Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2013., 13:10   #1
Glagoljica u Paragvaju

Odakle glagoljica u Paragvaju kada je tek izmišljena u 9.stoljeću a još u 6. se tamo pojavila
Otkrili su 61 glagoljički natpis tamo evo popis znakova



Užasno sliče našoj glagoljici, mislim da bih 50% ovih tekstova i mogao pročitati, još da napomenem
''Rani Hrvati u Americi (srednjovjeki tragovi prekomorskih Hrvata): Najpoznatiji pokazatelj ranih Hrvata u Americi je pleme Croatan na istoku USA. Pred dvadesetak godina je u Bahiji (Brazil) nadjen na kamenu srednjovjeki nadpis sličan glagoljici, a odnedavno čak 61 glagoljski nadpis od 7.- 14. stoljeća na stijenama gorja Amambay u Paragvaju. Amerikanci drže da su pisci tih ploča sudjelovali u gradnji prvoga ranoameričkog grada Tiwanaku (Tiahuanaco), gdje kipovi vladara Huaritskog carstva od 9.-12. st. nose šahovnice kao i kasniji kraljevi Inka, a njihova naselja se zovu wasi. Vjerojatna nazočnost srednjovjekih Arapa u Americi proizlazi iz starih pisaca npr. Al-Masu'di i Al-Mazanderani, a nedavno je sigurno dokazana (B. Fell i ini) arheonalazima ranih kufskih nadpisa u SAD, npr. arapski novac kod Cambridgea i grobni nadpis uz Anubis Cave itd. Isto potvrdjuju još neamerički govori plemena Hokan i Hokoham uz meksičku granicu, koji spadaju u hamitsku skupinu i najbliži su afričkim Berberima, pa stara indianska molitva "Allâ shalâh lullah, Allâ shalâh menah". Slično dokazuje i uzgoj američkog kukuruza u srednjovjekom Magrebu. U maurskom kalifatu španjolskih Omajada su brojni Hrvati imali važne uloge, npr. naši vojskovodje H. Badrov, W. el-Ameri, Z. al-Ameri, a u maurskoj plovidbi do Amerike od 9. st. su jamačno sudjelovali i hrvatski pomorci. Od ovih potječe srednjovjeka etnogrupa Hvirtamanna iz vikinških izvora na istoku USA, kojih su potomci Croatani. Srednjovjeki prorok Vissakae (= Lofty Hero) iz indijanske predaje je vjerojatno identičan s admiralom Harwâtje Marjakyr iz Veyskih legenda na Krku. On je po predaji kroz ocean Semerân vodio flotu od 7 brodova, čiji je golemi reljefni prikaz duž stijene 72 x 12m nedavno pronadjen u Brazilu.''
Molio bih sva moguća riješenja koliko god bizarna bila
ako smo doista došli tamo čini mi se kao da se glagoljica razvila od simbola koji su se već koristili u Hrvatskoj
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Old 20.01.2013., 13:21   #2
Je li ovo thread za alternativnu povijest ili?

Nadam se da si svjestan toga da je sve što je AzLovric/Yoshamya napisao, u potpunosti izmišljeno.
itreius is offline  
Old 20.01.2013., 13:32   #3
Quote:
itreius kaže: Pogledaj post
Je li ovo thread za alternativnu povijest ili?

Nadam se da si svjestan toga da je sve što je AzLovric/Yoshamya napisao, u potpunosti izmišljeno.
vidio sam jedan lažni post ali ovi mi se čine kao pravi
http://hr.metapedia.org/wiki/Amerohrvatski_petroglifi
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20000528/prilozi.htm
http://blog.dnevnik.hr/gosponprofeso...lagoljica.html
itd. itd.
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Old 20.01.2013., 16:13   #4
pa metapedia je wiki za alternativnu povijest. neki bi rekli bajke.
tom_xox is offline  
Old 20.01.2013., 16:14   #5
Ja bi bio oprezan s time jer je originalni članak na metapediji (koji su onda svi kasnije ostali copy paste-ali) napisao notorni falsifikant Yoshamya. Neki od njegovih drugih radova uključuju izmišljene epove o plovidbi drevnih Hrvata do Amerike i Indije i slične stvari

Tako da ja ovome ne vjerujem ni riječi. Između ostalog, da je to doista istina, to bi bila svjetska senzacije i o tome bi se radili dokumentarci svjetske produkcije, a nebi ostalo na par članaka po alternativnim i conspiracy theory internet stranicama.
thatfeel is offline  
Old 20.01.2013., 17:28   #6
a prije 50 godina su se možda smijali i vikinškoj teoriji

našao sam samo jednu sliku, nema neke svrhe slovo ''i'' u kamenu al ajd xD
to što je Yoshamjapanac napisao to znači da je sve navedeno lažno ili se temelji na teško dokazivom materijalu?
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Old 20.01.2013., 18:37   #7
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
a prije 50 godina su se možda smijali i vikinškoj teoriji

našao sam samo jednu sliku, nema neke svrhe slovo ''i'' u kamenu al ajd xD
to što je Yoshamjapanac napisao to znači da je sve navedeno lažno ili se temelji na teško dokazivom materijalu?

Da tek vidiš Yošamyaove slike pletera na egipatskim reljefima. Malo su mu ti
pleteri nekak na hero ali se nikom neda dovodit u pitanje njegvo znanje o kojekakvim shop programima. Čovek dela na R.Boškoviću pa se valjda kuži.
(ok sad ne dela na bolovanju je)
__________________
Što se treba s vatrom očistit!
leteči is offline  
Old 20.01.2013., 20:44   #8
Quote:
leteči kaže: Pogledaj post
Da tek vidiš Yošamyaove slike pletera na egipatskim reljefima. Malo su mu ti
pleteri nekak na hero ali se nikom neda dovodit u pitanje njegvo znanje o kojekakvim shop programima. Čovek dela na R.Boškoviću pa se valjda kuži.
(ok sad ne dela na bolovanju je)
da nisu dubrovčani možda kasnije došli u ameriku?
pitam nevezano za temu
ipak su bili vrsni pomorci
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Old 20.01.2013., 21:43   #9
ma ta metapedija otkriva neke velike i zataškavane istine, a prepuna je grešaka oko najjednostavnijih stvari (slično kao forumaš koji se spominje u mom potpisu). evo nekih "zabavnih" grešaka sa metapedije.

Quote:
Franački kroničari u 9. st. npr. teolog Gottschalk 892., navode "Rex Tirpimerus" ili "Regnum Croatiae"..., etc.
Quote:
Naprotiv Franački izvori (npr. Gottschalk 882.) kao i kasnije sam Dmitar Zvonimir, tvrde da je već i prije Tomislava čak Trpimir (848.- 863.) nosio titulu hralja - ali pristrani jugoistoričari priznaju tek ono što im idejno paše, a sve ino prešućuju kao nepostojeće (jer cilj opravdava sredstva).
gottschalk je umro oko 870. godine, tako da ništa nije mogao napisati 882. ili 892. godine. očito se niti sam autor ne može dogovoriti sam sa sobom kad je gottschalk napisao vijesti o svom boravku u hrvatskoj.

Quote:
Slično Trpimira, Branimira i nasljednike kao "reges Croatorum" potom još navode ini rani kroničari kao Grgur Barski (Ljetopis, 3), H. Lucić (De regno Dalmatiae, 11), D. Farlatti (Illyricum Sacrum), itd.
trebalo bi pisati i. lučić (ivan lučić), a ne h. lucić (hanibal lucić).

Quote:
Maruša Černi (latin. Mariosa) je druga poznata i zapisana starohrvatska banica na smjeni 9./10. stoljeća u južnoj Primorskoj Hrvatskoj. Bila je supruga dalmatinskog bana Muncimira II. (892.- 910.). Kao banica je s njim imala 2 sina: starijeg kralja Tomislava (910.- 929.) koji je prvi naslijedio oca i mladjeg kralja Trpimira II. (929.- 933.), čija je supruga dosad ostala nepoznata u zapisima.
maruša se jedino spominje u čedadskom evanđelistaru kao branimirova supruga.
__________________
Bump!

Zadnje uređivanje filecto_dilio : 20.01.2013. at 21:54.
filecto_dilio is offline  
Old 20.01.2013., 22:41   #10
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
a prije 50 godina su se možda smijali i vikinškoj teoriji

našao sam samo jednu sliku, nema neke svrhe slovo ''i'' u kamenu al ajd xD
to što je Yoshamjapanac napisao to znači da je sve navedeno lažno ili se temelji na teško dokazivom materijalu?
ajde pogledaj u čijoj kolumni je ova slika objavljena i sve će ti biti jasno
__________________
Bump!
filecto_dilio is offline  
Old 20.01.2013., 23:15   #11
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
da nisu dubrovčani možda kasnije došli u ameriku?
pitam nevezano za temu
ipak su bili vrsni pomorci
More biti more biti.
__________________
Što se treba s vatrom očistit!
leteči is offline  
Old 21.01.2013., 01:32   #12
Quote:
filecto_dilio kaže: Pogledaj post
maruša se jedino spominje u čedadskom evanđelistaru kao branimirova supruga.
da li se spominje kao supruga, ili samo kao osoba (mozda poslovni partner) koja je u cedadu bila zajedno sa branimirom ?

mozda bi dobro bilo ovdje staviti link na temu o čedadskom evanđelistaru ?
svantoVID is offline  
Old 21.01.2013., 01:43   #13
zapisani su kao

Quote:
brannimero comiti. mariosa cometissa.
dakle, kako je on knez, a on kneginja, pretpostavljam da su supružnici. o branimirovim poslovnim vezama i biznisu kojim se bavio ne znam ništa.
__________________
Bump!
filecto_dilio is offline  
Old 21.01.2013., 02:26   #14
Quote:
filecto_dilio kaže: Pogledaj post
zapisani su kao
Quote:
brannimero comiti. mariosa cometissa.

dakle, kako je on knez, a on kneginja, pretpostavljam da su supružnici. o branimirovim poslovnim vezama i biznisu kojim se bavio ne znam ništa.
hvala na brzom odgovoru.

ovaj natpis brannimero comiti mariosa cometissa mi je poznat, ali ga se moze tumaciti na razlicite nacine, npr.

branimir knez (hrvata) i mariosa kneginja (recimo guduscana ~ gocana ~ gotjana, u rodu pretpostavimo sa koceljom), koja je pomogla branimiru doci na vlast (samo nagadjam), pa su mozda i postali supruznici,
ali vaznija je ona prakticna strana da je ona (pretpostavimo) imala svoju titulu i (vjerojatno) svoju vojsku

da bi branimir dosao u cedad morao je (pretpostavimo) preci preko njenog teritorija (knezevine)
svantoVID is offline  
Old 21.01.2013., 02:38   #15
naj se ljutiti, no tvoje genealogije me redovito podsjećaju na ovo.

evo još jedan primjer iz evanđelistara
Quote:
lodohicus imp. ingelberga regina
što ćemo s njima. supružnici ili poslovni partneri?
__________________
Bump!

Zadnje uređivanje filecto_dilio : 21.01.2013. at 02:52.
filecto_dilio is offline  
Old 22.01.2013., 10:32   #16
"E=Kiki114;43215443]Odakle glagoljica u Paragvaju kada je tek izmišljena u 9.stoljeću a još u 6. se tamo pojavila
Otkrili su 61 glagoljički natpis tamo evo popis znakova



Užasno sliče našoj glagoljici, mislim da bih 50% ovih tekstova i mogao pročitati, još da napomenem...
':[/QUOTE]

"
Šesti znak u prvom redu kaže da im je valuta bila euro.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.