Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2009., 14:55   #261
Ne zamaraj se time, nije ti vrijeme jos

Ako te bas zanima, prosvrljaj nasim forumom http://www.dssr.hr/phpbb3/index.php
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 19:05   #262
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post

Imas topic od 11 stranica, ajde uzmi si vremena i prolistaj ga i naci ces zeljene odgovore.
Preporuka i ostalima, ne ocekujte da ce vam se informacije uvijek servirat na pladnju.
Samo 6-7 postova iznad ti je odgovor, ostalo imas na web stranici faxa.

FIlozofije nema vec barem 3-4 godine na prijemnom, prijavljuje se oko 500 studenata a upisuje ih se izmedju 150-180 (ukljucujuci na teret ministarstva, uz placanje i vanredno).
pročitala sam sve,ne brini,ali nisam našla željene odgovore pa sam pitala hoće mi biti dosta 420 bodova ako prijemni super napišem??
.state.of.mind. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 15:15   #263
Moze li se ovaj studij upisati kao izvanredan jer vec nesto drugo studiram???
Venera23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 16:03   #264
moze..
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 16:04   #265
Quote:
.state.of.mind. kaže: Pogledaj post
pročitala sam sve,ne brini,ali nisam našla željene odgovore pa sam pitala hoće mi biti dosta 420 bodova ako prijemni super napišem??
o tome ima rijeci i na forumu faksa.
Da dovoljno ti je.
Ja sam imala 460, a iz ispita 500 od 750 i upala sam redovno s placanjem.
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 22:12   #266
Pozdrav!
Pitanje studentima prve godine izvanrednog studija socijalnog rada: Koliko ima obaveznih predavanja i vježbi?
Zvala sam fax i tete su mi dale 2 različite informacije u roku 6 mj.?! :-(
Zato mi treba informacija iz prve ruke.
Sve me to zanima jer sam zainteresirana za fax,ali sam u radnom odnosu sa malo zeznutim radnim vremenom...
A teta sa faksa mi je rekla da je nemoguće ići na taj fax i raditi.. :-(
Hvala!
Ines Zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 02:04   #267
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
moze..
otkad to? koliko ja znam,ne može.
kriva tema,pardon ne znam kak sam završio na socijalnom radu,isprika
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 18:06   #268
Quote:
ines zizi kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Pitanje studentima prve godine izvanrednog studija socijalnog rada: Koliko ima obaveznih predavanja i vježbi?
Zvala sam fax i tete su mi dale 2 različite informacije u roku 6 mj.?! :-(
Zato mi treba informacija iz prve ruke.
Sve me to zanima jer sam zainteresirana za fax,ali sam u radnom odnosu sa malo zeznutim radnim vremenom...
A teta sa faksa mi je rekla da je nemoguće ići na taj fax i raditi.. :-(
Hvala!
na prvoj godini nemaš baš puno obaveznih predavanja, psihologija, seminar, eng...mislim da nema više..naravno 3 puta možeš izostat. kako ideš na više godine mislim da ima više obaveznih, više prakse....
za izvanredne točno ne znam ali oni imaju manje obaveza nego redovni, oni ne moraju na predavanja ići!
imaš naš forum, tamo ćeš saznat više informacija iz prve rke! www.dssr.hr
j.e.l.e. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 18:40   #269
idem u 4 razred gimnazije, po tom kriteriu imam 360-380 bodova, zavisi o maturi...znam nije puno ali sociologiju dosta dobro znam a i psihologiju tako da mi učenje za prijemni nebi bilo problem sad mene zanima kolike su mi šanse? dvoumim se između toga i fakulteta političkih znanosti, ne znam gdje su mi veće šanse pa da se na to koncentriram???
__________________
Brainfreeze!
Love_Me_Do is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 18:57   #270
da sam ja na tvom mjestu ja bi išla na oba prijemna pa onda vidi koji ćeš....ja ti preporučam da proučiš oba faxa i vidiš što se nudi na kojem, predmeti, kasnije zaposljenje, praksa i to sve pa odluči....
a što se tiče tvojih bodova mislim da oni i nisu toliko važni ako se dobro pripremiš i dobro napišeš prijemni
j.e.l.e. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 21:12   #271
Buduci da ces polagat hrvatski na maturi (jel je, il je sad po ovom novom neš drugacije?), iskoristi to i dobro ga nauči jer ti on na prijemnom nosi najvise bodova.. 25 , psih 15, soc 15 i logika 25.
Psihologija nije bas tako lagana kako si svi zamisle, jer stave sitnice a ne ono što je 'opće poznato'.

Politologija, imaju povijest na prijemnom, i kasnije na prvoj godini (i na dr godinama) dosta se povijesti provlači, pa imaj to na umu (u slucaju ako mozda ti ne leži povijest) + politika i gospodarstvo je na prijemnom te hrvatski sa književnošću.
Pa sad, odluka je na tebi
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 00:14   #272
problem je sto sam cula da su zadnjih godina prijamni na pravnom i fpzg bili u isto vrijeme pa mi to malo otežava odluku jer ja bi probala oboje. proučila sma ja oba fakulteta, političke znanosti želim već duže vrijeme ali volim jako sociologiju, za razliku od povijesti, sto bi mi olakšalo prijemni za socijalni rad.
ne znam, brinu mu samo te moje ocjene iz srednje da mi je znat samo sta je lakse upisat a o faksu cu s ekasnije brinit
__________________
Brainfreeze!
Love_Me_Do is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 15:39   #273
Nekako mislim da je socijalni rad lakse upisat, manja je navala nego na FPZG (u prosjeku 400 ljudi).
Al nemoj mislit da ti ima nešto previse sociologije ni na jednom od tih fakseva
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 17:26   #274
ja sam parcijala 4. godine, evo mog iskustva faks je po meni težak- prvo ima puno pravnih predmeta, koje treba štrebat, a ostali predmeti su ti večinom vezani uz teoriju soc.rada, psihologiju i socijalnu politiku- to je sve jako zanimljivo, ali nije ni to lagano za naučit, a ima i dosta vježbi i prakse gdje moraš dati jako puno sebe, otvoriti se, i to zna biti jako teško...kroz praksu upoznajete svakakve ljude, i saznajete da u praksi soc. rada i nije sve tako sjajno- posao je jako naporan i stresan, plaća je mala, uvijeti rada katastrofa. puno ćete morati volontirati, i od ove struke ne očekujte da ćete imati puno novaca...ovo je super faks, naporan, ali puno toga se nauči, i ne mislim samo o struci, već i o sebi, jer te tjeraju da konstantno radiš na sebi )
ja osobno da sam sad maturantica bi upisala pravo. jer daje puno više mogućnosti, NIJE teže od soc.rada, a pomagati ljudima (što mi je bio glavni motiv prilikom upisa faksa) mogu i kao pravnica...ne znam, volim jako soc. rad, ali kako sam pri kraju studija već se brinem oko pripravničkog staža koji će mi najvjerojatnije biti neplaćen, brinem se oko posla kojeg je jako teško pronaći (pogotovo u zg), a i plaća soc. radnika je oko 5.000kn, što ja osobno smatram da je premalo s obzirom na dužinu studija (soc.rad po bolonji traje 4 godine,samo za prvostupnika!!!!), težinu posla, stres, uvijete rada...
Babuška1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 18:50   #275
Mogu samo reć da je Babuška itekako u pravu..
cak bih se slozila da bih i ja, da imam sad prilike kao maturantica, mozda ipak se odlucila za pravo.
nije puno teže, daleko cjenjenije i 'vrijednije' u novčanom smislu, dok opet socijalni rad ima svoje prednosti radi kojeg ga volim..
Nauči se puno toga, zaista bolje upoznas sebe jer te 'tjeraju' kroz vježbe da radis na sebi.
A posao kao posao, stresan, a koji nije stresan?
Treba naucit nosit se sa tim stresom, a i sa ne bas bogzna kakvom plaćom.
Al eto, živjet se mora

enivej, babuška , jesi ti to i ekonomiju upisala?
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 00:42   #276
da, jesam razmišljala sam o pravu, ali eto ovo mi se učinilo kao boljim izborom jer traje 3 godine, daje puno mogućnosti, mogu čak nekak iskombinirat sa soc. radom i iskreno, puuuno je lakše od soc. rada...i tak, soc. rad mi je i dalje prioritet, ali nadam se da ću i ovo završit nije bitno da je u roku, polako
Babuška1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 10:57   #277
Super
Treba imat ambicije
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 13:07   #278
Question

planiram upisat ovaj studij.. zanima me di mogu nač neke informacije o prijemnom... datumi i to... fala
Maja18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 15:26   #279
Quote:
Maja18 kaže: Pogledaj post
planiram upisat ovaj studij.. zanima me di mogu nač neke informacije o prijemnom... datumi i to... fala
http://www.pravo.hr/upisi/natjecaj_za_upis

http://www.pravo.hr/upisi/ogledni_za...a_-_soc.studij
dragana_sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 17:28   #280
na internetskim stranicama za soc.rad piše na jednom mjestu ovako
UPLATA ZA RAZREDBENI POSTUPAK U IZNOSU OD 200,00 KN UPLAĆUJE SE NA ŽR bla bla uz poziv na broj upisati svoj JMBG a na drugom mjestu piše ŠKOLARINA U SKLADU S MJESTOM NA LISTI REDOSLJEDA TEW UPISNINA U IZNOSU OD 300 KN UPLAĆUJE SE TAKOĐER NA ŽR FAX-A----e sad...kad dolazim na ovaj upis 29.-og jel na uplatnicu upisujem 200 kn ako sam dobro skužila?
dragana_sb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.