Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2022., 16:33   #1
Ezekiel 9:6 "tau" ili "znak" !??

Molim forumaše koji su vičniji u rukovanju sa starijim biblijskim prijevodima sa grčkog i hebrejskog da sagledaju stih kod Ezekiela 9:6 i da ovdje potvrde da li se u tom stihu nalazi prevedena riječ "tau" ili "znak". Koristeći ove naše internetske biblijske prevode imamo odnos 2:2. Molim da navedete točno koji biblijski prevod kako prevodi ! Poslije ću objasniti zašto je ovo važno ne samo meni.

Pogledajte http://biblija.biblija-govori.hr/gla...od=sve&glava=9
__________________
javi se ...
Vrtlar888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2022., 16:55   #2
Quote:
Vrtlar888 kaže: Pogledaj post
Molim forumaše koji su vičniji u rukovanju sa starijim biblijskim prijevodima sa grčkog i hebrejskog da sagledaju stih kod Ezekiela 9:6 i da ovdje potvrde da li se u tom stihu nalazi prevedena riječ "tau" ili "znak". Koristeći ove naše internetske biblijske prevode imamo odnos 2:2. Molim da navedete točno koji biblijski prevod kako prevodi ! Poslije ću objasniti zašto je ovo važno ne samo meni.

Pogledajte http://biblija.biblija-govori.hr/gla...od=sve&glava=9
Hebrejski tāv - mark - znak - fraza h8420

https://www.blueletterbible.org/kjv/.../t_conc_811004

Gen 4:15
And the LORD said unto him, Therefore whosoever slayeth Cain, vengeance shall be taken on him sevenfold. And the LORD set a mark upon Cain, lest any finding him should kill him.
TOOLS

1Sa 20:20

And I will shoot three arrows on the side thereof, as though I shot at a mark.
TOOLS

Box Job 7:20

I have sinned; what shall I do unto thee, O thou preserver of men? why hast thou set me as a mark against thee, so that I am a burden to myself?
TOOLS

Box Lam 3:12

He hath bent his bow, and set me as a mark for the arrow.
TOOLS

Box Eze 9:4

And the LORD said unto him, Go through the midst of the city, through the midst of Jerusalem, and set a mark upon the foreheads of the men that sigh and that cry for all the abominations that be done in the midst thereof.
TOOLS

Rev 13:16

And he causeth all, both small and great, rich and poor, free and bond, to receive a mark in their right hand, or in their foreheads:
************************************

Ezekiel 9,5

A drugima reče /Bog/ na moje uši: "Pođite za njim gradom i ubijajte bez milosrđa. Oči vaše neka se ne sažale i nemajte smilovanja.
Ezekiel 9,6
Pobijte starce, mladiće, djevojke, djecu i žene; istrijebite ih sve do posljednjega. Ali na kome bude znak `tau`, njega ne dirajte. Počnite od mojega Svetišta!" I oni počeše od starješina koji stajahu pred Domom.
Ezekiel 9,7 I reče im: "Oskvrnite Dom moj i napunite mu predvorje truplima! Krenite!" I oni iziđoše te zaredaše ubijati gradom.
Ezekiel 9,8 Dok su oni klali



"Ko ima na čelu znak (TAU), njega ne koljite. Sve ostale pokoljite i nemajte milosti ni nad djecom, ni nad ženama, starcima, dojenčadi, invalidima, djevojčicama, bakama...."

"Vječna je ljubav njegova"....
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2022., 16:59   #3
Gornja član mi je u blokadi, ignore listi jer je neozbiljan i sigurno mi ne može pomoći...ne znam što je napisao i ne treba mi.
__________________
javi se ...
Vrtlar888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.