Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2010., 14:04   #61
kolika je cijena pletiva po kvadratu u bosni. hitnoo
bing01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 18:46   #62
Jednostavni stupovi se mogu napraviti od dvije armaturne šipke, vanjska ide ravno cjelom duljinom, unutarnja se 30cm prije vrha savije prema vanjskoj i tu se zavare, znači stave se šipke paralelno. vanjska fi 14-16, unutarnja može biti tanjia. za visinu do 150cm sasvim dovoljno čvrsto (imam takve stupove doma). za one kojima izgled nije bitan, možda se može na nekakvim otpadima pronaći šipki, cijevi ili profila koji se daju iskorititi za ogradu. neće svi biti istog oblika ali će funkcionirati.
kolko znam jedna firma u zg prodaje farmer po oko 6kn/m2, oni su proizvođači, pričao sa tipom jednom na velesajmu.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 18:49   #63
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Jednostavni stupovi se mogu napraviti od dvije armaturne šipke, vanjska ide ravno cjelom duljinom, unutarnja se 30cm prije vrha savije prema vanjskoj i tu se zavare, znači stave se šipke paralelno. vanjska fi 14-16, unutarnja može biti tanjia. za visinu do 150cm sasvim dovoljno čvrsto (imam takve stupove doma). za one kojima izgled nije bitan, možda se može na nekakvim otpadima pronaći šipki, cijevi ili profila koji se daju iskorititi za ogradu. neće svi biti istog oblika ali će funkcionirati.
kolko znam jedna firma u zg prodaje farmer po oko 6kn/m2, oni su proizvođači, pričao sa tipom jednom na velesajmu.
Jel ti to i postavljas? Ako da, javi se na pm...
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 19:42   #64
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Jel ti to i postavljas? Ako da, javi se na pm...
ne postavljam. to je otac napravio prije 30god, kad je gradio kuću. al dobro služe svrsi.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 22:00   #65
Quote:
samo u prolazu kaže: Pogledaj post
Ponavljam:

250 metara ograde !!!

Ak je 2,5 metara = 100 €

Prava sitnica odvojiti za ogradu 10000 €10000


Ja trebam nekaj za 100 kuna kompletno, šala, ali svejedno ostajem na pitanju, kaj je najeftinije?
Pa i meni se cini malo bedasto, ali jedan moj prijatelj je kupovao 10 metara ograde i platio 1100kn. I to ne nekakve zice vec je dobio; metar visine plastificirane elemente, stupice plastificirane i sarafe uz to.
Nisam vjerovao i trazio ga da pokaze racun. I zbilja ceh je bio 1100kn

Ako te zanima javi se na PM dam ti broj od njega pa se raspitaj...
Djuro Radja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 16:17   #66
pocincana ograda

Obzirom da sam u fazi slicnoj kao i ostali, ogradnjivanje imanja, metara 500, raspitivao sam se za cijene pocincanih ograda u Sarajevu i evo kako stanje stoji,
pocincano pletivo, visina 2m, duzina 25m, cijena 2,29 KM/m2
Visina 150, duzina 25m, cijene po m2 2.29KM.
Spaneri 1,48 km kom
zatezna zica 1.79 KM/kg (u 100m' ima cca 6kg)
Cijene su s PDV-om.
Skoro sam nasao na skladistu gradjevinskog materijala i pletivo pravougaonih polja, 5/10cm, zica 2mm, plstificirana, zelena boja, visina 2m, duzina 25m, cijena s PDV-om, 113 KM.
Pozdrav.
doxat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 23:31   #67
Jeli zna tko koliko kostaju od rostfraja stupovi za balkonske ograde?
Razmisljam da mozda ne betoniram stupove, vec da kupim od rosrfraja stupice. Mozda i od inoxa, ako moze za kucu blizu mora.
Cus D'Amato is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 23:50   #68
Quote:
Cus D'Amato kaže: Pogledaj post
Razmisljam da mozda ne betoniram stupove, vec da kupim od rosrfraja stupice. Mozda i od inoxa, ako moze za kucu blizu mora.
Daj mi molim te objasni koja je razlika između rostfraja i inoxa?
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 00:12   #69
Nemam pojma. Nisam poznavatelj. Kad bi pogadao, rekao bi da je razlika sto se jedno zove rostfraj, a drugo inox

To me ionako ne zanima. Zanima me cijena takvih stupica.
Cus D'Amato is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 00:36   #70
Quote:
Cus D'Amato kaže: Pogledaj post
Nemam pojma. Nisam poznavatelj. Kad bi pogadao, rekao bi da je razlika sto se jedno zove rostfraj, a drugo inox

To me ionako ne zanima. Zanima me cijena takvih stupica.
Ako te ne zanima, onda (da ne duljim zašto) ti preporučam inox, bolji i jeftiniji je od rostfraj-a.

A za cijenu su potrebne i neke dimenzije: širina (promjer), duljina, debljina stijenke i sl.
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 13:38   #71
A klasicne dimenzije stupica za ograde. Ti stupici bi drzali 4-5 vodoravnih latvica duzine oko 3m. Zanima me samo okvirna cijena jednog stupica. Mora bit od neceg sto nece hrdat, jer je kuca nekih 200m od mora.
Cus D'Amato is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 14:19   #72
Quote:
Cus D'Amato kaže: Pogledaj post
Mora bit od neceg sto nece hrdat, jer je kuca nekih 200m od mora.
Probaj kontaktirati Strojopromet,(Zagreb ili Split) oni imaju veliki izbor nehrđajućih cijevi. Inače osim inoksa-kroma-rostfraja, postoje i pocinčane cijevi, to bi trebala biti puno jeftinija opcija. Gore se mogu zatvoriti s plastičnim ili aluminijskim kapicama, a unutrašnjost možeš ispuniti i betonom.
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 18:27   #73
Razmišljam ograditi vočnjak pa me interesira cijena žicane ograde, visina 1,5m trebam 100m? koliko bala ima metara i cijena?
Cijene u susjedstvu me ne zanjimaju jer mi se neda voziti preko grane.
Canon5DMkII is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 23:09   #74
Quote:
Canon5DMkII kaže: Pogledaj post
Razmišljam ograditi vočnjak pa me interesira cijena žicane ograde, visina 1,5m trebam 100m? koliko bala ima metara i cijena?
http://www.univerzal.hr/pletivo_univerzalno.aspx

Za početak možeš kontaktirati tvrtke koje se bave proizvodnjom i prodajom istih...
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 10:18   #75
pitanje

a da ne otvaram novu temu...

trenutno sam u ograđivanju dvora, tj. nove ograde...

stupovi su oni željezni, naftaški, moram ih samo produžiti, pokitati spoj i polakirati...

žica će ići valjda 1,25, iako možda i 1,5...

e sad, zanima me koje željezo debljine da uzmem za španati kod svako stupa?

ja sam planirao 5mm, no nekako mi to sve preslabo...možda 8?

i nekako mi se čini da ću staviti žicu sa unutarnje strane, a stupove sa vanjske, jer će to željezo za špananje narušiti izgled ograde...

EDIT: i gdje ima najjeftinije žice? za sada, tu kod mene okna 7x7, 125, 280 kn bala...
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."

Zadnje uređivanje CottonEyeJoe : 07.05.2010. at 10:28.
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 08:24   #76
ajd da već ne otvaram novu temu...

ako samo ukopam stup u zemlju na cca 90-100cm, koliku čvrstoću mogu očekivati?i da li baš moram sa pijeskom zatrpati i nabiti,ili je dovoljna i zemlja?

i što mislite kad bih u postojeći stup nabio hrastov kolac, na način da pomoću njega produžim dio stupa koji ide u zemlju? kužite, možda bi samo 20cm od željeznog stupa bilo u zemlji, ostatak bi bio prelaz na drvenih stup...

naravno, drveni bi recitolom namazao...i pošto je hrast, trebao bi durati jako dugo...

možda je bolje da pijesak uzmem, nekako mi se čini da će pijesak više čuvati stup.

EDIT: do sada sam radio par puta ograde sa betonom, znači stup u dubinu cca 40cm i beton oko njega...a ne da mi se betonirati majku mu
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 08:49   #77
Moj susjed je nedavno radio novu žičanu ogradu s okruglim metalnim stupovima. Posudio si je onaj alat - stroj za iskopavanje rupa, i zabetonirao je stupove na nekih 60 cm dubine. Cijevi su bile stare i rabljene, nešto poput onih kakve se koriste za građevinske skele. Kupio je i četvrtaste profile za stupove od vrata, ali je rekao da su ovi okrugli stupovi jači od četvrtastih (imaju deblju stjenku)...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 09:15   #78
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Moj susjed je nedavno radio novu žičanu ogradu s okruglim metalnim stupovima. Posudio si je onaj alat - stroj za iskopavanje rupa, i zabetonirao je stupove na nekih 60 cm dubine. Cijevi su bile stare i rabljene, nešto poput onih kakve se koriste za građevinske skele. Kupio je i četvrtaste profile za stupove od vrata, ali je rekao da su ovi okrugli stupovi jači od četvrtastih (imaju deblju stjenku)...
a što kad smrzavica rukne stupove?

zato bih i htio ove produžiti, da mogu što dublje u zemlju radi čvrstoće...

ali već vidim da je to sve kemija, tko zna koliko bi hrast durao u zemlji...jednostavno ću pobetonirati sve, tako mi se čini...

neće tak i tak biti neki teret na stupovima, samo ograda...žičano pletivo...
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 09:45   #79
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
a što kad smrzavica rukne stupove?
Može se iskopati dublja rupa nego što je zona smrzavanja, i na dno rupe stavi se šljunak, ili neki drugi materijal koji slabo zadržava vlagu. Dalje se zabetoniraju stupovi, i to je trajno i kvalitetno rješenje.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 10:30   #80
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Može se iskopati dublja rupa nego što je zona smrzavanja, i na dno rupe stavi se šljunak, ili neki drugi materijal koji slabo zadržava vlagu. Dalje se zabetoniraju stupovi, i to je trajno i kvalitetno rješenje.
znači, šljunak ide? ajd super, hvala, to mi je trebalo...

po mojem, neka zona smrzavanja bi bila 50cm na mojoj zemlji..recimo, po zimi ispod minusa sam morao kopati, prvi štih sa krampom, pa onda na ruke...mekano...
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.