Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 13:17   #861
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
U svakoj WoT vs WT raspravi se nađe genijalac koji spomene health barove. Zašto health bar igru čini lošijom?
Otvori bilo koju listu top 50, top 100, top 200 igara. U toj listi mi nađi akcijske igre (FPS, TPS, RTS, RPG...) koje NEMAJU health bar, a ja ću ti naći sve one koje ga imaju.
Pa onda reci "igra je loša jer health bar".
Health bar je ultimativna razlika između igre koja želi biti simulacija i one koja želi biti arkada na žetone. I tu nema diskusije. Igram igre još od 80-tih i to je oduvijek bila i ostala ultimativna razlika.
Uz to, WoT sa svojim arkadnim tenkićima koji voze poput bolida, tenkovima koji su bili samo skica na papiru u stvarnosti, koji se nadograđuju suludim kombinacijama topova, gdje se tenkovi ocrtavaju crvenom siluteom kroz žbunje i po mraku, sa suludim zlatnim granatama (wtf!?!) je zaista jedna obična arkadna igra i ništa više. Je, priznajem, to je jako dobra arkadna igra ali nema nikakve veze sa stvarnošću. Umjesto tenkova su mogli staviti labudove na napuhavanje i stvar bi bila ista.

Igrao sam WoT preko dvije godine i onda naišao na WT. Od tog trenutka nisam više nikad upalio WoT. Razlika je nebo i zemlja. WT je daleko ozbiljnija stvar od WoT-a čak i uz sve svoje mušice i bugove.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 13:40   #862
Generalno smatram tko je htio stvarnost i realnost trebao je u vojsku ići. Pretpostavljam onda da u WT da bi vozio treba ti 3 4 čovjeka, svatko na svojoj poziciji i nema top down pogleda. Dočim nije tako.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:35   #863
Upravo to zato WT nema S od simulacije, isti k. samo drugo pakiranje.
Realnije tenksovske bitke sam imao u Red Orchestri 1 prije 10 godina.
horus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:32   #864
Quote:
horus kaže: Pogledaj post
Upravo to zato WT nema S od simulacije, isti k. samo drugo pakiranje.
Realnije tenksovske bitke sam imao u Red Orchestri 1 prije 10 godina.
Dobro si me sjetio da, ne sjećam se kako se igra zvala. Samo iznutra se tenk vozi, granate udaljenosti idu prema dolje, pogoditi tenk od prve je bio skill a kamoli ga uništiti. Bio je demo na nekom Bugovom CD-u, možda su još i devedesete bile
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:45   #865
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Health bar je ultimativna razlika između igre koja želi biti simulacija i one koja želi biti arkada na žetone. I tu nema diskusije. Igram igre još od 80-tih i to je oduvijek bila i ostala ultimativna razlika.
Uz to, WoT sa svojim arkadnim tenkićima koji voze poput bolida, tenkovima koji su bili samo skica na papiru u stvarnosti, koji se nadograđuju suludim kombinacijama topova, gdje se tenkovi ocrtavaju crvenom siluteom kroz žbunje i po mraku, sa suludim zlatnim granatama (wtf!?!) je zaista jedna obična arkadna igra i ništa više. Je, priznajem, to je jako dobra arkadna igra ali nema nikakve veze sa stvarnošću. Umjesto tenkova su mogli staviti labudove na napuhavanje i stvar bi bila ista.

Igrao sam WoT preko dvije godine i onda naišao na WT. Od tog trenutka nisam više nikad upalio WoT. Razlika je nebo i zemlja. WT je daleko ozbiljnija stvar od WoT-a čak i uz sve svoje mušice i bugove.
Ne kužim zašto sve ovo pišeš jer u War Gamingu nikad nisu tvrdili da im je cilj napraviti simulaciju.
(zaboravimo onaj kratki eksperiment s posebnim game modom, govorimo o baznoj igri)

WT je bolja simulacija od WoT-a, da. Tu se svi slažu.
ali
WoT je prilično dobra arkadna pucačina.
WT je loš pokušaj simulacije. Čak i kad zaboravim činjenicu da WT baš i ne simulira dobro stvarni život, gameplay je još uvijek loš.

- Prevelika fokusiranost na cap circlove koja i na najboljim mapama poništava kvalitetu mape jer ionak svi moraju jurcat prema cap circlu. Također, vrlo često se desi da meč završi puno prije nego većina tenkova budu uništeni. FFS igram igru jer želim gađati tenkove, a ne loviti cap circlove.
- omjer gradskih / otvorenih mapa nije niš povoljniji nego u WoT-u
- jedna od meni većih boljki - nemogućnost bilo kakve komunikacije sa suigračima. I pri tom ne mislim na razgovore, chat, ili komande tipa "Attack". U WoT-u recimo svaki igrač konstantno komunicira svoj položaj i viđene protivnike svim ostalim suigračima. Na taj način znaš kaj se dešava oko tebe i znaš planirati. I to je temelj za timski rad. Svaki igrač donosi odluke na temelju informacija od ostalih 14 suigrača (u teoriji, jer naravno, uvijek postoji tomato koji ne zna gdje mu je minimap) U WT-u pojma nemaš di su ti suigrači ni da li je itko od njih naišao na neprijatelja. Da svi igrači naprave ESC -> Disconnect, ne bi ni skužio. Jako često ni nemaš osjećaj da igraš multiplayer igru s drugim ljudima.
- zadnjih par minuta meča često na protivničkom timu ostane tenk ili dva i zadnjih par minuta svi lutaju okolo bez ikakve akcije i traže zadnjeg preživjelog. Zna se desiti i u WoT-u, al tam su manje mape pa se ta situacija brže razriješi, a i u WoT-u skoro uvijek znaš otprilike gdje tražiti zadnjeg.
- nesrazmjer veličine mape i količine igrača. Znalo mi se desiti da odvozim cijelu dijagonalu mape od jugozapada do sjeveroistoka bez da sretnem jednog igrača.
- spawn campanje, suicide avione, revenge killing i slično da ne spominjem
- sporedna stvar, ali isto pokazatelj kvalitete igre na neki način - gotovo nepostojeći community. Recimo, ukucaj u Youtube tražilicu neš u vezi WT:GF i pogledaj kolko videa ti nalazi koji nisu stariji od pol godine.
- ovo gore sve vrijedi za simulator mode, a ostali modovi imaju glupi respawn sistem. Uđeš u igru s recimo Pantherom, krepaš, moraš se respawnati al nemaš dovoljno bodova da opet igraš Panthera pa moraš uzeti PZ4. Prisiljen si na dvije opcije - ili igrati slabiji tenk koji ne želiš igrati (jer da si htio, ušao bi s tim tenkom, a ne s Pantherom), ili biti seronja prema ostalim igračima i izaći iz meča prije nego ga odigraš do kraja. Igra te prisilila u lose-lose situaciju.

I naravno, ak stvarno želiš igrati tu "simulaciju" koju tolko hvališ, onda se moraš pripremiti na queue time od 60+ sekundi i prihvatiti činjenicu da postoji prilično visoka šansa da ćeš igrati meč s 2 tenka protiv 2 tenka.
Uz sve spomenuto, da bi igrao "simulaciju", ne možeš igrati s bilo kojim tenkom nego si ograničen na pojedine tenkove koje Gaijin odluči da taj dan smiješ igrati. Vjerojatno zato jer igra nema ni blizu dovoljno aktivnih igrača da održi na životu Simulator battles bez ovakvih blesavih ograničenja.

TLDR - fail od igre. Potencijal odličan, izvedba sramotna.

Zadnje uređivanje d._m. : 17.11.2017. at 21:56.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 12:30   #866
Ne znam zašto pokrećete raspravu o arkadama i simulacijama na WoT temi... WoT nije simulacija niti je itko ikad to tvrdio. WoT je jednostavno bolja (i drugačija) igra od WT-a. Za većinu igrača gameplay je odlučujući faktor u svakoj igri, a ne realnost, grafika i slični dodaci.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 13:18   #867
Dobro, i sam wot se puno promjenio kroz vrijeme, sad je arkada dok je u prvoj trećini imao neke elemente polusimulacije.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:51   #868
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Dobro, i sam wot se puno promjenio kroz vrijeme, sad je arkada dok je u prvoj trećini imao neke elemente polusimulacije.
Je je,pogotovo sa KV2 i 3 koji su nestajali nicim izazvani na ledini na 200m da bi u iducem trenu dobio sutinu i tenka kojih 100m ispred sebe. Podsjecali su me na one trash zvjezdane staze i romulance il klingonce sa cloak deviceovljem.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
__________________
26.6.2014. Oskar
Snivaj ti jer sutra ja ću doći
Jednom još da ti kažem laku noć
kreso82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 00:03   #869
Pričam o tome da nisi znao koliko hp ima dok nisi izašao na njega, nisi imao lampu, itd. itd. Još u beti su tankovi warpali po mapama, i tako su se pogađali.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:10   #870
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Pričam o tome da nisi znao koliko hp ima dok nisi izašao na njega, nisi imao lampu, itd. itd. Još u beti su tankovi warpali po mapama, i tako su se pogađali.
Ma u pravu si s tim elementima kad bi ih gledali kao feature, ali u ukupnom gameplayu wot i sim nejdu u istu recenicu. Bilo je i bolje i gore prije, moj osobni dojam. Sve skupa gledajuci, sad je arkada za priglupe (ubrajam i sebe jer igram).

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
__________________
26.6.2014. Oskar
Snivaj ti jer sutra ja ću doći
Jednom još da ti kažem laku noć
kreso82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:40   #871
https://eu.alienwarearena.com/ucf/sh...key-giveaway-1


Your Bonus Code Package* for existing players includes:

1 day of Premium Account
1 Personal Reserve
100% Crew XP for 2 hours
1 Large Repair Kit
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 00:52   #872
Keys are only available for members that are Level 2+.
__________________
Homer Simpson: Bart, a woman is like beer. They look good, they smell good, and you'd step over your own mother just to get one!
MEDO11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 01:36   #873
To je bar lako nagrindati.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 17:47   #874
samo treba lajkat i komentirat. rješeno.
nego na nagovor frenda sam jučer kupio onaj paket od 11 bozicnih paketa, jer kao ful su darezljivi. i za 140kn dobio sam scorpion g, 2500 zlata, 2 mil kredita i 9 dana premiuma i jos masu sitnica. good deal. volio bi da je t59 ali i ovako je ok
__________________
Homer Simpson: Bart, a woman is like beer. They look good, they smell good, and you'd step over your own mother just to get one!
MEDO11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:56   #875
Ono kaj je bilo najbliže simulaciji tenka je Iron front Liberation 1944 (od tvoraca ARME - Bohemie). Nažalost igra nije bila popularna jel su igrači ulganvom arkadni zaljubljenici pa zato i imamo danas situaciju kakvu imamo. Srećom ARMA 3 je dosta popularna, tamo isto ima tenkova i vozila al su moderni tenkovi. Isto tako Warthunder Ground Forces u sim modu je miljama ispred WOTa a slične su igre. Samo je RNG veliki problem u WT.
Iako ima i WOT svoje čari i tu igru ne treba gledat kao simulaciju. To je nešto sasvim drugo...
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 19:27   #876
ma wot bi bio super igra samo kad bu poslusali igrace i popravili par stvari.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 08:47   #877
Rasprava o WoT arkada / simulacija je bespredmetna.
Ili ti se svida i igras ili ne.
No ono sta mene smeta...je nacin na koji se jeskaju igraci da kupuju vozila.
Prije je bilo puno lakse zaraditi novac.
Tenkovi su svako vozilo posebno, imali neke karakteristike, prednosti...
Danas su sva vozila toliko slicna da ubija gust igranja.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 14:00   #878
Ima li nešto nakon Holiday Ops 2018
Imam Atmosphere level X i brdo otvorenih i neotvorenih Box-ova s kojima ne znam kaj bi
Zeljeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 15:19   #879
Popunjavaj album, tako si dižeš bonuse do 15.1
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 16:19   #880
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Popunjavaj album, tako si dižeš bonuse do 15.1
36%, koliki je max i mogu li kaj sa shards-ovima (oko 2000)?
Zeljeni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:12.