.
Zašto R.Brojs i C.Gerson govore o dobrobiti povrtnih sokova od korijenja povrća ?
A znamo da su rezultate pokazali višestruko.
Zašto se baš najjača ljekovitost krije baš u korijenju, npr. maslačka..-i sad pazi, to je sve korijenje dostupno usred ciće zime i cikla i hren i maslaćak i peršin i mrkva...
Zatim po legendi, kraljević Marko je dobio nadljudsku snagu, po legendi, žvačući lišće drena
Da li je teorija frutarijanstva apsolutno ispravna, ja osobmo ne mogu tvrditi da je.
Ali sam siguran, da se modernim prilaskom u literaturama o vegetarijanstvu i zdravoj prehrani, ne spominje ni malo, a nutritivno najvrednije i najljekovitije, a to je lišće šumskoga drveća.-hrast, vrba, breza, dren trnina, lišće voćki.....


Quote:
Penzioneri uzalud pokušavaju nadoknaditi kalcij upotrebom termički i kemijski obrađenoga mlijeka i sira iz njih - tamo nema enzima, a kalcij se bez njih ne apsorbira. Štoviše, kuhano mlijeko, i sir od njega, zakiseljuju organizam, a za alkalizaciju krvi tijelo ponovo troši kalcij iz kostiju. Kao rezultat toga, takvo mlijeko i sirevi povećavaju osteoporozu. Kalcij se apsorbira samo iz svježeg mlijeka (nekuhanog), koje sadrži enzime, ali gdje da ga pronađemo u gradu?
Mlijeko niti kalcij suplementi kod osteoporoze ne pomažu, baš kako je opisano, već samo rade probleme.
Rezultate pokazuje list celera i peršina kod starijih ljudi, plus mobilnost zglobova, manja ukoćenost i smanjenje oticanja i bolova ako ih ima(koljeno, kuk, križa...)
Rorion is offline  
Old 25.09.2017., 08:12   #5906
Rorion slažem se sa tvojim komentarom teksta. Ni meni dosta tog ne odgovara iz njega ali mi se pričinio interesantan
Marec is offline  
Old 25.09.2017., 10:08   #5907
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
=Marec;
Uz sirovu hranu, mnoge šumske biljke se nazivaju "biljkama koje daruju dugovječnost" , jedna od njih je Anđelika. u Lici su stari pradjedovi žvakali lišće te aromatične i ukusne biljke mjesto duhana i redovo živjeli 90-120 god.
Wrong! Anđelika ima i neke kontraindikacije, prevelika količina biljke izaziva kožni osip jer ima fotosenzibilizirajuće svojstvo. uz to nikako se ne preporučuje dijabetičarima.

Quote:
Zašto se baš najjača ljekovitost krije baš u korijenju, npr. maslačka..-i sad pazi, to je sve korijenje dostupno usred ciće zime i cikla i hren i maslaćak i peršin i mrkva...
Aha, kad se temperatura spusti na -15° izvadi ti korijen iz smrznute zemlje.

Quote:
Da li je teorija frutarijanstva apsolutno ispravna, ja osobmo ne mogu tvrditi da je.
Ali sam siguran, da se modernim prilaskom u literaturama o vegetarijanstvu i zdravoj prehrani, ne spominje ni malo, a nutritivno najvrednije i najljekovitije, a to je lišće šumskoga drveća.-hrast, vrba, breza, dren trnina, lišće voćki.....
Ne možeš tvrditi dali je nešto točno ali si siguran...malo kontradikcije nije na odmet.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 25.09.2017., 14:40   #5908
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Rorion slažem se sa tvojim komentarom teksta. Ni meni dosta tog ne odgovara iz njega ali mi se pričinio interesantan
I meni je interesantan tekst.
Stil pisanja tog teksta me podsjeća na stil pisanja Genadij.P.Malahova, koji vrlo jednostavno objašnjava mnogo toga.
Rorion is offline  
Old 25.09.2017., 18:22   #5909
Koje su najcesce pogreske koje cine pocetnici kod prelaza na vege ili sirovu prehranu?
Pokusavam pronaci sto vise informacija, nisam se na ovaj prijelaz odlucila iz nekog hira i htjela bih sto bezbolnije proci.
Koliko sam uspjela pohvatati, glavni minusi su manjak zeljeza i b12 vitamina, medutim, vjerujem da se pametnim odabirom hrane i to moze rijesiti.
Za sada sam dobila jedan kilogram, vjerojatno i zato sto uzivam u isprobavanju novih recepata, ali i to nije garancija da ne trpas krivu hranu u sebe, jer i debeli ljudi pate od anemija i razlicitih poremecaja zbog lose prehrane.
Pocela sam raditi kasice od cikle, banane, mrkve,limuna i jabuke, ali jos uvijek ne kao samostalni obrok.
Nadam se od iduceg tjedna ili od sredine iduceg tjedna uvesti jedan sirovi obrok za pocetak.

@Loreleihvala ti na savjetu o uzimanju soka cikle prije treninga
Bas mi je drago da si vidjela moje upise i odgovorila na njih, puno, puno si mi pomogla i prilicno me ohrabrila

Meni osobno, najveca mana sirove prehrane je to, sto mi je tesko pomiriti se s tim da na stolu nece biti toplih obroka...
Inace sam zimogrozna, i onda jos i takva prehrana...ajme....
avelina is offline  
Old 25.09.2017., 22:52   #5910
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Meni osobno, najveca mana sirove prehrane je to, sto mi je tesko pomiriti se s tim da na stolu nece biti toplih obroka...
Inace sam zimogrozna, i onda jos i takva prehrana...ajme....
Malo je off, no u kontekstu kompletnoga zdravlja ukomponirano uz zdravu hranu je neophodno.
Čeličenje organizma vodom
Jedna od mogućnosti čeličenja:
Tuširanje hladnom vodom je oduvijek bio priznati oblik prevencije i liječenja mnogih bolesti, koji je, nažalost, u novije doba izgubio popularnost. Laka dostupnost tekuće tople vode i sve brojnijih lijekova potisnula je dobrobiti hladne vode, no njena važnost se nikada nije uspjela izgubiti. zdravstvene koristi od tuširanja hladnom vodom u koju su se uvjerili mnogi, ne mogu se niti nabrojati, zato vrijedi probati!
Slijedi nekoliko najvažnijih činjenica o tuširanju hladnom vodom koje će vas zasigurno inspirirati na ovaj besplatni način očuvanja zdravlja:

- Jača imunitet povećavajući proizvodnju bijelih krvnih zrnaca. To će spriječiti mnoge gripe i prehlade tijekom cijele godine.

- Izmjenjivanje hladne i tople vode poboljšava cirkulaciju stežući i šireći krvne žile. Ovo može spriječiti hipertenziju, ukrućivanje arterija, pojavljivanje vena. Izgledat ćete i osjećati se bolje i svježije.

- Regulira proizvodnju tjelesne topline. Tuširanje aktivira tjelesni prilagođavajući sustav obnavljanja. Ako imate kronično hladne ruke ili stopala ili se znojite puno, hladna voda će vam pomoći da se ugrijete!

- Podupire mršavljenje tako što ubrzava metabolizam. Smeđe masti su dosta uključene u potrošnju energije, a one se stvaraju na hladnoći. Izgubit ćete višak kilograma, a potaknuti će se rast, te obnova mišićnog tkiva.

- Smanjuje depresiju, hladna voda stimulira "plave točke" u mozgu i stimulira proizvodnju noradrenalina koji otklanja depresiju.

- Poboljšava kretanje limfe koja nosi otpad iz stanica, a oslanja se na kontrakcije mišića kako bi obavila posao. Hladna voda izaziva kontrakcije cijelog tijela.

- Produbljuje disanje kako bi pobijedio stres izazvan hladnom vodom.

- Također, pomaže u borbi protiv kroničnog umora. Zanimljiv slučaj koji je izazvao velik interes svjetskih medija govori u prilog terapije hladnom vodom, a radi se o bivšem svjetskom prvaku u motociklizmu koji se izliječio od virusa sindroma kroničnog umora. Naime, Barry Sheene kojega je kronični umor iscrpljivao fizički i mentalno pune četiri godine, pročitao je o otkriću londonskog kirurga Vijaya Kikkara o alternativnom načinu liječenja, tretmanu hladnom vodom, poznatom kao termoregulacijska hidroterapija. Nakon što je potrošio veliku svotu novaca na lijekove, odlučio je kako nema više što izgubiti te se podvrgnuo tretmanima hladnom vodom. Nakon godinu dana, potpuno su nestali znakovi bolesti te se vratio normalnom životu.

- Održava kosu i kožu zdravom dok vruća voda isušuje kožu. Hladna voda stišće pore pa zbog toga kosa izgleda sjajnije, a koža zdravije i bolje.

- Povećava razinu energije i osjećaj zdravlja. Stari samuraji su se svako jutro poljevali kantom hladne vode po glavi, a vjerovali su da se na taj način čisti duh za predstojeći dan.

- Povećava proizvodnju hormona što će vam uvelike pomoći ako pokušavate začeti.

Kompletna terapija je organizirana u četiri etape i traje otprilike pola sata. Prakticira se kod kuće i za nju nije potrebna nikakva skupa oprema. Potrebni su: kada, termometar i sat.
Rorion is offline  
Old 25.09.2017., 22:53   #5911
PRVA FAZA: Prilagođavanje stopala hladnoj vodi i dodiru. Koža stopala ima veliki broj živčanih završetaka i veoma je osjetljiva na dodir, pritisak i bol. Takozvana "refleksologija" se zasniva na stimuliranju receptora u koži. Isti princip je upotrebljen hodanjem u hladnoj vodi 3-5 minuta. Nervni impulsi stvoreni na ovaj način pumpaju termostat tijela (hipotalamus).

DRUGA FAZA: Prilagođavanje donjeg dijela tijela hladnoći. Značajna količina krvi cirkulira u koži, potkožnim tkivima i mišićima donjeg dijela tijela, te utapanjem u hladnu vodu od tri do pet minuta, termostat povećava impulse koji stimuliraju hipofizu, povećavaju metaboličku aktivnost. Važno je da tijelo ima dovoljno vremena za prilagođavanje hladnoj vodi prije prelaska na sljedeću fazu.

TREĆA FAZA: Ovo je najznačajnija etapa terapije. Čitavo tijelo uključujući vrat i donji dio stražnjeg dijela glave sada se postepeno uranja. Na početku je velik broj receptora hladnoće i pritiska u koži stimuliran, tako da mnogo impulsa stigne do termostata. Kao odgovor, krvne žile se stisnu i koža poblijedi. Može doći do usporenja rada srca. Vodu koja dodiruje kožu lagano zagrijava tijelo pa je potrebno da se voda kreće: Ova faza traje 10 do 20 minuta!

ČETVRTA FAZA: Tijelo se još jednom prilagođava okolnoj temperaturi. Nekoliko zanimljivih stvari se događa, uključujući sjajni izgled stopala, prstiju, lica i leđa između lopatica. Ovo vjerojatno rezultira iz distribucije tjelesnih masti. Ima dvije vrste masnih stanica u tijelu - jedna tvori tamnu mast, a druga bijelu. Tamna mast koja obuhvaća mali postotak tjelesne masnoće, locirana je medu lopaticama, na vratu, uzduž velikih krvnih žila i prsnom kosu i abdomenu i na drugim mjestima. Stimulacija stanica tamne masti proizvodi vrućinu koja uvjetuje tako sjajan izgled.

Trajanje četvrte faze ovisi o temperaturi hladne vode iz treće faze i temperature zraka: može trajati između četiri i šest minuta! Za vrijeme ove, četvrte faze, tijelo doživljava maksimalno oslobađanje energije, vjerojatno zbog povećane metaboličke aktivnosti. Tokom sljedećih 12 do 18 sati ova povećana aktivnost se postupno vraća na normalu i sljedeće jutro tijelo je spremno za još jedan izazov - hladnog vodenog tretmana!

KORISNE NAPOMENE: Ako ste srčani bolesnik ili imate visoki tlak ili neku drugu kroničnu bolest, koja zahtijeva liječenje, nemojte prakticirati ovu terapiju (TRHT) bez detaljnih konsultacija sa svojim liječnikom.

Nemojte ubrzavati trening-program, povećavajući trajanje terapije ili iznenada smanjiti temperaturu vode preporučenu u svakoj fazi! Terapija hladnom vodom (TRHT) se ne preporučuje djeci mladoj od 13 godina!

Ne pokušavajte brzo zagrijati tijelo nakon terapije tuširanjem toplom vodom. Najbolji način je da se brzo obučete i popijete neki topli napitak i pojedete nešto što sadrži dovoljno ugljikohidrata, koji su spreman izvor energije, potreban da zadovolji povećanu metaboličku aktivnost.

Ne poduzimajte fizičko vježbanje nakon završetka TRHT-a. Ako želite vježbati, strogo se preporučuje to obaviti prije terapije!

U Rusiji i sjevernima zemljama to je normalno od najmanje dobi.

Primjer provođenja vremena u vrtiću
http://www.vecernji.hr/zanimljivosti...na-25-c-491127
Rorion is offline  
Old 26.09.2017., 01:02   #5912
@avelina

Drago mi je da ti moji postovi koriste

Hmmm...za početak, ignoriraj medije. Jutarnji, 24h, Večernji, Index...
Mediji kao mediji, nahajpaju neku stvar da zvuči dramatično. Iz dana u dan će objaviti različite informacije, s ciljem dobivanja što većeg broja klikova, izazivanja što više rasprave ispod teksta i punjenja džepa.
I zato nije problem u istraživanjima, problem je u novinarima koji ne poznaju metodologiju znanstvenog istraživanja te je radi toga rezultat da ljudi ne znaju čemu da vjeruju. Jer u Gloriji su pročitali jedno, u Večernjem drugačije, a sad tamo neko znan. istraživanje u znan. časopisu kaže pak drugačije.

Učlani se u grupe biljne i sirove prehrane na društvenim mrežama. Mogu ti poslat u inbox ako želiš.

Moja pogreška kod prelaska na vege prehranu je bila ta da sam jela premalo, i tek kad sam uvela mahunarke, puno povrća i puno voća osjećam se najbolje Kao svejedu prehrana mi je bila jednolična. Što me uvijek sjeti na pitanje svejeda: A što jedeš ako ne jedeš meso?


E sad ako na dnevnoj bazi jedeš pomfri i kobasice od soje, Kraševe bajadere, vrlo vjerojatno ćeš se udebljati. I to onda nije ni zdrava prehrana pa moguće da takvim veganima i fali neki vitamin. Baš kao i svejedima

Nakon puno čitanja uvidjela sam važnost b12 suplementacije ako treba, posljedice nedostatka mogu biti ozbiljne i stoga je odgovorno prema sebi kontrolirati redovito.
Ne slušati neku tamo jedinku koja je sirovojelka i nema manjak b12 i sve je to urota protiv čovječanstva- jer iz jednog primjera ne možeš zaključiti baš ništa. Za svaku takvu jedinku ja mogu pokazati na sirovojelku koja ima manjak b12 i na onu koja suplementira b12.
I to ti mogu u inbox.

Sve ostalo se može dobiti iz raznolike biljne prehrane, kalcij najviše iz zelenog lisnatog i sezama (kao svejed sam imala nokte koji su se jako listali i imali su bijele mrljice što upućuje na manjak kalcija. Sada nijedna bijela crta, rastu brzo, kao i kosa. ) Nemaš potrebe za nikakvim drugim suplementima. Umjesto toga investiraj u organski vrt
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Old 26.09.2017., 01:47   #5913
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Koje su najcesce pogreske koje cine pocetnici kod prelaza na vege ili sirovu prehranu?


Meni osobno, najveca mana sirove prehrane je to, sto mi je tesko pomiriti se s tim da na stolu nece biti toplih obroka...
Inace sam zimogrozna, i onda jos i takva prehrana...ajme....
Prvenstveno, moraš imati realan motiv...bilo da se on odnosio na prevenciju zdravlja,poboljšanje neko zdravstvenog problema,empatiju prema životinjama,gubitak kilograma itd itd....Dakle radi se o velikoj promjeni koja kao takva iziskuje konstantan i jak, osviješten motiv u pozadini...inače osoba vrlo lako posustaje...tako da, što bi bio tvoj osnovni motiv koji bi ovu prehranu pretvorio u tvoj način življenja a ne neko eksperimentiranje ? Najčešće greške su da osoba bude pretjerano entuzijastična a onda to vodi u podsvjesnu opterećenost svojim novim načinom prehrane...Sljedeće je to da kada nastanu neki drugi životni problemi osoba nema više psihičke snage i odustaje od ovakve prehrane jer joj ona biva veliki teret i osoba je doživljava kao nešto što je zakompliciralo život...Dakle stvar mora krenuti postupno i neopterućujeće...dakle ukoliko žališ za kuhanim obrokom onda ga ostavi jednom dnevno i to je odmah za psihu manje opeterećenje...imati će tu konfort zonu....recimo.Tako da je potrebno da sebe osluškuješ i da ono što ti stvara muke da prosto ne siliš.Kada ''zgriješiš'' to ne treba da doživiš kao neuspjeh već normalnu stvar koja se na početku može lako dogoditi...Vremenom ćeš vidjeti kada se sa biljnom hranom dovoljno upoznaš i navikneš na nju da li je ona za tebe...i da li tebi ima svrhe i motiva biti vegan a pogotovo sirovojelac....Ja sam na biljnoj cjelovitoj prehrani mnogo dugo...i danas kada pogledam na stolu recimo nečije kekse ili čips ili meso,kruh itd...kao da sam pogledao neki predmet...jer je mozak dugo učio da takve stvari ne prepoznaje kao hranu...i sada to radi spontano bez aktiviranja centra za glad i apetit i ja nemam žudnju za tim...Tako da se čovjek može adaptirati na svašta nešto samo je pitanje koliko to nešto ima svrhe ,dakle ne treba imati nerealne ciljeve po pitanju ove prehrane...dakle osobe se boraju i stare kao i ostale,energija varira kao i ostalima,ima nas raznih veličina i formi (neki čak i sa viškom,neki manjkom) ,možemo se razboljeti (doduše spektar i rizici oboljenja u dobroj mjeri su umanjeni u odnosu na svaštojede)preporuča se povremena kontrola razine B12 i vitamina D itd itd....
snith is offline  
Old 26.09.2017., 10:08   #5914
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Koje su najcesce pogreske koje cine pocetnici kod prelaza na vege ili sirovu prehranu?
Pokusavam pronaci sto vise informacija, nisam se na ovaj prijelaz odlucila iz nekog hira i htjela bih sto bezbolnije proci.
.
najčešća pogreška je:

uvjeravanje drugih - više ih je i gluplji su. neuspjeh zagarantiran. sad je lakše uz gmo prehranu stoke i trpanje nitrita u suho meso. afere s otrovnim/salmonelnim jajima, epidemijama tumora itd. pa ima argumenata. moj kontrargument je da mi je čir na dvanaestrcu puko davno prije prelaska na vegetarijanstvo.

uglavnom kao što je neko napisao, motiv je najbitniji. ako nema natrag - nema problema ni dilema.

na kraju možeš uvijek izvuč posterboya mesne industrije, sa 103 godine žao mu ko cucku kaj nije jeo meso. ajde barem su priznali da se živi duže.

Quote:
A MAN who extended his life span by avoiding processed meats bitterly regrets having done so, it has emerged.

103-year-old Roy Hobbs never ate sausages, bacon or black pudding apart from a one-off fried breakfast which he admits was mind-bendingly delicious.
http://www.thedailymash.co.uk/news/h...20151027103301
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 26.09.2017., 22:00   #5915
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
ja ne jedem meso oko 20 godina
Imaš još duži staž od mene.
Meni će 02.11. biti točno 17 godina.
Inače, tokom odvikavanja od mesa koje je trajalo 10-ak mjeseci, svinjetinu sam i ja prvu izbacio jer mi je najviše smrdila, a najduže sam jeo piletinu i ribu, iako je ta riba bila cca jednom mjesečno jer mi je i ona smrdila pa sam je mogao jesti samo na posebno pripremljene načine, najčešće ribu s povrćem.

Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
negdje sam gledao neki video da vegetarijanci koji jedu samo kuhanu hranu jedu najnezdraviju hranu pa eto.
Pa ako jedu samo kuhano, u odnosu na mesojede koji jedu i dosta sirovog, mislim da su takvi mesojedi u prednosti.
Istina je da uglavnom radi nedovoljno informacija, ljudi koji izbace meso, počnu "u zamjenu" za meso jesti sve i svašta pa to često ispadne i lošije od "mesojeda", naravno, ako se radi o "mesojedima" u čijoj prehrani ima dosta sirovog voća i povrća.
No, mislim da se s kompromisima i "zlatnim sredinama" ne treba zamarati već uzimati za sebe samo najbolje i ne misliti previše na kontradiktorne gluposti kojima smo bombardirani sa svih strana.

Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
istina prije se hrana nije "agrotehnički" tretirala pa je bila i zdarvija.
Sjećam se kad sam bio klinac, baka i djed su tu i tamo znali spomenuti onako u posprdnom, omalovažavajućem i krajnje osuđujućem tonu, da neki tamo kumek u selu šprica vinograd...ili da sadi hibridnu kuruzu.
Pošto su svi bili pametni i uglavnom prirodno i bez kemije uzgajali poljoprivredne kulture, bilo im je čudno i smatrali su glupanom onoga tko koristi kemiju. Već sam i tu spominjao da je moj djed govorio: Nisam takva budala da sam sebi serem u tanjur!
Pa zbilja, treba biti budala da sam sebi truješ hranu...

Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
kak si ono napisao prije kojih x stranica: da na meniju za juhu piše "voda u kojoj se kuhala mrtva kokoš" niko ne bi naručio
Ne samo da ne bi, nego ih iz nekih razloga jako smeta kad se na taj način kaže gola istina, bez glupih maskiranja i zavaravanja.

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Ono sto mi za sada najvise fali, je, za cudo,salica toplog kakaa. Mlijeko sam vec ranije ostavila i nije me vuklo da ga pijem, sve do sada.
Pa nitko ne kaže da ga moraš raditi baš s kravljim pateriziranim mlijekom (namijenjenim teletu dok još nije pasterizirano ).
Imaš mlijeko od soje, badema, riže, kokosa..nemoj baš najgoru opciju...

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Za pocetak, prehrana mi je puno bogatija sada, i sada tek vidim da sam se mozda previse oslanjala na "snagu" mesa, a prehrana mi je u stvari bila uzasno jednolicna. U ovih par dana izvrtjela sam deset puta vise namirnica, od gljiva i povrca samo, nego prije u dedet dana.
Ne znam je li to slucajno ili stvarno, ili sam umislila, ali cini mi se da su mi zubi bjeliji od kada sam presla na ovu hranu.
Sasvim logično i normalno.
A tek si počela. Vidjet ćeš nakon nekog vremena da će ti ona jela od mesa biti bez veze i odvratna u usporedbi s ovim ukusnima koje ćeš jesti na vegetarijanskoj prehrani.
Dobro si krenula, samo naprijed, korak po korak. Raduj se svakoj, makar i maloj pozitivnoj promjeni.

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Eh da...naravno, moji doma su moju odluku docekali vrlo negativno, na svim razinama, od zdravstvene do financijske strane, ocekuju da cu padati u nesvijest i da sam skroz prolupala i jos k tome da cu potrositi sav novac, na nesto sto ce na kraju propasti
Ma joj... Kao da su svojevremeno moji bili bolji...naslušao sam se užasnih budalaština od svojih najbližih pa šire, koje nisu vrijedne ni komentara.
No, kasnije su to prihvatili i čak postali u nekoj mjeri svjesni da je to dobra stvar. Neki su djelomično i promijenili prehranu na bolje.

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
totalno nerazumijevanje, umrijet ću bez mesa, svi jedu meso kaj ti moraš biti posebna, doktori jedu meso.
Da, jedu "doktori" kojima je znanje na nivou dječjeg vrtića.
Poanta je slijedeća - budi kao svi u stadu i svi ćemo te voljeti.
Budeš li drugačija od ostatka stada, nećeš nam više biti toliko draga.
Nema veze jesi li u pravu i da li je to 100X bolje od ovog što mi radimo, nama su dragi samo oni koji misle kao i mi, makar bili totalno u krivu.

Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja sam danas ručala carpaccio od gljiva
Daj recept.

Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Izvinjavam se śto ću si dozvoliti protiviti Tvojem neogranićenom znanju sa svih polja

Quote:
benny kaže: Pogledaj post
ali u tom artiklu pisalo je sigurno preko 130 godina (jer sada ćovjek żivi ćak do 120 -naravno da malo njih) a koliko neću izmiśljavati.
Ljudski vijek je skraćen otprilike za duplo od nekakvog mogućeg maksimuma, radi načina života i mnoštva faktora koji ulaze u to.
Baš kao što kažeš:
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Neću ni spominjati da je neki naućnik istrażivao na tom polju, da kada bi ćovjek izbacio neśto iz svoje dijete, da bi mogao żivjeti par puta dulje.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 26.09.2017., 22:00   #5916
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ovo sa vezom crvenila kože i suhoga voća mi nije jasno.
Zna li tko objašnjenje.
Zimi redovno tamanim velike kolićine, ali velike suhih šljiva i lješnjaka (uz koju kockicu dark chocholate hbga..) , no nisam primjetio kožne probleme.
I kod mene je isti slučaj. Zimi jedem dosta sušenog voća, ali baš nikakvih problema nisam primijetio. Dapače, jako mi paše.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Onaj koji navikao.piti samo topli ćaj i mlaku vodu, od pijenja hladne vode lako dobije upalu grla.
Istina je.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Uz sirovu hranu, mnoge šumske biljke se nazivaju "biljkama koje daruju dugovječnost" , jedna od njih je Anđelika. u Lici su stari pradjedovi žvakali lišće te aromatične i ukusne biljke mjesto duhana i redovo živjeli 90-120 god.

Ovo sa vezom crvenila kože i suhoga voća mi nije jasno.
Zna li tko objašnjenje.
Zimi redovno tamanim velike kolićine, ali velike suhih šljiva i lješnjaka (uz koju kockicu dark chocholate hbga..) , no nisam primjetio kožne probleme.

Pijenje hladne vode nije loše po zimi, ali po malo, ko na kapaljku, i grijati je u ustima, nikako eksirati hladnu vodu. Onaj koji navikao.piti samo topli ćaj i mlaku vodu, od pijenja hladne vode lako dobije upalu grla.
A vezano iz to je i izlaganje niskim temperaturama cjeloga organizma-hidroterapija, čelićenje i prekaljivanje.
.
Boldano, ima raznih mišljenja i teorija.
Ovo napisano bi podržavalo frutarijansku teoriju, kojoj bismo trebali težiti, no ja osobno nisam uvjeren da je to baš tako, osim eventualno kod onih koji žive i borave u subtropskim i tropskim krajevima, gdje ima sezonskog voća kroz cjelu godinu.
Kod nas sezonskog voća uglavnom nema od 10.-tog do 5-tog mj. Nešto malo mušmula, zimskih kasnih jabuka, kruški.., no opet period od 12-tog do 4-tog je dug, bez sezonskog voća.
Zatim, oprećna su mišljenja.
Zašto R.Brojs i C.Gerson govore o dobrobiti povrtnih sokova od korijenja povrća ?
A znamo da su rezultate pokazali višestruko.
Zašto se baš najjača ljekovitost krije baš u korijenju, npr. maslačka..-i sad pazi, to je sve korijenje dostupno usred ciće zime i cikla i hren i maslaćak i peršin i mrkva...
Zatim po legendi, kraljević Marko je dobio nadljudsku snagu, po legendi, žvačući lišće drena
Da li je teorija frutarijanstva apsolutno ispravna, ja osobmo ne mogu tvrditi da je.
Ali sam siguran, da se modernim prilaskom u literaturama o vegetarijanstvu i zdravoj prehrani, ne spominje ni malo, a nutritivno najvrednije i najljekovitije, a to je lišće šumskoga drveća.-hrast, vrba, breza, dren trnina, lišće voćki.....
Da ne komentiram dio po dio, mislim da si dobro i realno opisao ovo i slažem se s tobom. Neke stvari nemaju logike, ali najvažnije je kako pokazuju iskustva iz prakse.
Ako ima mnoštvo svjedočanstava ljudi koji su (npr.) rak izliječili ciklom, nemam razloga ne vjerovati u to. Financijskog interesa za takve brojne izjave jednostavno nema.
Ali kad netko nakon toga kaže da cikla ne valja (cikla je sad samo primjer, ima toga još...), a mnogi su upravo njome izliječili razne bolesti pa i taj nestašni rakić, onda ne vidim po čemu ta cikla može biti loša?? Zato jer je nekome spasila život?
Takvih primjera ima i s mrkvom, uljima i da ne nabrajam dalje...
Ima kontradiktornih tvrdnji uvijek i u svemu i tako će uvijek i biti. Zato ja uvijek kažem da me jedino zanimaju i da jedino poštujem i za mene imaju značaja iskustva iz prakse.
Ako se nešto tvrdi, a za to nema potvrde u praksi, zaboravi...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Mlijeko niti kalcij suplementi kod osteoporoze ne pomažu, baš kako je opisano, već samo rade probleme.
Rezultate pokazuje list celera i peršina kod starijih ljudi, plus mobilnost zglobova, manja ukoćenost i smanjenje oticanja i bolova ako ih ima(koljeno, kuk, križa...)
Ne 100%, nego 101% istina!
Prijateljičina baka je godinama bolovala od osteoporoze. Bila je u banani totalno. Liječnik joj je savjetovao...ne biste nikad pogodili što...?
- Da pije čim više mlijeka!!! (nije rekao čijeg i u kakvom stanju i obliku) i da jede čim više mliječnih "proizvoda".
Kao i većina starih ljudi, vjerovala je "autoritetu", ali joj se stanje drastično pogoršavalo iz tjedna u tjedan.
Rekao sam joj da baki prenese kako da se hrani, ali ona je sama rekla da joj je već pokušavala davati slične savjete, ali je pametna baka nije htjela ni poslušati već je rekla - "Kaj ti znaš bolje od doktora"?
Pa eto, doktor je znao! - Baka je pokojna već par godina, doslovno se raspala od osteoporoze.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Wrong! Anđelika ima i neke kontraindikacije
Ima ih i svaki farmaceutski "lijek", čak to i na kraju svake mozgoispirajuće reklame za takvo smeće to izverglaju na 3X većoj brzini tako da ne bi netko razumio, i usput napomenu da se zato obratiš liječniku ili "ljekarniku".
Ali zašto to nikad nisi spomenuo??
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 27.09.2017., 08:07   #5917
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Ima ih i svaki farmaceutski "lijek", čak to i na kraju svake mozgoispirajuće reklame za takvo smeće to izverglaju na 3X većoj brzini tako da ne bi netko razumio, i usput napomenu da se zato obratiš liječniku ili "ljekarniku".
Ali zašto to nikad nisi spomenuo??
svaki lijek ima detaljno ispisane i sastojke i primjenu i moguce nuspojave i upozorenja. tebi su problem mala slova na amabalazi i brzina govora u reklami u kojoj te upucuju da za dodatne informacije odes strucnoj osobi? a nista, onda i dalje melji o hibridnom kukuruzu i slicnim glupostima.

ako ti riba smrdi onda ju ne znas pripremati. ali popis stvari koje ti ne znas, sto je iz ttvojih upisa vidljivo, je poduzi.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 27.09.2017., 11:47   #5918
Frutarijanstvo

Zašto je frutarijanstvo najzdravija prehrana? Dakle prehrana isključivo voćem. Oni koji se interesiraju za to neka pogledaju interesantan video
Marec is offline  
Old 27.09.2017., 12:03   #5919
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Zašto je frutarijanstvo najzdravija prehrana? Dakle prehrana isključivo voćem. Oni koji se interesiraju za to neka pogledaju interesantan video
to je suluda prehrana, fruktoza je secer. uglavnom ni jedan ekstrem nije ni koristan ni neskodljiv.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 27.09.2017., 13:08   #5920
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
to je suluda prehrana, fruktoza je secer. uglavnom ni jedan ekstrem nije ni koristan ni neskodljiv.
Općenito se ovdje iznose sulude ideje o prehrani. Sve internet stručnjaci...teško da bi mačku znali nahraniti.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.