Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2004., 19:15   #1
Belgija

Odo u subotu ujutro u Belgiju na long weekend...u Bruges.
Daj, ako neko zna malo nek mi izdivani sta ima za vidjet, kupit, popit, pojist i tako jer nikad nisam bila.
Hvala.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 19:30   #2
Ja sam bila al ne u Bruges. Jedno je sigurno JAKO ces DOBRO jest tamo Vjerujem da ima zanimljivih muzeja a flamanski slikari su super kul

uzivaj
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 20:20   #3
N a brzınu. Potrazı na forumu vec je bıla Belgıja ı JA pısao o tome. Onako BTW p POZDRAV SVIMA S VRUCEG JUGA TURSKE!!!!!!!!!!!!!!!
Mooky Sissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 21:44   #4
Probaj sa Lonely Planet. Kolega s posla je baš neki dan proučavao izdanje o Belgiji(sadržava više većih gradova, a i Brugge između ostalih) jer skoro ide tamo. Bacio sam oko unutra i sve navedeno je sadržano unutra.
Sauber is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 06:09   #5
Imam Lonely Planet...al fuckaj to...ja hocu iz prve ruke saznat.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 09:15   #6
bila sam ti ja tamo, ali prije jedno 14 godina i slabo se sjecam. znam samo da sam bila u onim barkama koje idu po kanalima (ipak bruges zovu venice of the north), pa u jednom muzeju (ubij me, ali pojma nemam kak se zove), pa na glavnom trgu (mislim da sam usla u vijecnicu, bila je otvorena za javnost). sve u svemu bilo je bas guba. hm, a jos najvise ga pamtim zato jer sam si tam kupila video kompilaciju od the smithsa/morrisseya..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 10:29   #7
Cool

brugge ti je super, presladak gradic. obavezno se puno seci po malim ulicicama, a na glavnom trgu popij kavu (ak ne bude padala kisa ). nisam imala prilike otic u neki muzej i sl., al ima puno prekrasnih gradjevina, kucica i znam da ima neka cetvrt u kojem su nekad davno zivjele ko neke opatice, a kasnije je nesto s tim bilo... ma ne sjecam se tocno vise price. al slobodno pitaj lokalne ljude za bilo sto, belgijanci (flamanci) su iznimno ljubazni, pristupacni i dragi ljudi.
i nikako ne zaboravi otic u one male (privatne) prodavaonice cokolade, brugge je poznat po tome, i kupi si brda cokolade jer je savrsena. i naravno - uzivaj u bezbroj vrsta belgijskih piva.
have fun i puno fotkaj!!

ps ovi smajlici su mi tak super
hajdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 11:08   #8
Quote:
xiola bleu kaže:
ipak bruges zovu venice of the north
To kažu i za Amsterdam... pa koliko tih Venecija ima?
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 12:43   #9
da, ja sam isto čula za amsterdam, ali i za stockholm da su venecije sjevera
očito barem 3 sjeverne venecije postoje...ili već prema inspiraciji
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 13:52   #10
gdje god ima kakav kanalić ili bar otvorena kanalizacija odmah se to krsti "venecijom", sigurno ima još po koja ... a venecija samo jedna
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 16:14   #11
Ima...ima i na istoku. Bangkok na primjer je Venecija istoka...ahhaa.
nego, hvala na informacijama.
Ima li jos stogod?
Sta ima tamo za kupit, npr?
Osim cokolada.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 16:30   #12
ima cipke za kupit ko pljeve. a i oni njihovi belgijski vafli koji se prodaju na ulici su mljac. a pivo ne volis.
e, sad sam se sjetila: mislim da sam bila u frank brangwyn muzeju. odi si tam, ja bih opet da mogu.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2004., 02:18   #13
Pitanje za Kiki & Co.

Posto sam u NL a u planu mi je vikend u Londonu, koji prevoz da izaberem? Avion, vlak, trajekt...?
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2004., 12:07   #14
ja bih ti preporucila avion: iz amsterdama se stigne na gatwick za oko 45 minuta. vlak jedino ako hoces ic iz bruxellesa (eurostar); a trajekt.. meni je to presporo.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 08:56   #15
pozdrav svima!

evo dižem jednu staru temu, da ne otvaram novu.
početkom 6. mjeseca idem u belgiju, točnije u bruxelles.
našla sam na netu par zanimljivih stvari, ali molim iz prve ruke malo informacija o hrani, cijenama, šta treba vidjeti...

tnx unaprijed
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 09:18   #16
belgique

a
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

evo dižem jednu staru temu, da ne otvaram novu.
početkom 6. mjeseca idem u belgiju, točnije u bruxelles.
našla sam na netu par zanimljivih stvari, ali molim iz prve ruke malo informacija o hrani, cijenama, šta treba vidjeti...


meni je Bruxelles bio najzanimljiviji zbog dvojezicnosti, dva naroda utrpana u 1drzavu, a u tom gradu se pretapaju....
u bruxellesu, sto se hrane tiče, imaš kebabe na svakom koraku (koje oni zovu pita), za, cini mi se,4-5 EUR. Imaju i belgijske waffle, prodaju se i na ulici, meni super ukusne (i jako zasitne, osobito ako po njima natrackaju šlaga).
onda imaš i neke školjke u loncu, kao neki specijalitet, valjda iz sj.mora,ali to nisam probao...
onda, 100 vrsta piva, ali sve male: na 0,5 boci Jupillera (njihova žuja) piše XXL. krenes malo isprobavat te sve pive od trešnje, vanilije, ovog-onog, i onda ti dozvizdi i vratis se na klasicno svijetlo, npr. Leffe.
Za vidjet u Bruxellesu...hmm, nista posebno-one cudovisne srebrne EU-administrativne zgradurine, Ateneum i stadion Heysel (jedno kraj drugoga, ides podzemnom do zadnje stanice), lijepi goticki centralni trg, jos par crkvetina i...to je to sto sam ja vidio u bruxellesu u 2 dana.
e,da , ako volis, imas muzej Jacquesa Brella, njihovog šansonijera, pa kad ti dozvizdi šetat, svratiš tamo i za 5 EUR se udobno zavališ i ružni Brell pjeva (doduše s platna) samo za tebe
tnx unaprijed
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 09:56   #17
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

evo dižem jednu staru temu, da ne otvaram novu.
početkom 6. mjeseca idem u belgiju, točnije u bruxelles.
našla sam na netu par zanimljivih stvari, ali molim iz prve ruke malo informacija o hrani, cijenama, šta treba vidjeti...

tnx unaprijed
što se tiče izlaska i pive, trenutno je in pivnica Delirium, 100 metara od Grand Place-a. jako zgodna, super atmosfera, piva preko 50-tak vrsti - obavezno posjetiti! cijene su okej, bar ja ne vidim nikakvu razilku od drugih europskih gradova. ni približno pljački koja se doživljava na Otoku (UK).
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:06   #18
Wink

Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

evo dižem jednu staru temu, da ne otvaram novu.
početkom 6. mjeseca idem u belgiju, točnije u bruxelles.
našla sam na netu par zanimljivih stvari, ali molim iz prve ruke malo informacija o hrani, cijenama, šta treba vidjeti...

tnx unaprijed
pored Grote Markt imaš jedan restoran/kafić/knjižaru posvećenu putovanjima, obavezno posjetiti, kad kreneš prema Manneken pis od glavnog trga mislim da je prva ulica na desno. Na avenija Louise, gdje su sva veleposlanstva i šminkerski dućani, kafe ILLY vrhunska kava, imaju i sendviče i sl. Sablon četvrt gdje su antikvarijati i sl.
nemoj baš jesti i piti na glavnom trgu, tamo je preskupo, odmakni se malo pa su cijen podnošljive.
gazdaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:29   #19
skoljke u loncu su dagnje, njihov specijalitet... inace od dobre klope uzmi si croquettes de crevettes (kroketi od malih racica) jako dobro, dagnje isto obavezno, ali ak naletis na lose nece bit tak fino... naravno sve zive pive, biere speciale obavezno, ako mozes naci birc di imaju vedett to ti je onda pun pogodak, inace na svakoj od tih boca je faca od nekog belgijca/ke, svaki put razliciti..
inace za viditi imas svega i svacega, reci sto te najvise zanima, muzeji, arhitektura...?
mislim ko i u svakom gradu imas puno lijepih stvari za vidit samo treba znati sto te zanima i kolko vremena imas...

inace ako si s nekim tko pozna bruxelles drito u centru imas zensku od maneken pisa, u nekoj prljavoj ulici , puno ekipe iz bxla nema pojma za to... zove se Jeanneke Pis... ak nemas nekog ko zna ides po karti nac rue des Bouchers i ona je u jednoj slijepoj ulicici koja krece s bouchersa... to ti je fora za pokazat svi imaju manekena a ti uslikaj trebu

kaj god te zanima sam pitaj bila sam tonu puta tam s pravim vodicima
crazybee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 16:46   #20
ne zaboravi zaviriti u H&M, C&A, ZARA i more ostalih dučana u centru, a s pivama,,,,polako. Duvel, Chimay blonde, Westmalle double, tripple, Orval, De Konick, Jupiler, Maes,,,ma tko to može nabrojati. Ugl. enjoy
chico locco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:06.