Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2009., 22:53   #21
Hmm, ovdje je nastao čušpajz. U testu su H7 halogene žarulje "xenon" efekta!
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 23:22   #22
Quote:
Rockatansky kaže: Pogledaj post
Kod "falših" kenona za boju svjetla je odgovoran jedino plavičasti premaz na vrhu ili u ekstremnim slučajevima preko cijele žarulje.
H7 xenonka je punjena sa xenon plinom
a taj plavi premaz je samo da bi naivcima koji vjeruju da je tito odgovoran za to sto imamo hrvatsku drzavu docarali kako bi ta H7 xenonka trebala svjetliti,kužiš,ne.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 23:46   #23
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
pa actrose jesi "svrsio" sa tim sto je zena trazila
H7 xenon postoji,zar mislis da bi razno-razni proizvodjaci smjeli pisati na zarulji xenon a da stvarno nije xenon
H7 xenon zarulje su te koje su punjene plinom koji se zove xenon.
znaci to su "normalne" H7 zarulje u kojima je plin (xenon) stim da u takvim zaruljama plin (xenon) nije odgovoran za svjetlost vec za boju svjetla.
dok je u "pravim" xenonkama plin (xenon) u prvom redu odgovoran za svjetlost a boja je popratni element koji se regulira vecim-manjim brojem kelvina,naravno visina kelvina utjece direktno i na lumene odnosno na "vidljivost" tog svjetla.
hid xenon kit je "pravi" xenon samo stim sto ima leziste za npr. H7 zarulju.

oces rec da ovo ima plina xenona u sebi?

Maxum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 23:48   #24
a kaj nie H7 samo standard lezhishta, odnosno prikljuchka zharulje?
__________________
kochnice nas samo usporavaju...
KarloDelPontiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 23:52   #25
Kužim ja Sipak, ali ti ne kužiš
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 23:56   #26
Quote:
KarloDelPontiac kaže: Pogledaj post
a kaj nie H7 samo standard lezhishta, odnosno prikljuchka zharulje?
H7 žarulja se koristi kod auta koji imaju odvojeno dugo i kratko svjetlo.
Dakle sadrži samo jednu žarnu nit, za razliku od H4 žarulja koje imaju objedinjeno i dugo i kratko svjetlo u jednoj žarulji s dvije niti.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 00:19   #27
Quote:
Maxum kaže: Pogledaj post
oces rec da ovo ima plina xenona u sebi?

necu ja to reci jer neznam.
na pakovanju pise dali je xenon ili ne.
u svakom slucaju mogu reci da je premazana plavom bojom sto ne znaci da je i punjena plinom.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 00:36   #28
ja mislim da se 'pravi' xenoni razlikuju od 'laznjaka' u cifri i ocito nekom certifikatu za kvalitetu koji bi morao postojati, a laznjaci ga nemaju...

pravi xsenoni su zakon stvar, stvarno osvjetljuju i do 50 % bolje od obicnih zarulja a da pritom ne 'bodu' u oko za 50 % vise one koji dolaze iz suprotnog smjera.
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 10:05   #29
Pravi xenoni se razlikuju od lažnjaka po tome što su pravi ksenoni, a ne obične halogene žarulje koje su premazane sa malo plave boje da svjetle tobože kao ksenoni.

Jebote toliku količinu gluposti koja je u ovoj temi nisam vidio od sinoćnjeg dnevnika.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 10:26   #30
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
necu ja to reci jer neznam.
na pakovanju pise dali je xenon ili ne.
u svakom slucaju mogu reci da je premazana plavom bojom sto ne znaci da je i punjena plinom.
Piše i na plotu pi..a pa ipak nije.
O ovme ti je cijenjeni kolega Actros govorio.Nema tu ni plina ni svjetla ni ničega.Jedino Philips i valjda Osram valjaju.
Hid je drugi red veličine oko toga se valjda svi slažemo.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 10:38   #31
Ja sam sebi stavio Philips H4 Extreme zarulje, i daju puno bolje svjetlo nego obicne H4 zarulje.
Ovdje se radi o obicnim H4, nikakvim "xenon" zaruljama.

Ali te zarulje kostaju dvije 200kn,a razni nadobudni mulci kupupje te "xenon" zarulje za 40-tak kn u metrou i slicnim centrima.

Okanite se toga, kupite prave zarulje i uzivajte.
__________________
Što ga više lome to ga volim jače..HŽV
acer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 11:04   #32
Da i taj Extreme ima vrh žarulje obojenu u plavo da bi pri kratkom svjetlu davala što bjelju svjetlost, dok je dugo svjetlo već "žućkasto"
Imao sam ih i ja stvarno odlične žarulje.
Ali s druge strane cijena tih Philipsa je preko 200 kn, dok je cijena boljih HID setova pala na nekih 600-700 kn, a razlika u osvjetljavanju je ipak ogromna.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 12:13   #33
ajde da naj prije rjesimo sto je "pravi" xenon a sto "divlji"
pravi xenon je HID (high intensity discharge)
slika pravog xenona kojeg proizvode renomirane firme i koji se prodaje kao "original" xenon.
taj original xenon kosta (1kom.) cca.150€ i proizvode ga samo renomirane firme.
"nepravi" xenon je isti kao i ovaj na slici samo sto ga ne proizvode renomirane firme (zasto bi pravili sami sebi konkurenciju) nego dolazi u vecini slucaja iz kine i kosta (1kom.) cca. 30€
dali je taj neoriginal kao i original? mislim da je,imam ga vec godinu dana u svom autu i ne vidim razlike u kvaliteti.

sljedeci pravi xenon je ovaj na slici:

to je xenon hid kit,to se upotrebljava za preuredjivanje H7 u xenon svjetla.
znaci "pravi " xenon samo sa prikljuckom za H7 zarulju.
taj kit ne proizvode "renomirane" firme (zasto bi pravili sami sebi konkurenciju)
to do sada su sve pravi xenoni koji rade na istom principu (elektricno polje izmedju dvije elektrode zagrije plin xenon na odredjeni broj kelvina)
evo sada divljeg xenona koji isto ima zakonsko pravo da se zove xenon.

to je "normalna" H7 zarulja koja fukcionira tako da se elektricni vodic uzari ALI u toj zarulji ima plina xenona koji nema funkciju da daje svjetlo vec samo plavicastu boju tog svjetla kojeg proizvodi ta uzarena spirala u zarulji.
znaci taj plin u toj zarulji ima samo estetsku funkciju ali njega ima u zarulji zato proizvodjaci imaju pravo takvu zarulju zvati "xenon zarulja" ali ne i HID.
naravno imamo jos i tu pofarbanu H7,ta farba nema nikakvog efekta osim sto naivci koji kupuju okom a ne mozgom misle da je ta plava xenon zato jer je plavo pofarbana.
i imamo jos dobru staru H7 koja nema xenon plina u sebi niti je plavo pofarbana ali bolje svjetli od njih.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 13:02   #34
A šta ako je H4?
Jel i ta može biti punjena xenonom??
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 13:27   #35
Quote:
acer kaže: Pogledaj post
Ja sam sebi stavio Philips H4 Extreme zarulje, i daju puno bolje svjetlo nego obicne H4 zarulje.
hej, daj mi reci koliko ih dugo imaš i da li crkavaju?

ja imam dilemu osram nightbreaker i philips xtreme
Ivo_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 13:47   #36
Actrose, vjerujem da si dobro mislio kad si počeo pisati, al sad si ga tek zakomplicirao

jeftini xenon iz naslova je imitacija xenon efekta na običnim halogenim žaruljama. takve su naravno jedan veliki

to se ne može uspoređivati sa jeftinim xenon HID kompletima - koji su kod nas ista stvar kao i HID kitovi koji koštaju duplo više od "jeftinih", zahvaljujući domišljatosti tipičnog balkanskog trgovca-kokošara. koji ga kupi na ebayu za 20-25$ i ovdje prodaje po 700-1000 kn

isto tako se ne može uspoređivati sa naguravanjem HID kitova u neadekvatne farove. ili kupovinu "ćunerskih" boja xenona
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 13:49   #37
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
ajde da naj prije rjesimo sto je "pravi" xenon a sto "divlji"
pravi xenon je HID (high intensity discharge)
slika pravog xenona kojeg proizvode renomirane firme i koji se prodaje kao "original" xenon.
taj original xenon kosta (1kom.) cca.150€ i proizvode ga samo renomirane firme.
"nepravi" xenon je isti kao i ovaj na slici samo sto ga ne proizvode renomirane firme (zasto bi pravili sami sebi konkurenciju) nego dolazi u vecini slucaja iz kine i kosta (1kom.) cca. 30€
dali je taj neoriginal kao i original? mislim da je,imam ga vec godinu dana u svom autu i ne vidim razlike u kvaliteti.

sljedeci pravi xenon je ovaj na slici:

to je xenon hid kit,to se upotrebljava za preuredjivanje H7 u xenon svjetla.
znaci "pravi " xenon samo sa prikljuckom za H7 zarulju.
taj kit ne proizvode "renomirane" firme (zasto bi pravili sami sebi konkurenciju)
to do sada su sve pravi xenoni koji rade na istom principu (elektricno polje izmedju dvije elektrode zagrije plin xenon na odredjeni broj kelvina)
evo sada divljeg xenona koji isto ima zakonsko pravo da se zove xenon.

to je "normalna" H7 zarulja koja fukcionira tako da se elektricni vodic uzari ALI u toj zarulji ima plina xenona koji nema funkciju da daje svjetlo vec samo plavicastu boju tog svjetla kojeg proizvodi ta uzarena spirala u zarulji.
znaci taj plin u toj zarulji ima samo estetsku funkciju ali njega ima u zarulji zato proizvodjaci imaju pravo takvu zarulju zvati "xenon zarulja" ali ne i HID.
naravno imamo jos i tu pofarbanu H7,ta farba nema nikakvog efekta osim sto naivci koji kupuju okom a ne mozgom misle da je ta plava xenon zato jer je plavo pofarbana.
i imamo jos dobru staru H7 koja nema xenon plina u sebi niti je plavo pofarbana ali bolje svjetli od njih.
Poprilično toćno definirano, kod nas se uvriježilo da "kemičari" mješaju pojmove HID Xenon i halogene žarulje punjene xenonom....napomenuo sam već da je HID sasvim druga tehnika osvjetljenja....s time da i HID može imat "fassung" H7!

Kad pogledaš far H7.....koji je predviđen za H7 halogenu žarulju vidjet ćeš da se razlikuje od onog koji je predviđen za HID makar imao i fasung za H7!
Toplina koju razvija H7 žarulja i H7 HID žarulja je razlika ko bog i šeširđija....osim toga rasap svjetla na cestu u H7 je riješen zrcalnom površinom u samoj žarulji....dok kod HID nema te zrcalne površine i ako je samo umeteneš u far koji nije prilagođen za HID..( posebna zrcala u faru jer ih žarulja nema) dobijaš efekt nepodešenog snopa i rasapa svjetla koji blješti dolazeća vozila!

Tema je bila H7 halogenka punjena xenonom ( ako se dobro sjećam xenon je halogeni plin i time je i žarulja "halogenka") koje "kemičari" brkaju sa HID xenonskim svjetlom! Nije se spominjao kit za pregradnju u HID! Te H7 se pogrešno interpretiraju kao XENON samo zbog plavičastog sjaja svjetla (xenon efekt) a da sa pravim Xenon (HID) nemaju ništa zajedničko osim eventualnog plina u balonu!

Kad uzimaš HID kit onda je u njemu i sva potrebna elektronika i opet ako nije mjenjan sam far je sranje kroz gusto granje jer na duži rok kučište fara i zrcalne površine neće izdržat te visoke temperature a o optičkim svojstvima i lećama i predlećama ( koje su potrebne za korektan rasap svjetla prema zakonskim propisima) da ne pišem!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 13:54   #38
je, marketinški trik. sumnjam da ima uopće ksenona unutra... da nije naziv samo zbog plavičastog efekta? ma čista navlakuša. al ljudi padaju na jer su ili naivni ili neupućeni . ili ih zaboli kakvo je to sranje dok god izgledaju cool sa plavičastom lampom
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 14:29   #39
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
je, marketinški trik. sumnjam da ima uopće ksenona unutra... da nije naziv samo zbog plavičastog efekta? ma čista navlakuša. al ljudi padaju na jer su ili naivni ili neupućeni . ili ih zaboli kakvo je to sranje dok god izgledaju cool sa plavičastom lampom
Nije marketinški trik, nego su punjene ksenenom koji nema veze sa tom plavićastom bojom, ta boja je plavićasta jer je takvo staklo, a prodavaći ih nazivaju Xenonkama zbog plina unutra. A onaj sivi premaz na kapici su halogeni elementi brom ili jod koji služe da bi žarna nit duže trajala. Baš me zanima zakaj ih ne zovu bromenke ili jodenke, nek xenonke
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 14:46   #40
kao sto sam i mislio,tema se zakomplicirala
neda mi se boriti protiv vjetrenjaca
jos samo da malo zakompliciram,
acktrose nije istina da hid xenon razvija vecu temperaturu od H7,naprotiv,kaj mislis zbog cega je kod hid svjetla obavezno automatsko franje fara
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:58.