Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2004., 21:18   #1
Avioni i prtljaga/putna torba

Sutra idem u tunis charter letom i na karti piše da je dozvoljena težina prtljage 20 kg. Jel se to odnosi samo na prtljagu koja ide u bunker ili se broji i ručna prtljaga? I šta ako premašim 20 kg?
Jel onda moram ostavljat na aerodromu neke stvari? Kak se to tolerira kod nas?
leteće krme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2004., 21:24   #2
20 kg - odnosi se samo na prtljagu koja ide u bunker.
ako je mali avion, onda ručna prtljaga ne smije biti bog zna kako velika, jer ne stane u kabinu. al onda te ljubazno zamole da je pred avionom ostaviš pa ti je spreme u neki bunker za ručnu prtljagu, istu pokupiš odmah čim izađeš iz aviona, a ostatak prtljage koji je bio u bunkeru čekaš u aerodromskoj zgradi na traci.

ako premašiš 20 kg, onda se plaća prtljaga za svaku kg iznad 20.
(tu znaju progledat kroz prste nekad).
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2004., 21:28   #3
je, nisu tak strogi, meni su oprostili i 30-ak kila. a jednom su mi progledali cak i 2 kofera jer pojma nisam imala da je dozvoljeno cekirat samo jedan komad prtljage (barem kod adrie airwaysa).
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 09:45   #4
Za charter letove su jako jako strogi sto se tice kolicine i kilaze prtljage, pogotovo za cabin luggage. Ja sam nekoliko puta isla svicarskim charterom na Maldive i jako su pazili na na pravila. Ako ti na karti pise 20kg, to znaci 20kg za bunker, a za rucnu prtljagu pitaj unaprijed jer moze se desit da bude ograniceno na 5kg u ekonomskoj i 10kg u business classi. Inace su i na redovnim avio kompanijama sve vise strogi sto se tice prtljage
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 10:01   #5
Mnogo avio kompanija financijski ne stoji dobro i bit ce sve stroziji glede extra prtljage.
Za ekonomsku klasu norma je 20 kg check-in, izuzev putovanja iz i u US kad je 32 kg. Striktno za charter letove, malo manje striktno za regularne letove but watch this space because they are looking for ways to milk every cent out of pax.
Najcesce je dvostruka kilaza dozvoljena za Business i First Class.
Bistrooki Mutna Vida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 10:11   #6
ništa nije problem kad se nadoplati pustit će te i sa 50 kg. nego, ja redovito ne pokazujem svu prtljagu, posebno ručnu. i onda kad dođem do aviona, nekad me malo pogledaju kad vide 3 nessesera ali im ne pada na pamet da me vrate. kad si na pola u avionu, gotovo je. tako se uvijek prošvercam sa viškom ručne prtljage. ako ne stane gore u pretinac, stavim ispod nogu. uopće nije neki bed.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 18:38   #7
ryanair je postrozio konrtolu prtljage. Prije te nitko nije gnjavio ako si imao i 10ak kilograma viska. Sada su jako cangrizavi. Meni se desilo u Svedskoj da mi riba zeli naplatiti 1(JEDAN!!!) kg viska.
s druge strane, povecali su kolicinu koju mozes nositi sa sobom. 15 kg u bunker i 10 kg rucna prtljaga.
Na kraju, ovisi kuda letis. Isti ryanair ali u Trstu nije bio rigirozan. Dozvolili su mi 3-4 kg viska
minja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 20:36   #8
zar nije ryanair uveo pravilo uzimanja sve prtljage sa sobom u kabinu? čitala sam nešto o tome. zbog gubitaka prtljage na koju su se ljudi žalili, sad kao sve sa sobom nosiš i to smije biti do određene kilaže
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 15:22   #9
Quote:
LadyInRed kazˇe:
zar nije ryanair uveo pravilo uzimanja sve prtljage sa sobom u kabinu? cˇitala sam nesˇto o tome. zbog gubitaka prtljage na koju su se ljudi zˇalili, sad kao sve sa sobom nosisˇ i to smije biti do odre?ene kilazˇe
Nesto su prtljali o tome. Ja sam letio prije 7 dana i je kao prije. U kabinu nosis samo rucnu prtljagu
minja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 15:51   #10
Avioni i prtljaga/putna torba

koliko velik, tj. težak kufer mogu unijeti sa sobom u avion, i iznad koliko kg se plaća neka naknada i koliko, znate li?
nuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 17:01   #11
economy - 1kom < 10kg
busines - 3kom< 20kg
1st class - ne znam, ne probah
low fare kompanije - sve se plača posebno
ručna prtljaga ograničena je volumenom, ne težinom, ima kod check in-a mali kalup pa ako stane stane
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 17:03   #12
To je jako varijabilno,ovisi o avio-kompaniji,o klasi(avio-karta) i zemlji iz koje se leti.
Iz Tajlanda jednom prilikom je bio limit do kojeg se ne placa 20kg,iz Brazila nevjerojatnih 70kg!!!
Jednom sam platio 8 usd/kg za prekoracenje kilaze za nekih 12kg.
Drugi put sam imao 20kg viska i nista nisam platio.
Moras se raspitati direktno u avio-kompaniji!
badejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 19:05   #13
Quote:
nuit kaže:
koliko velik, tj. težak kufer mogu unijeti sa sobom u avion, i iznad koliko kg se plaća neka naknada i koliko, znate li?
a sve ovisi o airline,pa bi bilo dobro da ih nazoves!
recimo ja znam za usa-50lbs po kuferu ,limitacija je dva i 3 carry-on-a do 40lbs-a bez tekucina naravno!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 19:08   #14
Quote:
Madame Hooch kaže:
economy - 1kom < 10kg
jel ovo za Hrvatsku? 15 kg se može nositi, ne 10. ne znam koliko je za van
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 19:50   #15
ma da ja idem iz ljubljane za grčku na apsolventsko a nosim poveći kufer, zna se kako to ide kod cura pa si mislim da mi ne naplate neku naknadu ono
nuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 19:54   #16
i da prijevoznik je adria airways
nuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 09:49   #17
Quote:
nuit kaže:
i da prijevoznik je adria airways
Unutar Europe za vecinu aviokompanija je 20 kg po glavi. I 7 kg rucne prtljage.
Uglavnom ti sve ovisi o sluzbenici na check-inu. Ako je dobre volje, nece ti naplatiti visak prtljage. Ja sam jednom prilikom imao oko 20 kg vise prtljage i nisu mi nista naplatili. Samo nabacis smjesak.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 13:55   #18
Quote:
nuit kaže:
ma da ja idem iz ljubljane za grčku na apsolventsko a nosim poveći kufer, zna se kako to ide kod cura pa si mislim da mi ne naplate neku naknadu ono
Putna torba ti smije biti najviše 22 kg teška. Naravno, imaš pravo na malu osobnu prtljagu (torbica, i tomu sl.), to furaš sa sobom u avion, a to i nije neka težina.
Ne smiješ furat hranu i pijaću. Naravno, alkoholizirani isto ne smiju u avion, tak da se treba strpiti do Grčke
maestro-S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 16:22   #19
prtljaga je kao ogranicena na 20 kila. meni nikad u zivotu nisu nigdje nis naplatili, a puno sam puta imala previse kila.
slobodno nosi veliki kofer, ali nemoj da bas ima 35 kila. ili, ako vec ima sto kila, budi prva na check inu pa ce ti progledat kroz prste (ja sam jednom u lufthansu unijela skoro pa 50 kila - bila sam medu prvima i teta mi se smilovala)
rucna prtljaga je ogranicena velicinom, dakle mora biti dovoljno mala da stane u overhead compartment (inace di bi s njom?), to se moze provjeriti na aerodromu neposredno kod check ina, gdje se nalazi ona mala kosarica, ako si je kad vidjela, u koju stavis torbu ili manji kofer, ovisno kaj nosis, i ak stane moze gore, ak ne uonda u prtljagu. istina je da rucna prtljaga ne smije biti teza od 5 ili 8 kila, ne sjecam se tocno, ali moj neseser redovno ima vise pa me nitko nikad nije nis pitao.
a ak je nekom bas jako stalo da pri povratku donese bog zna kaj, onda se plati pa zdravo
Zoey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 20:02   #20
Uglavnom ti je to kakva te sluzbenica zadesi. Uglavnom ti oni pune avion i vide koliko su kilograma vec napunili i ako im ti dojdes u nezgodnom trenurku s viskom moze te traziti da izbacis nesto ili da platis sto je jako skupo.
Znaci pokusaj se ranije cekirati.
Rucnu prtljagu ti nitko ne vaze tako da teske stvari stavi u nju (pazi sta mozes unjeti u avion). kao smijes u ekonomsku klasu unjeti samo jednu torbu ali iz iskustva ti kazem da se moze i puno puno vise a vidio sam kako je zena u avion unjela veliki kofer na tockicima koji je bio gotovo velik kao i ona. Sve ti jako ovisi od avio kompanije ali jos vise od tete na check inu.

Ali smjernice su:
domaci letovi ekonomska klasa: 15kg
medunarodni letovi ekonomska klasa: 20-25kg
+ jedna torba u rucnoj prtljazi
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.