Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2012., 14:14   #8381
Kako je tata otpusten doma, dobili smo otpusno pismo s nalazom vaskularnog kirurga, gdje je angiografija valjda radena, pise da ima aneurizmu 2.5x2.5 aorte,a prosirene su i zajednicke ilijakalne arterije,s tim da su valjda unutarnje isto zacepljenje, a u desnoj nozi mjestimicno tibijalna,femoralka superficijalis i profunda.
I takvog su ga pustili doma. Pa zar to nije hitno stanje? Ok, pretpostavljam da posto pije marivarin, da ce to djelovat na razbijanje trombova? Ili u desnoj nozi sto su mjestimicno trombovi da se mogu izvadit nekako ili razbiti?
Brine me zapravo sto pise da su unutarnje ilijakalne skroz zacepljene, pa zar onda svi organi male zdjelice ne dobivaju krv?? Ne razumijem kako je mogao doma tako. Ajoj. Nakon svih tih trauma jos i ovo. Bas se brinem da ne izgubi i desnu nogu ili ne daj Boze zivot zbog tih unutarnjih ilijakalnih .
blue-bird is offline  
Old 18.09.2012., 17:53   #8382
Quote:
blue-bird kaže: Pogledaj post
Kako je tata otpusten doma, dobili smo otpusno pismo s nalazom vaskularnog kirurga, gdje je angiografija valjda radena, pise da ima aneurizmu 2.5x2.5 aorte,a prosirene su i zajednicke ilijakalne arterije,s tim da su valjda unutarnje isto zacepljenje, a u desnoj nozi mjestimicno tibijalna,femoralka superficijalis i profunda.
I takvog su ga pustili doma. Pa zar to nije hitno stanje? Ok, pretpostavljam da posto pije marivarin, da ce to djelovat na razbijanje trombova? Ili u desnoj nozi sto su mjestimicno trombovi da se mogu izvadit nekako ili razbiti?
Brine me zapravo sto pise da su unutarnje ilijakalne skroz zacepljene, pa zar onda svi organi male zdjelice ne dobivaju krv?? Ne razumijem kako je mogao doma tako. Ajoj. Nakon svih tih trauma jos i ovo. Bas se brinem da ne izgubi i desnu nogu ili ne daj Boze zivot zbog tih unutarnjih ilijakalnih .
Da smiju ista dirati,vjerojatno bi.Tata definitivno nije u stanju nakon svega prolazoti jos i operaciju npr.aneurizme aorte,sto je vrlo teska i rizicna operacija.Gle, pokrpali su ga,grubo receno,i sad nek gura dokle god ide. Treba biti realan i prihvatiti da je tesko bolestan i da vise nece biti onaj stari.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 18.09.2012., 18:14   #8383
Quote:
Kockar :D kaže: Pogledaj post
Samo ti mogu reci iz iskustva da mi je sinu limfom u trbuhu na toplinu fena za kosu i kupanje u toploj vodi kao anestetik dosao sad kako je u tvom slucaju
Hvala za informaciju.
last day is offline  
Old 18.09.2012., 18:46   #8384
Ujak kreće na kemoterapiju prekosutra.
Za imunitet ćemo praviti sok od cikle, naranče, jabuke, mrkve i meda, po receptu ide od svakog po komad. E sad koliko on toga treba popiti svaki dan, tu jednu turu dnevno ili? Može li se napraviti za 2 dana pa da stoji na sobnoj temperaturi obzirom da hladno nije za njega ( karcinom pluća )
Još smo kupiti i Taheebu čaj na kojem piše da se pravi 1 žlica u 1,2 l vode. Jel to previše svakodnevno piti?Može li se taj čaj piti hladan?
Jel dovoljno to dvoje za imunitet? Čitali smo da ne treba ni previše vitamnina uzeti jer može djelovati suprotno, isto kao i premalo.
Planirali smo da pije sok ujutro, a popodne i navecer čaj.

Hvala puno
blue91 is offline  
Old 18.09.2012., 21:42   #8385
Quote:
blue-bird kaže: Pogledaj post
Kako je tata otpusten doma, dobili smo otpusno pismo s nalazom vaskularnog kirurga, gdje je angiografija valjda radena, pise da ima aneurizmu 2.5x2.5 aorte,a prosirene su i zajednicke ilijakalne arterije,s tim da su valjda unutarnje isto zacepljenje, a u desnoj nozi mjestimicno tibijalna,femoralka superficijalis i profunda.
I takvog su ga pustili doma. Pa zar to nije hitno stanje? Ok, pretpostavljam da posto pije marivarin, da ce to djelovat na razbijanje trombova? Ili u desnoj nozi sto su mjestimicno trombovi da se mogu izvadit nekako ili razbiti?
Brine me zapravo sto pise da su unutarnje ilijakalne skroz zacepljene, pa zar onda svi organi male zdjelice ne dobivaju krv?? Ne razumijem kako je mogao doma tako. Ajoj. Nakon svih tih trauma jos i ovo. Bas se brinem da ne izgubi i desnu nogu ili ne daj Boze zivot zbog tih unutarnjih ilijakalnih .
Aneurizmatsko proširenje abdominalne aorte koje se opisuje definitivno nije za operaciju (niti kod inače super fit i zdravih pacijenata) nego za praćenje jer je to toliko diskretno da teško da se uopće može zvati aneurizmom.

Ako su ishodišta unutarnjih ilijačnih doista i začepljena organi male zdjelice dobijaju krv putem kolateralne cirkulacije tj. prirodnih premosnica koje se razvijaju kada se neke arterije začepe. Ništa mu ne bi trebalo od organa male zdjelice biti ozbiljnije ugroženo (mogao bi recimo imati problema u vidu impotencije)..

Ova mjestimična začepljenja arterija desne noge su vrlo česta ako se radi o pušačima, dijabetičarima i sl. - tada su kronična tj. nastala su tijekom dužeg vremena.
Sumnjam da se radi o svježoj emboliji ( ne znam doduše cijelu povijest bolesti).
Ako ekstremitet nije akutno ugrožen u ovom stadiju se sigurno ne treba ništa raditi, a kad se oporavi ako postoji ograničenost hodne pruge postoji mogućnost endovaskularne terapije navedenih začepljenja (znači rješavanje bez operacije), naravno ovisno o izgledu arterija.
Gerta is offline  
Old 18.09.2012., 21:52   #8386
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Aneurizmatsko proširenje abdominalne aorte koje se opisuje definitivno nije za operaciju (niti kod inače super fit i zdravih pacijenata) nego za praćenje jer je to toliko diskretno da teško da se uopće može zvati aneurizmom.

Ako su ishodišta unutarnjih ilijačnih doista i začepljena organi male zdjelice dobijaju krv putem kolateralne cirkulacije tj. prirodnih premosnica koje se razvijaju kada se neke arterije začepe. Ništa mu ne bi trebalo od organa male zdjelice biti ozbiljnije ugroženo (mogao bi recimo imati problema u vidu impotencije)..

Ova mjestimična začepljenja arterija desne noge su vrlo česta ako se radi o pušačima, dijabetičarima i sl. - tada su kronična tj. nastala su tijekom dužeg vremena.
Sumnjam da se radi o svježoj emboliji ( ne znam doduše cijelu povijest bolesti).
Ako ekstremitet nije akutno ugrožen u ovom stadiju se sigurno ne treba ništa raditi, a kad se oporavi ako postoji ograničenost hodne pruge postoji mogućnost endovaskularne terapije navedenih začepljenja (znači rješavanje bez operacije), naravno ovisno o izgledu arterija.
Mama kaze da nije toliko ozbiljno koliko sam se uplasila, da vaskularni kirurg kaze da to jos ne bi dirao vec kasnije kad se tata oporavi da bi valjda u lokalnoj rijesio tromb po tromb, ako sam dobro razumjela..
blue-bird is offline  
Old 18.09.2012., 21:58   #8387
Vjerojatnije je mislio na endovaskularno rješavanje jer se to radi u lokalnoj anesteziji, ali to ne radi kirurg nego intervencijski radiolog (ali uglavnom pacijant leže na vask.kirurgiji) - kroz arteriju u preponi (gdje se da anestetik) se žicom dođe do začepljenih mjesta na arterijama koja se potom pokušaju "odčepiti" i zatim proširiti balonom, po potrebi i stentom.
Gerta is offline  
Old 18.09.2012., 23:52   #8388
Utjesili ste me, bas sam u panici bila, nakon 2 teske operacije amputacije pa zracenja me pogodilo saznanje da ima dodatnih zacepljenja i odmah sam pomislila najgore.
blue-bird is offline  
Old 22.09.2012., 12:52   #8389
Rekli su doktori da razmak izmedu terapija 2-3 tjedna danas je 23. dan jeli to problem?
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Old 22.09.2012., 22:58   #8390
Quote:
nana0405 kaže: Pogledaj post
Ivanicapecae molim te, vidim da ti imaš puno iskustva i životne mudrosti u sebi, pomozi ....
prije mjesec dana sve se to dešavalo nekome drugome, danas meni i to duplo.
24.07. ostala sam bez tete, umro je u roku od deset dana od primarnog karcinoma jetre. Ni sam nije bio svjestan što ga je snašlo, umro mi je preko noći, rekli su mi da je samo zaspao tj. zalijala ga je voda jer su mu otkazali bubrezi. Vele na njegovu sreću jer je imao samo par dana bolove. Još nisam svjesna da ga nema a već me udario novi grom. Mama mi je od 13.07. liječena od upale pluća, pa onda od upale porebrice, na kraju ultrazvuk otkriva upalu žučne kesice. Otvorili su je i zatvorili. Karcionom sa matastazama na jetri. Sve ostalo čisto, bar se tako čini, ali ovome vele nema pomoći. Daju joj par mjeseci života. Dva dana sam malo urlala, malo skupljala snagu i infomacije. Došla do bolnice Merkur, vele, možda bi bilo moguće odstraniti ali prvo neka se oporavi od endema koje je vjerojatno zaradila nakon one bezuspješne operacije. Molim pomoć. Što nas čeka? Nisam spremna oprostiti se sa oba roditelja u ovako kratkom roku. Moram i želim dati sve od sebe i pomoći mami da pobijedi ovo. Molim vas, da li netko ima kakvih iskustava sa ovom vrstom. Ona je za sad dobro, ima apetita i previše, plaće zbog tate a hrabra je zbog mene. Vjerujte mi, ja vrištim u duši, raspada mi se cijeli svijet...

Pozdrav svima, nova sam na forumu iako sam vec dugo u borbi za zivot majke.
Vama odgovaram jer je zaista ovaj tip tumora rijedak i prvi ste na koga sam naisla da prica o ovom tumoru.
Ja sam iz B.Luke, mojoj mami je u avgustu prosle godine na isti nacin (prilikom operacije kamena u z. kesi) dijagnostikovan tumor z. kese sa metastazama na jerti i limfnim cvorovima u retroperitoneumu. E sad sto je mama imala ogromnu srecu u nesreci da je operise najbolji hirurg ovdje za te tumore to je vec drugo, to je bila jedna filmska prica kako je uopste dosla na operaciju i do njega. On je na operaciji sve ocistio, ali mama je imala jos dvije teske komplikacije operacije nakon toga. Prvo je imala enterocolitis koji je dobila od antibiotika a poslije toga tromboemboliju pluca. Sve je prezivjela i nakon dva mjeseca od operacije krenula sa hemoterapijom, prije nije moglo. Kad je pocela sa hemoterapijom imala je dvije metastaze na jetri i jednu na limfnim cvorovima ( za samo dva mjeseca). Primila je osam hemoterapija i u maju ove godine je zavrsila sa cistim nalazom. Nazalost u avgustu opet ista situaciju, opet tri metastaze na istom mjestu. Sada prima II liniju hemoterapije. Ono sto posebno hocu da naglasim je da je moja mama i prije ovoga bila srcani bolesnik i 80% invalid od jedne stare saobracajke, sa teskim povredama kicme.I na to sve dobije ovo. Kad je operisana prognoza je bila manje od godinu dana cak i uz uspjeh hemoterapije, cak nisu vjerovali ni da ce prvu hemoterapiju prezivjeti (primila je deset dana po zavrsetku lijecenja tromboembolije). Nisam ni ja mnogo sta vjerovala ali evo je pored mene. Cijelo vrijeme bolesti mama se odlicno osjecala sto se tumora tice, mogla je jesti, dobro je izgledala i nikakve bolove nije imala. Tako je i sada i da je neko ne zna a da je vidi ne bi povjerovao da je to sve prosla.Imajte nade, cuda se desavaju. Znam ja da je ovo produzavanje zivota ali kako je receno ovo se nismo usudjivali pozeliti ni u najludjim snovima. Poslije prve tri hemo prosle godine tumor se smanjio za skoro 90%, a jedna meta je skroz nestala. Mama je izuzetno dobro podnijela terapiju koja je bila izuzetno jaka.Sto se tice vrste tumora, pored toga sto su tumori na z. kesi rijetki izuzetno, mama je "zakacila" jos rjedju vrstu slabodiferencirani neuroendokrini karcinom - "premija" medju tumorima, najgori.Samo se ne predajte do poslednjeg, meni je bila konfuzija u glavi, prezivjela sam strasne sokove, sada nekako guram, malo sam stabilnija ali i dalje jako boli kad pomislim na to.I kod nas su uzasni uslovi lijecenja iako je mama imala jos srece jer je naletila na doktoricu onkologa koja je strucnjak bas za ove tumore, a sasvim slucajno smo i njoj dosli.
Voljela bih cuti kakvo je stanje kod Vas i molicu se za Vasu majku
dijana.r is offline  
Old 23.09.2012., 02:56   #8391
Zdravo svima evo mene opet. Kao što sam prošli put pisala tumor se na prošlim CT nalazima uvijek smanjivao i svekar se super osjećao.
Sad su mu promijenili terapiju (KT TAXOL ,CARBOPLATIN)
Sad smo dobili i prvi nalaz nakon tri ciklusa ove terapije i kako ja vidim bar po dimenzijama tumor se povećao
Evo napisat ću sve sa nalaza pa ukoliko može neko da mi objasni šta ovo sve tačno znači.


CT TORAKSA

Na kontrolinim nativnimi postkontrastnim skenovima rađenim kroz regiju toraksa u apikalnom i prosteriornom segmentu gornjeg režnja desno, u kontinuitetu sa medijastinalnom i kostalnom pleurom, se prati ranije opisivana opsežna solidna,dijelom nekrotična ekspanzivna tvorba, sa rubno vidljivim bizarnim kalcifikatima, koje je danas u progresiji u poređenju sa predhodno rađenim Ct skenovima i dijametara je AP78xLL85XKK97mm ,bez evidentne erozije rebara.

U anteriornom segmentu gornjeg režnja i srednjeg režnja desno se prate ranije opisivane pločaste atelektaze.
U bazalnim aspektima srednjeg i donjeg režnja desno diskretne trakaste ožiljne promjene.
Nema pristustva pleuralnog izljeva.
U medijastinalnom masnom tkivu retrokavalna, lijevo uz aorte, te subkarinalno limfonodi veličine između 12mm i 17mm
Desno hilopulmonalno limfonodi promjera 13mm
Na skenovima rađenim kroz regiju abdomena jetre, žučne kese, slezena, nadbubrežna žljezda i bubrezi izgledju uredno.
Pankreas sa znacima inicijalne masne infiltracije.
U retroperitineumu se ne vidi patološki uvećani limfonoda.
Na prikazima koštanim strukturama se ne vidi fokalnih osteolitičkih lezija.


Hvala unaprijed!

Da i da napomenem da su predhodne terapije ( KT IFOSFAMID;EPIRUBICIN )bile jako uspješne i stjerale tumor sa dimenzija ( 133mm X 127mm X 123mm ) na dimenzije ( 54mm X 80mm X 68mm ). Nakon ove nove vrste terapije koja je kao manje agresivna tumor se povećao za tri mjeseca sa ovih gore navedenih dimenzija na ( 78mm X 85mm X 97mm ). Ovih dana idemo na konzilijum pa ćemo vidjeti šta će nam reći, mada su uvijek jako škrti na riječima.
LiliFee is offline  
Old 23.09.2012., 09:48   #8392
Kao što si i sama primjetila, tumor se opet povećao, ne značajno, ali dovoljno da se vidi da kemoterapija nije odgovarajuća.
Metastaze u limfnim čvorovima prsišta (oko srca i velikih bronha) su ostale otprilike iste koliko mogu poloviti po pisanom nalazu (lakše je usporediti slike) što je dobro jer se nisu značajno povećale ili se pojavile mnoge nove.
Također je dobro što se nisu pojavile metastaze po kostima, nadbubrežnim žlijezdama ili u jetri.
Ostatak nalaza je isti kao što je bilo i prije - dakle ožiljne promjene i atelektaza koje su nastale kao posljedica tumorskog rasta su trajne, to se ni neće mijenjati terapijom.

Vidjet ćete što će biti na konziliju, ali će mu vjerojatno mijenjati terapiju budući da ova očito nije pokazala uspjeh.

Obratite pažnju i na njegovo mentalno stanje, glavobolje, eventualno slabljenje jedne ruke/noge (tipa ispadanje stvari, spoticanje i sl), nemogućnost normalnog izgovaranja riječi i sl. jer tumori pluća vole metastazirati i u mozak.
Gerta is offline  
Old 23.09.2012., 19:10   #8393
Bili smo na konzilijumi i samo su rekli da nisu zadovljni ovog puta. Ništa nam mnogo nisu objašnjavali ali su promijenili terapiju i žele pokušati sa zračenjem. Do sad je svekar primao samo hemoterapiju. Svekar se inače dobro osjeća i nema nikakve ni bolove ni tegobe. Ovi limfonidi su prisutni od samog početka i njihove dimenzije se ne mijenjaju mnogo. Vidjet ćemo kako će ovo ići dalje. Mogu samo primjetiti da je nakon ovog nalaza svekar malo psihički pao.
Hvala na odgovoru Gerta.
LiliFee is offline  
Old 23.09.2012., 20:24   #8394
Znam da su limfni čvorovi istih dimenzija jer sam i išla tražiti stari post sa prethodnimn nalazom CTa da mogu usporediti.
Baš zato mislim da nije toliko strašno - tumorska masa se doduše povećala, ali se metastatska bolest nije proširila.
da su se pojavile nove metastaze bilo bi puno ozbiljnije.
Nadam se da će zračenje pomoći
Gerta is offline  
Old 24.09.2012., 20:27   #8395
Quote:
Kockar :D kaže: Pogledaj post
Rekli su doktori da razmak izmedu terapija 2-3 tjedna danas je 23. dan jeli to problem?
zna ko? 25. dan danas.
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Old 26.09.2012., 12:57   #8396
Quote:
blue91 kaže: Pogledaj post
Ujak kreće na kemoterapiju prekosutra.
Za imunitet ćemo praviti sok od cikle, naranče, jabuke, mrkve i meda, po receptu ide od svakog po komad. E sad koliko on toga treba popiti svaki dan, tu jednu turu dnevno ili? Može li se napraviti za 2 dana pa da stoji na sobnoj temperaturi obzirom da hladno nije za njega ( karcinom pluća )
Još smo kupiti i Taheebu čaj na kojem piše da se pravi 1 žlica u 1,2 l vode. Jel to previše svakodnevno piti?Može li se taj čaj piti hladan?
Jel dovoljno to dvoje za imunitet? Čitali smo da ne treba ni previše vitamnina uzeti jer može djelovati suprotno, isto kao i premalo.
Planirali smo da pije sok ujutro, a popodne i navecer čaj.

Hvala puno
Nije mnogo. Ako mogne jesti cijelu dozu kroz cijeli dan, dobro. Samo...izrendane jabuke i sobna temperatura?! Nisam sigurna i da zdrav čovjek to smije. Toplo ti preporučam frižider, kao i limun u tu smjesu. Moj suprug je ovo koristio i imao savršene nalaze krve slike prije svake kemoterapije. Sretno.
plava ruža is offline  
Old 26.09.2012., 22:55   #8397
Pozdrav svima, ovo je moj drugi post, nadam se da ga nece bannat. Namjeravao sam pomoci sa prvim postom, ali je nakon sat vremena izbrisan, sad pokusavam ponovo, ovaj put bez ikakvih linkova.

@blue-bird: Iritantno je kad se osoba koja ima rak i uhvati ga u ranoj fazi nastavi ponasati riskantno... mozda ga moze nagovoriti graf koji pokazuje vezu pusenja i raka pluca, znam da je samo to uspjelo zaustaviti pusenje kod nekoliko ljudi koje znam. (graf je na engleskoj wikipediji, lung cancer, prvi graf)

@nana0405: Kao prvo, iskrena sucut zbog gubitka oca.
A sada je nadjena bolest i kod majke. Da li je kod nje primarni tumor na jetri? Mogu preporuciti dr. Jadrijevica sa KBC Merkur, on je vjerojatno nas najbolji kirurg za tumore na jetri (i okolnim organima). Znam za nekoliko slucajeva gdje je on bio kirurg i dokazao svoju sposobnost. U jednom meni znanom slucaju je napravio i transplantaciju jetre - taj covjek je i danas, godinu dana kasnije, potpuno zdrav. Naravno, nikad nema garancija, ali mislim da je u najboljim rukama - i kirurgija je daleko najbolje rjesenje u ovom slucaju.

@LiliFee: Rijec je o raku pluca... ali nije jasno (barem iz ove poruke) koje je phd - je li rijec o mikrocelularnom ili non-small cell... A to je kljucna informacija. Takodjer, trebate razumijeti da je povecanje dimenzija znacajno - tumor se gotovo udvostrucio gledano po volumenu (a time i masi) - i nezadovoljstvo lijecnika je opravdano. Treba ocekivati da ce se raditi profilakticno zracenje mozga, kao najcesceg smjera sirenja daljnje bolesti (iako i jetra i kosti su takodjer moguce "mete" za metastaze).

@blue91: Na zalost, ti dodaci nemaju snagu da djeluju protiv raka - ali mozda mogu reducirati pogorsanje imuniteta i krvne slike do koje ce zbog kemoterapije doci. Naime, osim tumorskih stanica, kemoterapeutici (citostatici) vrlo snazno napadaju i stanice naseg imunog sustava. Sto se tice vitamina, pazite da ne pretjerate sa 'opasnim vitaminima' (A, D, E, K) - pogledajte razine koje su sigurne - ali imajte na umu i da su preporucene doze koje cesto pisu na proizvodima izrazito niske (a postoci se mjere prema diskreditiranim RDA preporukama). Osobito mi je odbojno sto na puno proizvoda HR deklaracija prepolovi doziranje originalno preporuceno.

@Madman500: Na zalost, nema dovoljno podataka u Vasem postu. Kao sto se kaze rijec je o ozlijedi prednje torakalne stijenke. Doktor ce pregledati sliku i najbolje znati sto dalje.

Evo, toliko za sada, nadam se da sam bio od pomoci.
mykosan is offline  
Old 26.09.2012., 23:46   #8398
poštovani mykosan,
ne kužim kako vam je uopće dozvoljen avatar i nick kao takav jer se radi o očitom svojevrsnom logotipu i imenu lagano opće poznatog brenda koji je, eto, na temelju nekih određenih pozitivnih rezultata po pitanju utjecaja na maligne stanice iz nekih objavljenih studija, ubire masne pare očajnika i to u omjerima nekih ozbiljnih citostatika koji prolaze puno rigoroznije, opsežnije i dugoročnije studije kako in vitro, tako i in vivo i u čiji razvoj je implementirano znanje, krvav i predan rad i trud velikog broja raznoraznih stručnjaka od biologa i liječnika do farmakologa, a da ne spominjem o puno kompliciranijim procesima proizvodnje istih za razliku od vašeg.
Iskreno, kao netko tko je prošao sa oboljelom osobom sve od klasičnog onkološkog liječenja, pa do raznoraznih poznatih i manje poznatih alternativnih i komplementarnih pripravaka i tko je i nakon gubitka ostao i zabrazdio duboko u materiju pa je potkožen itekako debelim iskustvom, ovakvo javljanje i davanje "dobronamjernih" savjeta i mišljenja ne doživljavam niti malo pozitivno, već kao isključivo kljucanje na mjestima gdje se može pronaći još koji potencijalni očajnik koji će vam iskrcat cca 50 000kn za uglavnom lažnu nadu i to ako je uspiju uopće podnjeti u vidu okusa i mirisa.
U tom smislu apeliram na ono malo ljudskosti koje mora da je ostalo u vama (osim ako niste homo sapiens) da se suzdržite od daljnjeg javljanja, barem pod ovim nickom i avatarom. Možete biti sigurni da su svi oni kojima je pao grah na rak itekako upoznati s vašim proizvodom i da ih se većina već odavno raspitala. Nećete u marketinškom smislu i zaradi ništa izgubiti, a nama ćete ovdje ostaviti ono malo dostojanstva koje se i onako svakodnevno gazi i blati po birokratskim aparatima koje ne možemo nikako izbjeći.
Unaprijed zahvaljujem
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 27.09.2012., 09:46   #8399
Eto i mene opet ovdje.
Tata je podvrgnut operaciji zdrijela i limfa, od koje se sjajno oporavljao, ali nazalost organizam je bio previse izmoren da bi se jos borio s bolestima koje je vukao od prije. Mog dragog tate vise nema

Svima ostalima zelim puno srece i snage u daljnjoj borbi ovih nemilosrdnih bolescina.
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Old 27.09.2012., 12:51   #8400
Quote:
mykosan kaže: Pogledaj post
Nasi radovi bazirani su na prijasnjim radovima strucnjaka u vise od 60 godina istrazivanja efekata ljekovitih gljiva na rak, sto je dugorocnije od proucavanja kemoterapije. Tisuce znanstvenika proucavalo je velik broj vrsta, mehanizme djelovanja, aktivne spojeve... Osim toga, nitko ne govori o ne-koristenju onoga sto je moderna medicina razvila, jedino o tome da danas to pacijentu nije dovoljno i da postoje znanstveno utemeljene metode koje mu povecavaju sanse. A s time se slaze i poprilican broj lijecnika u Hrvatskoj koji su se u to uvjerili i sugeriraju svojim pacijentima. Da parafraziram Newton-a, znanost je na ovom nivou zbog divova koji su raskrcili sumu neznanja pred nama.

Vremenska usporedba jos je jaca, ako se uzme u obzir cinjenica da su u tradicionalnoj medicini slicni, jednostavniji preparati u upotrebi preko 5000 godina i upotrebljavali su je stotine milijuna ljudi. Moderni farmakoloski pristup raku, koliko god da je koristan, ne moze se mjeriti sa takvim iskustvom. Moderna farmakologija pokusava problem raka rijesiti zadnjih 50 godina - tradicionalna medicina ima golemu vremensku prednost.
Odlično. I za ovakve stvari postoji idealan podforum, ovaj: Alternativno liječenje pa bih te zamolila da tamo nastaviš pisati o ovome jer ovdje to nije dopušteno.

Podsjetila bih još jednom na pravila pdf-a Zdravlje: Pravila podforuma Zdravlje, pogotovo je naglasak na ovome:

Podforum Zdravlje usko je vezan uz službenu (konvencionalnu) medicinu, utemeljenu na znanosti. Nije dozvoljeno nametanje alternativnih stavova i metoda liječenja. U kontekstu ovih pravila, alternativom se smatraju sva sredstva i metode, čije korištenje nema podršku službene medicine i znanosti tj. smatra ih se štetnima ili beskorisnima. Za takve stvari postoji podforum Alternativno liječenje. Također nije dozvoljeno promoviranje bilo kakvih lijekova koji nisu odobreni od strane Agencije za lijekove RH.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.