Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2016., 23:13   #1041
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Možda je to nepromišljeno napisala.
Možda ne kuži kak to ružno zvuči.
ja ne shvacam kako to moze biti nepromisljeno. nema tu prostora za vise interpretacija.
ista zena, cini mi se, bi fasisticki zabranila kolarici da radi svoj posao, zato sto slabo kontrolira impulse hranjenja.
ne znam, evo, malo sam tuzna kad citam te stvari, stvarno. ljudi su bas zloce.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:14   #1042
Pa ne mislim da se debljina nameće kao lijepa ako se žene broja +44 osjećaju lijepe.
Ja sam bila konfekcijski broj 44/46 i zaista se nisam osjećala ružno, bilo mi je teže kupiti hlače, bilo mi je teže potrčati, i niz drugih otežavajućih okolnosti koje idu uz kile, ali ja sam sebe stvarno doživljavala lijepom i privlačnom, samo eto sa viškom kilograma.
Niti me je to što se ja ne osjećam neprivlačno spriječilo da smršam, tako da ne vidim problem u tome da postoje i plus size kampanje jer zaista nije problematično da se neka debeljuca smatra lijepom

Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
ja ne shvacam kako to moze biti nepromisljeno. nema tu prostora za vise interpretacija.
ista zena, cini mi se, bi fasisticki zabranila kolarici da radi svoj posao, zato sto slabo kontrolira impulse hranjenja.
ne znam, evo, malo sam tuzna kad citam te stvari, stvarno. ljudi su bas zloce.
Meni je zlo i tužno kada se sasvim zdravoizgledajuće žene proglašava debelima, pa tako svako malo na forumu naletim kako je Nina Badrić "masna i debela". Zašto eto, zašto to
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:20   #1043
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Pa ne mislim da se debljina nameće kao lijepa ako se žene broja +44 osjećaju lijepe.
Ja sam bila konfekcijski broj 44/46 i zaista se nisam osjećala ružno, bilo mi je teže kupiti hlače, bilo mi je teže potrčati, i niz drugih otežavajućih okolnosti koje idu uz kile, ali ja sam sebe stvarno doživljavala lijepom i privlačnom, samo eto sa viškom kilograma.
Niti me je to što se ja ne osjećam neprivlačno spriječilo da smršam, tako da ne vidim problem u tome da postoje i plus size kampanje jer zaista nije problematično da se neka debeljuca smatra lijepom
bravo ti.
upravo je to poanta.
no kako vec napisah, skuzila sam da se vecim zenama cesto osporava i taj njihov unutarnji osjecaj ljepote. kao - ne smije se ona osjecati lijepo, pogledaj kolika je.
pa se sve radi da ju se *spusti* i stavi na njezino mjesto.
i sama sam to dozivjela u 42-44 fazi.

i da, netko je bio napisao - sta ako reklama s debelom sprijeci neku curu da nastavi mrsaviti.
pa evo, tvoj post je odgovor - ako je odlucila smrsaviti, nece je sprijeciti nista. a i zasto se ne bi osjecala lijepom i dok mrsavi? zasto bi se morala osjecati ruzno tijekom tog procesa koji nije kratak?
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:21   #1044
vrlo zanimljiv tekst, hvala. nisam znala za neke od ovih stvari, za neke vec ranije jesam.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:21   #1045
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
jebote gadno mi vas čitat zato.
+1
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:23   #1046
Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
bravo ti.
upravo je to poanta.
no kako vec napisah, skuzila sam da se vecim zenama cesto osporava i taj njihov unutarnji osjecaj ljepote. kao - ne smije se ona osjecati lijepo, pogledaj kolika je.
pa se sve radi da ju se *spusti* i stavi na njezino mjesto.
i sama sam to dozivjela u 42-44 fazi.
I dalje vjerujem da je to jer se mnogo vitkih žena jako trudi (p)ostati vitko, vježbaju, paze šta jedu, aktivne su, broje kalorije... (i to je sve super, i svi trebamo da se trudimo u nekim svojim granicama) i onda kada im neka debljaili neutrenirana žena kaže da se osjeća privlačno zvuči nevjerovatno i kao samozavaravanje.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:25   #1047
Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
. ljudi su bas zloce.
I umisljene glupacice.

I pliz pustite kolaricu, ni prva ni zadnja zrtva jojo efekta. Nije mi to nešto za zgrazanje.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:26   #1048
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
I dalje vjerujem da je to jer se mnogo vitkih žena jako trudi (p)ostati vitko, vježbaju, paze šta jedu, aktivne su, broje kalorije... (i to je sve super, i svi trebamo da se trudimo u nekim svojim granicama) i onda kada im neka debljaili neutrenirana žena kaže da se osjeća privlačno zvuči nevjerovatno i kao samozavaravanje.
da, vjerojatno je u tome stvar.
mozda su ljubomorne da zasto se one moaju muciti da bi bile zadovoljne, a vidi nju, jede, uziva, ne muci se i zadovoljna je
to razumijem da moze biti prijetnja, i to velika.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:27   #1049
Meni od oblijih dobro izgleda Scarlett Johansson.
Ali ona nije debela, samo ima obline u cicama u guzi.
Kod nje mi je i lice lijepo, pa sve skupa izgleda baš dobro, nekako seksi je ženska, kaj ja znam.
Dobro joj stoji da nije mršava.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:27   #1050
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
I umisljene glupacice.

I pliz pustite kolaricu, ni prva ni zadnja zrtva jojo efekta. Nije mi to nešto za zgrazanje.
nije stvar kolarice, vec komentara koji se slucajno tice nje. slucajno je o njoj dakle rijec, a morala sam spomenuti da bi istakla maliciozni ton
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:29   #1051
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post


Meni je zlo i tužno kada se sasvim zdravoizgledajuće žene proglašava debelima, pa tako svako malo na forumu naletim kako je Nina Badrić "masna i debela". Zašto eto, zašto to
Ninu vidjeh uživo par puta i ne djeluje mi debelo.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:29   #1052
Znam, al zamisljam da mozda cita zk i ono... Bas sranje.

Barbi ne daj se
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:30   #1053
Ovo gore islo priti
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:32   #1054
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Meni od oblijih dobro izgleda Scarlett Johansson.
Ali ona nije debela, samo ima obline u cicama u guzi.
Kod nje mi je i lice lijepo, pa sve skupa izgleda baš dobro, nekako seksi je ženska, kaj ja znam.
Dobro joj stoji da nije mršava.
pa i meni je dobra, skladnija mi je i ljepsa od ashley u kompletu. ne znaci da mi je sve mrsavije od ashley lose ako sam rekla da je ona dobra. ima predivnih zena u svim tezinskim skupinama
mislim, kako bih rekla, u mojoj knjizici ljepote stane puno imena, i ne iskljucuju se medjusobno.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:32   #1055
Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
da, vjerojatno je u tome stvar.
mozda su ljubomorne da zasto se one moaju muciti da bi bile zadovoljne, a vidi nju, jede, uziva, ne muci se i zadovoljna je
to razumijem da moze biti prijetnja, i to velika.
Pa nekako mi najlogičnije.
Ima se neka slika debele žene koja ili se trudi smršati ili se trudi biti što neprimjetnija, zašto bi se ona osjećala lijepo ili se trudila izgledati lijepo - i debelo.

Evo ona je recimo pretila, ali mi je totalno fora što ima modni blog i nije stavila život na čekanje jer je eto glomazna.


Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Ninu vidjeh uživo par puta i ne djeluje mi debelo.
Pa jer nije debela
Ali često na forumu nalijećem na analiziranje njene debljine i ismijavanjem jer je za sebe nekada rekla da je sitna.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:33   #1056
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
Znam, al zamisljam da mozda cita zk i ono... Bas sranje.

Barbi ne daj se
a dobro da.
necu vise.
barbara ako citas, super si, kuzimo te i ne ljuti se.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:37   #1057
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post


Pa jer nije debela
Ali često na forumu nalijećem na analiziranje njene debljine i ismijavanjem jer je za sebe nekada rekla da je sitna.
nije debela, da, mozda malo krupnija, ali debela nikako.
i da, to je upravo ono sto pricam,prozivanje debelima onih koje to nisu.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:37   #1058
Možda se ljudima gade debeli, jer im se gadi njihova (ako se ne radi o bolesti) neumjerena proždrljivost?
Neumjerenost u jelu?
Mislim na debele tipa Žak, koji je i sam rekao da je sasvim zdrav, ali da jednostavno ne želi prestati jesti, pa si je dao izvaditi onaj balon.
Mislim, možda im se gadi ta osobina, a ne sama debljina, nego proždrljivost i neumjerenost.

Mene iskreno baš briga, ne dira me tema dovoljno da se uzbudim, ali nekak mi isto baš nije normalno uopće imati potrebu toliko jesti da se dovedeš do 150 kila.
A ne jedu baš svi koji su jako debeli iz nekih emotivnih razloga, neki jednostavno tako vole.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:39   #1059
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Meni od oblijih dobro izgleda Scarlett Johansson.
Ali ona nije debela, samo ima obline u cicama u guzi.
meni je skarlet normalna..kaže gugl da ima 57 kila na 160, moguće..
to nam je napravilo ispiranje mozga sa premršavim ženama, da su ženske poput skarlet bile vauuu, a u biti je u pitanju normala..
sada se polako granice pomiču, više ni skarlet nebu 'ženstveno obla', već to postaje ovakav tip http://i63.tinypic.com/zjy0ly.jpg

Quote:
DiGioia kaže: Pogledaj post
Ne znam na koji način bi ukinuli problem debljine....
za početak, da se debljina ne promovira u pozitivnom duhu..
raditi na svijesti i edukaciji..a ne svaki prijedlog i misao napadati i nazivati iživljavanjem (sjetimo se samo rezanja kruha na tanje šnite, rečeno na temi o zdravstvenim posljedicama prekomjerne tjelesne težine i kardiovaskularnih problema)..

Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
svi pozivaju na zdravlje, kao, odjednom su jako zabrinuti za buducnost tih debelih ljudi.
a zašto misliš da nisu?

Quote:
ne kazem da nema zena koje debljina osteti, ali kada po glavi vrtim ljude koji su mozda prerano umrli od raznih razloga, medju njima je jednak broj i mrsavih i debljih. rekla bih da je pusenje veci rizicni faktor, ili prehrana iskljucivo preradjenim namirnicama i slicno.
krivo (+ pušenje se već odrađuje)..
demantira te već sama lepeza posljedica debljine, a koja je široka, od kardiovaskularnih bolesti (najčešći uzroci smrti), šećerne bolesti, žučnih kamenaca (npr kolesterolski žučni kamenci) do zloćudnih bolesti (npr karcinom jajnika, maternice, dojke, crijeva kod muškaraca)..uz to, stopa moždanog udara se utrostručila, a povezuje se sa debljinom..

već je usvojen konsenzus rezolucije među članicama svjetske zdravstvene organizacije kako bi zaustavilo širenje debljine u svijetu do 2020..
sad da li zbog same brige oko zdravlja pojedinca ili zbog toga što su izravni i neizravni troškovi liječenja bolesti koje uzrokuje debljina prevelik teret za proračun, svatko neka sam odluči..

Quote:
btw, vise je fer reci za nekoga 'debel je i to mi je ruzno', nego 'debel je, brinem se za njegovo zdravlje'. ne brine vecina vas za nicije zdravlje, ne budite licemjerni.
debljina je prije svega zdravstveni problem..i dok god će se na nju gledati kao na estetski problem, a ne kao na zdravstveni, dotle teško da će pomaka naprijed biti..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:40   #1060
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post



Pa jer nije debela
Ali često na forumu nalijećem na analiziranje njene debljine i ismijavanjem jer je za sebe nekada rekla da je sitna.
A dobro, jebiga, nije baš ni sitna
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.