Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2017., 19:22   #281
Fala bogu ako se to ostvari.. Već mi je pun kufer ljudi koji kvocaju ali staž ne dobivaš!
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 20:23   #282
Quote:
anardev kaže: Pogledaj post
Najavili su u medijima da s naplatom doprinosa kreće i evidentiranje staža za honorarce, po principu kad zaradiš jednu prosječnu plaću (ne mora u komadu, može i zbirno, dakle kad se nakupi do te jedne prosječne plaće) dobiješ mjesec dana staža.
O pa to su odlične vijesti! I kada bi to trebalo stupiti na snagu?
choppsol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 22:17   #283
Ovo je i meni novost. Dali to kreće od siječnja? Ako da, lijepo, odmah na počteku godine ću dobit mjesec staža, noice.

To bi ujedno trebao biti i razlog više za prijavu poreza. Kad tad će i njima dopizditi pa će svi ti skrillovi, payoneeri i ine metode također doći pod povećalo.
Outmind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 03:38   #284
Pa kada nas izjednače sa drugim radnicima, neću reć da ću rado platit porez, ali sigurno mi neće past teško kao sada.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:42   #285
Quote:
Outmind kaže: Pogledaj post
Ovo je i meni novost. Dali to kreće od siječnja? Ako da, lijepo, odmah na počteku godine ću dobit mjesec staža, noice.

To bi ujedno trebao biti i razlog više za prijavu poreza. Kad tad će i njima dopizditi pa će svi ti skrillovi, payoneeri i ine metode također doći pod povećalo.
Boldano - živimo valjda u vladavini prava pa prema tome istog se trebamo i moramo držati. Ništa se tu ne može napraviti više od onoga što je zakonski dopušteno. Nema tu šta kome "dopizditi".

A zakonski stoji da od 1.1.2018. počinje automatska razmjena poreznih podataka između većina europskih država. Odnosit će se na razdoblje od 1.1.2017.

Zanimljivo je što SAD su odbile potpisati takav sporazum.

Vrlo je važno da govorimo o poreznim podacima, dakle ako nema podatka o OIB broju onda se opet ništa ne može.

Dalje naročito što se tiče spominjanog skrilla ali i nekih drugih walleta - mogu se koristiti kao verificirani i neverificirani.

Ukoliko nije verificiran postoje neki limiti, ali s druge strane nema dokaza da je x y doista vlasnik tog walleta. Ne postoji dokumentacija koja to može potvrditi. Teoretski netko na vaše ime može otvoriti račun bez ikakvog dokumenta. Nije isto otvoriti račun u banci i u online banci (wallet).

Treba i razmišljati sa strane kompanija koje drže te wallete: njima nije u interesu gubiti klijente i dat će podatke samo ako nemaju izlaza i doista moraju.

A tu je i sve prisutniji bitcoin i sve više ljudi prelazi na taj wallet.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 14:14   #286
Quote:
deckozgslavonac kaže: Pogledaj post
Boldano - živimo valjda u vladavini prava pa prema tome istog se trebamo i moramo držati. Ništa se tu ne može napraviti više od onoga što je zakonski dopušteno. Nema tu šta kome "dopizditi".

A zakonski stoji da od 1.1.2018. počinje automatska razmjena poreznih podataka između većina europskih država. Odnosit će se na razdoblje od 1.1.2017.

Zanimljivo je što SAD su odbile potpisati takav sporazum.

Vrlo je važno da govorimo o poreznim podacima, dakle ako nema podatka o OIB broju onda se opet ništa ne može.

Dalje naročito što se tiče spominjanog skrilla ali i nekih drugih walleta - mogu se koristiti kao verificirani i neverificirani.

Ukoliko nije verificiran postoje neki limiti, ali s druge strane nema dokaza da je x y doista vlasnik tog walleta. Ne postoji dokumentacija koja to može potvrditi. Teoretski netko na vaše ime može otvoriti račun bez ikakvog dokumenta. Nije isto otvoriti račun u banci i u online banci (wallet).

Treba i razmišljati sa strane kompanija koje drže te wallete: njima nije u interesu gubiti klijente i dat će podatke samo ako nemaju izlaza i doista moraju.

A tu je i sve prisutniji bitcoin i sve više ljudi prelazi na taj wallet.

Tu treba točno znati što je definirano pod pojmom porezni podatak. Mislim da nam ipak ništa ne mogu po pitanju plaćanja sa stranim karticama.
choppsol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 14:33   #287
Quote:
Outmind kaže: Pogledaj post
Ovo je i meni novost. Dali to kreće od siječnja? Ako da, lijepo, odmah na počteku godine ću dobit mjesec staža, noice.
Dobiješ na kraju godine, kad se sve zbroji i ako si zaradio/la oko 7000 mjesečno, ne znam sad točno koliko.

Inače na ove dvije teme ima korisnih informacija oko prijave poreza:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=990441
https://www.forum.hr/showthread.php?t=977691
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 15:58   #288
Evo što se još govori o tome:

''Payoneer je brend MasterCarda, zar stvarno misliš da je teško locirati još jedan račun na tvoje ime i prezime, makar bio u SAD-u? Prisjeti se što je trebalo dati pri registraciji Payoneera… sken osobne a mislim čak i OIB?
Druga stvar, čim provlačiš bilo kakvu karticu kroz domaće bankomate, ponovno se bilježi transakcija, nije nimalo anonimno.''

''Službenim upitom i sudskim nalogom u poreznoj upravi mogu tražiti ispis svih transakcija od bilo kojeg izdavatelja kartica u RH i inozemstvu…. Dakle, mogu doći do svih podataka ako ćete im po nečemu biti sumnjivi ili ako vas “dobronamjerna” konkurencija ili “dobronamjerni” susjed anonimno prijavi za utaju poreza….''

Hm... Jedino onda stoji što je netko ranije spomenuo, a to je da je sigurno ako račun (Payoneer/Skrill) nije verificiran.
choppsol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 16:31   #289
Quote:
choppsol kaže: Pogledaj post
Evo što se još govori o tome:

''Payoneer je brend MasterCarda, zar stvarno misliš da je teško locirati još jedan račun na tvoje ime i prezime, makar bio u SAD-u? Prisjeti se što je trebalo dati pri registraciji Payoneera… sken osobne a mislim čak i OIB?
Druga stvar, čim provlačiš bilo kakvu karticu kroz domaće bankomate, ponovno se bilježi transakcija, nije nimalo anonimno.''

''Službenim upitom i sudskim nalogom u poreznoj upravi mogu tražiti ispis svih transakcija od bilo kojeg izdavatelja kartica u RH i inozemstvu…. Dakle, mogu doći do svih podataka ako ćete im po nečemu biti sumnjivi ili ako vas “dobronamjerna” konkurencija ili “dobronamjerni” susjed anonimno prijavi za utaju poreza….''

Hm... Jedino onda stoji što je netko ranije spomenuo, a to je da je sigurno ako račun (Payoneer/Skrill) nije verificiran.

I još jedna svjetla stvar:

''Moje osobno misljenje je da nase banke ne kontroliraju promet preko payoneer kartica jer nemaju nikakve podatke o korisnicima kartice. Eventualno vide ime i prezime, nista drugo. Pa imaju stotine ljudi u drzavi koji se zovu isto. Osobno poznajem 6 ljudi koji se zovu Ivan Horvat i svi zive u krugu 20 km, a u cijeloj drzavi ih ima jako jako puno. Kome ce porezna doci i naplatiti porez? A da ce se zahebavati da dobiju tocne podatke od payoneera koji je u Belizeu, ne vjerujem, a takoder ne vjerujem da bi ih i oni samo tako dali. ''
choppsol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 21:45   #290
Zna li netko provjereno može li se na Pay Pal povezati Payoneer ili Skrill kartica?
choppsol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 18:52   #291
AdSense Lova

Dali tko zna šta je s nama koje isplaćuje Google AdSense, novci preko WesternUniona dižu se uz osobnu na pošti, nema računa, kartice... Dali smo i mi pod povečalom? Do sada nisam ništa prijavljivao... Što predlažete?
__________________
Interceptor-Downloader
garfildd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 19:40   #292
Quote:
choppsol kaže: Pogledaj post
Zna li netko provjereno može li se na Pay Pal povezati Payoneer ili Skrill kartica?
Ne
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 15:44   #293
Dakle, na Pay Pal se može povezati Skrill kartica (provjereno), no novci s Pay Pala se ne mogu stavljati na bilo koji Master pa tako ni na Skrillovu karticu. E sad, zanima me zna li netko može li se prebaciti novac s Pay Pala na Skrill (preko email adrese ili slično) i općenito mogu li nekako doći do svojih novaca s PP bez da ih stavljam na svoje HRV kartice? Pod time mislim da ne koristim PP za online plaćanja već da dođem do novaca u cashu.
choppsol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 20:18   #294
Postoje stranice za konverzij ali uzimaju fee.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 15:03   #295
Našla sam jednu koja uzima 10%. Zna li netko nešto jeftinije?
choppsol is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 15:55   #296
Teško, pripazi da je legit dosta su prevare.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 16:07   #297
Quote:
garfildd kaže: Pogledaj post
Dali tko zna šta je s nama koje isplaćuje Google AdSense, novci preko WesternUniona dižu se uz osobnu na pošti, nema računa, kartice... Dali smo i mi pod povečalom? Do sada nisam ništa prijavljivao... Što predlažete?
Nema racuna ni kartice ali dajes OIB, neki kazu da to Porezna vidi vec sad od 1.1.2017. neki kazu da ne, a ja osobno nemam pojma.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:53   #298
Imam WordPress blog. Na njemu zaradim oko 1000 dolara godišnje. WordPress mi to isplaćuje svaki mjesec pod uvjetom da taj mjesec ne zaradim manje od 100 dolara, a ako je iznos manji onda mi to na PayPal prebace kad skupim taj iznos. Dosad mi je bio običaj taj novac s PayPala prebaciti na karticu od tekućeg računa. Da li da sad to više ne radim zbog poreza iako me zanima koliko poreza treba platiti godišnje na 1000 dolara i kako da ja njima dokažem da mi je to honorarno? Ili da jednostavno ništa ne prebacujem i s tim novcem kupujem na ebayu kad mi nešto zatreba. Ali taj mi novac ponekad baš dobro dođe na mjesečnoj bazi kad mi pofali za nešto prije nego plaću dobijem.
lavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 01:33   #299
To je sića ako ćeš po 100 prebacivat, šanse su nikakve da će te itko gnjavit, a ako te uhvate budeš platio 25% na to i jebiga.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 15:53   #300
Jel mi može netko reći koliko uzme western union ili pošta na transakciju od recimo 100$ kad nam Adsense šalje preko WU?
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.