Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2009., 15:11   #61
Po meni, isplativije ti je traziti kartu direkt za LA. Viza se izdaje u amer. ambasadi u Zagrebu, jedan dan dodjes s papirima, drugi dan je gotova viza (postoji i opcija slanja putovnice s vizom postom).

Sto se tice love, ovisi sto zelis vidjeti. U USA mozes potrositi jako malo novaca, a i jaaaako puno.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 15:22   #62
potrosit ces jako puno

i ako letis direkt za L.A, pripremi se za dugorocno sjedenje u avionu...od frankfurta 11 sati, skoro na zivce nisam ispalila.

mi smo letjeli prvo u new york odavde pa je bilo lakse, a u SAD-u su avio karte jeftine... provjeri u nekoj od agencija koliko bi te izlet kostao samo u kartama. al nas su karte zgb-new york-las vegas-los angeles-zgb dosle po 8000 kuna, sta je meni nekako bilo jeftino s obzirom na kolicinu letova i puta
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 15:29   #63
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Po meni, isplativije ti je traziti kartu direkt za LA. Viza se izdaje u amer. ambasadi u Zagrebu, jedan dan dodjes s papirima, drugi dan je gotova viza (postoji i opcija slanja putovnice s vizom postom).

Sto se tice love, ovisi sto zelis vidjeti. U USA mozes potrositi jako malo novaca, a i jaaaako puno.
Nemojmo preskakati korake. Imaš u temi o vizama na milijardu mjesta opisano što i kako se prijavljuje za razgovor za vizu.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 15:43   #64
Quote:
Žbla kaže: Pogledaj post
Pozdrav prije svega!

Naime ovako, u LA živi bratić od mog oca, i sad mi je na pamet palo da umjesto zimovanja i ljetovanja ove godine odemo tamo cura i ja na nekih 10-tak dana..

Pa me zanima koliko otprilike koštaju najjeftinije karte za avion i jel recimo jeftinije otići za neko mjesto gdje je jeftinija karta pa onda tamo kupiti kartu za LA..
Gdje se pribavlja viza i koliko to traje?

I na koliko otprilike trebam računati novaca da osiguram za takav "izlet"...
Znači bez smještaja jer ga imamo tamo.
hvala!
Ja sam kartu platio 4900 kn (Zagreb-Frankfurt-Los Angeles), smještaj također kao i ti imam osiguran a što se tiče novaca uzet ću oko 1500 dolara za 20 dana.
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 15:46   #65
Quote:
Žbla kaže: Pogledaj post
Pozdrav prije svega!

Naime ovako, u LA živi bratić od mog oca, i sad mi je na pamet palo da umjesto zimovanja i ljetovanja ove godine odemo tamo cura i ja na nekih 10-tak dana..

Pa me zanima koliko otprilike koštaju najjeftinije karte za avion i jel recimo jeftinije otići za neko mjesto gdje je jeftinija karta pa onda tamo kupiti kartu za LA..
Gdje se pribavlja viza i koliko to traje?

I na koliko otprilike trebam računati novaca da osiguram za takav "izlet"...
Znači bez smještaja jer ga imamo tamo.
hvala!
Za kartu pogledaj iz Londona, jedno vrijeme je karta London-LA bila smiješno niska, oko 300 EUR. Karte po USA su dosta skuplje nego u Europi, od jednog kraja na drugi zna biti oko 300-400 dolara.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 15:50   #66
Pzdrav,

koliko vas je na kraju sve to kostalo? Put, boravak i ostali troskovi. Isplati li se vise ici u NY ili LA?
efodiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 03:25   #67
Quote:
efodiks kaže: Pogledaj post
Pzdrav,

koliko vas je na kraju sve to kostalo? Put, boravak i ostali troskovi. Isplati li se vise ici u NY ili LA?
los angeles je dosadnjikav, osim ako stalno ne boravis na plazi. moras imat auto za se kretat okolo i nema bas puno toga za vidjeti. svi su nam govorili da radije odemo u san francisco ili san diego...srecom pa smo bili na venice beachu, plaža spašava stvar

new york je zakon, al ne znam kakav je ljeti, jel podnosljivo biti na tolikoj hrpi asfalta. al tamo ima svega i za pogledat i za gustat. a i i blize ti je za doc
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 09:41   #68
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
los angeles je dosadnjikav, osim ako stalno ne boravis na plazi. moras imat auto za se kretat okolo i nema bas puno toga za vidjeti. svi su nam govorili da radije odemo u san francisco ili san diego...srecom pa smo bili na venice beachu, plaža spašava stvar

new york je zakon, al ne znam kakav je ljeti, jel podnosljivo biti na tolikoj hrpi asfalta. al tamo ima svega i za pogledat i za gustat. a i i blize ti je za doc
Po cemu je LA katastrofa?
Crnci iz susjednog Compton-a nisu bas ljubazni?
efodiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 10:40   #69
Katastrofa jer djeluje kao jedna velika selendra (citaj pregradje) grad se prostire u sirinu (i sve je niska gradnja osim downtowna koji je jedan od najmanjih u SADu; no to je razumljivo obzirom na puno potresa)
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 16:45   #70
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Katastrofa jer djeluje kao jedna velika selendra (citaj pregradje) grad se prostire u sirinu (i sve je niska gradnja osim downtowna koji je jedan od najmanjih u SADu; no to je razumljivo obzirom na puno potresa)
prevelika selendra

@efodiks: nisam rekla katastrofa, vec dosadnjikav. za family life u malim dream houseima il za surfanje po plazi. za ostalo nije
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 16:51   #71
Efodiks, što tebe zanima? Relax djiranje po Americi, kulturne znamenitosti, izlasci, shopping, izležavanje na plaži...onda ti se malo konkretnije može pomoći. Pitanje je i kad kažeš LA da li stvarno misliš samo LA ili se možeš i maknuti, recimo do Las Vegasa, Death Valley-a, Grand Canyona možda, San Diega...

Svaki od gradova (i okolice) ima nešto svoje i ovisno o količini vremena i preferencama pada odluka. Cali je Cali, kao što je i NY NY i teško je reći što je vrijednije vidjeti. Ja bi oboje.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 17:41   #72
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Efodiks, što tebe zanima? Relax djiranje po Americi, kulturne znamenitosti, izlasci, shopping, izležavanje na plaži...onda ti se malo konkretnije može pomoći. Pitanje je i kad kažeš LA da li stvarno misliš samo LA ili se možeš i maknuti, recimo do Las Vegasa, Death Valley-a, Grand Canyona možda, San Diega...

Svaki od gradova (i okolice) ima nešto svoje i ovisno o količini vremena i preferencama pada odluka. Cali je Cali, kao što je i NY NY i teško je reći što je vrijednije vidjeti. Ja bi oboje.
da drugi put idem na zapadnu obalu, krenula bih autom od San Francisca, skoknila do L.A, i San Diega pa definitivno do Las Vegasa koji je na 4-5 sata voznje autom:-)
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 22:23   #73
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Efodiks, što tebe zanima? Relax djiranje po Americi, kulturne znamenitosti, izlasci, shopping, izležavanje na plaži...onda ti se malo konkretnije može pomoći. Pitanje je i kad kažeš LA da li stvarno misliš samo LA ili se možeš i maknuti, recimo do Las Vegasa, Death Valley-a, Grand Canyona možda, San Diega...

Svaki od gradova (i okolice) ima nešto svoje i ovisno o količini vremena i preferencama pada odluka. Cali je Cali, kao što je i NY NY i teško je reći što je vrijednije vidjeti. Ja bi oboje.

Dobro pitanje....
Zanima me....aaaa...."amerkia"....sto god to znacilo....valjda dozivjeti ameriku....sjesti u Mustang i provozat se strmim ulicama SF, ili baciti koju kockicu u LasVegasu...ne znam. Sve to najvise nudi zapadna obala. No NY me privlaci zbog svoje prepoznatljivosti.
Shopoing is out of the question.
Posto se bavim informatikom, volio bih i do San Diega zbog silicjske doline, u mustnagu naravno!

I sve to za uzasno jeftine pare!
efodiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 22:31   #74
i da, ona koja me na PM trazila detalje...ocisti mailbox!
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 22:33   #75
Quote:
efodiks kaže: Pogledaj post
Dobro pitanje....
Zanima me....aaaa...."amerkia"....sto god to znacilo....valjda dozivjeti ameriku....sjesti u Mustang i provozat se strmim ulicama SF, ili baciti koju kockicu u LasVegasu...ne znam. Sve to najvise nudi zapadna obala. No NY me privlaci zbog svoje prepoznatljivosti.
Shopoing is out of the question.
Posto se bavim informatikom, volio bih i do San Diega zbog silicjske doline, u mustnagu naravno!

I sve to za uzasno jeftine pare!
nemoguce naravno za jeftine pare. samo je gorivo jeftino. a mustanga iznajmis za kojih 100 eura dnevno pa se vozis..no ne smijes u njemu spavati

odleti do SF-a, uzmi rent-a-car pa do san diega i onda u las vegas. tamo ostavi auto i sjedni u avion za nazad. al prije toga, skupi stagod para
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 22:44   #76
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
nemoguce naravno za jeftine pare. samo je gorivo jeftino. a mustanga iznajmis za kojih 100 eura dnevno pa se vozis..no ne smijes u njemu spavati
Cekaj malo....jos nismo definirali sto to znaci "uzsno jeftino".
100 eura za Mustang....nice...samo jednom se zivi.


Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
odleti do SF-a, uzmi rent-a-car pa do san diega i onda u las vegas. tamo ostavi auto i sjedni u avion za nazad. al prije toga, skupi stagod para

Tamo da auto ostavim Tko ce ga pokupiti ???
Koliko bi me odprilike kostala takva avantura?
Islo bi nas zapravo troje, ako to imalo pojefitnjuje stvar...?
efodiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 23:16   #77
Quote:
efodiks kaže: Pogledaj post
Cekaj malo....jos nismo definirali sto to znaci "uzsno jeftino".
galon supera je 1.79 dolara
mislim da to znaci da je litra benzine oko 2 kune, neka me netko ispravi ako grijesim

Quote:
efodiks kaže: Pogledaj post
Tamo da auto ostavim Tko ce ga pokupiti ???
Koliko bi me odprilike kostala takva avantura?
Islo bi nas zapravo troje, ako to imalo pojefitnjuje stvar...?
auto mozes uzet na jednoj lokaciji, ostaviti na drugoj. znas, to su velike firme s podruznicima u svim vecim gradovima

ne znam koliko bi te kostala. niti znam tvoje potrebe, niti znam sve cijene rent-a-cara. guglaj malo jebote

www.avis.com npr.
za iznajmit auto, pa racunaj.

a spavat mozes u Innovima po putu za 20-30 dolara, jest u burgerkinga za 10 dolara...ako vec cicijaš
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 09:30   #78
NoWa mudro zbori...nama je najjeftiniji ispao Budget rent-a-car...no sve se da vidjeti na stranici svake rent-a-car kuće.

Nemoj tako olako izbaciti shopping. Kad vidiš koje dobre stvari možeš u USA kupiti za male pare... . I tehniku i robu i... Recimo, meni su rekli da sam glupa što nisam kupila par iPhonova pa ih preprodavala ovdje .
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:04   #79
Najbolje je provjeriti nekoliko rent-a-car kuća... Meni je bio najjeftiniji Alamo. Jedino ima par caka. Recimo one-way-fee ako uzimaš auto u jednoj državi a ostavljaš u drugoj. Mislim da to ne vrijedi za Kaliforniju-Nevadu, odnosno za države koje su susjedne. ALi ako ideš s autom od Kalifornije do NY plačaš oko 1000 dolara. Treba biti pažljiv i što se tiće osiguranja, jer je to u americi malo drugačije, mislim da je kod njih vezano uz osobu a ne uz auto. Zato ti ga nude kao opciju.
A najveća glupost je - dobiješ rezervar prazan i moraš ga vratiti praznog...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:18   #80
Je, u USA je osiguranje na osobu, a ne na auto kao kod nas.

Ima i opcija pun rezervar i moraš ga vratiti punog .
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.