Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2013., 18:42   #9421
da se i ja nadovezem na svu ovu temu... moj tata je prije tri godine operirao rak crijeva i isao je svaka 3mj na kontrolu i svaki puta je sve bilo ok da mu je prije dva i po mjeseca postalo lose poceo je osjecat jake vrtoglavice i srusio se te zavrsio na hitnoj uglavnom tad mu je ustanovljeno da ima tri tumora na malom mozgu pa jedan na velikom pa na plucima uglavnom stigle su metastaze i tada je krenulo sve lose.
5 tj je bio u bolnici i za 2tj spao je na to da vise uopce nije mogao na noge, motorika mu se skroz pogorsala te je zavrsio u peleni pa se opet malo oporavio taman da su mu dozvolili da ide na radioterapiju gdje je proso 5 terapija te smo morali cekati 3tj da ako se oporavi do te faze da moze na noge da ide na kemo ali on je nakon te terapije opet pao i svakim danom samo je losije.
Sad je dobio kemo u tabletama i osim dosta tableta kojie pije dobio je i medrol koji nikako ne podnosi vec samo povraca i sad zadnja dva dana ni ne jede i napravile su mu se rane u ustima.
Svako malo ispitujem jednog dr (onkologa) koji mi je jedini rekao da mu se mogu javiti i pitati ga kad zapne i stvarno svaka cast takvim ljecnicima iako ih ima jako malo
Ono sto mene zanima dali ima netko kakav savjet ja znam da njemu nema jos puno ali voljela bih znat na koji nacin da mu se jos olaksa jer on sad vec dva dana ne jede, ne pije tablete za kemo ne zeli ni cut za medrol vec samo uzima dexametazon i morfij zbog bolova.
tinca81 is offline  
Old 06.09.2013., 10:30   #9422
Quote:
tinca81 kaže: Pogledaj post
da se i ja nadovezem na svu ovu temu... moj tata je prije tri godine operirao rak crijeva i isao je svaka 3mj na kontrolu i svaki puta je sve bilo ok da mu je prije dva i po mjeseca postalo lose poceo je osjecat jake vrtoglavice i srusio se te zavrsio na hitnoj uglavnom tad mu je ustanovljeno da ima tri tumora na malom mozgu pa jedan na velikom pa na plucima uglavnom stigle su metastaze i tada je krenulo sve lose.
5 tj je bio u bolnici i za 2tj spao je na to da vise uopce nije mogao na noge, motorika mu se skroz pogorsala te je zavrsio u peleni pa se opet malo oporavio taman da su mu dozvolili da ide na radioterapiju gdje je proso 5 terapija te smo morali cekati 3tj da ako se oporavi do te faze da moze na noge da ide na kemo ali on je nakon te terapije opet pao i svakim danom samo je losije.
Sad je dobio kemo u tabletama i osim dosta tableta kojie pije dobio je i medrol koji nikako ne podnosi vec samo povraca i sad zadnja dva dana ni ne jede i napravile su mu se rane u ustima.
Svako malo ispitujem jednog dr (onkologa) koji mi je jedini rekao da mu se mogu javiti i pitati ga kad zapne i stvarno svaka cast takvim ljecnicima iako ih ima jako malo
Ono sto mene zanima dali ima netko kakav savjet ja znam da njemu nema jos puno ali voljela bih znat na koji nacin da mu se jos olaksa jer on sad vec dva dana ne jede, ne pije tablete za kemo ne zeli ni cut za medrol vec samo uzima dexametazon i morfij zbog bolova.
Pa medrol jest kortizonska tableta. Ne znam čemu još i on kad prima dex
Inače kad se primaju kortizoni uzima se i peptoran za želudac upravo radi toga.
Da bi se tati olakšalo treba voditi prvenstveno računao tome da ga ne boli, da nije gladan i žedan i da se održava higijena. Najbitnije od svega je da je okružen ljudima koje voli i koji ga vole i da je po mogućnosti u vlastitom domu i krevetu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 06.09.2013., 17:15   #9423
Pišem na ovaj topic iako se radi o reumatoidnom artritisu, jer ne bih htjela na drugom topicu još nekoga prepasti sa svojim postom koji neće zvučati ohrabrujuće. Pa se ispričavam ako je fulana tema.
Riječ je o ženi, 79 godina koja je tek nedavno počela primati terapiju za RA iako je dijagnosticiran godinama ranije, i provela je od onda jako puno vremena u bolnici. Sad kad je ostala nepokretna je počela dobivati pravu terapiju, no situacija je slijedeća: ima 3 vrste bakterija u bubrezima (to je, pretpostavljam isto posljedica RA?) i upalu pluća, unatoč lijekovima ima povišenu temperaturu.
Doktori su dosta šturi u odgovorima, pa za sad jedino znam da ima te upale po tijelu što bi značilo da se taj artritis pomalo oteo kontroli, prima transfuziju ali krvna slika nikako ne ide na bolje, ne odgovara na atb terapiju i upale se ne povlače. Rečeno je da treba vidjeti idućih par dana kako će se organizam ponašati (ni žile više ne valjaju pa imaju dosta ograničen izbor gdje je mogu bosti), u prevedenom, ako ova sadašnja terapija ne uspije to bi bilo to...
Meni ne daju da idem u bolnicu i saznam više informacija jer sam trudna i zanima me, da li je zaista jedina moguća opcija da čekamo? Jer, već dva tjedna je stanje nepromijenjeno, odnosno ide na gore, a terapija je ista. Meni je jasno da je ona stara i da to igra veliku ulogu, organizam se naprosto gasi, no ipak bih htjela znati ako postoji neka druga stvar koja može promijeniti ovu situaciju... ovo čekanje je nešto najgore na svijetu
SuperCow is offline  
Old 06.09.2013., 21:38   #9424
Pitanje....možda je već negdje bilo postavljeno i odgovoreno, ali ako nije problem da mi se ponovno odgovori....otac mi je završio drugi ciklus kemoterapija (karcinom debelog crijeva treći stadij) i pojavile su mu se rane u ustima kao uobičajena pojava kemoterapija....što da koristi za ispiranje, premazivanje?...tnx... (napomenula bi da za podizanje imuniteta koristi beta-glukan i aroniju...ne znam je li to dovoljno ili da još nešto počinje u sebe stavljati....) je tko ima iskustva s Graviolom? hvala, hvala....
Toruk is offline  
Old 07.09.2013., 15:24   #9425
Super cow,na zalost antibiotici i cekanje su jedina opcija. Ako ne bude odgovora slijedi sepsa...ajde necemo biti negativni,kod starih ljudi jednostavno ponekad treba malo vise vremena.

Toruk, betadine otopina za ispiranje ustiju i/ili ispiranjem cajem od kadulje moze pomoc
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 07.09.2013., 20:26   #9426
rane

Quote:
Toruk kaže: Pogledaj post
Pitanje....možda je već negdje bilo postavljeno i odgovoreno, ali ako nije problem da mi se ponovno odgovori....otac mi je završio drugi ciklus kemoterapija (karcinom debelog crijeva treći stadij) i pojavile su mu se rane u ustima kao uobičajena pojava kemoterapija....što da koristi za ispiranje, premazivanje?...tnx... (napomenula bi da za podizanje imuniteta koristi beta-glukan i aroniju...ne znam je li to dovoljno ili da još nešto počinje u sebe stavljati....) je tko ima iskustva s Graviolom? hvala, hvala....
Ako mu ne pomogne kadulja probajte citrofit,to je isto ko antibiotik(ekstrakt sjemenki grejpa) ja time saniram afte u ustima u roku dan-dva,a inače bez toga 7 dana .Ne škodi probati,em je to preparat protiv gljivica-nemože škoditi,biljnog je porijekla.
jezic is offline  
Old 07.09.2013., 21:08   #9427
hvala puno na savjetima vezanim uz afte u ustima.....dosta je tvrdoglav kao pacijent....dok se mi doma borimo da mu ponudimo mnoga rješenja koja se ne dobivaju na recept i koja liječnici sigurno mu ne budu preporučili, a vezano je uz podizanje imuniteta, on slijepo sluša samo liječnike....i ako oni to nisu propisali on to ne želi koristiti....kao da si bude sa prirodnim stvarima otežal ili kao da će smanjiti učinak kemoterapije...jedva ga nagovorili na beta-glukan i aroniju....ali ja bi htjela da on prihvati i ostale stvari koje mu priroda nudi, a ne samo kemoterapiju....
Toruk is offline  
Old 08.09.2013., 08:30   #9428
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Super cow,na zalost antibiotici i cekanje su jedina opcija. Ako ne bude odgovora slijedi sepsa...ajde necemo biti negativni,kod starih ljudi jednostavno ponekad treba malo vise vremena.
Kad su je primili u bolnicu već je bila na rubu sepse. Sada je ipak taj dio malo bolji, no ona se pomalo gubi, jako je slaba, ne mogu joj nikako popraviti krv niti transfuzijama.
Ja svakako pokušavam biti pozitivna jer me ipak ovo uhvatilo nespremnu, dan prije bolnice je sve bilo ok, ona se dobro osjećala, i samo ju je u noći nešto ukočilo (sad treba od nje izvući kak je to ustvari izgledalo a kad ni ona više ništa ne zna), i nakon toga ovakva situacija. Kaže dr. da uslijed RA koji tako dugo napreduje i već godinama nije tretiran (odnosno je ali krivom terapijom), da je to nekakav uobičajen scenarij. Kosti prestanu biti problem, a počinje se pogoršavati krvna slika, stvaraju se infekcije koje se teško zaustavljaju... ništa, čekanje je onda jedino što nam ostaje, situacija je ista osim što nema temperature više.
SuperCow is offline  
Old 08.09.2013., 16:57   #9429
Quote:
*Lilly* kaže: Pogledaj post
Tataje otpušten s dijagnozom zloćudne novotvorine na limfama na vratu, dobio je Taxol i naručen je na zračenje vrata za 3 tjedna.
Dr je rekla da je nalaz sa scintigrafije u redu, a otpusno smo dobili nakon o+toga, na kućnu adresu i na njemu pročitali ovo što sam vam napisala. Do njegove dr ovih dana ne možemo jer je na putu, pa Vas, ili nekoga tko se razumije, još jednom molim za pojašnjenje nalaza sa scintigrafije.
Moguće je da se rado o meta a isto tako nije,precizno nemogu odg. jer nemam kompl. sliku ped sobobm npr. nalazi Rtg,Ca,P.
No ako ste dobili odg. da je nalaz uredan te se u dg nenavodi meta na kostima onda neznam čemu komplicirati.

Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Pišem na ovaj topic iako se radi o reumatoidnom artritisu, jer ne bih htjela na drugom topicu još nekoga prepasti sa svojim postom koji neće zvučati ohrabrujuće. Pa se ispričavam ako je fulana tema.
Riječ je o ženi, 79 godina koja je tek nedavno počela primati terapiju za RA iako je dijagnosticiran godinama ranije, i provela je od onda jako puno vremena u bolnici. Sad kad je ostala nepokretna je počela dobivati pravu terapiju, no situacija je slijedeća: ima 3 vrste bakterija u bubrezima (to je, pretpostavljam isto posljedica RA?) i upalu pluća, unatoč lijekovima ima povišenu temperaturu.
Doktori su dosta šturi u odgovorima, pa za sad jedino znam da ima te upale po tijelu što bi značilo da se taj artritis pomalo oteo kontroli, prima transfuziju ali krvna slika nikako ne ide na bolje, ne odgovara na atb terapiju i upale se ne povlače. Rečeno je da treba vidjeti idućih par dana kako će se organizam ponašati (ni žile više ne valjaju pa imaju dosta ograničen izbor gdje je mogu bosti), u prevedenom, ako ova sadašnja terapija ne uspije to bi bilo to...
Meni ne daju da idem u bolnicu i saznam više informacija jer sam trudna i zanima me, da li je zaista jedina moguća opcija da čekamo? Jer, već dva tjedna je stanje nepromijenjeno, odnosno ide na gore, a terapija je ista. Meni je jasno da je ona stara i da to igra veliku ulogu, organizam se naprosto gasi, no ipak bih htjela znati ako postoji neka druga stvar koja može promijeniti ovu situaciju... ovo čekanje je nešto najgore na svijetu
To je sve zbrda z dola napisano ,a opet ništa konkretno.
Ono što se može reći jest da treba biti učinjena hemokultura i odgovarajuća ABT prema ABG

Quote:
Toruk kaže: Pogledaj post
Pitanje....možda je već negdje bilo postavljeno i odgovoreno, ali ako nije problem da mi se ponovno odgovori....otac mi je završio drugi ciklus kemoterapija (karcinom debelog crijeva treći stadij) i pojavile su mu se rane u ustima kao uobičajena pojava kemoterapija....što da koristi za ispiranje, premazivanje?...tnx... (napomenula bi da za podizanje imuniteta koristi beta-glukan i aroniju...ne znam je li to dovoljno ili da još nešto počinje u sebe stavljati....) je tko ima iskustva s Graviolom? hvala, hvala....
Gelclair.
hrvoje dr. is offline  
Old 08.09.2013., 20:02   #9430
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post

To je sve zbrda z dola napisano ,a opet ništa konkretno.
Ono što se može reći jest da treba biti učinjena hemokultura i odgovarajuća ABT prema ABG
Pa kad nemam uvid u nalaze da mogu napisati nešto suvislo osim informacija koje dobijem preko telefona. Dakle početna dijagnoza zbog koje je bila u bolnici 2 tjedna jest reumatoidni artritis, došla je jer je pala s kreveta i nakon toga nije mogla ustati jer je imala jake bolove u zglobovima i sva je bila otečena. A kak su joj kosti u banani i ima umjetni kuk, pa se sva natukla ostavili su je u bolnici jer je imala veliki podljev od pada i nije se jednostavno mogla micati.
Nakon tjedan dana u bolnici, praktički par dana prije nego je namjeravaju pustiti doma u noći joj je pozlilo, dobila je temperaturu, nalaz krvi nemam kod sebe no znam da je utvrđena anemija, povišena sedimentacija eritrocita, povišeni leukociti (to su bila ona najveća odstupanja), nalaz urina- bakterije, utvrđeno je da bubrezi prestaju funkcionirati, ima i upalu pluća. Zbog sumnje na moždani udar jer se počela gubiti i nije mogla pričati odvedena je na neurologiju gdje utvrđuju da je u pitanju ishemija u mozgu, stavljaju kateter zbog bubrega koji ne rade, te počinje primati atb terapiju i transfuziju.
Po riječima doktora sve je posljedica RA, i oni sad te probleme s bubrezima, plućima i općenito cirkulacijom u tijelu ne mogu sanirati nikako jer ništa ne djeluje, kako izlječe jednu upalu tako nastane neka nova. I da je sada kritično, te da nam preostaje čekanje da vidimo hoće li se bubrezi vratiti u funkciju i kakva je situacija s cirkulacijom.
Dolaze je svaki dan masirati, do tog dana je vježbala svakodnevno, kako leži 2 tjedna dobila je dekubitus.
Danas je počela opet pričati i postala je svjesna okoline, no dr. kaže da to ništa ne znači za sad
SuperCow is offline  
Old 08.09.2013., 22:11   #9431
Molim savjet...svog oca sam danas ostavila u bolnici, prije tjedan dana završio je drugi ciklus kemoterapije 5 FU (karcinom debelog crijeva treći stadij) i sve do jučer bilo je sve ok....popratne mučnine, jedino su mu se napravile rane u ustima pa je malo teže mogao jesti, ali ispirali s kaduljom, uzimao je beta glukan, aroniju....samo da podignemo imunitet...jučer nije mogao baš jesti i u noći kad je išao na wc pao je u nesvijest i udario glavom, trebalo je da dođe k sebi....zvala Hitnu, završio na kirurgiji na snimanju glave..sve ok...opet doma...ali u noći izmjerena temperatura 38,5...koja je odmah i skinuta...danas jeo super za doručak, ručak...kolko je mogao, ujutro temperatura 37, popodne ju nije imao, tijekom popodnevnog spavanja pao je s kreveta...ali se odmah pridigao i poslije ispovraćao, i ko da je na trenutak opet izgubio svijest i ulovila ga je takva groznica koja ga je tresla najmanje pola sata. Vozila sam ga odmah u bolnicu...i prema prvim nalazima leukociti niski..svega 1, sumnjanju na infekciju, čekaju dodatne nalaze da počnu šibati antibiotike...pitam vas je li moguće da se stanje tako rapidno preko noći pogorša (prije ruge kemo leukociti su mu bili 11) i molim vas koja su vaša iskustva? Izvuku li se ljudi s takvim infekcijama i što je s nastvkom kemoterapije? hvala..
Toruk is offline  
Old 09.09.2013., 02:51   #9432
Toruk,infekcije kod maligno oboljelih na kemo nisu rijetkost i zato se kod svake povisene temp.odmah ide s antibiotskom terapijom.Imunitet mu je skrsen lijecenjem i zato se svaki drek prima,pa trba bit oprezan i ne salabajzat okolo previse i ne primat posjete. Nesto sto kod nas zdravih prodje sa nekim simptomima tipa smrkanje i grlobolja,kod njih moze imati vrlo dramaticniju sliku. Trenutno kola neka viroza, skrsila je i mene i bebu, pa smo provele dan na Rebru,kazu da ima tih viroza ovih dana. Od kemo nista do daljnjega dok se infekcija ne smiri i dignu leukociti. Vjerojatno ce mu za dizanje dat Neupogen.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 09.09.2013. at 02:56.
Ivanicapeca is offline  
Old 09.09.2013., 09:58   #9433
http://mobile.net.hr/danas/crna-kron...na-skoro-umrla
Zanimljivo jer frajer ima skolski primjer filozofije koju prodaju "prirodni lijecnici" koje treba zaobilazit u velikom luku i u njihovoj blizini nosit cesnjak oko vats,raspelo i sv. vodu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 09.09.2013., 19:47   #9434
Pozdrav svima

tata je prošao 3. cilkus kemoterapija po PE protokolu (za one koji ne znaju, tata ima okultni mikrocelularni s metastazama na jetri i kostima). dobro se drži, krvna slika je svaki put sve bolja, jetrene su sad u normali, jedino je još GGT malo povišen, hemoglobin se polako diže (pije 4 žlice sirupa željeza na dan), njega više ništa ne boli, čak smo mu flastere morali smanjiti sa 100 na 50 jer su mu ovi postali prejaki i svaki put kad bi mu promijenila flaster drugi dan bi povračao (i to smo baš pratili tako da znamo da je bilo od flastera a ne nečeg drugog, čak mu je i flaster od 75 bio prejak), od preparata uz nativni propolis pije još i Imunosal, što je nama super jer osim beta glukana u sebi sadrži još i vitamine b skupine, cink, folnu kiselinu i vitamin c koji njemu treba radi bolje apsorpcije željeza koje mora piti. Dnevna doza su 3 kapsule i sadrži ukupno 900 mg beta glukana, a i cijena je pristupačna (145 kn 60 kapsula) - ako nekoga bude zanimalo.
Moj tata je prije mjesec i pol bio nepokretan, dva mjeseca je ležao u krevetu, sad hoda sam, dobio je par kila, prošli utorak smo bili na 3. kemo i on je cijeli tjedan nakon toga hodao po šumi i brao vrganje
zadnji put je imao jake mučnine, baš na veliku Gospu, i kupili smo mu ondasteron (tablete se zovu Ondator, ali ista je supstanca ko i Zofran, 130 kn 10 tableta) i to je pio i od mučnina ni m tako da smo ovaj put lakše to pregrmili.
inače doktorica ga skoro nije prepoznala kad smo došli prošli tjedan koliko se oporavio od zadnjeg puta kad ga je vidla.

eto, mi idemo naprijed, dan po dan, držimo se još uvijek dobro, svi smo pozitivni i vjerujemo da će biti bolje unatoč dijagnozi. prva kontrola tj ct bude tek nakon 6. ciklusa tak da na to još moramo pričekat.

ako nekoga nešto zanima vezano uz naš slučaj, slobodno nek me pita.
Sarky is offline  
Old 09.09.2013., 19:53   #9435
Zaboravila sam napisati, i mi smo imali problema s aftama, moj tata ih je i prije znao imat a sad ih bude i malo više radi kemo, isto tako svaki put nakon kemo ga desni bole, i pitala sam našu zubarku s čim bi mu mogli to mazat da mu brže prođe i dala nam je metilensko plavo s čim ona premazuje zube kod upala desni i slično, rekla je da mo mažemo više puta dnevno, cijelu usnu šupnjinu, jezik, sve se može namazat s tim.
eto, to možete nabavit ili pitajte svoje zubare. naša zubarka zna kakva je tatina situacija, da ide na kemo, i bila je zbilja super, spremna pomoć.
Sarky is offline  
Old 09.09.2013., 23:13   #9436
Sarky, baš mi je drago!
I kod ns dobre vijesti ( isto mikrocelularni). Dakle, tata je isto prije par dana bio u krevetu, jedva bi nekako do wc-a došao, psihički je bio jako loše, znao bi po sat vremena buljiti u jednu točku...
Sad je super, hoda, jede super, rapoloženje puuuno bolje, ode na kavu... Ma druga osoba! Jedino mu se glas nije vratio i kašlje(ali ne često). Nadam se da će sa zračenjima i to ići na bolje.
Ja sretna
*Lilly* is offline  
Old 10.09.2013., 12:13   #9437
Hvala puno svima na savjetima....nažalost kod nas se situacija pogoršava iz dan u dan...u nedjelju smo ga ostavili u bolnici i prvi nalazi bili su niski leukociti....žalio se i na bol u trbuhu....jučer je dva puta bio na CT-u abdomena i internisti i kirurzi ne znaju što mu je....jaka infekcija crijeva je i ne znaju je mu crijeva tako izgledaju od dehidracije ili su počela propadati...kako je u jako lošem stanju nije ni za operaciju...danas su ga s interne prebacili na kirurgiju, dobio je sondu i poprilično je loše....još uvijek se nadam da ćemo tu infekciju riješiti unatoč lošim prognozama...jednostavno ne mogu vjerovati da mu se stanje moglo pogoršati tako preko noći, i njegov onkolog se čudi kaj se dogodilo jer je na drugi ciklus došao sa najboljim nalazima u super stanju, a problemi su se počeli javljati tek tjedan dana nakon završetka drugog ciklusa i u dva dana je skroz propal......
Toruk is offline  
Old 11.09.2013., 17:38   #9438
Pozdrav svima prisutnima.
Lani u 10 mj majka (55g) je slučajno opipala kvržicu za koju se ispostavilo da je maligni karcinom na desnoj dojci.U kratkom roku dojka je potpuno odstranjena i po oporavku propisane su joj kemoterpije preventivno 6 doza,svakih 21 dan na institutu za tumore Črnomerec.
Same kemoterpije podnjela je prilično loše,odpadanje kose smo ocekivali,propli su joj i nokti na nogama i tako.Lupilo joj je i na psihu pa tako da su povračanja i mućnina počele već po samom dolasku u zgradu prije negoli je kemoterapiju primila.
Teškom mukom izdržali smo tih 6 doza,po čemu su joj propisali još godinu dana neke terapije bez nuspojava koje treba odobriti hzzo,međutim ona je to odbila i odlućila se na neka alternativa lječenja šitaki gljivom,noni sok i sl...
Nalazi su odlićni i po tom pitanju sve je ok,međutim psihičko stanje je katastrofalno,verbalno jako je agresivna,sklona incidentima u javnosti,nula tolerancija i jako kratki fitilj,ukoliko nešto nije po njezinom počinje krika ne bira mjesto ne bira vrijeme i ne bira prema kome,jako banalne stvari je mogu upaliti poput benzina do te mjere da počinje histerija koja završava tabletom za smirenje,ono najgore počinje izmišljati stvari,stvarati neki svoj scenarij u glavi i ne popušta,drugi dan kad kažeš šta je sve i kome izgovorila,ne to nij ona rekla.
Zanima me ima li još tko slićnih iskustava i eventualno kakav savijet?
__________________
Samo jednom se živi
Lucifer osobno is offline  
Old 12.09.2013., 15:08   #9439
Pozdrav svima. Dugo već nisam pisala. Tata se borio godinu dana. Ta godina dana je imala puno ružnih trenutaka, pogotovo pri kraju jer je dobio gangrenu i na drugoj nozi, otkazali su mu bubrezi i oprostili smo se od tate u 7. mjesecu. Ali imala je i lijepih i sretna sam što smo još malo mogli biti skupa i što smo u teškim trenucima ipak neko vrijeme bili sretni. Utjehu mi pruža što znam da tata više ne pati. Nedostaje mi svaki dan, ali sjetim ga se uvijek u njegovom najboljem izdanju i znam da je tata znao koliko je voljen i za mene je bio najbolji. Tako da nikad ne pomišljam na najgore.
Mislim da je mami najteže jer osim što joj užasno nedostaje, izgubila je brata 18 dana iza muža pa se brine za svoju mamu jer je ona stara i teško joj je sve palo..
Ipak, životi su nam se nastavili. Htjeli, ne htjeli, mama se vratila na posao, meni fax počinje i u najgore vrijeme sam morala polagati ispite i sve sam ih položila. Jer život ne čeka. Tugujemo sami i kada stignemo. Ali to je ipak najbolje, naći neku snagu i nastaviti dalje, s lijepim uspomenama. Drugo ne možemo.

Htjela sam samo reći, koliko teško bilo, vjerujem da svi nakon nekog vremena nađu tu snagu i prihvate tu bol, možda kasnije i bude lakše kako vrijeme ide, ne znam. Znam da je to najgore što čovjeka može zadesiti, ali vjerujte u najbolje koliko god možete, možda i bude sve u redu, provodite vrijeme skupa. Kasnije će to značiti više od svega.

Također naši voljeni prolaze kroz svoje muke, njima se posebno treba olakšati kako fizički, tako i psihički. Svatko proživljava svoju bolest na drugi način i treba stručna osoba, nepristrana, koja će dati savjet kako se nositi s tim i kako olakšati. To su sve kompleksne i teške stvari i treba im se posebno posvetiti i nikako nadati da će same od sebe proći.

Želim svima svu snagu svijeta, ljubavi i strpljenja. Nisam čitala sve postove jer sam u velikom zaostatku sa temom i nisam upućena, ali opet sam htjela pružiti riječ utjehe.
blue-bird is offline  
Old 12.09.2013., 17:27   #9440
Razumjevanje

Quote:
blue-bird kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Dugo već nisam pisala. Tata se borio godinu dana. Ta godina dana je imala puno ružnih trenutaka, pogotovo pri kraju jer je dobio gangrenu i na drugoj nozi, otkazali su mu bubrezi i oprostili smo se od tate u 7. mjesecu. Ali imala je i lijepih i sretna sam što smo još malo mogli biti skupa i što smo u teškim trenucima ipak neko vrijeme bili sretni. Utjehu mi pruža što znam da tata više ne pati. Nedostaje mi svaki dan, ali sjetim ga se uvijek u njegovom najboljem izdanju i znam da je tata znao koliko je voljen i za mene je bio najbolji. Tako da nikad ne pomišljam na najgore.
Mislim da je mami najteže jer osim što joj užasno nedostaje, izgubila je brata 18 dana iza muža pa se brine za svoju mamu jer je ona stara i teško joj je sve palo..
Ipak, životi su nam se nastavili. Htjeli, ne htjeli, mama se vratila na posao, meni fax počinje i u najgore vrijeme sam morala polagati ispite i sve sam ih položila. Jer život ne čeka. Tugujemo sami i kada stignemo. Ali to je ipak najbolje, naći neku snagu i nastaviti dalje, s lijepim uspomenama. Drugo ne možemo.

Htjela sam samo reći, koliko teško bilo, vjerujem da svi nakon nekog vremena nađu tu snagu i prihvate tu bol, možda kasnije i bude lakše kako vrijeme ide, ne znam. Znam da je to najgore što čovjeka može zadesiti, ali vjerujte u najbolje koliko god možete, možda i bude sve u redu, provodite vrijeme skupa. Kasnije će to značiti više od svega.

Također naši voljeni prolaze kroz svoje muke, njima se posebno treba olakšati kako fizički, tako i psihički. Svatko proživljava svoju bolest na drugi način i treba stručna osoba, nepristrana, koja će dati savjet kako se nositi s tim i kako olakšati. To su sve kompleksne i teške stvari i treba im se posebno posvetiti i nikako nadati da će same od sebe proći.

Želim svima svu snagu svijeta, ljubavi i strpljenja. Nisam čitala sve postove jer sam u velikom zaostatku sa temom i nisam upućena, ali opet sam htjela pružiti riječ utjehe.
Kako si ovo lijepo napisala!svaka ti čast,tako mlada i puna razumjevanja unatoč svojoj ogromnoj tuzi.Nažalost odu naši bližnji,a treba živjeti i pustiti da žalovanje prođe...kako kod koga....Mir im vječni...svima koji su borbu s bolešću izgubili!
jezic is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.