Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2014., 15:30   #1
Jesam li ja lopov?

Prije 3 dana krenuo sam nabankomat podici 2000 kn.Dosao sam do bankomata i pokusa o staviti svoju karticu u utor ,ali bankomat nije htio primiti.Tada sam pogledao ekran i vidio da na zaslonu pise isplata.automatski sam bez razmisljanja stisnuo iznos od 2000 kn.bankomat mi je isplatio novac i necija kartica je izasla van.uplasio sam se pokupio novac i otisao.kartica je ostala u bankomatu,ne znam cija
Sta da radim,ako idem vratiti taj novac hoce li me teretiti za kradju ili ako ne idem pa mevpronadju pa opet najebem

Eto,jebes to kad te prilika napravi vlopovom
gnusam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 15:47   #2
Quote:
gnusam kaže: Pogledaj post
Prije 3 dana krenuo sam nabankomat podici 2000 kn.Dosao sam do bankomata i pokusa o staviti svoju karticu u utor ,ali bankomat nije htio primiti.Tada sam pogledao ekran i vidio da na zaslonu pise isplata.automatski sam bez razmisljanja stisnuo iznos od 2000 kn.bankomat mi je isplatio novac i necija kartica je izasla van.uplasio sam se pokupio novac i otisao.kartica je ostala u bankomatu,ne znam cija
Sta da radim,ako idem vratiti taj novac hoce li me teretiti za kradju ili ako ne idem pa mevpronadju pa opet najebem

Eto,jebes to kad te prilika napravi vlopovom
Da, lopov si. Drugo, vjerojatno te je kamera sa bankomata snimila.
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 15:54   #3
Quote:
gnusam kaže: Pogledaj post
Prije 3 dana krenuo sam nabankomat podici 2000 kn.Dosao sam do bankomata i pokusa o staviti svoju karticu u utor ,ali bankomat nije htio primiti.Tada sam pogledao ekran i vidio da na zaslonu pise isplata.automatski sam bez razmisljanja stisnuo iznos od 2000 kn.bankomat mi je isplatio novac i necija kartica je izasla van.uplasio sam se pokupio novac i otisao.kartica je ostala u bankomatu,ne znam cija
Sta da radim,ako idem vratiti taj novac hoce li me teretiti za kradju ili ako ne idem pa mevpronadju pa opet najebem

Eto,jebes to kad te prilika napravi vlopovom
To je krađa, ali će te teško otkriti ako bankomat nema nadzorne kamere.

Najbolje da ubaciš novac u kuvertu i napišeš razlog vraćanja novca. Normalno, na printeru. Obavezno napisati koji bankomat i u koliko sati.

Banki će biti drago da su im vraćeni novci. A sumnjam da će ići u neku tužbu i tražiti da se pronađe "pošten lopov".

Normalno , opet postoji opasnost da činovnik u banci ne stavi novac u svoj džep.

Napravi to što prije.
Inače znam jedan slučaj kada je jedna cura u banci par godinama krala i skupila 50 000 eura i sve potrošila na provode. Majka joj je bila u istoj banci, dugi niz godina. Direktor je samo lijepo došao do njezine majke koju je dobro poznavao i znao da je muž pomorac pa predložio: vratite 50 000 eura za mjesec dana. I kćer će dobiti samo sporazumni otkaz. A ako to ne vratite, za mjesec dama mi će mo slučaj prijaviti i kćer će vam u zatvor. Normlano, otac je ekspresno prodao kuću na otoku. Direktor se držao svoje riječi i cura nije završila u zatvoru. Jer je direktor znao da će vrlo teško dobiti novac natrag ako ova završi na policiji.
A njemu je bilo bitno da dobije banka novac.

Zadnje uređivanje krena : 25.08.2014. at 16:03.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 16:33   #4
Idem ja u banku, niti sam ukrao karticu ni pin, vec je na zadlonu pisalo isplata i nisam se snasao u toj situaciji, a nisam htio novce ostaviti u bankomatu pa ih uzme neko drugi, a na kameri se vidi da ja podizem

Dabmi je namjera bilabkrasti podigao bih maximalan iznos,a ne 2000 kn
gnusam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 16:46   #5
Pisalo je isplata, a još nisi ni svoju karticu stavio u utor haha. Priznaj da si se itekak dobro snašao u toj situaciji ali si poslije skužio da te ipak mogu naći...

A da si pošten bi tuđu karticu izvadio i predao u banku.
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 17:02   #6
Ma nije tako, stvarno sam se preznojio iste sekunde
Pitam ovdje za savjet kako da vratim novac bez posljedica
gnusam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 17:05   #7
I bilo je 22 sata
gnusam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 18:01   #8
Tako sam ja jednom, ostala zeni ispred mene kartica u bankomatu.
Nisam nista dizao, vratio odmah karticu u banku, nista vise nisu nikad pitali.
Ista situacija, guram, guram al nece da udje (kartica jel).
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 22:11   #9
poslao sam novoc poštom u banku i napisao izjavu što se dogodilo kako mi je savjetovao krena
sad ako je netko prjavio neka mu vrate novac , a ako ne baš me briga

a ako i netko u banci prisvoji novac siguran je da nije prijavljeno niti će netko provjeravati,pa neće riskirati posao za 2000 kuna
gnusam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 23:11   #10
Dobro si postupio
SES HD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 17:04   #11
smrdi mi cjela ova priča...no, da i je tako, da si podigao lovu, odakle znaš jel bila kartica baš od te banke unutra?

da si savjestan građanin, prekinuo bi opciju isplata, izvadio karticu i onda karticu vratio u banku.....sve ostalo je zlo i nedjelo....
__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 18:20   #12
Daj ne seri nije nikakvo zlo niti nedjelo.čovjek se malo uzbudio zbog besplatne lovice.
Ma dobro si napravio kak si vratio.Čini mi se da svi bankomati imaju kameru iznutra znači ekran u koji gledaš gleda i tebe tak da sve imaju snimljeno.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 18:26   #13
Hvala na riječniku....i kulturnom ponašanju....

__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 18:40   #14
Ljudi koji su stvarno pristojni i disnt se ne libe tu i tamo psovat,zabeštimat,koristit vulgarne izraze.Iskreniji su i može im se više vjerovat.
To nije moja mudrost nego su znanstvene analize to utvrdile.Slobodno istraži,pristojna.
Uostalom svi smo tu odrasli,a kultura je nešto sasvim drugo.

p.s. inače riječnik ti se piše "rječnik",nevolim gramtičke naciste ali ovaj put je slatko.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 18:55   #15
PS. Ja ne volim (al' ne mogu promjenit) da neki ljudi ne znaju kliknut razmak iz točke, zareza i sl.

Ukratko, u meni je takav duh (duša mi takva) da nikad mi ne bi palo na pamet uzeti ikome kune, u bilo kakvoj situaciji, osim da nađem sitno na cesti a nema nikoga, pa bilo to i neka novčanica....to je ono takozvano palo od Boga....a sve više, nađeno, novčanike, kartice, uredno vraćam. Tuđe - prokleto. Bolje biti gladan nego uzet nekome kune, moj je moto, al' znam da sam u manjini u današnjem svijetu. Al' ja se ponosim i dićim time..
__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 19:00   #16
To je super i to je dobra stvar,ali ipak mislim da su riječi zlo i nedjelo ipak puno preteški termini za to šta je napravio.
Da je nekog prebio i oteo mu,to je pravo zlo i nedjelo-zlodjelo i ipak se nemre izjednačavat sa njegovom situacijom.
Stavljat razmak između interpunkcija je stvar osobnog izbora,sumnjam da je to ikakvo pravilo.
"Hvala na riječniku....i kulturnom ponašanju...." A di je razmak ?

Zadnje uređivanje GosponProljeće : 11.09.2014. at 19:06.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 19:12   #17


Kraj!
__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 19:29   #18
Quote:
gnusam kaže: Pogledaj post
Prije 3 dana krenuo sam nabankomat podici 2000 kn.Dosao sam do bankomata i pokusa o staviti svoju karticu u utor ,ali bankomat nije htio primiti.Tada sam pogledao ekran i vidio da na zaslonu pise isplata.automatski sam bez razmisljanja stisnuo iznos od 2000 kn.bankomat mi je isplatio novac i necija kartica je izasla van.uplasio sam se pokupio novac i otisao.kartica je ostala u bankomatu,ne znam cija
Sta da radim,ako idem vratiti taj novac hoce li me teretiti za kradju ili ako ne idem pa mevpronadju pa opet najebem

Eto,jebes to kad te prilika napravi lopovom
Pred neki dan sam stavljao novac na devizni... rekoh ewo 1500 kuna, stavite mi lijepo na eure..
I gospođa lijepo uzme mojih 1500 kuna, napravi uplatu i daje mi da potpišem..

Gledam uplatnicu i na njoj stoji uplata od 1500 EURA. I mislim se što, da se napravim lud, ili da joj kažem za grešku...
Naravno, predao sam joj uplatnicu s riječima..aj sad ljepo pogledajte što ste natipkali...
Pošten sam, što ću, i drugi put bi tako...iako vrag u meni non stop melje zašto sam iz ruku ispustio darovanih 10 000 kuna...

Opet mislim se, što je meni tih 10 000 kuna, pichkin dim, neš ti...

Daklem, poštenje nije bez veze netko izmislio, i da nije poštenih ljudi bili bi puno jadniji nego jesmo...
Karticu u ruke, pare u ruke i prijavit u banku...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 19:52   #19
sve to nekom iz džepa ode, to je sigurno, bio to čovjek koji je slučajno ostavio karticu, ili službenica koja je krivo isplatila,
odnosno ti, kasnije kad te nađu, jer ne smiješ uzet više nego što ti se isplaćuje.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 19:54   #20
Bravo! Pošten - spašen - nagrađen!

Mene jedan lik ovaj tj. zafrknuo za nešto, a danas sam dobila puno poklona od sasvim nepoznate osobe..jednostavno je došlo. Bog sve vidi tko šta radi i kakav je. Očekuj ništa, dobit ćeš puno!
__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.