Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2013., 15:57   #61
Fantomlat mudro zbori Također prekinite s vodicama za ispiranje (corsodil sadrži klorheksidin koji je jedan od mogućih uzročnika tog okusa), pa ćete kroz tjedan dana vidjeti hoće li biti poboljšanja...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 14:34   #62
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Corsodyl niti nije bio na policama,nego se mogao kupiti u ljekarnama,gdje sam ga i ja kupovao, u situacijama kad je to bilo potrebno.No važno je znati da Corsodyl sadrži klorheksidin i nije indiciran za
svakodnevnu uporabu,nego za vremenski ograničenu i stanja nakon operativno kirurških zahvata i upala,kao sredstvo koje ubrzava oporavak i zarastanje sluznice i zubnog mesa. Trenutno se prodaje pod
imenom Paradontax.U Mulleru imaju zubnu pastu pod tim imenom,a za vodicu se ne sjećam,ali mi se čini da sam je vidio.

Glede helicobacter pylori,imalo sam tog vraga koji me mučio godinama i uspio ga se riješiti,kako stvari stoje,zauvijek.Djelomično zbog neurednog života u prošlosti iako sam već kao tinejdžer znao imati neugodna isklustva sa masnijom i kiselijom hranom i često bi to završilo sa povraćanjem.Helicobacter pylori je uzročnik gastritisa u 90% slučajeva i ta infekcija može početi u ranoj mladosti (kao kod mene) i periodično izazivati probleme,od akutnog gastritisa do kroničnog oblika,pojave ulkusa u želucu i na dvanaestercu i u konačnici do tumora želuca sa smrtnim ishodom.Velika je vjerovatnost da imate infekciju želuca sa tom bakterijom,
neovisno o uzroku tog kiselog-metalnog okusa u ustima.Ne mogu točno znati kakav vi imate osjećaj,ali meni je u najtežem stanju,ta kiselina iz želuca (amonijak je nusprodukt djelovanja helicobactera u kiselom mediju želučane kiseline)dolazila skroz na usta.Odvratan osjećaj.

Probajte napraviti krvni test,vađenje krvi iz prsta na antitijela helicobacter pylori,koji je najpouzdaniji.Ako ste pozitivni,onda vam slijedi trojna terapija (2 antibiotika + lijek koji blokira kiselinu) i imate dobre šanse
da se riješite tog vraga.Kod manjeg broja pacijenata se dogodi recidiv,ali to je ovisno o kojem se soju radi jer neki sojevi mogu biti izrazito tvrdokorni u malom broju slučajeva.
Ova je Corsodyl daily i namijenjena je za svakodnevnu upotrebu. Znam da ona druga nije preporucljiva za dugotrajno koristenje.

Mislim da mi je zapravo jedina opcija testiranje na tu bakteriju. Kazem, svaki puta kada bih radio gastroskopiju nalaz bi bio negativan, sto ne znaci da je bi i sada bio pretpostavljam...
Ja nemam osjecaj da mi to dolazi kroz grlo u usnu supljinu, vec imam osjecaj kao da se slijeva iz desni. Zato sam i zbunjen, jer stomatolog kaze da je sve super, a bio sam uvjeren da je problem dentalne prirode.
ereb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 15:03   #63
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Fantomlat mudro zbori Također prekinite s vodicama za ispiranje (corsodil sadrži klorheksidin koji je jedan od mogućih uzročnika tog okusa), pa ćete kroz tjedan dana vidjeti hoće li biti poboljšanja...
Prestat cu korsiti vodicu za ispiranje cisto da vidim hoce li to pomoci, ali kao sto sam rekao ovo je Corsodyl daily pa bi trebalo biti ok.
Na toj strani gdje osjetim taj metalni okus imam jos jednu osmicu. Nakon sto sam za dvije vec bio na operaciji, ova treca je po mojoj stomatologinji "zakrzljala" i nije razvijena do kraja. Postoji li ikakva mogucnost da mozda to uzrokuje problem?
ereb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 17:55   #64
Ponavljam, Corsodyl sadrži klorheksidin koji ima sposobnost bojenja zuba i u pojedinim slučajevima mijenjanja okusne osjetljivosti. Također, takve vodice za usta se koriste u upalnim, akutnim stanjima i nema potrebe koristiti ih stalno (kao ni ostale, tipa Listerin itd, iako vam to farmaceutska industrija gura pod "nužno"). Četkica i konac su dovoljni. Je li okus možda dolazi od 8ice, moguće je ali to bi netko morao pogledati (je li u usnoj šupljini do kraja, ima li karijes, ima li oko tih molara kakav parodontni džep itd)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 18:09   #65
Quote:
ereb kaže: Pogledaj post
Ova je Corsodyl daily i namijenjena je za svakodnevnu upotrebu. Znam da ona druga nije preporucljiva za dugotrajno koristenje.

Mislim da mi je zapravo jedina opcija testiranje na tu bakteriju. Kazem, svaki puta kada bih radio gastroskopiju nalaz bi bio negativan, sto ne znaci da je bi i sada bio pretpostavljam...
Ja nemam osjecaj da mi to dolazi kroz grlo u usnu supljinu, vec imam osjecaj kao da se slijeva iz desni. Zato sam i zbunjen, jer stomatolog kaze da je sve super, a bio sam uvjeren da je problem dentalne prirode.
Gastroskopija je detaljan pregled želuca,ali ona nije pouzdana kao metoda otkrivanja prisustva helicobacter pylori.Te bakterije nisu rasprostranjene po cijeloj površini ,nego egzistiraju u kolonijama na određenim mjestima,koje periodično mijenjaju.To znači kad vam uzmu uzorak za analizu,u njemu uopće ne mora biti trag tih bakterija.Puno je dijagnostički precizniji test na izdisaj od gastroskopije,ali je krvni test na antitijela najpouzdaniji.
To možda i nije uzrok vašeg neugodnog osjeta,ali kad smo već pomalo ušli u off topic da bar izvućete neku korist
na konto toga.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 18:18   #66
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ponavljam, Corsodyl sadrži klorheksidin koji ima sposobnost bojenja zuba i u pojedinim slučajevima mijenjanja okusne osjetljivosti. Također, takve vodice za usta se koriste u upalnim, akutnim stanjima i nema potrebe koristiti ih stalno (kao ni ostale, tipa Listerin itd, iako vam to farmaceutska industrija gura pod "nužno"). Četkica i konac su dovoljni. Je li okus možda dolazi od 8ice, moguće je ali to bi netko morao pogledati (je li u usnoj šupljini do kraja, ima li karijes, ima li oko tih molara kakav parodontni džep itd)
Pretpostavio sam da su ove za svakodnevnu upotrebu sigurne. A koristim ih vec godinama. Nisam znao da mogu imati nuspojave. Moja niti jedna osmica nije izrasla, vec su morale biti operirane prije toga zato jer jednostavno za njih nema mjesta, i pocele su mi pomicati zube. Ta zadnja isto nikada nije izrasla niti sam osjetio da bi stvarala pritisak, boljela glava i ostali simptomi koje sam imao. Sto se tice zdravlja mojih zuba kao sto sam vec rekao oba stomatologa su zakljucila da je sve perfektno.
ereb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 18:19   #67
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Gastroskopija je detaljan pregled želuca,ali ona nije pouzdana kao metoda otkrivanja prisustva helicobacter pylori.Te bakterije nisu rasprostranjene po cijeloj površini ,nego egzistiraju u kolonijama na određenim mjestima,koje periodično mijenjaju.To znači kad vam uzmu uzorak za analizu,u njemu uopće ne mora biti trag tih bakterija.Puno je dijagnostički precizniji test na izdisaj od gastroskopije,ali je krvni test na antitijela najpouzdaniji.
To možda i nije uzrok vašeg neugodnog osjeta,ali kad smo već pomalo ušli u off topic da bar izvućete neku korist
na konto toga.
Da, ta informacija mi puno pomaze jer sam razmisljao o gastroskopiji kao opciji, ali ako je krvni test 100% onda je to puno bolje. Hvala!
ereb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 16:14   #68
Nakon dugo vremena metalni okus jos uvijek nije nestao. Svi stomatoloski problemi su iskljuceni, test na helicobacter negativan, krvna slika super...apsolutno sve. 2 mjeseca sam bio na tabletama kojima se lijeci gastritis...apslutno nista ne pomaze. Ima li tko ikakvu ideju ili iskustva s time?
ereb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 16:34   #69
Quote:
ereb kaže: Pogledaj post
Nakon dugo vremena metalni okus jos uvijek nije nestao. Svi stomatoloski problemi su iskljuceni, test na helicobacter negativan, krvna slika super...apsolutno sve. 2 mjeseca sam bio na tabletama kojima se lijeci gastritis...apslutno nista ne pomaze. Ima li tko ikakvu ideju ili iskustva s time?
Pogledaj dobro kakav ti je jezik, točnije da li ti je (mjestimično) bijel.
Ako se radi o imalo debljem sloju vjerovatno si otkrio neprijatelja protiv kojeg će se boriti
The_Man1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 16:44   #70
Quote:
The_Man1 kaže: Pogledaj post
Pogledaj dobro kakav ti je jezik, točnije da li ti je (mjestimično) bijel.
Ako se radi o imalo debljem sloju vjerovatno si otkrio neprijatelja protiv kojeg će se boriti
Ne, jezik ok. Kazem, sve super. Oralna higijena ovdje nije problem. Imam gastritis, ali je li moguce da toliko dugo imam metalni okus? Pusio, ne pusio, pio alkohol, ne pio, izugibo sam cak 8 kila u zadnjih 6 mjeseci...apsolutno nista ne pomaze...
ereb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 01:11   #71
Jel moze ovo bit od anemije(ja imam blagu) i vec par dana sam primjetio taj okus koji inace bas ne osjetim vec obicno kad vodu popijem, trenutno ne uzimam nikakvu terpiju zeljeza. Inace imam i kronicni gastris pa jel moze i od toga?
__________________
I made a God out of blood , Not superiority
I killed the king of deceit , Now I sleep in anarchy
exzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 09:21   #72
S obzirom na anemiju,gastritis i metalni okus u ustima mozda ne bi bilo s goreg ponoviti gastroskopiju, ukoliko si je prije radio,da se iskljuci mogucnost krvarenja u zelucu ili cak vjerojatnije u jednjaku.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 04:02   #73
Ma radio sam prije 2mjeseca, inace danas je malo bolje I ne osjetim ovako nego dode do izrazaja kad vodu pijem.

Sent from my HTC Dream using Tapatalk 2
__________________
I made a God out of blood , Not superiority
I killed the king of deceit , Now I sleep in anarchy
exzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 18:33   #74
Quote:
exzzy kaže: Pogledaj post
Ma radio sam prije 2mjeseca, inace danas je malo bolje I ne osjetim ovako nego dode do izrazaja kad vodu pijem.

Sent from my HTC Dream using Tapatalk 2
i? kakav je bio nalaz?

Nemoj se s tim zezati! Oštećeni jednjak kiselinom iz želuca koji se ne liječi je dobitna kombinacija za stvaranje karcinoma jednjaka. Uredno koristi terapiju koju si dobio (ako si je dobio)!

Voda inače smanji kiselost, pa ti se zato vjerojatno taj metalni okus od moguće krvi lakše osjeti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 20:13   #75
Mozete mi reci od cega se moze javiti nesto kao metalni okus u ustima u zadnjem djelu usta/grla , nisam bolesna niti trudna,pazim na oralnu higijenu i na higijenu opcenito ( okp...) , jedem dosta zdravo i pijem samo prirodne sokove i vodu,ne pijem i ne pusim..... hvala
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 18:28   #76
Meni disbalans hormona to radi.
reklamexxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 10:49   #77
problemi sa sinusima isto u velikom broju slučajeva mogu izazvati "metalni"okus u ustima
testosteron99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.