Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2014., 09:13   #141
Ranice u uglovima usana

Pozdrav!

Prije nekih deset dana sam se probudio sa ranicom/pukotinom u desnom uglu usta, tamo gdje se spajaju gornja i donja usna. Preko noći se poboljša, sa prvim zalogajem pukne i boli u dodiru sa hranom. Nakon par dana sam se probudio sa pukotinama na obje strane "sastava". Malo sam tražio po internetu, ali nisam našao ništa precizno. Našao sam na podatak da bi moglo biti zbog suficita vitamina B, ali svaki dan pijem jednu tabletu koja, između ostalog, sadrži B1, B2, B3, B5, B6, B7 i B12, i drugu tabletu koja pored magnezija i vitamina E sadrži B2, B6 i B12. Svakodnevno i nebrojeno puta mažem usne stikom od Neutrogene, jer pijem kapsule protiv akni koje mi isušuju lice i usne.

Ima li neka krema ili nešto što bi mi pomoglo da se što prije riješim ovoga?
N3ssaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 10:36   #142
Ajde probaj to riješiti alojom i to da odlomiš list i direktno natrljaš na ranice. Rodica je tako riješila alergijske rane koje je navlačila mjesecima. Spontano je to odlomila i natrljala, niko joj nije sugerirao i ostala paf. Preko noći se sve povuklo. Valjda je nagonski osjetila da bi joj moglo pomoći.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 13:06   #143
S obzirom da vjerojatno koristite izotretinoin (Roaccutane), takva nuspojava je očekivana i nećete je riješiti uzimanjem vitaminskih pripravaka ili dodataka sa željezom ili sl. Dok traje terapija, a i neko vrijeme nakon završetka terapije, trebat ćete učestalo koristiti lokalne preparate. Možete pokušati s vazelinom (npr. Balea vazelin) koji se nanese na usnice i u predjelu kutova usnica umjesto stika koji koristite. Također treba napomenuti da je ispucala i oštećena koža jako povoljno okruženje za bakterije pa može doći do infekcije u kutovima usnica.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 14:19   #144
Pozdrav!

Hvala na odgovorima i izvinjavam se za otvaranje nove teme umjesto postanja u ovu.

Da, koristim Isotretinoin, samo što se proizvod zove Ciscutan. Pijem ga svakodnevno već neka tri mjeseca.

Hvala na preporuci, idem sad u Bipu da nađem neki vazelin za usne. Da li da cijele usne mažem njim ili samo ranice?

I kad sam već tu, da pitam još nešto. Kad sam prvi put bio kod dermatologa i kad mi je prvi put dao Ciscutan, rekao mi je da u apoteci kupim hidratantnu kremu "ohne Duftstoffe", što bi značilo bez parfema. Rekao je isto tako da Nivea pravi odlične kreme na bazi nečega, nisam zapamtio na bazi čega, da su jeftine, ali da nažalost sadrže parfeme. Zašto je važno da koristim kremu bez parfema? Da li možda neke mirisne tvari iz krema uzrokuju alergijske reakcije u kombinaciji sa izotretinoinom?
N3ssaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 14:48   #145
Quote:
N3ssaya kaže: Pogledaj post
Zašto je važno da koristim kremu bez parfema? Da li možda neke mirisne tvari iz krema uzrokuju alergijske reakcije u kombinaciji sa izotretinoinom?
Mislim da su moguće po srijedi parabeni. Oni izazivaju alergijske reakcije i stavljaju se u kozmetiku kako bi se spriječilo kvarenje i razmnožavanje mikroorganizama.
No mislim da oni nemaju veze s izotretinoinom...
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 14:51   #146
U ponedjeljak ću zvati dermatologa i napraviti termin za kontrolu, nisam bio barem dva mjeseca, da vidi kakvo je stanje. U svakom slučaju je ogromna razlika. I sam je rekao da su većinom ostale fleke koje će vremenom proći.
N3ssaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 12:39   #147
Rubovi usana peckaju

prije nekih godinu dana stavio sam fiksni aparitc na gornju i donju vilicu,sve je bilo super do prije nekih pola godine, kad mi je pocelo peckanje na rubu usana cim ih malo jace otvorim... nakon malo googlanja nasao sam da je to vrlo ucestala bolest zvana "žvale".

No, nitko nema odgovor na to kako se potpuno lijece? dakle pocvecao sam oralnu higijenu na maksimum, pranje zuba nakon svakog obroka, ispiranje vodicom u jutro i navecer (nekad kaduljom), znaci higijena je maksimalna kolku mogu odrzati, ali bolest ne prolazi, jedini pomak kojeg sam imao je taj da mi je lijeva strana potpuno zacijelila, ali desna je kriticna!
Nekad me je sramota izaci vani zbog tog crvenila i stalno ju moram mazati nevenovom masti, cim je prestanem mazat na jedan dan, rana se pocinje ljustit i postane bjelkasta(od ljustenja koze)...

da stvar bude jos gora, tocno na tom mjestu na kojem je ranica, nemam zuba (jer sam morao izvaditi cetvorke po preporuci ortodonta) i cak sumnjam da je moguce da ta supljina mozda izaziva tu ranicu...

i jos nesto, jeli moguce da je to mozda neka gljivicna infekcija koja bi se mogla lako izljeciti nekom kremom protiv gljivica?

Ispricavam se na duzini posta, ali sam morao napisati sve, da znate tocno u cemu je problem, i ako je netko imao slicnih iskustava bio bi mu zahvalan do neba na nekim savjetima za lijecenje ove glupe bolesti!
funkenstein94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 02:30   #148
fale ti vitamini. kupi si neke multivitaminske tablete (ne šumeće!!)
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 10:46   #149
dobre su kreme za gljivice, meni je proslo za 3 dana
inka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2019., 13:41   #150
Thumbs up Nistatin mast

Nistatin mast! Najbolja stvar. Nakon mjesec dana, uzeo sam i već nakon 1. nanosa je skoro prošlo sve!

Sretno!
Seenesha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2019., 23:34   #151
E ovako. Meni je to bio veliki problem. Sve dok se nije skužilo što je to.

Ako ti ne pomažu vitamini i antigljivični lijekovi i ako nije kakva bakterijska infekcija, onda stvar može biti imunitet i crijeva.

Prvi je dobar zaključak donio oralni patolog koji mi je rekao da ljudi koji imaju problem sa crijevima i upalnim bolestima crijeva upravo imaju pokazatelje u ustima. Bar se njemu to pokazalo.

Meni je poslije utvrđena preosjetljivost na gluten. Kad je to eliminirano sve se povuklo. I sada kad mi se pojavi znači da sam pojela nešto što mi ne paše crijevima, može to biti i nešto drugo ne samo gluten.
Meni jedino pomaže betametazon recimo 3 dana mazanja, i otkrivanje onog što mi nije dobro sjelo.
A recimo na alou veru sam alergična, imam prežestoku reakciju i nastane upala još gora.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.