Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2014., 21:24   #21
Quote:
tathinina kaže: Pogledaj post
Ne mogu se sjetiti baš imena doktora, ali doktorica Radić s Merkura je neko vrijeme vodila mog djeda dok je bolovao od imune trombocitopenije i gamaglobulinemije, i jednom ga je, zbog sumnje na neke tvorbe na mozgu (srećom, nije bilo ništa) slala u Vinogradsku kod doktora Radića, čini mi se supruga, pa sam mislila da je to to. No, to je bilo prije 5-6 godina.
Mislim da ne pričamo o istoj osobi, jer to je hematologica Delfa Radić Krišto, sad sam proguglala, a i poklapa se s tvojom pričom o trombocitopeniji.
Osim Jasne u Vinogradskoj su još dva dr Radića- jedan neurokirurg, a drugi je internist na zavodu za bolesti srca i krvnih žila i to je vjerojatno taj kod kojeg je bio djed.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 05:51   #22
Dire dawn: kako je prosla djedina operacija?

Sent from my ZTE Blade III using Tapatalk
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 12:25   #23
Situacija je sljedeca:mama je bila na sv. Duhu jucer od 11 do jutros. Bili smo kod dr. Radic danas i vratila ju je na Dexa. 2X8 mg, ide na ct za zracenje 27.2. Al ja ipak planiram na rebro s papirima
Suzy-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 14:16   #24
Quote:
Suzy-ZG kaže: Pogledaj post
Situacija je sljedeca:mama je bila na sv. Duhu jucer od 11 do jutros. Bili smo kod dr. Radic danas i vratila ju je na Dexa. 2X8 mg, ide na ct za zracenje 27.2. Al ja ipak planiram na rebro s papirima
kod koga?
Radić ti je dobra onkologica.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 15:39   #25
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
kod koga?
Radić ti je dobra onkologica.
Kod Mraka. Iako sam se razocarala,kak se ponio zadnji put. A tko je tvojoj mami davao Dexa? Doktorica opce prakse ili???
Suzy-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 22:45   #26
Quote:
Suzy-ZG kaže: Pogledaj post
Kod Mraka. Iako sam se razocarala,kak se ponio zadnji put. A tko je tvojoj mami davao Dexa? Doktorica opce prakse ili???
Dr mi je pisala recepte za tabletice iako sam ja isposlovala u privatnoj apoteci da mi prodaju ampule za injekcije, a patronažna me, na crno, naučila davati injekcije. Naime one su predviđene samo za bolničko liječenje, a jedine pokrivaju potrebnu dozu kod tumora mozga, iako se moja sestrična isto LOM klela da se mogu davati ampule kupljene iz glavarine, samo je ova mamina očito štedjela na njoj. Morali smo svakih par dana ići po novi recept jer je mama pila kutiju i pol dnevno. Danas je to olakšano onim stalnim receptom, ja mislim, no ipak injekcija je po meni puno bolja varijanta.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 01:24   #27
Quote:
melps kaže: Pogledaj post
Dire dawn: kako je prosla djedina operacija?

Sent from my ZTE Blade III using Tapatalk
operacija je bila jako komplicirana, izgubio je puno krvi, pa je i primio puno krvi, ali oporavak teče školski (hvala Bogu). počeo se buditi odmah istu večer, ujutro je već bio budan do kraja.
tumor je bio veličine 17 cm, a očistili su mu i rebro. hvala Bogu, nisu ga morali vaditi. baš je bio slučaj jednog drugog dede u sobi koji je operiran par dana prije nego je moj primljen u bolnicu također zbog tumora bubrega i njemu su, kad su ga otvorili, vidjeli da mora i rebro van.
moj je sad doma i u sljedeću srijedu ima kontrolu kad će reći dali mora na zračenje/kemoterapiju, odnosno dali se tumor proširio.
za sad je sve, hvala Bogu, dobro i nadamo se da će tako i ostati .

no treba mi savjet.
on nikad nije bio pretjerano emotivna osoba, barem nije iskazivao emocije. ne sjećam se da sam ga u životu vidjela da plače. ikad.
prije operacije su moji pričali da je jako emotivan i plačljiv i da je stalno u suzama i meni je to bilo na granici sa znanstvenom fantastikom jer ono... nisam to mogla povezati s njim.
i u bolnici je bio takav i prije i poslije operacije, a i sada kad je doma.
nije da on plače, nariče ili jeca, on jednostavno priča kroz suze. znači pričamo o, bubam, ručku koji je baka skuhala i on priča sa knedlom u grlu i suzama u očima. znači čak se ni ne priča o operaciji ili raku, ne priča se o nečem tužnom, a on je potresen.

ima netko neki savjet kako da mu pomognemo? znam iz priča drugih, pročitala sam puno na prošloj temi), a i logično je da je bitno da je osoba vedra duha i da se ne preda, a mene je strah da će se on predati.
prije operacije je dobio od LOM-a tablete za smirenje i one su mu pomagale (logično), ali mislim da ih više ni ne smije uzimati, a i nekako nisam sigurna da je pametno da na taj način ubija emocije jer bi to moglo stvoriti dodatnu tjeskobu ili depresiju (pričam iz vlastitog višegodišnjeg svakodnevnog uzimanja helexa).
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 12:59   #28
To je njegovo dilanje sa situacijom.Pustite ga,proci ce.Jos mu je sve frisko i nije se prilagodio.Recite mu da ako hoce pricati neka vam sve kaze sto mu je na dusi i da cete se sve dogovoriti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 17:44   #29
točno to. plačljiv je jer se boji. još mu je to novo, ne zna se još ni jel ga čeka kemo i šta dalje. tako je to na početku. i mene su prale negativne misli par dana, on se tako nosi sa njima, neko drugi na drugačiji način. jbg. poslije se digneš i guraš. ne mora značit da se zato što plače, predaje.

inače meni je danas bila redovna kontrola i sve je ok. evo 9 mjeseci sam u remisiji

listopad14, šta je s taton? je li počelo išta?
-jaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 23:06   #30
Quote:
-jaaa- kaže: Pogledaj post
točno to. plačljiv je jer se boji. još mu je to novo, ne zna se još ni jel ga čeka kemo i šta dalje. tako je to na početku. i mene su prale negativne misli par dana, on se tako nosi sa njima, neko drugi na drugačiji način. jbg. poslije se digneš i guraš. ne mora značit da se zato što plače, predaje.

inače meni je danas bila redovna kontrola i sve je ok. evo 9 mjeseci sam u remisiji

listopad14, šta je s taton? je li počelo išta?
Čestitam na čistih 9 mj

Ja sam malo u gužvi (trebam roditi ovih dana) pa nisam redovno postala, ali pokuš ću tu i tamo napisati što se dogadja i s tatom jer znam koliko znači svako iskustvo koje sam ja pročitala na forumu
Došli su nalazi biopsije i ct-a i dobri su. Znači da se rak nije proširio što je super tako da je Dr tatu u prošli četvrtak stavio na prvu kemo. Skoro 5 h je trajala i podnio je dosta dobro (jedno preznojavanje, porast šećera pa je morao dobiti inzulin i stezanje grla). Rekla sam mu da mora puno piti ( jaaa hvala na savjetu).
I idućih 3 dana je bio relativno ok ( šećer mu je malo divljao). Četvrti dan mu je bilo jako loše-glavobolja, malaksalost, probava koja divlja i popodne temperatura sinoć je završio na Hitnoj jer sam inzistirala da ode zbog temp 38.3.
Išli na sv duh jer nam je ta najbliža. Tamo mu napravili rtg pluća, kks i urin. Nalazi ok, tj nema znaka infekcije ali inzistiraju da ode na rebro. 2h je čekao hitni prevoz, a na Rebru su mu rekli da je ok i da dodje ujutro. Jutros ga pogledali i rekli da dodje na kontrolu opet u četvrtak. Jutros je trebao na skidanje madeža ali su odgodili za nakon druge kemo.
Dobio je 8 kemo (r-cvp) i iskreno se nadam da će biti lakše iako mi sva vaša iskustva govore drugačije
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 14:04   #31
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Dr mi je pisala recepte za tabletice iako sam ja isposlovala u privatnoj apoteci da mi prodaju ampule za injekcije, a patronažna me, na crno, naučila davati injekcije. Naime one su predviđene samo za bolničko liječenje, a jedine pokrivaju potrebnu dozu kod tumora mozga, iako se moja sestrična isto LOM klela da se mogu davati ampule kupljene iz glavarine, samo je ova mamina očito štedjela na njoj. Morali smo svakih par dana ići po novi recept jer je mama pila kutiju i pol dnevno. Danas je to olakšano onim stalnim receptom, ja mislim, no ipak injekcija je po meni puno bolja varijanta.
I mene su naucili davat injekcije jel patronazna ne smije. Iako mi svu aparaturu i ampule dobivamo od dr.,ona je uspjela sredit nekakvu ustanovu za kucnu njegu da dolaze davat injekcije,to se moze preko hzzo-a.
Suzy-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 17:17   #32
Ima li netko iskustva s groznim glavoboljama i temp nakon kemo? Šta se smije dati u tom slučaju?
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 23:24   #33
Ne mogu se smiriti, preplakah dan zbog oca. Ni ne znam što sve ovo znači, ali vidim da je loše. Što više čitam na internetu, sve mi je gore. Mirna sam samo dok sam s njim. Nisam očekivala tako nešto. Zimus je pao na poledici i poslije toga je bio dugo bolestan. Mislila sam da ima neke veze s tim.
Kod svog liječnika ide tek sutra poslijepodne.
Ovo su današnji nalazi mog oca: Unutar parenhima oba jetrena režnja vidljive su brojene ovalne oštro ograničene hiperehogee zone okružene hipoehogenijim rubom, različitih veličina, promjera do 10 cm. Opisane promjene UZV-čnim izgledo, odgovaraju metastazama jetre, već promjena može odgovarati i primarnom tm procesu jetre. U području gušterače vidljive hipoehogene ovalne zone različitih veličina koje mogu odgovarati uvećanim l. č. no također se ne može isključiti niti ev. primarni tm gušterače. Uredan nalaz žuči, slezene i bubrega.jetra je uvećana a neke od navedenih metastaza izbočuju konturu jetre.
Nemoćna sam, mislim da bih se lakše nosila sa svojom bolešću.

Zadnje uređivanje anjaborovcak : 19.02.2014. at 23:44.
anjaborovcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 19:06   #34
@listopad14

mene su u bolnici, zbog temperature, rokali lekadolom ili lupocetom (znači paracetamol), čini mi se da su mi davali 3 puta dnevno po 2 tablete od 500 ili jednu od 1000, u intervalima od 6-8 sati. jer čim bi isteklo djelovanje jedne ture tableta, temperatura bi ponovno ludovala. jedan dan je bilo toliko loše da su mi dali u venu neku bočicu za snižavanje temperature od koje sam se gotovo trenutno počeo znojiti i to je bilo dobro.

tako da pitate doktore možete li mu nekad dati barem lupocet 500 u pravilnim intervalima, ali mislim da je bitnije otkriti sam uzrok temperature nego ga konstantno držati pod tabletama. zato valjda i postoji ono nakon 38 da se javi na odjel... vidite ako se te tegobe nastave pa inzistirajte da doktori to rješavaju.
-jaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 20:12   #35
Unhappy

Quote:
dance-sky kaže: Pogledaj post
s obzirom na uvodni post i tuzna iskustva vecine nas u borbi sa ovom opakom bolescu, voljela bi podijeliti i neka pozitivna iskustva i uspjehe u liecenju, iako moj otac nije imao vremena niti probati se lijeciti, s obzirom da je borbu izgubio prije nego ju je i poceo, tj samo mjesec dana nakon dijagnoze karcinoma pluca... nakon sto sam izgubila oca, nekako mi je bila i jos uvijek je misija pomoci svakome tko se bori sa tom bolescu, savjetom, linkovima itd, jer sam potrosila sate i sate googlajuci i trazeci rjesenje i skupila zaista milion linkova a vjerujem da sam ponesto i naucila... mozda i nije za ovaj podforum, ali vjerujem da svako iskustvo, a narocito ako je pozitivno daje nade i snage svima koji se jos uvijek bore sa karcinomom.. pa evo iz prve ruke iskustva tri pacijenta sa karcinomom, sa kojima sam u stalnom kontaktu ...

pacijent sa karcinomom pluca poslan kuci uz preporuku palijativne njege.. ne jede, ne moze se ustati iz kreveta, izgubio glas, lijevu ruku ne moze pomaknuti, dezorjentiran... nakon mjesec dana uzimanja Paw Paw, stanje se stabilizira uz lagane pomake na bolje.. nakon dva mjeseca uzimanja Paw Paw, glas se vratio gotovo u potpunosti, lijevu ruku koristi skoro normalno, hoda, jede i ima apetit, odlicno se osjeca...
pacijent sa adenonkarcinomom pluca, operiran prije nekoliko godina, prosao kemoterapiju.. rak se vratio sa metastazama.. nakon mjesec dana uzimanja Paw Paw, covjek koji je lezao u krevetu, cistio je 3 sata snijeg ispred kuce ...
pacijentica sa karcinomom dojke, neoperabilan zbog velicine, prekinuta kemoterapija jer je jako ostetila funkciju srca... nakon mjesec i pol dana uzimanja Paw Paw, tumor se smanjio za nekoliko mm... nakon dva mjeseca uzimanja, jedni markeri su u granicama normale, drugi jos uvijek blago poviseni.. cekaju se nalazi da se vidi stanje tumora.. pacijentica se osjeca odlicno..
svi pacijenti su uz Paw Paw konzumirali kravlji sir sa lanenim uljem i lanenim sjemenka,a izbacili secer, meso i brasno iz prehrane, te se drzali alkalne dijete..
nadam se da ce ovakvi rezultati pruziti nadu oboljelima i sretno svima u njihovoj borbi!! na jednom od linkova sam proctala nesto sto je jako tocno a to je da je karcinom preozbiljna i preteska bolest da bi se oslonili na samo jednu metodu lijecenja! sve sto mislite da vam moze pomoci, probajte!!
Molim vas da mi netko objasni sto je to Paw-Paw ???? .... i jel itko ima ikakvih saznanja za ljecenje sodom bikarbonom???
Dida uzima Matrifen flastere i Tramal.. Metastaziralo mu je na jetru i opcanito potrbusnicu. .. IMa jake bolove... nakon dugo opstipacije sad konstantno ima proljev, razdrazljiv je i trpi jake bolove. Moliim vas koji ste imali prilike susrest se s ovom dijagnozom i terapijom da mi napisete iskustva. Svaki savjet je dobrodosao, jer ne znamo u kom smijeru krenuti... 2008 mu je dijagnosticiran maligni melanom (rak koze)... Prosao je 2 operacije i 3 kemo terapije... Stanje se pogorsava, na ocigled propada... gasi se ko svijeca ....
__________________
BElieve in YOUrselfe
babyboom2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 21:18   #36
Quote:
-jaaa- kaže: Pogledaj post
@listopad14

mene su u bolnici, zbog temperature, rokali lekadolom ili lupocetom (znači paracetamol), čini mi se da su mi davali 3 puta dnevno po 2 tablete od 500 ili jednu od 1000, u intervalima od 6-8 sati. jer čim bi isteklo djelovanje jedne ture tableta, temperatura bi ponovno ludovala. jedan dan je bilo toliko loše da su mi dali u venu neku bočicu za snižavanje temperature od koje sam se gotovo trenutno počeo znojiti i to je bilo dobro.

tako da pitate doktore možete li mu nekad dati barem lupocet 500 u pravilnim intervalima, ali mislim da je bitnije otkriti sam uzrok temperature nego ga konstantno držati pod tabletama. zato valjda i postoji ono nakon 38 da se javi na odjel... vidite ako se te tegobe nastave pa inzistirajte da doktori to rješavaju.
A od čega je tebi bila temp?
Nakon cijelog dana na Rebru danas, navečer je završio u zaraznoj. Sutra ujutro će mu raditi pretrage pa ćemo valjda do podne znati što je uzrok temp i glavobolji. Držite fige da je nešto usputno, jer ovo je stvarno koma

Zadnje uređivanje listopad14 : 20.02.2014. at 21:45.
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 09:23   #37
Quote:
babyboom2012 kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi netko objasni sto je to Paw-Paw ???? .... i jel itko ima ikakvih saznanja za ljecenje sodom bikarbonom???
Dida uzima Matrifen flastere i Tramal.. Metastaziralo mu je na jetru i opcanito potrbusnicu. .. IMa jake bolove... nakon dugo opstipacije sad konstantno ima proljev, razdrazljiv je i trpi jake bolove. Moliim vas koji ste cimali prilike susrest se s ovom dijagnozom i terapijom da mi napisete iskustva. Svaki savjet je dobrodosao, jer ne znamo u kom smijeru krenuti... 2008 mu je dijagnosticiran maligni melanom (rak koze)... Prosao je 2 operacije i 3 kemo terapije... Stanje se pogorsava, na ocigled propada... gasi se ko svijeca ....
Paw paw je egzoticni plod. Isto kao i druge neke "cudnovate" biljke i pripravci ima neke rekla kazala price iza sebe u pravilu bez objavljenih prije i poslije nalaza.
Sto se sode tice radi se o plodu bolesne maste posandrcanog lijecnika i cistom nadrilijecnistvu. Taj Simoncini nosi na dusi puno mrtvih a protivnjega se vode i neki kazneni postupci.Inace su ga izbacili iz lijecnicke komore u Italiji.
Sto se alternative tice, to potpada pod drugi podforum.Ovdje je to van pravila.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 10:36   #38
@listopad14

to je bilo nakon 6.kemo, kasnije se pokazala upala pluća, a i u to vrijeme su mi leukociti bili katastrofalni tako da je to na kraju opet posljedica kemo. al doktorica je inzistirala na svim pretragama, od ct-a mozga, toraksa, abdomena i bronhoskopije da bi na kraju histološki nalaz pokaza da je sjena na plućima upala (nemam pojma više šta je bilo neke gljivice ili bakterije nisam siguran) i onda su to relativno brzo riješili. također sam za to vrijeme imao i pregled kod infektologa tj. surađivao je sa mojom hematologicom.
-jaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 12:35   #39
anjaborovcak, žao mi je šta je i tvom tati dijagnosticirana tako teška bolest.znam da ti nije lako i da prolaziš kroz pakao, na žalost i ja sam to prošla.želim ti samo reći da pokušaš skupiti snagu jer će i tebi i tati biti potrebna u borbi koja vas očekuje.kako god prognoze bile loše uvijek se da nešto napraviti da se bolesniku olakša i pomogne jer njima je ipak najteže. budi pokraj njega i daj mu svu svoju ljubav.želim vam puno sreće u daljnjem liječenju i što manje boli i patnje.
školom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 16:32   #40
Quote:
-jaaa- kaže: Pogledaj post
@listopad14

to je bilo nakon 6.kemo, kasnije se pokazala upala pluća, a i u to vrijeme su mi leukociti bili katastrofalni tako da je to na kraju opet posljedica kemo. al doktorica je inzistirala na svim pretragama, od ct-a mozga, toraksa, abdomena i bronhoskopije da bi na kraju histološki nalaz pokaza da je sjena na plućima upala (nemam pojma više šta je bilo neke gljivice ili bakterije nisam siguran) i onda su to relativno brzo riješili. također sam za to vrijeme imao i pregled kod infektologa tj. surađivao je sa mojom hematologicom.
Danas jos ipak ne znamo što je, ali isključili su meningitis na koji su sumnjali. Radit će mu MR, a napravili su opet i punkciju koštane srži.
Ako je ovako nagrabusio nakon prve bojim se i pomisliti što će biti do osme
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.