Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2013., 23:46   #61
Quote:
mjehuriic kaže: Pogledaj post
bilo ih je 4 sa kujom kaj,ja sam kuja ?
Zamjena

Ali...sve to može i ne mora imati veze..i pas koji je bio u mene bio je dovoljno dugo s mamom i sa 8 braće i sestara pa je svejedno mlatio zubima kao ni jedan pas prije njega..
Neki shvate prije neki kasnije..neke meke metode sam promjenjivala i pojačavala dok nisam ga stisnula prilično jako da je malo zacvilio..pokušao je još jednom..i više nije grickao ruku.
Sviđalo se to nekome ili ne..uklapalo se u nečiji rad ili shvaćanje ili ne..to je MOJ način i koristan je.
Osim što sam usrala tadašnjim nezanjem vlastitog psa još prije 10 godina..od mene nije otišao ni jedan pas kasnije, a da sam ga istraumatizirala..no..ako jednog dana neki od mojih pasa postane problematičan to zasigurno nije radi toga jer sam mu ja stisla gubicu dva puta dok me grizao ..iako me ne bi čudilo da nekome padne na pamet da mi to nabije na nos.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 09:17   #62
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Zamjena

Ali...sve to može i ne mora imati veze..i pas koji je bio u mene bio je dovoljno dugo s mamom i sa 8 braće i sestara pa je svejedno mlatio zubima kao ni jedan pas prije njega..
Neki shvate prije neki kasnije..neke meke metode sam promjenjivala i pojačavala dok nisam ga stisnula prilično jako da je malo zacvilio..pokušao je još jednom..i više nije grickao ruku.
Sviđalo se to nekome ili ne..uklapalo se u nečiji rad ili shvaćanje ili ne..to je MOJ način i koristan je.
Osim što sam usrala tadašnjim nezanjem vlastitog psa još prije 10 godina..od mene nije otišao ni jedan pas kasnije, a da sam ga istraumatizirala..no..ako jednog dana neki od mojih pasa postane problematičan to zasigurno nije radi toga jer sam mu ja stisla gubicu dva puta dok me grizao ..iako me ne bi čudilo da nekome padne na pamet da mi to nabije na nos.
Zanima me da li je kada si mu stisnula gubicu prestao gristi samo tebe ili i ostale? Ova moja će izluditi i mene, djecu i sve oko nas s tim forama griženja, kao iz dragosti
Pa me zanima ako posegnem za tom nekom radikalnom metodom hoće li prestati samo samnom ili i sa ostalim?
Sport6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 14:54   #63
Prestao je gristi svih, ali mi se svi ponašamo jednako..potrajalo je dok smo se oko toga usaglasili..ali sad jesmo.
Na privremenom je sada na drugom mjestu kod žene koja često nam uzimra pse..i kod njih više ne grize nikoga..
Naime..ta je faza trajala dobrih 15 dana..bitno se postaviti i bitno je dati zamjenu..
Jasno da nećeš odmah psa stisnuti..pokušaš sa cijukom..sa okretanjem leđa..sa prekidom igre..ignoriranjem, davanjem zamjene..ovo je zadnje što napravim, ili eventualno ona odgojna zableuška koja je svima tako strašna ali koja se desi refleksno ako se desi da me zaista gricne na takav način.

NIje mi se još nikad desilo da je ta faza trajala dulje od 20 dana a kod pasića koji su mi bili na dudi nikad i nisma imala problema takve vrste
Primjetila sam da ovčari to češće rade..i kod sebe a i u ambulanti..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 11:10   #64
Ma naravno da mi je to zadnja opcija. Ali fakat ponekad pretjera. Znam ja da je sve to u igri, ali.... Ja nemam ovčara, ali možda joj je neki šukundjed ovčar
Pokušavamo ići na pozitivno i čini mi se da je počela shvaćati da NE smije gristi. Nadam se da ćemo uspjeti sa pozitivnim metodama jer mi se agresivne baš i ne sviđaju. Ali po nekad bi ju najrađe... uf
Sport6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 12:29   #65
evo jedino šta je pomoglo mom malcu je kad ga je dečko povukao za kožu na leđima, tako da sad njega skoro i ne grize, a ako ga i grize, to je jako slabo.. ja sam i dalje glavna meta probala sam tu metodu, al ne pali za mene valjda sam preslaba
mjehuriic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 14:25   #66
Pitanje za vlasnike stenaca koji pretjerano grizu; da li ste ih pokusavali nagradivati kada NE grizu?

Ili ih samo kaznjavate kad grizu?
Citam na drugoj temi, netko pise da stene mora nekoliko puta udariti da prestane gristi...strasno
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 15:39   #67
Quote:
patience kaže: Pogledaj post
Pitanje za vlasnike stenaca koji pretjerano grizu; da li ste ih pokusavali nagradivati kada NE grizu?

Ili ih samo kaznjavate kad grizu?
Citam na drugoj temi, netko pise da stene mora nekoliko puta udariti da prestane gristi...strasno
Nema smisla kažnjavati kada ne grizu, nego kad pokušaju ugristi pa odustanu. Iz bilo kojeg razloga - zato što im se tako kaže ili sami "zaključe" da to nije u redu. S time da je to dvoje povezano.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 15:49   #68
Quote:
patience kaže: Pogledaj post
Pitanje za vlasnike stenaca koji pretjerano grizu; da li ste ih pokusavali nagradivati kada NE grizu?

Ili ih samo kaznjavate kad grizu?
Citam na drugoj temi, netko pise da stene mora nekoliko puta udariti da prestane gristi...strasno
Naravno, to je jedna od prvih metoda s kojima sam ja pokusala, metodom nagradivanja smo ga naucili i di da piski, da ne skace kad mu dajem zdjelicu s hranom, da miruje, ali za grizenje ne funkcionira
mjehuriic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 16:11   #69
jedan mali problemčić ili možda ne....prije 5 dana smo udomili štenca otprilike 6mj mješanca njemačkog ovčara i labradora....
na rasolaganju su mu i kuća i ddvorište i šetnje i obožava djecu toliko da navečer obično neće van iz njihove sobe kad zaspu....
problem je slijedeći: jedno 3 puta s njim idemo u duže šetnje - ostatak je ili u kući ili na dvorištu....vani uredno piša ali u kući uredno kaka (prošlu noć čak tri puta)....znam da mu je sad sve ovo promjena ali što učiniti??? pustiti još malo - možda je još u fazi privikavanja s time ili reagirati? kako? relativno brzo uči (u tih 5 dana smo ga odviknuli penjanja na krevet jer nam je to neprihvatljivo zbog male djece što mu je gđa kod koje je bio uredno dopuštala....kod nas je dobio svoj krevet)
nebih htjela da mi se navikne kakati po kući a neznam kako to riješiti (zanimljivo uvijek kaka usred noći)...pomoć pliz !
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 18:06   #70
KAd ga uopće hranite??
Koliko puta dnevno ga hranite..?

Kad obično jede a kad vi idete na spavanje??
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 18:19   #71
hranimo ga 2 puta dnevno - ujutro i predvečer oko 18-19h.....
a idemo spavati oko 11h (oko 10 se vratimo iz šetnje - večernju šetnju obavljamo mm ili ja (ovisno na koga je red da uspavljuje djecu ) i još je oko 1h vani)
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 19:31   #72
Ogranicite mu nocno kretanje. Dovoljno je velik da bude u nekom ogranicenom prostoru po noci. Ne vjerujem da ce tada kakati!
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 20:43   #73
A možete mu i taj večernji obrok dati iza 22h, pa možda izdrži do jutra.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 21:00   #74
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Ogranicite mu nocno kretanje. Dovoljno je velik da bude u nekom ogranicenom prostoru po noci. Ne vjerujem da ce tada kakati!
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
A možete mu i taj večernji obrok dati iza 22h, pa možda izdrži do jutra.
To su dvije mogućnosti. Naivno predlažem treću: kada se u toku dana pokaka vani, hvalite ga,svirajte u trube, udarajte u bubnjeve i raspalite vatromet. Figurativno, naravno. Noćnu kakicu pokupite bez riječi. Ako se dođe "interesirati", mrzovoljno nemojte reagirati - ko te yebe, nešti meni privlačiti pažnju sranjem po kući.

Nije lako, znam.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 22:26   #75
ok - na tu noćnu kakicu ne reagiramo - pokupimo je bez riječi jer nemam ni volje ni snage mu u neko doba noći solit pamet....a što se tiće prostora ograničeno mu je na jednu sobu - od svekra i svekrve (
oni su preuzeli na sebe noćnu smjenu (živimo u istom kućanstvu)
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 23:17   #76
prevelik prostor..vežite ga uzicom na kratko po noći uz krevet, kad već boravi u toj sobi.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 06:54   #77
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
To su dvije mogućnosti. Naivno predlažem treću: kada se u toku dana pokaka vani, hvalite ga,svirajte u trube, udarajte u bubnjeve i raspalite vatromet. Figurativno, naravno. Noćnu kakicu pokupite bez riječi. Ako se dođe "interesirati", mrzovoljno nemojte reagirati - ko te yebe, nešti meni privlačiti pažnju sranjem po kući.

Nije lako, znam.
Ja bi rekla da ovo nije treća mogućnost, nego ona koja se kombinira sa prednje dvi i podrazumijeva se da se radi kad se pasa uči vršit nuždu vani.

Ali ako pasu dođe po noći, briga ga za fanfare

Uglavnim, ja bi mu svirala fanfare priko dana koliko god, al po noći bi bio u boksu i jeo bi iza 22h.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 08:33   #78
Nama su predložili kada smo imali problema sa drekom po kući da joj dajemo zadnji obrok oko 6. Nije umrla od gladi a kenjanje i pišanje je prestalo. Postupno je i shvatila da se to NE radi po kući. Iako smo mi svaki put kad je to obavila urlali ko bedaci od sreće, nagrađivali,a doma ignorirali. Pa joj je trebalo cca do 4mj da skuži, ljubav moja bedasta
Sport6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 09:48   #79
Hm...valjda to zadnje hranjenje ovisi od psa do psa... Ja sam joj par puta dala jesti tako oko 18-19h pa me tražila po noći vani (Beštija naime, nikakad nije obavila nuždu po stanu, doduše imala je preko 5 miseci kad je došla) i skužila sam da očito to zadnje hranjenje ne probavi do zadnje večernje šetnje, nego negdi usrid noći. Meni ti naravno ne odgovara.

Sad jede iza 22h i do ujutro u 7h izdrži bez beda.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 13:41   #80
Mislim,moze pas jesti u ponoc ili 1.tako nebitno. Arvenini psi recimo jedu kad sve kucne aktivnosti prestanu. I radi toga jer su skloni uvrtanu zeluca!
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.