Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2011., 15:40   #1
Question Kad ti frendica pokušava "preoteti" druge frendice

Što mislite o ovom fenomenu?
To se meni počelo događati. Imam jednu najbolju frendicu i još par njih dobrih. Ova najbolja je malo iskompleksirana što se tiče prijatelja jer smatra da ih nema dovoljno i da sam joj ja jedina prava frendica, da se nitko neće družit s njom i slično, pa pokušava pod svaku cijenu skupit što više frendova. Istina je da nema puno prijatelja, ali nemam ni ja previše pa kaj.

Prije kojih pola godine sam pozvala van još dvije frendice i malo po malo smo nas 4 postale redovna ekipa za tulumarenje i izlaske. Pa su se i njih 2 s njom skompale. A sad što vrijeme dalje teče mi se čini da ih je ona počela prisvajati za sebe. Prvo je slučajno počela radit s jednom od njih, kasnije sam saznala da se nalaze svugdje bez mene, pozvala ih je na rođendan, jednom su čak išle van njih 3 bez mene. Jučer sam saznala da je išla u shopping s jednom od njih, a mene nikad nije zvala u shopping iako se družimo redovito već 7. godinu.
Onda ako nas je vani neparan broj, većinu vremena sam ja ta koja je ignorirana dok ona i još jedna od njih pričaju, a pošto je u klubovima glasna muzika jedino komunikacija s uha na uho je moguća. Pa se tak došaptavaju cijelo vrijeme dok smo u klubu i komentiraju sve kaj se dešava. Kad se pokušam ubacit pričaju samnom par rečenica, a onda opet po starom.

Jel se to meni čini ili ih lagano gubim? Kaj vi mislite? Meni je to pre sumnjivo.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 15:49   #2
nemam ti pojma. nisam mjerodavna. moje frendice su uvijek bile moje frendice. nekako se nikad nije dogodilo da se netko preko mene upozna i onda sprijatelji.

znaju se medusobno ali se ne druze i jedino ih ja povezujem. kad je rodendan ili nesto slicno onda se i vide
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 16:14   #3
Ne razumijem zašto misliš da ti ih netko PREOTIMA.

Šta ti tu zapravo može oteti? Pa zar je prijatelj tvoje vlasništvo?
Stvarno ne razumijem taj sustav
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 16:31   #4
Ja sam pokušala preoteti jednu frednicu, tj. htjela sam da bude samo moja.

Onda sam se osvjestila. Više nisam takva.


Razumijem da netko hoće preoteti frednice, ali ne razumijem kako? Ja to nikad nisam uspijela, možda me Yuna osvijesti.
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 16:36   #5
Kaj vi baš morate svaku riječ shvatit doslovno
A navodnici u naslovu vam ništa ne govore?

Ok, evo za one s posebnim potrebama: Želi da moje prijateljice postanu njezine i da više nisu moje. Sad jasnije?

Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
nemam ti pojma. nisam mjerodavna. moje frendice su uvijek bile moje frendice. nekako se nikad nije dogodilo da se netko preko mene upozna i onda sprijatelji.

znaju se medusobno ali se ne druze i jedino ih ja povezujem. kad je rodendan ili nesto slicno onda se i vide
Tak je bilo i s mojima do sad. A sad odjednom su postale i njezine. Da ne napominjem da ona svoje frendove i frendice namjerno drži dalje od mene i ostalih baš da joj se nebi dogodilo ovo što ona radi meni. Čak je i dva puta slavila rođendan da se nebi družili međusobno i slučajno skompali s njima
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 16:51   #6
Koji rođendan?
__________________
Tek sad znan da ti brod ca me vuce nosi tvoje ime...
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 16:56   #7
Quote:
rusha kaže: Pogledaj post
Koji rođendan?
21. zašto?
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 17:18   #8
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
21. zašto?
To sve objašnjava.

Zamaraš se glupostima. Iliti, lijepo rečeno, imaš previše slobodnog vremena. Nađi si neku novu zanimaciju, upoznaj nove prijatelje, neće ti više smetati što ti ova "preotima" prijatelje.

Predviđam da će 22. rođendan slaviti tako da ćeš na jednom biti samo ti s njom, a na drugom svi ostali.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 17:28   #9
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Što mislite o ovom fenomenu?
To se meni počelo događati. Imam jednu najbolju frendicu i još par njih dobrih. Ova najbolja je malo iskompleksirana što se tiče prijatelja jer smatra da ih nema dovoljno i da sam joj ja jedina prava frendica, da se nitko neće družit s njom i slično, pa pokušava pod svaku cijenu skupit što više frendova. Istina je da nema puno prijatelja, ali nemam ni ja previše pa kaj.

Prije kojih pola godine sam pozvala van još dvije frendice i malo po malo smo nas 4 postale redovna ekipa za tulumarenje i izlaske. Pa su se i njih 2 s njom skompale. A sad što vrijeme dalje teče mi se čini da ih je ona počela prisvajati za sebe. Prvo je slučajno počela radit s jednom od njih, kasnije sam saznala da se nalaze svugdje bez mene, pozvala ih je na rođendan, jednom su čak išle van njih 3 bez mene. Jučer sam saznala da je išla u shopping s jednom od njih, a mene nikad nije zvala u shopping iako se družimo redovito već 7. godinu.
Onda ako nas je vani neparan broj, većinu vremena sam ja ta koja je ignorirana dok ona i još jedna od njih pričaju, a pošto je u klubovima glasna muzika jedino komunikacija s uha na uho je moguća. Pa se tak došaptavaju cijelo vrijeme dok smo u klubu i komentiraju sve kaj se dešava. Kad se pokušam ubacit pričaju samnom par rečenica, a onda opet po starom.

Jel se to meni čini ili ih lagano gubim? Kaj vi mislite? Meni je to pre sumnjivo.
Jel ti kuzis kolicinu paranoje u ovom?

Da, i meni se znalo desiti da prek jedne zenske upoznam drugu i onda se ta druga i ja ''nademo'' pa se samim tim pocnemo druzit vise nego sto sam se ikad druzila s tom koja nas je upoznala.
Kriste.
Ljudi se skompaju.
Kaj postoji nepisano pravilo da se ne smije izdvojeno druziti sa frendicama od frendica?
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 17:31   #10
Mislim da ne prica o tome kako su se one poklopile neko kako od kad su se skompale nju ignoriraju

Barem sam ja to tako shvatila...
msimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 17:36   #11
Quote:
magdalenasimba kaže: Pogledaj post
Mislim da ne prica o tome kako su se one poklopile neko kako od kad su se skompale nju ignoriraju

Barem sam ja to tako shvatila...
Vrlo vjerojatno im vise nije napeto druzit se s njom nego medusobno.
Slucajno se desilo da su se skompale njezine frendice medusobno, isto tako su se mogle skompat s nekim sa strane.
Nebitno.
Bitno je to da ako te picke s kojima si do sad bio u nekom odnosu, vise ne zovu na cuge, kave, druzenja opcenito - dosadna si im, ne pases im, nesto.
Jer, logicno kad ti netko pase - nazoves ga
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 17:51   #12
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Vrlo vjerojatno im vise nije napeto druzit se s njom nego medusobno.
Slucajno se desilo da su se skompale njezine frendice medusobno, isto tako su se mogle skompat s nekim sa strane.
Nebitno.
Bitno je to da ako te picke s kojima si do sad bio u nekom odnosu, vise ne zovu na cuge, kave, druzenja opcenito - dosadna si im, ne pases im, nesto.
Jer, logicno kad ti netko pase - nazoves ga
Eto, Dora sve reče.

Imala sam najbolju frendicu koja je postala (točnije postajala) frendica s mojim frendicama (sve do jedne koju je upoznala), čak je postala i najbolja frendica s mojim bivšim Nisam nikad razbijala glavu time u smislu da mi ih je ''otela'', ''ukrala'' ili nešto treće, jer su mi odnosi s frendicama ostali isti nakon što ih je ona ubacila u svoj krug prijatelja.

Mislim da je poanta u tome kakva je zapravo kvaliteta tih tvojih prijateljstava (uključujući i tvoje prijateljstvo sa ''otimačicom prijateljica'').
FiguricaBezZiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 17:55   #13
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Predviđam da će 22. rođendan slaviti tako da ćeš na jednom biti samo ti s njom, a na drugom svi ostali.
Lako moguće
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Vrlo vjerojatno im vise nije napeto druzit se s njom nego medusobno.
Slucajno se desilo da su se skompale njezine frendice medusobno, isto tako su se mogle skompat s nekim sa strane.
Nebitno.
Bitno je to da ako te picke s kojima si do sad bio u nekom odnosu, vise ne zovu na cuge, kave, druzenja opcenito - dosadna si im, ne pases im, nesto.
Jer, logicno kad ti netko pase - nazoves ga
Ne zovu njih dvije nju, nego samo ona njih. Ona je takva da kad god upozna nekog novog pokušava ga svim silama zadržat za sebe i napravit od njega svojeg najboljeg prijatelja. Na kraju uvijek ostane bez svih osim mene i onda sam joj opet super dok ne nađe neke nove i tak stalno u krug. U osnovnoj nije imala prijatelje, pa je u srednjoj jedno vrijeme, sad je našla nove na faksu, ali i oni ju vjerojatno fermaju samo zato jer im rješava kolokvije, u međuvremenu je prestalo i prijateljstvo s frendovima iz kvarta, i sad su na redu ove moje dvije koje znam cijeli život. Neznam kaj da točno mislim o tome...
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:00   #14
Ako imaš uz nju dovoljno kvalitetnih prijateljica zaštu ju jednostavno ne odjebeš? Što će ti takva "prijateljica"?
__________________
Tek sad znan da ti brod ca me vuce nosi tvoje ime...
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:04   #15
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Ne zovu njih dvije nju, nego samo ona njih. Ona je takva da kad god upozna nekog novog pokušava ga svim silama zadržat za sebe i napravit od njega svojeg najboljeg prijatelja. Na kraju uvijek ostane bez svih osim mene i onda sam joj opet super dok ne nađe neke nove i tak stalno u krug. U osnovnoj nije imala prijatelje, pa je u srednjoj jedno vrijeme, sad je našla nove na faksu, ali i oni ju vjerojatno fermaju samo zato jer im rješava kolokvije, u međuvremenu je prestalo i prijateljstvo s frendovima iz kvarta, i sad su na redu ove moje dvije koje znam cijeli život. Neznam kaj da točno mislim o tome...
U prvom postu si tu osobu koju sad pljuješ nazvala svojom najboljom prijateljicom. Taj dio mi nikako nije jasan. Ako je takva, iskompleksirana, jadna, otimačica prijatelja koja te nakon 7 godina prijateljstva ne zove u shopping iako zove svoje nove najbolje prijateljice a, ono najbitnije, tebi sve to (a vjerojatno ima još štogod na tom tanjuru) toliko smeta, zašto se jednostavno ne makneš od nje?
FiguricaBezZiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:07   #16
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Ne zovu njih dvije nju, nego samo ona njih. Ona je takva da kad god upozna nekog novog pokušava ga svim silama zadržat za sebe i napravit od njega svojeg najboljeg prijatelja. Na kraju uvijek ostane bez svih osim mene i onda sam joj opet super dok ne nađe neke nove i tak stalno u krug. U osnovnoj nije imala prijatelje, pa je u srednjoj jedno vrijeme, sad je našla nove na faksu, ali i oni ju vjerojatno fermaju samo zato jer im rješava kolokvije, u međuvremenu je prestalo i prijateljstvo s frendovima iz kvarta, i sad su na redu ove moje dvije koje znam cijeli život. Neznam kaj da točno mislim o tome...
Kakve to veze ima ko kog zove?
Poanta je da si ti iz toga iskljucena i da tebe niko ne zove. Ne?

S druge strane ponesto govori i o tebi imanje takve ''najbolje'' prijateljice
Onak, jebote, najbolja mi je frenda neka šuša koja me odjebe radi novih poznanstava i onda kad ju svi odjebu - vrati se meni, a k tome o njoj mislim ovo: Niko ju ne ferma ni pol posto, eto tu i tamo neka ekipica na faksu zato kaj im rjesava kolokvije.

Ja ovo ne mislim ni o poznanicima, s kojima sam tak tak, a kamoli o prijateljici
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:15   #17
Zato jer mi je žao da ostane sama, a i inače je ok cura, malo čudna ali dobra osoba. A najbolja mi je zato jer se s njom najviše družim. Nikad nisam imala prave prijatelje, u smislu one koji ti neće zabit nož u leđa, koji te vole i slićno, ali imam one s kojima se povremeno družim i one s kojima se često družim. A pošto ni jedna ni druga nemamo te prave prijatelje, postale smo naj frendice na neki drugačiji način.
I sve je ok funkcioniralo do sad kad mi se čini da me sve više odbacuje i zamjenjuje s ovima. Znam da joj to neće uspjet jer em su njih dvije isto najbolje frendice, em zato jer one nisu tolko zainteresirane za nju kolko ona za njih. A ja sam tu netko tko je svima očito zadnja rupa na svirali.

Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Kakve to veze ima ko kog zove?
Poanta je da si ti iz toga iskljucena i da tebe niko ne zove. Ne?
To nisam nigdje napisala. Ima jako puno veze tko koga zove.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:17   #18
Imaš opciju ili pomiriti se da je ona takva i čekati dok je svi drugi odjebavaju, ili ju ti odjebati i naći si nove prijatelje.

Bolje sam, nego u lošem društvu.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:29   #19
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Što mislite o ovom fenomenu?
To se meni počelo događati. Imam jednu najbolju frendicu i još par njih dobrih. Ova najbolja je malo iskompleksirana što se tiče prijatelja jer smatra da ih nema dovoljno i da sam joj ja jedina prava frendica, da se nitko neće družit s njom i slično, pa pokušava pod svaku cijenu skupit što više frendova. Istina je da nema puno prijatelja, ali nemam ni ja previše pa kaj.

Prije kojih pola godine sam pozvala van još dvije frendice i malo po malo smo nas 4 postale redovna ekipa za tulumarenje i izlaske. Pa su se i njih 2 s njom skompale. A sad što vrijeme dalje teče mi se čini da ih je ona počela prisvajati za sebe. Prvo je slučajno počela radit s jednom od njih, kasnije sam saznala da se nalaze svugdje bez mene, pozvala ih je na rođendan, jednom su čak išle van njih 3 bez mene. Jučer sam saznala da je išla u shopping s jednom od njih, a mene nikad nije zvala u shopping iako se družimo redovito već 7. godinu.
Onda ako nas je vani neparan broj, većinu vremena sam ja ta koja je ignorirana dok ona i još jedna od njih pričaju, a pošto je u klubovima glasna muzika jedino komunikacija s uha na uho je moguća. Pa se tak došaptavaju cijelo vrijeme dok smo u klubu i komentiraju sve kaj se dešava. Kad se pokušam ubacit pričaju samnom par rečenica, a onda opet po starom.

Jel se to meni čini ili ih lagano gubim? Kaj vi mislite? Meni je to pre sumnjivo.
Ne vrti se svijet oko tebe. Upoznala si ju s frendicama, kažeš i da radi s jednom od njih. Očito se dobro razumiju i druže se. I to nema veze s tobom. Ako si joj jedno vrijeme bila najbolja frendica, to ne znači da joj moraš biti do smrti najbolja frendica. Našla je osobu koja joj bolje paše od tebe. Prihvati to, druži se i dalje s njima i to jet. I nemoj biti paranoična i razmišljati da ti ona želi preoteti frendice. Nisu ni te frendice tvoje vlasništvo da ti imaš pravo odlučivati s kim će one ići u šoping i na kavu.
Sintija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:33   #20
Nitko ti ne može preotet prijatelje jer ti ni nemaš ekskluzivno pravo na njih. Ako se oni druže s njom znači da im ona kao osoba ne odgovara. Inače se ne bi nalazili s njom. To je njihova slobodna volja. Ako se ne druže s tobom znači da im ti ne odgovaraš. Ali ovdje je pitanje zašto se ti družiš s osobom o kojoj imaš tako nisko mišljanje?
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.